|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 12:58:51   
balasgirl
Otkako smo nedavno izašli iz bolnice (a bili zbog MRSE)  ja ne dam da mi iko nosa i ljubi bebu, osim mm, mene, mojih i muževih roditelja. Možda sam paranoična, ali svi su mi potencijalni prenositelji neke zaraze. Uostalom, šta mi ima neko koga prvi put vidim ljubiti i dirati dijete. Ko je ta osoba, kakve su joj higijenske navike, gdje su bile te ruke koje će dirati moju bebu, šta je bilo u ustima te osobe prije nego poljubi ruku ili obraz mog djeteta. Uostalom, svi mi na sebi imamo stafilokoka ko Skandinavija stanovnika. Stoga, jedno izričito NE diranju bebe.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 13:19:44   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Otkako smo nedavno izašli iz bolnice (a bili zbog MRSE)  ja ne dam da mi iko nosa i ljubi bebu, osim mm, mene, mojih i muževih roditelja. Možda sam paranoična, ali svi su mi potencijalni prenositelji neke zaraze. Uostalom, šta mi ima neko koga prvi put vidim ljubiti i dirati dijete. Ko je ta osoba, kakve su joj higijenske navike, gdje su bile te ruke koje će dirati moju bebu, šta je bilo u ustima te osobe prije nego poljubi ruku ili obraz mog djeteta. Uostalom, svi mi na sebi imamo stafilokoka ko Skandinavija stanovnika. Stoga, jedno izričito NE diranju bebe.



Tako mi je od uvjek, i bez infekcije. A prvih 5 mjesecih nije je niko  ljubio osim mene i mm.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 13:21:00   
Lejla Ka
user posted image
Ja bih svaku bebu cmakala ali se uspješno suzdržavam. Naročito volim ljubiti pupe i nogice. Ma ja sam horor za mame kojima to smeta.
Znaju me neki odavde, kažu uspješno djecu učim na ruke user posted image

Šalim se, ja volim umjerenost, ali stvarno nisam imala strah od toga da mi ljudi iz okoline (ne mislim na totalne strance) uzimaju i diraju dijete. Drugo dijete sam, šta više, trpala svakom ko ga je htio uzeti. I bez straha uzimam tuđu djecu (ako mi ih daju user posted image ). Ma meni se osmjeh razvuče od uha do uha na pogled bilo kojeg djeteta.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 13:32:18   
Anoniman
Ovdje ljudi drze distancu stvarno postuju taj intimni razmak ,osim naseg naroda koji odmah lete,za djeciju rukicu,obraz, nosic ....Adriana sam nosala non stop ali nije se nikada navikao na ruke....kad je miran bio bi usvojoj stolcici, inace  mi je uvijek na rukama  bio ,to mi uopste nije smetalo i mrak m ije na oci dolazio kad binase zene govorile  ne nosaj ga naviknut ces ga na rukeuser posted image user posted image user posted image ....Glupost da gluplja ne moze biti.... 

Imamo komsije iz Bosne na 3 spratu  i uvijek se nekako potrefi kad mi izlazimo doticni ciko se vraca kuci i uvijek ga uzme za rukicu,pamu lafo otkine nosic i na kraju ga poljubi u obraz,meni hoce nesto da bude, + sto su usne ispucale  rukamaj e dirao Boga pitaj sta...Neugodno mi je da bilo sta kazem  jer vidim da  ga taj covjek strasno simpatise a ni Adriano nije hb  jedno od one namrgodjene djece u koje cim pogledas pocnu dase krevelje...Uvijek precutim a poslije ga  dobro  izbrisem maramicama ....
Al opet kad skontam odvedem ga u parkic u pijesku jedo koljena sav se isprlja i  ne mogu stalno trcati sa maramicom u ruci....
Tudju djecu nikad ne diram ,obratim se ako dijete to zeli, ako sudjeca poznanika ,prijatelja  poljubimu glavicu

(odgovor članu balasgirl)
  Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 13:38:08   
vila_7
joj i meni kosa naraste kad kazu-ma nemoj da ti je po rukama a najcesce to kazu ili mame kojima su njena djeca bila po rukama ili one sto pustaju da dijete otplace turu,al ja samo kazem, -kad meni i Evi bude mrsko da se mrljamo po rukama prestat cemo! user posted image




_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Diranje i nosanje bebica
24.7.2011 14:02:40   
La Alma
I ja sam protivnik tog pipkanja i štipkanja nečijih beba, tako da sam od početka bila protivnik toga ali s obzirom da živim u zajednici nisam se mogla boriti protiv toga. Svojima jesam rekla da peru ruke, ali ne mogu njegovima reći, a i ako ih on napomene oni kažu: "Ma čiste su mi ruke" čak i ako su prije toga trljali novine po rukama, dirali zemlju od cvijeća ili kojekakve druge stvari na koje se ježim od pomisli da će kasnije mala strpati šaku u usta.

U početku sam bila k'o u zatvoru, nisam iz sobe izlazila po cijeli dan da mi je ne bi ko tražio, samo ako nešto moram obaviti, ali su odmah uslijedili komentari "Nisam je držala ni 3 puta kako se rodila" ?!. Počelo je izgledati kao da ne dam svoje dijete, pa sam počela sa taktikom dok su zauzeti nečim pa samo pretrčim kroz kuću da je vide user posted image (to su bile kome) Zato sam bila prisiljena da popustim, ali ne kada to neko drugi želi nego kada ja mislim da je ok da se drži, nosi, gnjavi i ljubiuser posted image , i odmah poslije uzmem vlažnu maramicu i prebrišem je.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 231
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *