|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vakcinacija i zrak u vakcini
14.3.2011 4:25:17   
canim
Sta ako doktor prilikom davanja vakcine nije ispustio zrak u vakcini ?
Ili recimo da je zrak ostao u vakcini i da je zajedno sa dijelom tecnosti u gornjem djelu onog injectora koji nije ubrizgan, dakle iako nije direktno ubrizgan ali ipak je bio u injectoru jeli postoji mogucnost da je zrak ipak nekako usao u krv i ako jeste sta se tad desava, jeli krv apsorbuje, izbaci negdje, ili stvara probleme ???? 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vakcinacija i zrak u vakcini
14.3.2011 8:25:25   
AAvalon
draga canim, vakcine se ne daju direktno u venu ili arteriju gdje bi zrak mogao napraviti problem, nego intramuskularno uglavnom, rjedje subkutano, tako da je i rizik da zrak udje u krvotok minimalan. zrak u krvotoku bi mogao napraviti rusvaj, ali to bi se desilo jako brzo i vec bi se znalo. tako da nemoj nista da brines, haman da je sve proslo ok user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vakcinacija i zrak u vakcini
14.3.2011 10:04:20   
canim
IZVORNA PORUKA: AAvalon

draga canim, vakcine se ne daju direktno u venu ili arteriju gdje bi zrak mogao napraviti problem, nego intramuskularno uglavnom, rjedje subkutano, tako da je i rizik da zrak udje u krvotok minimalan. zrak u krvotoku bi mogao napraviti rusvaj, ali to bi se desilo jako brzo i vec bi se znalo. tako da nemoj nista da brines, haman da je sve proslo ok user posted image


Hvala, isti takav odgovor sam dobila i od jedne doktorice jutros, jedva sam cekala da svane da je nazovem i pitam user posted image uglavnom da je bio kakav problem odmah bi bila reakcija a i kao sto ti rece ne daje se direktno u venu vec misic tako da gotovo i da nema te opasnosti.
Hvala jos jednom user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vakcinacija i zrak u vakcini
6.4.2011 11:48:26   
aida80
Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje... nadam se da je ok na ovoj temi... Juce sam svoju bebicu vodila na vakcinu (ima 8 mjeseci). Sve je ok hvala Bogu, nikakvih nezeljenih efekata nismo imali :). Zanima me da li bih mogla danas s njom izaci u setnju ili da sacekam jos koji dan... Hvala :)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vakcinacija i zrak u vakcini
16.4.2011 13:45:01   
Niny
Nadam se da cete mi pomoci....
Porodila sam se u drugoj drzavi a za mjesec se vracam u Bosnu pa me zanima da li neko ima slicno iskustvo, naime..
Moja beba je u porodilistu primila bsg, hep. b i polio vakcinu, mene zanima da li je normalno primiti na rodjenju polio vakcinu i u koliko doza se smije primiti jer po kalendaru vakcinacije ovde prima je sa 2, 4 i 6 mjeseci a to bi bilo ukupno 4 puta, je li to normalno????
a inace ovde nema u kalendaru hib vakcine.......
pomoc    user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aida80)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vakcinacija i zrak u vakcini
16.4.2011 13:52:48   
R&T@
Kad dodjes u Bosnu nastavit ces primati vakcine po tom kalendaru vakcinacije...
Jer pri otvaranju kartona doneses bebino otpusno pismo iz bolnice u kojem pise koje je vakcine primila...
Niko nece bebi dati doze koje je vec primila...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Niny)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vakcinacija i zrak u vakcini
16.4.2011 22:11:39   
Niny
zahvaljujem se.......
samo me zanima je li u redu sto je beba dobila polio na rodjenju?????
je li ima neko jos u ovakvoj situaciji i jos nesto po ovom iranskom kalendaru vakcinacije mmr prima sa 12 i sa 18  mjeseci??'pa zar je i to normalno??????
ma ne znam ni sama......
uglavnom hvala na svakom odgovoru....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vakcinacija i zrak u vakcini
16.4.2011 22:25:29   
R&T@
Nekako vjerujem da u svakoj zemlji procijene koje vakcine treba dati ranije.

I u Bosni djeca prime dvije doze MMR, ali u razmaku od 3 godine...

Moja starija djevojcica je sve komponente primala zasebno, znaci svakih 8 sedmica po jednu, dok nije primila sve...

Nemoj se ti brinuti o kalendaru, vaznije je da beba zdrava primi vakcine i bude zasticenauser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Niny)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vakcinacija i zrak u vakcini
18.4.2011 14:43:24   
Niny
hvala ti puno, u pravu si samo nek su nam nasa zlata ziva i zdrava a sve ostalo ce se srediti
pozdrav

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *