|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 11:47:11   
ivanak

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: ivanak

opet nisi dala odgovor.
da, ali da ste pokušali prije, pa ni po jada da kaćete Bog snuje... nego ste vi odredili kad će te i kako će te.

 Ivanak ugodan dan zelimuser posted image user posted image user posted image



salmy također i tebi.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 11:51:02   
ziki
Ne znam kako se upošte neko usudi preispitivat ili osuđivat lične stvari kao izbor kad se udat, rodit, koliko djece....
Ne smatram se ni malo sebičnom što se nisam sa 20 udala i rodila djecu, već odbrala da studiram i provodim se. Niti sam sebična što sad radim a nemriko vrijeme provodi u odbdaništu, mada bi muž mogao komotno da me izdržava.
Moje dijete ima zadovolnu majku, koja ni u jednom momentu ne žali za noćnim životom, putovanjima, ludiranjima. To sam proživjela kad sam mislila da je vrijeme.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 11:53:17   
ivanak
Pa u redu... ali ja sam samo postavila pitanje iz razloga... zato što vi "starije majke" mislite da "mlađa majka" žudi za noćnim životima, putovanjima... jer ste vi to ko proživili...


E pa da znate, nije tako. Ja sam se odlučila na udaju jer sam sasvim bila zrela za svoje godine i provodi i putovanja mi nisu bili prioritet prije braka.
Ako imam gdje putovati, idem sa djecom. A izlasci me ne privlače.

Sve "mlađe ene" ne valjaju, a vi valjate jer ste odgađale brak, djecu radi provoda, putovanja...


Zato je takva raspodjela pravedna?????

< Poruku je uredio ivanak -- 11.5.2011 11:55:47 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 11:55:26   
Hanady RR
Pa kako je moguće da neko misli da ima pravo osuditi ljude koji u svojim životima najbolje znaju kada je valat za dijeteuser posted image

Starvno prejak epitet bez trunke razumjevanja....

ja jesam rađala ranije, ali sma se osjećala spremnom i imala tu sreću da ne čekam puno na ispunjenje želje....ali da sam kojim slučajem to uradila i kasnije ne vidim razlog da me neko može osuditiuser posted image

jai moj suprug recimo želimo 3 dijete u budućnosti...i tada ću biti na ovoj temi...jer će sigurno biti aBd iza 35...
sad ja sa svoga aspekat trebam reći da oni koji ostanu s advoje djece su egoističniuser posted image ...mislim svako sebi zna najbolje...
ako nisi spreman biti roditelj ni sa 40...nemoj to ej tvoje rpavo tvoj izbor....

Mislim sramotno je nekoga osuđivati a ne živjeti njegov život ni dana...

Meni su manej jasni oni što nabacaju kamaru djece pa ne znaš kad je kome rođendan i kako se zovuuser posted image ali to je njihov izbor i njihovo pravo i ja ih ne osuđujem niti nazivam neozbiljnima, bezobraznima, nepažljivima...svako ima pravo da bira vrijeme i mjesto ...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 11:56:23   
Đenifer
Ivanak mislim da treba zaključiti ovu temu bar nas dvije, nije nam mjesto ovdje..... na pogrešnoj smo asdresi....user posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 11:58:10   
ivanak
Hanady ti ne spadaš u ovu raspravu... ja sam spomenula odluka za prvo djete u starijim godinama.
Tebi će to aBd biti treće, neka i više ako se može.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 11:59:41   
ivanak

IZVORNA PORUKA: Đenifer

Ivanak mislim da treba zaključiti ovu temu bar nas dvije, nije nam mjesto ovdje..... na pogrešnoj smo asdresi....user posted image



Da u jednu ruku, istina.
Ali sam htjela samo znati koji su razlozi odgađanja prvog djeteta u tako kasnu dob.
Pa smo mi sve ostale ispale bezobrazne, ne izludirane, ne naputovane... pune žudnje prema vanjskom svijetu zato što smo prvo djete rodile u mlađima danima svoga života.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:00:12   
ziki
Kao što rekoh određivanje kad se udat rodit i koliko djece je nešto vrlo lično, tiče se samo osobe-osoba koje u su tome. Nit' se mene tiče, niti se pitam što si se ti udala i rađala sa toliko godina niti ti imaš pravo da meni i ostalim "starijim majkama" postaviš takvo pitanje.



_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:00:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ivanak

Hanady ti ne spadaš u ovu raspravu... ja sam spomenula odluka za prvo djete u starijim godinama.
Tebi će to aBd biti treće, neka i više ako se može.


potpuno je isto....
ja sma rodila prvo sa 26...a realno mogla sma i prije...
ali sma željela da zavšim fakultet, da nađem stalni i stabilan posao, da malo uživam u sebi i onda da to uradim...tako sma i uradila...a mogla sma komotno i sa 20 al nisma jer sam smatrala d anisma spremna jer sam imala druge želje...
jesam li ja sebična zbog togauser posted image

a vidiš nisma nigdje zakasnila...imama fore i za treće aBduser posted image

Zato u skaldu sa ''ovlastima'' vodite računa da puno ne zakuhate mrsko mi brisat postoveuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:06:10   
ivanak
ja opet ponavljam, mene je zanimalo zašto prvo u tako "kasnoj dobi"
Ja sam samo rekla da je sebično da zbog provoda i putovanja se ne odlučuješ za djecu.
Ja smatram da fakultet i stalni posao nema veze sa time.
Niti ti zamjeram, niti me briga, nego čisto razloga da znam koji je. A po meni taj razlog uopćče nije opravdan. Tebi jest, jer se nalaziš u toj situaciji.
A osim toga, zašto ne smijem pitati.
Isto, kao što meni ljudi predbacuju da ja želim malada roditi djecu. Ja se niti malo ne uvrijedim na to. Ja znam da sam sposobna za ulogu majke.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:06:23   
bebacha
stvarno odkud nekom pravo da govori sta je ispravno a sta ne.
nek rada ko kad hoce.ja sam oduvjek znala da cu rano postat majka,to sam zelila.prvo djete sam dobila s 21 godinu.nije dosla slucajno,planirali smo je,drugo s 23.nezalim ni sekunde.nekom je bitno zavrsit fakeltetmputovat,lumpovat pa s 30-35 god rodit djete.meni a mozda i jos nekom,je bilo dovoljno izlazaka do 20-te.jednostavno nikad nisam bila pretjerano luda za nekim izzlasci stalno i to.ja imam ono sto sam zelila,djecu u muza,s njima putujem,izlazim i sve ostalo.i da bez obzira sto sam rodila s 21 godinu,moju djecu niko necuva osim mene,pogotovo ne da bi izlazila.i uopste mi nije tesko.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 261
   [Obrisana poruka]
11.5.2011 12:07:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:08:05   
bebacha
samo mi je zao sto nisam jos zavrsila fakultet iako jos nebi radila.u jednom periodu zivota morala sam birat izmedu fakulteta i bebe.izabrala sam ovo drugo.a fakutet moze i u 30-etoj.isto kao sto neko trudnocu odlozi do 30-te

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:15:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ivanak

ja opet ponavljam, mene je zanimalo zašto prvo u tako "kasnoj dobi"
Ja sam samo rekla da je sebično da zbog provoda i putovanja se ne odlučuješ za djecu.
Ja smatram da fakultet i stalni posao nema veze sa time.
Niti ti zamjeram, niti me briga, nego čisto razloga da znam koji je. A po meni taj razlog uopćče nije opravdan. Tebi jest, jer se nalaziš u toj situaciji.
A osim toga, zašto ne smijem pitati.
Isto, kao što meni ljudi predbacuju da ja želim malada roditi djecu. Ja se niti malo ne uvrijedim na to. Ja znam da sam sposobna za ulogu majke.


ja ne znam šta je tvoj problem tačno? Ali kad već sve redom pitaš da ja tebe pitam...Ko je tebi dao pravo da postaviš takvo pitanjeuser posted image

I ko je tebi dao kompetentnost da znaš šta je ''kasnija dob''....user posted image

Možda je 35-40 savršena dob...mislim moguće je čim se dešava zar neuser posted image

A to što tebi nije bilo bitno meni jeste i mislim al iskreno mislim da bi svima trebalo biti pa ću u tom fonu da odgajam i svoju djecu.
i to mi niko ne smije ni zamjeriti ni prigovoriti...jer to su moja djeca.

i spusti lopticu, ne osuđuj...jer možda i mnogo više argumentovano neko će oduditi tebe pa eto belaja na temiuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:18:00   
taurus
IZVORNA PORUKA: ivanak

opet nisi dala odgovor.
da, ali da ste pokušali prije, pa ni po jada da kaćete Bog snuje... nego ste vi odredili kad će te i kako će te.

A osim toga, zašto misliš taurus da mlada majka rodi djete i ostavi ga babi da ga čuva da ona može odmarati i putovati.
Nemoj sve stavljati u istu vreću.
Ja sam rodila prvo djete sa 22 i pol godine. I nikad mu ništa nije falilo. Nije mi bilo teško dizat se po noći, igrat se s njime. Babu sam odmah ščerala kući kad sam izašla iz bolnice i rekla da mi ne treba njezina pomoć da ću se ja sama brinuti za svoje djete.
Ako nešto ne budem znala, da ću pitati.
Svugdje gdje idemo mi, idu i djeca sa nama.


ženo draga niko nije tebe prozivao niti tebi govorio
ali evo da ti odgovorim jer ti je očito dosadno

to što si ti rodila sa 22 je tvoj izbor isto kao što je i moj bio da završim fakultet, nađem dobar posao, obezbijedim djeci stan, auto, vikendicu pa tek ih onda rađam
nisam nigdje zakasnila a rodila sam sa 28
to što ti nemaš potrebu da izlaziš je opet tvoj problem, ja sam sa 22 izlazila, hodala, putovala i istovremeno studirala

ne mislim da sam "gubila" vrijeme, jer zahvaljujući mom obrazovanju mogu svojoj djeci da obezbijedim solidan život, posjetila sam mjesta koja sam željela i to sami ja i mm, bez djece i bilo nam je prelijepo
budimo iskreni putovanje sa djecom i bez njih nije isto
dovoljno je da se moraš brinuti jesu li jeli, da se ne prehlade, da se ne povrijede i tvog odmora nema nigdje
meni su putovanja u prve 4 godine braka ostala u lijepom sjećanju i danas znam pogledati slike i napuniti baterije, ali sam isto tako sada spremna sve žrtvovati za svoju djecu i da njima bude lijepo pa makar se ja i ne odmorila

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:19:00   
ivanak
Slobodno... ja imam svaki odgovor u rukavu.
A zašto ne bi pitala. Kad mene pitaju, zašto ne bi ni ja pitala.
Pa kud onda pravo tim ljudima da zabadaju u moje odluke.
A čuj, nisam nikoga razapela. Ni ti mi je namjera. Nego čisto iz kurijoštine sam htjela znati zašto tako.
A čuj, "kasnija dob" radi dobnog jaza, zdravlja, strpljenja, energije, načina života.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:21:43   
ladyblue RR
oh, ode ova tema u neku raspravu s kojojm nema veze...

sve smo mi različite i u različito vrijeme sazrijevamo (neke nikada ne sazrijuuser posted image ). ja sam se udala sa skoro 34 godine i svoju curicu sam rodila par dana prije 35. rođendana. udala sam se kasno jer sam tek tada našla osobu za koju mislim da sa njm mogu provesti ostatak života. što se djeteta tiče ja sam mislila da nisam spremna za dijete ali sam iz straha da neću moći odmah ostati trudna nakon 7 mjeseci braka odlučila da "počnemo raditi" na bebi. na moju sreću, isti mjesec sam ostala trudna i sada imam prekrasnu djevojčicu od 6 mjeseci. ne planiram više rađati obzirom da mm ima 2 djece iz prvog braka a jedno dijete živi sa nama. s druge strane tu su i njegove godine (njemu će 47 ove godine).

e sada, što se izlazaka tiče to je jaaaako individualno. moja sestra se udala sa 22 godine i nikada nije žalila za izlascima. ja sam proputovala pola svijeta (ako ne i više), imam iz sebe godina i godina kafane, kafica, izlazaka i svega ostalog i ne nedostaje ni. po nekada mi se javi želja za nekim ludim izlaskom i "zaglavljivanjem" do ujutro ali brzo me prođe kada pomislim da me ujutro čeka malo dijete koje traži svoje. da ću izlaziti, hoću. kada curica malo poraste, kada ne bude ovisila samo o meni.

ne smatram da "mlade majke" imaju potrebu za izlascima više od nas malo starijih. u suštini, one i ne znaju šta su propustile (ako su išta propustile) pa im to i ne nedostaje. mnogo više može izlazak da nedostaje nama starijima jer smo prošle svašta i imamo raznih sjećanja i stvari koje bi smo željele da se nekada ponove. ovo je samo moje mišljenje i ovime ne prozivam nikog.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:21:53   
ivanak
kao prvo 28 nema veze sa 35 godina tako da ti nemaš sta i govoriti o tome.
Ja sam dala primjer sebe, jer ne želim davati druge za primjer.
A što to molim te, ima biti dosadno. Svi se vi možete pitati, ali kad se vas pita, onda se nađete uvrijeđene.
E vidi majke ti, ne ide to tako.
A osim toga, kako ti znaš da ja nisam putovala, ludirala do 22 godine.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:24:00   
ivanak
lady blue... svaka čast.
e da je mene takav odgovor dočekao ja ne bi dalje išla.
ali ispalo je da smo mi svkakve.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:24:19   
Leena
Ivanak, moram ti reci da se ne slazem s tobom u jednom segmentu, a to je da je "sebicno ne rađati djecu zbog toga". Ja sam se ranije odlucila za dijete, trudna sam spremala diplomski, radila kad je njoj bilo 40 dana, jer sam morala, branila diplomski i pripremala bebin prvi rođendan, išla na dva posla u isto vrijeme. Mene neki osuđuju što nisam sve to završila kad sam već htjela, pa onda rodila, čak mi je jedna pedijatrica rekla da nema opravdanja za to što radim kad je esmi bilo 2 mjeseca, ja sam se samo okrenula i pitala je: A hocete li je vi hraniti, ako ja dam otkaz?!- i samo je usutila. To je sve individualno. A ovako generalno, nije sebicno ne rađati djecu, nego rađati ako nisi spreman za njih. Ja mislim da jesam i uspijevam, hvala Bogu, uskladiti i poslove i vrijeme za muza i Esmu i drugarice i sve ostalo sto mi treba. Ali, ima ljudi koji nisu u stanju uskladiti se, bolje je imati "starije" roditelje, nego frustrirane i nesretne. Moja mama je npr. rodila mene i brata sa 22 i 23 godine, a onda sestru sa 36 i mogu ti reći da njoj nije bila ni malo gori roditelj, ako nije cak s njom dosta njeznija i strpljivija... Sve je to individualno i licno i glupo je nekoga osuđivati za bilo sta, ali eto samo sam htjela reci da ne mislim da je sebicno ne rađati...

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:27:37   
ivanak
ja i ne mislim da je sebično rađati.
smatram da ludarenje je sebičan razlog za ne rađanje djeteta.
a ne fakultet, obrazovanje. A čuj, što se tiče posla dok je mali pilić bio toliko mali, jer problem poslodavca i radnika. A tebi je u interesu da ne izgubiš posao.
Pa što, ja radim po cijele dane pa nikome ništa, ni ti pričam ko me, ni ti se žalim na to.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:29:23   
taurus
IZVORNA PORUKA: ivanak

kao prvo 28 nema veze sa 35 godina tako da ti nemaš sta i govoriti o tome.
Ja sam dala primjer sebe, jer ne želim davati druge za primjer.
A što to molim te, ima biti dosadno. Svi se vi možete pitati, ali kad se vas pita, onda se nađete uvrijeđene.
E vidi majke ti, ne ide to tako.
A osim toga, kako ti znaš da ja nisam putovala, ludirala do 22 godine.


pa ima veze jer nisam rodila u ranim 20-im već u malo kasnijim
a drugo dijete sam rodila sa 33
i ti si prva počela da prozivaš majke koje su studirale, provodile se i putovale pa tek onda djecu rađale

opet ponvljam svako ima pravo izbora i radi kako misli da mu je najbolje
ti ako si se nahodala do 22 i sve završila do tada blago tebi, ja nisam pa sam malo kasnila i nije mi žao

i kao što salmy reče ugodan dan ti želim user posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:32:01   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ivanak

ja se slažem sa đenifer. jako sebično od žene da zbog provoda, fakulteta, odmaranja i uživanja... ne radi na djetetu.
uz uvjet da nema zdrastvenih problema.. tad opravdavam kasnije zatrudnjivanje.

Pola vas je vjerojatno kasnije se udala pa se onda čuvalo... i tako ulo u začarani krug ne mogućnosti djeteta.



a štooooo? meni to nije sebično, meni je to normalno
fakultet, posao, provod i sve ostale treba preživjeti a ne da te to mimoiđe, pa jedan je život....
osim toga završetkom faksa, dobrim poslom obezbjeđuješ sebi a i aBd djetetu bolju budućnost
Zar nije bolje udati se situiran, zaposlen sa riješenim stambenim pitanjem npr u 30 nego bez toga svega u 20??? ne kontam ja to....

a živci itd o čemu se govori, kao lud si sa 30-40 ma daj
Lud se rodiš a više se izludi od dvadesete do tridesete kad si udata a u postanarstvu si npr i neimaštini nego sa 30 u meraku.... tako da

Naravno sve ima izuzetaka.....
Al prosto se pitam kako neko sa dvadest može biti spreman na bračnu zajednicu??? da u nekoj zajednici sa roditeljima i ostalom familijom cccccccc

o tome ja govorim.... najlakše se udati pa poslije kuku lele, opet čast izuzecima

MM je par godina prije našeg vjenčanja, kad je tek počeo praviti kuću, nudio brak, o ne ne dragi kad završiš s kućom pričaćemo
Što bi se ja zahebavala s majstorima kad ne moram user posted image user posted image user posted image user posted image  itd

Nisam luda.... a nisam ni ozlojađena da mislim da že me ostaviti ako sačekamo koju godinicu, i da smo se razišli Bože moj, idemo dalje, pa ja





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:33:34   
klemzi
Meni je prva beba umrla, ja sam imala tada 32 godine, ove godine sam imala spontani, tako da će se sve odužiti do, vjerovatno 35, i tada ću biti prestara da rađam i ostadoh bez djece ( po tvojoj urnebesnoj teoriji). I nemoj mi molim te reći da se ne odnosi na mene, nego na ovo, ono, medicinski razlozi, ovako, onako...bezobrazno je to što pišeš i stvarno si hrabra kad o tome možeš raspravaljeti...nek ti je Bog na pomoći.

Jednostavno me stav ljudi da je prekasno imati dijete u 35-oj, bez obzira na razlog, potpuno izluđuje. Nevjerovatno da neko u 21. stoljeću tako razmišlja.


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:33:42   
ivanak
ne draga.... kasna dvadeseta nema veze sa prvim djetetom u 35 godini.
Ja sam samo rekla da je sebično da se netko ludiro i provodio pa u 35 došao rađati i sad je on bolji nego mi koji smo rađale prije.
Ne draga ja još nisam završila fakultet. Ja sa na zadnjoj godini fakulteta, ostalo mi još par ispita i rješila prvu i drugu i sad treću sa jednim i drugim djetetom.
Posao, još uvijek imam, ali sam trenutno na porodiljnom pa radim horonarne poslove.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *