|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pudding
12.8.2008 18:24:49   
nikka
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Koliko se ja sjecam, svojoj Tei do godinu dana nisam davala secer, niti sam joj secerila hranu, a kamoli vaniliju. Mislim da se ne preporucuje do godinu!

To sam upravo i ja rekla,nije za bebe ispod godinu,moj sin od 20mjeseci još nije probao šećer,mislim na čisti da mu nešto zašećerim,a o zaprškama da nepričam neće ih ni probati barem ne u našoj kući.

A što se tiče Sanni,ja osobno mislim da je rano za puding u 8. mjesecu, a svaka majka najbolje zna što smije davati svome djetetu,naravno uz pomoć pedijatara, i neželi ugroziti njegovo zdravlje,sretno Sanni.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: pudding
12.8.2008 18:46:47   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: sanny

hvala svima na odgovorima jako ste brze;)))

Ovo mi je prvi put da postavim neki post i da pitam nesto..citala sam dosta postova i u dosta njih pise da se obicno kravlje mlijeko ne daje bebama il djeci prije godine dana..ja zivim u danskoj i u svim knjigama il blago receno informativnim brosuricama pise da se moze dati al u malim kolicinama...to kaze i nasa pedijatrica koja nam dolazi kuci..ja sam pomalo pocela da dajem al emma nije nesto narocito zainteresovana a i ja se dvoumim jer sam cula da se nebi trebalo davati prije cak i do 3 godine...pa nemam pojma sad sto ej tacno sta ne ----

a sto se tice pudinga pa to je onaj u vracici u prahu i da ga skuham sa kravljim mlijekom--- a on sadrzi kukuruzovu hehe neznam kako da kazem nemam pojma kako je na nasem  kao kukurozna gustina uglavnom to se stavlja u hranu da bude gusca il sosove vjerovatno znate o cem pricam--- i ima kakao i vanillin secer eto ej to ---pa neznam sta vi misllite ...jer moja curica ne pije bas mnogo mlijeka mas 3 x na dan i max 500 ml ... naravno formule ...pa sam mislila da joj probam dat puding radi calciuma...posto mi je ova rekla da ce trebat piti vitamine za calcium ako bude ispod 500 ml na dan

hvala svima


mozes od 10mj. i s ovim gotovim mlijekom pravit za dijecu
TRINKFERTIG, ab 10. Monat bis 3 Jahre  user posted image ili od cetvrtog mj. ili od 8 mj.
user posted image



mozes sa tim napravit mijesto kravljeg mlijeka, i kao sto je vec neko napiso sa gustinom (naprimijer marka Mondamin, je od kokuruza) a one ostle od krompira.
a mijesto vanilinog secera mozes ako hoces uzet frisku vaniliju i stavit.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: pudding
12.8.2008 19:10:18   
suncan_dan
user posted image   hmmmmm..fali jos jedna slika...user posted image
od 4 mj.


< Poruku je uredio semi83 -- 12.8.2008 19:14:36 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: pudding
12.8.2008 19:13:40   
Amela V.
IZVORNA PORUKA: semi83
mozes sa tim napravit mijesto kravljeg mlijeka, i kao sto je vec neko napiso sa gustinom (naprimijer marka Mondamin, je od kokuruza) a one ostle od krompira.
a mijesto vanilinog secera mozes ako hoces uzet frisku vaniliju i stavit.



Nisam sigurna da ova "marka" koju ti spominjes moze da se nadje u Bosni.......user posted image user posted image user posted image user posted image mozda da malo obratis paznju na to

< Poruku je uredio Amela V. -- 12.8.2008 19:14:11 >


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: pudding
12.8.2008 19:17:17   
suncan_dan
koliko sam ja razumila, ona je u danskoj a aptamil i milumil ima i u bosni...

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: pudding
12.8.2008 19:18:08   
Amela V.
dobro si "razumila".... ja sam ti samo skrenula paznju na to, bez ikakve zlobe

< Poruku je uredio Amela V. -- 12.8.2008 19:19:20 >


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: pudding
12.8.2008 19:19:45   
suncan_dan
oh izvini razumijela

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: pudding
12.8.2008 19:21:48   
Amela V.
IZVORNA PORUKA: semi83

oh izvini razumijela


bez I...

bas sam sitnicava.... izvini... profesionalna deformacija. pozzzz

< Poruku je uredio Amela V. -- 12.8.2008 19:22:26 >


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: pudding
12.8.2008 20:01:53   
suncan_dan
hmmm... moj bosanski., a kako se pise nade ili nadje???


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: pudding
12.8.2008 20:54:45   
Emina*
Ej drage moje, pa nemojte tako, nije mjesto za raspravljanje....
Draga moja semi, nema ti kod nas takvih proizvoda za bebe, nazalost, jer su meni bar super....
To mlijeko gotovo za bebe i slicne stvari....
Ne znam kad si posljednji put bila u BIH, ali kod nas ima samo nekih osnovnih proizvoda od aptamila, Hippa i sl, ali te slike koje si postavila, to bar ja nisam vidjela nigdje user posted image   user posted image .....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: pudding
12.8.2008 21:20:26   
sanny
Ja ni jednu od ovih navedinih marki mlijeka nisam vidjela u Danskoj. Sve sto ima to je naestle i hipp..i to gotove kasice pa one sto mutis sa vodom..i to je sve i da ima normalno ovo njeno mlijeko sto pije od 2 mjeseca od kad je ne dojim. Inace izbor im je skroz slab a i curica nece ovo gotovo tako da sve pravim sama pa nemam vise pojma sta... nemogu vise naizmisljat;))) u svakom slucaju hvala

mada ovdje kravlje obicno mlijeko sa masnocom od 3,5 % preporucuju recimo oko  ml na dan.. al ja se jos drzim podalje kao i od jogurta a i ona nest nevoli-...

pozzzzzzzzzzzzzz

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: pudding
12.8.2008 21:39:15   
nikka
Koliko sam ja shvatila Sanny ti se brineš zbog kalcija,ako ti beba pije adaptirano mlijeko ono bi ga trebalo sadržavati dovoljno,sve bebe koje nedoje ga piju obično do godine,neke i duže prema tome nemaš se razloga brinuti,ako na pregledu slučajno bude manjak pa rećiće ti ped. što da radiš,a do tada se nemoj puno opterećivati stim,pozz.

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: pudding
12.8.2008 23:20:23   
sanny
da nikka to me i brine..bas mi je ped. rekla ako ne pije 500 ml mora uzimati kapi a vec pije za zeljezo isto tako jer nepopije na dan ni 400 ml adap. mlijeka koje sadrzi zeljezo.. nekad uspijemo i vise od 400 al nekad je manjak..malo me brine mada je vesela i aktivna tako da ne zelim da razmisljam o tome jer mislim da sam postala opsjednuta sa tim... u svakom slucaju hvala svima

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: pudding
13.8.2008 1:22:56   
suncan_dan
hmmm user posted image ako nema to kupiti, moze se i napravit od ad- mlijeka u prahu, samo se razmuti i onda se moze napravit jer, gustin ga tako i tako zgusne. bas mi je zao sannyuser posted image dajes li joj jos d3 kapi/tablete???

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *