|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Budenje po noci
17.12.2007 11:55:43   
moonlight
U cemu je fol....
Bebi je 5 mjeseci, doji poceli smo s dohranom prije 2 sedmice, preko dana je ok, traži da jede svakih 3-4 sata, al navece je dernek, budi se svakih sat, sat i po, plače, ne mogu ga smiriti, traži da dojki, dam mu da dojki i to traje par minuta i onda zaspi user posted image  a ja ostanem buljim u plafon, hronicno sam ne naspavana, ovaj peroid mi je gori nego kad smo dosli iz porodilista. Iskreno se nadam da ce uskoro proci i da je ovo samo jedna od faza, jel neko im'o slicnih problema

_____________________________

Čemu je vakat tome je i vrijeme
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Budenje po noci
17.12.2007 12:05:03   
Blue rose RR
Imala sam sličan problem. Moja kikica je negdje baš oko 4-5 mjeseca počela sa tim famoznim plačom tokom noći, koji nije ostajao na jednom mom ustajanju, već minimalno 3-4 puta, i to je trajalo gotovo 2 godine.
U početku sam mislila da je gladna, žedna, međutim onoliko koliko ona pojede, ne čini mi se kao količina hrane kada beba ogladni.
Kasnije sam shvatila da kenjkanje njeno tokom noći je ili stalna želja za mojom blizinom, ili posljedica njenih burnih dnevnih proživljavanja. inače je osjetljiva kada tokom dana mnogo ljudi je gleda.
u početku sam bila odlučna da je pustim da plače oko 10 minuta, međutim uvijek je nakon 4-5 minuta tog kenjkanja ona nastavila spavati. U stvari ona nikada se i nije budila, nego je to plakanje u snu (o čemu imaš moj post).

Možda ti je mala samo žedna, ipak je ovo zimsko vrijeme, i zrak je mnogo suh, zbog grijanja. Pokušaj bebici dati čaja umjesto mlijeka.
ipak sa 5 mjeseci, moja kikica je ustajala tek ujutro oko 5-6 sati da jede.

(odgovor članu moonlight)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Budenje po noci
17.12.2007 14:10:20   
moonlight
ide u krevet negdje oko 20.00, pa se probudi oko 22.00 pa onda svakih sat, sat i po, čak sam ga prenjela kod nas u krevet da mi je bliže, da ga mogu pomaziti, utješiti, al ni to nije pomoglo, onda ono klasika, da nije mokar, da nije toplo/hladno...prije ove faze je znao prespavati 5 sati u cugu, pa me zato ovo malo iznenadilo, a i trebala bi početi raditi za neki mjesec dana pa me brine ako potraje ne znam kako ću uspjeti progurati dan na poslu user posted image

_____________________________

Čemu je vakat tome je i vrijeme

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Budenje po noci
17.12.2007 14:17:58   
makana
uh
podsjetila si me na almedininu fazu
bila sam zombi
oni samo traže utjehu i sigurnost, kada ih odmaknemo od sebe nastaje problem, pogrešno sam mislila da što bude veća biće samostalnija, haman da ću je morati fatati da je pomazim ili malo privijem uz sebe, ali baš suprotno, što su veći skontaju da smo im veoma važne i ne bi da su daleko od nas, jedino smo što im pruža sigurnost i to je tako
proći će, ali ga nemoj odvajati od sebe, samo poravni da to neće dugo da traje, odnosno da neće vječno da traje
sada moja bebaća nekada spava do ujutro u 6 kada traži da jede pa nastavi do 7, pola 8
međutim, postoje i noći kada se prevrće, neće u krevetac dernja se čim je spustim u njega, čak plače i kad je stavim kraj sebe, sinoć sam eto mislila da je nešto žiga, ali to je jednostavno plakanje u snu

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu moonlight)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Budenje po noci
17.12.2007 14:22:40   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: moonlight

a i trebala bi početi raditi za neki mjesec dana pa me brine ako potraje ne znam kako ću uspjeti progurati dan na poslu user posted image



Ne sikiraj se - NIKAKO...ja i danas spavam na poslu...zar se ne vidi...visim po forumu.

(odgovor članu moonlight)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Budenje po noci
17.12.2007 14:37:31   
moonlight
IZVORNA PORUKA: makana


sada moja bebaća nekada spava do ujutro u 6 kada traži da jede pa nastavi do 7, pola 8



on se budi oko 6 i priča, smije se, doziva, ma presladak je razbudi sve oko sebe i negdje oko 10 opet zaspi, medutim ja sam tad uveliko ''na nogama'', ne mogu spavati, njegovo dnevno spavanje traje oko 45 min do sat i opet dernek user posted image  

_____________________________

Čemu je vakat tome je i vrijeme

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Budenje po noci
17.12.2007 14:41:31   
moonlight
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Ne sikiraj se - NIKAKO...ja i danas spavam na poslu...zar se ne vidi...visim po forumu.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

tješi me da nisam jedina i da je samo faza

_____________________________

Čemu je vakat tome je i vrijeme

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Budenje po noci
15.2.2008 23:39:54   
Plipi
Nisi jedina evo jos jedne mame sa istim ''problemom''. Citajuci tvoje redove kao da opisujes moje noci. Moje pile ima skoro 9 mjeseci a ta zezancija traje vec 3 mjeseca necu reci da je tako svaku noc ali bar 6 od 7. Eh evo mozda nekih 5-6 dana je sve bolje malo duze spava nocu a u danu ima 2 pa cak i 3 spavanja po nekih 30 do 45 min. i tako se ja nadam da su prosli dani neispavanosti!!
Puno pozdrava!! 

(odgovor članu moonlight)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Budenje po noci
17.2.2008 0:15:39   
triplemama
Moramo se negdje pohvaliti. Moj sin koji sada ima 3 i po mj. već od svog 10-og dana spava po cijelu noć  user posted image user posted image user posted image . NEUREKLO SE!!! MashAllah!!! Na početku je spavao od 23h do 6 h a sada od 22h do 8 h svaka mu čast ljubi mama svoje pile dobro user posted image user posted image . Tako su mi spavale i ove starije pa te stvarno neznam posavjetovati.

(odgovor članu Plipi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Budenje po noci
2.5.2008 16:04:56   
amdi
Moja se pocela buditi sa 6 mjeseci, to ja povezujem sa skokom u razvoju, ali NIKAD DA STANE
Sad se vec navikla da se budi...i ne znam sta da radim. Pocinjem raditi za koji dan a ja sam kao zombi, kako je neko vec rekao.


_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Budenje po noci
2.5.2008 16:39:18   
Blue rose RR
Ja sam primijetila da ako ima, da tako nazovem "burno poslijepodne", ono u smislu da mnogo se smije, skače, da je pretjerano fizički aktivna...da ima ta česta buđenja po noći.
Rješenje smo vidjeli u smirivanju aktivnosti koje se dešavaju od 1700 sati pa do momenta lijeganja, a takođe smo uveli da (eh sada ovo važi samo za veću djecu) da joj naspemo u tuš-kabinu vodice, ubacimo igračke i ona se brčka sama...
Doduše ovaj ritual, mama koje imaju male bebe može se sprovesti da one budu sa bebicama u onim malim kadicama, ali da ne pretjeruju sa izazivanjima uzbuđenja kod istih.

Malo je bolje (to sam primijetila kod svoje kikice) da se ona sama igra u tom periodu kupanja: priča sa igračkama koje su sa njom u kadici, kupa ih ona sama, itd...Nekako mi se i sama smiri.

Poslije tog kupanja upalim joj neki lagani crtani, uz kojeg popije mlijeko i nakon toga (valjda pod dojmom smirenosti) ide sama na spavanje. A buđenje tokom noći je stvarno je u posljednjih nekoliko hefti smanjilo se.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Budenje po noci
2.5.2008 17:16:29   
laracroft
maryam amina otkud ti u ova doba na forumu?

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Budenje po noci
2.5.2008 17:32:16   
Blue rose RR
Napokon me "čoek" uspio nagovoriti na uvođenje internet-a home...

A ja se kao mnogo bunila.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Budenje po noci
2.5.2008 17:34:03   
laracroft
user posted image user posted image user posted image e neka si vala,a ja pomislila da radis za praznike i beres duplu dnevnicu.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Budenje po noci
2.5.2008 17:45:52   
Blue rose RR
Hhahaha, i to ne bi bilo loše...ali sam se borila sa pretpostavljenim da se tako nešto ne odnosi na mene..barem dok kikica ne nabere 3 godine...kako zakon nalaže...!!

Evo me igram sa kikicom cailou (još jedna od prednosti "internjata")...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *