|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:34:42   
veeseelaa
sve smo mi različite i u različito vrijeme sazrijevamo (neke nikada ne sazriju ).


neka hvala Bogu, najbolje je uvijek sačuvati djelić djeteta u sebi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:35:14   
ladyblue RR
uh ja se nisam nahodala i naprovodila, a sramota me mojih godinauser posted image
nema gdje me nije bilo a opet bih mogla malo.

jednostavo, svima su nam te neke ganice različite. neko kaže da se provodio do 25. a ja se ne sjećam da sam bila živa kada sam imala 25user posted image . iako da me neko i tada pitao, rekla bih da sam prošla sito i rešeto. svi smo mi rasli u različitim sredinama, imamo različeit odgoj pa su nam tako i pogledi na stvari poput izlazaka, i živote uopte dijametralno različiti.

naravno, nema niko pravo da osuđuje mene niti ja imam pravo da osuđujujem neku koja je rodila sa 20. svako radi ono što misli da je za njega najbolje i tu nema pravila.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:38:05   
bebacha
ja opet ponavljam da smo svi razliciti.zasto nemozete prihvatiti cinjenicu da ima neko ko drugacije razmislja.
a nemoze svako postici fakultet,zaposlenje pa se i udat u normalno vrijeme.zna dosta osoba koje imaju fax a vuku se po birou za zaposljavanja.a da se udaju mozda bi imale i djecu i dovoljno finansija.meni nesmeta cinjenica da me muz izdrzava,jer sam tu s djecom,dok su mali i dok sam im najpotrebnija.al isto tako ne osodujem zene koje ostave bebu od 6 mjesci i odo radit.nismo svi isti


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:40:20   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sve smo mi različite i u različito vrijeme sazrijevamo (neke nikada ne sazriju ).


neka hvala Bogu, najbolje je uvijek sačuvati djelić djeteta u sebi user posted image


ja sam jedna od tih koje vole jedan djetinjasti dio u sebi.
ja drage žene, volim fudbal. ja sam do pred sami porod išla na utakmice i jedva sam čekala da ponovo počne prvenstvo i da malo ugrije da mogu ići. jednostavno taj dio sebe ne mogu da promijenim i ne želim. ostavim bebu kući ili je odnesem kod mame da ja odem na tekmu. čim malo poraste, vodit ću je sa sobom.
ne znam da li je to djetinjasto ili je stvar neke ljubavi. mnogo stvari sam u životu promijenila zbog braka, supruga, djece ali ovaj dio ne mogu i ne želim da mijenjam.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:40:23   
veeseelaa
slažem se, ivanak nije garant mislila ništa loše
kao što ja smatram da je malo rano udati se i roditi sa 20, ona smatra da je malo kasno udati se i roditi u 30-35, ne bitno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:41:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sve smo mi različite i u različito vrijeme sazrijevamo (neke nikada ne sazriju ).


neka hvala Bogu, najbolje je uvijek sačuvati djelić djeteta u sebi user posted image


ja sam jedna od tih koje vole jedan djetinjasti dio u sebi.
ja drage žene, volim fudbal. ja sam do pred sami porod išla na utakmice i jedva sam čekala da ponovo počne prvenstvo i da malo ugrije da mogu ići. jednostavno taj dio sebe ne mogu da promijenim i ne želim. ostavim bebu kući ili je odnesem kod mame da ja odem na tekmu. čim malo poraste, vodit ću je sa sobom.
ne znam da li je to djetinjasto ili je stvar neke ljubavi. mnogo stvari sam u životu promijenila zbog braka, supruga, djece ali ovaj dio ne mogu i ne želim da mijenjam.


ma lutka pametna, tako treba user posted image user posted image user posted image user posted image  aferim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:41:52   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

slažem se, ivanak nije garant mislila ništa loše
kao što ja smatram da je malo rano udati se i roditi sa 20, ona smatra da je malo kasno udati se i roditi u 30-35, ne bitno



ma rodila bih ja i kasnije, nego kontam ako mm ode na roditeljski da ne misle da joj je došao dedouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:43:07   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image  ma hajde baš nas briga šta će reći za očeve, bitno je da su mame mace user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:44:36   
/MMK/
Nije sebično nemati dijete, nije sebično imati dijete sa 20 ili 40.
Sebično je donijeti dijete na ovaj svijet, pa se nebrinuti o njemu.

ivanak znači neko treba imati 2 ili više djece iako to ne želi, samo da bi ovi imali braću ili sestre, niđe veze, najbolje bi onda bilo rađati djecu dok svako nema i brata i sestru.
Ovaj argument mi je isto ono odoh imati djece, da se ko ima brinuti za mene pod stare dane, baš nesebično.

Hvala Bogu, pa danas postoji mogućnost izbora, da ti mahala ne određuje ritam u životu, navike i običaje.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:52:08   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: klemzi

Meni je prva beba umrla, ja sam imala tada 32 godine, ove godine sam imala spontani, tako da će se sve odužiti do, vjerovatno 35, i tada ću biti prestara da rađam i ostadoh bez djece ( po tvojoj urnebesnoj teoriji). I nemoj mi molim te reći da se ne odnosi na mene, nego na ovo, ono, medicinski razlozi, ovako, onako...bezobrazno je to što pišeš i stvarno si hrabra kad o tome možeš raspravaljeti...nek ti je Bog na pomoći.

Jednostavno me stav ljudi da je prekasno imati dijete u 35-oj, bez obzira na razlog, potpuno izluđuje. Nevjerovatno da neko u 21. stoljeću tako razmišlja.




Potpis ko kuca!


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 12:58:46   
veeseelaa
Sebično je donijeti dijete na ovaj svijet, pa se nebrinuti o njemu


upravo tako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:12:49   
ivanak
Ja nisam misla ništa loše. Dirnula sam se pitati, jer mene pitaju.
Ovo je sve bila poučna lekcija. Kad mene pitaju razloge i smatraju ludom kad ih iznesem. Ni ti sudim što niste spremen prije, ni ti se mislim hoćete li imati više djece, ni ti se mislim jeli vam to uopće pametno. Vidite da nije lijepo kad tako neko nešto pita. Svi se dignete na noge, a meni se može svašta reći.
Nije vam baš pravedna raspodjela tko šta može pitati, tko šta ne može pitati.

I ja ne donosim djete iz sebečnih razloga da me ima ko babiti po stare dane. Ne pada mi napamet takvo nešto.
Mi želimo više djece iz više razloga da ih ne nabrajam i imamo i financijsku i materijalnu snagu toga.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:14:00   
dijana79
ja stvarno ivanak ne mogu vjerovat kako ti razmišljaš  u kojem ti vjeku živiš sestro user posted image pa šta tebe boli briga kad će ko radjati  djecu radjat će ih onda kad bude ko mogao  ja sam htjela djete i sa 20 pa ih nisam mogla imati  iz medecinskih razloga  kamo sreće da sam mogla a nisam ja jedina koja će roditi djete poslije 30 ili 35 nije važno svako  ima svoje razloge kad će radjati djecu  u koje vrijeme i sa koliko godina stvarno ti je tema aut.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:19:07   
ivanak
dijana pročitaj prijašni post. pa ćeš vijdeti šta sam ja napisala pa se posrami šta napišeš.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:26:35   
isabella
Ja sam rodila sa 21 godinu evo sada mi je 22 cim sam se udala odmah prvi mjesec sam ostala trudna (planirana trudnoca) jer sam uvijek sanjala da imam dijete.Zivim sa mm u inostranstvu znaci nemamo ni nane ni djeda nikoga samo nas troje i eto brinemo se za svoju curicu i nije nimalo smijesno to sto sam ja rodila sa 21 godinu kao sto je receno u jednom postu..meni je krivo kada se osudjujemo mi mlade mame da se nebrinemo dovoljno dobro za djecu svoju,,,ja studiram i brinem se za svoju curicu mm radi a mi znamo kako nam je dali tesko ili lako i ne zudimo za izlacima i provodima jer eto u 3 godine zabavljanja vala smo se nahodali i sami odlucili da nam je bolje ovako,i jos bi mi djece ali eto mene malo koci ta trauma sa poroda ali bice i to akobogda uredu..

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:27:44   
Visnja RR
ivanak ja rodila u 40. godini sad mi 43... user posted image o kakvoj bolesti, losoj energiji, nervozi pricas user posted image
ako mislis tako onda ces ti imati veliki problem kad se budes priblizavala mojim godinama...

a zasto su svi skocili na tvoje rijeci!!! razmisli! user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 11.5.2011 13:29:29 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:32:15   
ivanak

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ivanak ja rodila u 40. godini sad mi 43... user posted image o kakvoj bolesti, losoj energiji, nervozi pricas user posted image
ako mislis tako onda ces ti imati veliki problem kad se budes priblizavala mojim godinama...

a zasto su svi skocili na tvoje rijeci!!! razmisli! user posted image


kao prvo pročitaj malo bolje, ja to nisam rekla nego jedna od forumašica koja je rodila isto u 35 godina i rekla da bi imala više strpljenja i tako dalje da je prije rodila.
fala bogu moje djete nije još popušila niti jednu batinu od mene i imam strpljenja kao i u priči.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:38:47   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: ivanak


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ivanak ja rodila u 40. godini sad mi 43... user posted image o kakvoj bolesti, losoj energiji, nervozi pricas user posted image
ako mislis tako onda ces ti imati veliki problem kad se budes priblizavala mojim godinama...

a zasto su svi skocili na tvoje rijeci!!! razmisli! user posted image


kao prvo pročitaj malo bolje, ja to nisam rekla nego jedna od forumašica koja je rodila isto u 35 godina i rekla da bi imala više strpljenja i tako dalje da je prije rodila.
fala bogu moje djete nije još popušila niti jednu batinu od mene i imam strpljenja kao i u priči.



to nema veze s godinama vec sa karakterom ili sa stecenim odgojnim metodama iz porodice...ili... ili...
puc, puc, djeca dobiju od mame koja ima i 20 i 30 i 40... ako smatraju da je to dobar odgojni nacin rjesavanja nekog problema...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:40:00   
veeseelaa
nije nimalo smijesno to sto sam ja rodila sa 21 godinu kao sto je receno u jednom postu..meni je krivo kada se osudjujemo mi mlade mame da se nebrinemo dovoljno dobro za djecu svoju,,,ja studiram i brinem se za svoju curicu


šta ko je rekao? zeko je rekao user posted image user posted image user posted image
ma sve ok, ja ne mislim da  djevojke od 20 ne brinu o svojoj djeci, daleko bilo, naravno da brinu
al eto ja bi radije da se u tim godinama brine o nekim drugim stvarima a malo kasnije o porodici i djeci

Znaš kako kažu nikad nije kasno za udaju
ja sam se udala u 28, nekako meni taman, jako sam samostalna, i ja i mm smo situirani i tolerantni.... i dalje imamo razne aktivnosti, izlazimo i sl al se uvijek rado sjetim vremena kad sam bila solo.... i da sam sačekala koju godinu ne bi mi vala ništa falilouser posted image
Sad npr uz svu dobru volju i mogućnosti nisam u stanju da u 10 dana odem na fitnes npr
Znam da je to možda nekome smiješno, kao čuj fitnes .... al to mom tijelu treba, isto kao i izlazak s prijateljicama, pjesanje, putovanja, dokvalifikacija i sl
a da ti ne pričam da knjigu nijednu nisam pročitala ima godina i više.... user posted image user posted image
zato kažem zamisli da tako živim od 20? strašno
i da ništa se neće promijeniti više, samo ću još dodavati porodične obaveze kao što je rađanje drugog djeteta aBd
i zato je meni nekako rano sebi tako mlad stvoriti toliko obaveza...

znaš kako kažu dok si djevojka živiš ma koliko novca imala, ma koliko tolerancije u braku bilo

To je moj razlog za podržati brak i rađanje djece iznad 30, ma šta 30, iznad 35 user posted image
a živci??? o i te kako ih sve smire kad je u pitanju svoje dijete
osim toga npr kod nekih se staloženost javi s godinama user posted image user posted image user posted image  mudrost i šta sve ne, razvije se tolerancija i poredaju bitne i ne bitne stvari, tako da živci manje dolaze do izražaja user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:42:25   
ivanak
pa to je jedna od odgojnih metoda...
ja to nisam ni spomenula tako da o tome ne želim pričati.

ja sam rekla u prethodnome postu što sam imala. i mislim da ni jedna majka ne zaslužuje da ga smatra ludim, sebičnim, bezobraznim što rađa djete u 20, 30 ili 40 godini.
i još uvijek nitko se nije ispričao za to što ste mi svašta napisale. a vi ste te koje ste dovele u pitanje moju mlađu stranu materinstva.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:44:05   
veeseelaa
i još uvijek nitko se nije ispričao za to što ste mi svašta napisale. a vi ste te koje ste dovele u pitanje moju mlađu stranu materinstva


ja nisam user posted image  stvarno nisam
samo smatram da je su žene sa 20 tako mlaaadeee da bi imale obavezu kao što je brak i majčinstvo, može malko i da se pričeka
to je moja priča


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:45:33   
isabella
ejh jbg obaveza se uvijek ima ali eto ja sad tek uzivam u svom zivotu ono pravo user posted image kad imam ovu svoju kozicu malu svoju najbolju drugaricu mi i kafu popijemo (ona dobije praznu soljicu )user posted image user posted image user posted image ,,ma neka radja kad ko hoce kada se osjeti spreman na to,,,a bogami sto rece visnja cini mi se dobije dijete puc puc i od mame koja ima 20 i koja ima 35 godina,,,,111

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:46:47   
ivanak
u redu, čast iznimkama. ja se u potpunosti slažem sa svakim da ima pravo na mišljenje i na donošenje svojih odlukama samostalno.
najbitnije je da je svak sretan pa koliko god godina imao i sa koliko djece živio.
ja smatram da čovjek kroji sudbinu.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:48:57   
vila_7
moram i ja komentirati,đaba je...prozvat će i mene advokat foruma! user posted image

Iskreno,moje misljenje je da svako ko ima izricito misljenje-treba prestati SR.TI. Pa hB nismo svi isti.
Neko zeli dijete u 20-tim - super :mladi roditelji duze ce uzivati s djecom,manja razlika,...
Neko zeli dijete u 30-tim - super :iskusni roditelji, realno gledaju na stvari,.....
Neko ne zeli dijete         -   super :uzivat ce sa supruznikom i drugim stavrima ispuniti svoj zivot
Neko se vrati na posao sa 6 mjeseci - super :malo ce poboljsati financijsku situaciju
Neko ostaje kod  kuce zbog djece  -  super : uzivat ce s djecom a ne brinuti se jel ih neko dobro cuva!

Sve dok čovjek može birati kako želi a ne kako mora zbog zdravstvenih razloga,super,jer svako ima svoje razloge!

I žene drage,pa trebamo jedna od druge učiti šta je pozitivno u kojoj odluci,a ne pokopavati one koje nisu istih odluka!



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Prvo dijete poslije 35-e...
11.5.2011 13:49:43   
ziki
Moram se opet javit.
jako sebično od žene da zbog provoda, fakulteta, odmaranja i uživanja... ne radi na djetetu.
jesi li se ti zbog ovog ispričala?
Sama si gurnula nos gdje ne treba, to su intimna pitanja, u odluke tog tipa se ne miješa, o tome se ne raspravlja. Uvrijedila si gomilu žena koja ovako razmišlja i sad se duriš.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *