|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 15:57:28   
dana3
ovo je jako lijepa tema fakticki i ne pita se ko je za ili protiv.mene licno interesuje KAKO sve strpati u jedan dan ali i to moze jer zene su uspjele zar ne?to sto boogy woogy kaze podrzavam,tako djeca ustvari i uce a to kad ce se poceti uciti na tutu zavisi od nas.mene brine to sto ovde u sved u vrticu ne  zele da se bakcu s tim vec da je dijete potpuno nauceno na tutu a to znaci da bih ja s tim trebala poceti vec u periodu tog prvog prozora(6.mj) tako da u 1 god je dijete neovisno od pelena.a opet kontam kako ce reci . ali,jos 5 sedmica do prvih pelena ako Bog da

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 16:03:02   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama alma

Pa na neke teme jednostavno moraš odreagovati iskreno, majčinski, meni je ovonenormalno da beba od rođenja ide na tutu i li slično,


Na svaku temu treba odreagovati ljudski....a ne ovako majčinski pa nekoga nazvati nenormalnim. U konkretnom slučaju za tebe je boogy woogy nenormalna! I gdje je onda ovdje tolerantnost, ili opšta kultura...

Za mene je nenormalno da su milioni djece gladni a ovoliko je bogatih u svijetu...nenormalno mi je da neko može fizički ili psihički zlostavljati dijete...nenormalno mi je da neko može trgovati djecom...nenormalno mi je da su djeca nekome seksualni objekti....Meni su te stvari nenormalne.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 16:06:15   
Lulu_
ne moramo se hvatati za svaku recenicu
svakome je nesto drugo ne normalno i sta tu ima lose
da se vratimo temi
ja ne poznajem nikoga tko praktikuje takav nacin ali sam citala u casopisu moje dijete. mislim da je tih ljudi jako malo

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 16:14:10   
M kao Mama
pa hoče li ti bitilakše ako kažem da je ovo bolesno,

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 16:42:24   
Visnja RR
Djevojcie moje drage nemojmo se prepirati...
tema je tu samo da vidimo da postoji jos jedan nacin "brige" za bebice  i da iznesemo svoje misljenje o tome... za bilo kakvom prepirkom nema potrebe ...
pusa svimauser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 16:43:01   
Blue rose RR
Mislim da je vakat, da se, s obzirom da smo svi hvala Bogu ovdje normalni i civilizovani, vratimo na temu, i damo svoj komentar o bespelenaštvu u današnje vrijeme. A da pri tome ne omalovažavamo ničije mišljenje, jer fakat nije vrijedno da se kroz bilo koju temu (a negdje sam to pročitala, pa ću parafrizirati), prožima post u smislu: "zbog ovoga sam počela manje dolaziti na RR". user posted image
Helem nejse, podržavam da guza moje kikice bude suha kao šlajf - papir, lijepa, mirišljava..ali njena mama (čitaj JA) nisam u stanju zbog posla, a svoju majku ne želim da dodatno opterećujem, time da prati njene fiziološke potrebe.
Samim time, nisam protivnik toga, skidam kapu onima koji mogu/žele...a ja ću i dalje da ljubim, grizem, i štipnem Njenu malu prljavu guščicu, kada joj skinem pelenu da je operem.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 16:45:50   
M kao Mama
Izvinjavam se ako sam nekoga uvrijedila, ali zaista kodm mene je što na umu, to na drumu,


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 17:35:29   
bebbe RR
Poznajem par, ovdje, u Damasku sam ih upoznala, Rusi su, cije dijete, djecojcica Ala, je od rodjenja bezpelenas. Oni su prvi ljudi od kojih sam uopce za takvo sto cula. Kao i sve novo, meni to zvuci zanimljivo, ali ne bih se upustila u takvo sto, niti pokusala. Mozda bebe uistinu znaju artikulirati svoje potrebe, ali, prema mojem misljenju, beba je samo beba. Covjekova beba se radja i u punom terminu kao nedonosce u odnosu na druge sisavce i potpuno je ovisna od roditeljske njege. Pa, opet, primjer male Ruskinje Ale za mene je zastrasujuci. Sada ima 3 godine, izrazito je lijepa i potencijalno bistra curica, ali ne odvaja se od svoje majke, ne dozvoljava cak ni da se je s ocem ostavi na trenutak, nije zainteresovana ni za igru s drugom djecom, ukoliko njena mati nije ukljucena. Vjerovatno ovo nema veze samo sa bezpelenastvom, no, to je meni pokazatelj da previse zastitnicki odnos, to neko spavanje sa bebom i pretjerivanje u svakom smislu, ne rezultira dobro. Nije mi cilj da koga uvrijedim, ali eto to je moje misljenje kroz iskustvo koje sam stekla. Beba ce, kada bude spremna, odbaciti pelene. Da li iko poznaje odraslu zdravu osobu koja nije naucila kontrolisati fizioloske pelene?! Pozz...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 17:41:48   
lamka
Samo jedno ja se divim ljudima koji mogu 24 sata da budu uz svoje dijete i da prate njegove znakove. Ja pored svih obaveza jedva čekam samo da se igramo i učimo neke nove stvari ali mislim da ne bih to mogla. Ko voli neka izvoli ali kao što ja kažem hvala osobi koja izmisli pampers i tvornici koja ga proizvodi. Takva sam ali ništa manje ne volim svoje dijete od majke čije je dijete bespelenaš.


< Poruku je uredio lamka -- 15.10.2008 17:42:54 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 17:43:17   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mama alma

pa hoče li ti bitilakše ako kažem da je ovo bolesno,


Kako se samo kroz istoriju covjecanstva prozimale iste ili slicne recenice. Mnoge genijalne ljude smatrali su ludim. user posted image
Kako moze biti bolesno stavljati bebu na tutuuser posted image
Ja ponekad stavim malenu, kad stignem i ona ili hoce ili nece i to je par minuta. Sta tu faliuser posted image  
Vjerovale mi ili ne ja sam tako uspjela sa Timurom da mi se kaki samo u tutu i zivot mi je bio puno laksi.user posted image  Piskio je i dalje u pelene ali kaka je uvijek bila u tutu. Pa valjda je san svake majke da guza ne bude u kakiuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 17:45:32   
M kao Mama
Hadje malo da ne generalizujemo stavri, odnosno da ne miješamo kruške i jabuke, uresu stavljati bebu od pola godine, devetmjeseci i slično na tutu, i aj sam to radila i Bogu hvala pelenu su iza nas, ali od prvog dana ili sa tri mjeseca, pa ja moju bebu nisam mogal kako treba uzeti sa trimjeseca, jer je bila beba, malena, i krhka, a kamoli je stavljati na tutu,

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 18:05:43   
mamina cura
Mislim da ovdje ima mnogo brzopletih zenauser posted image  Pa kako si mislila da se stavljaju bebe prije 6mj na tutuuser posted image  Pa to nigdje nije ni napisano. Vjerovatno nisi ni procitala tekst na prvom postuuser posted image
U pocetku se hvataju znaci i mame bukvalno trce da uhvate pisu i dijete je bez pelene cijeli dan i noc. I za mene je to jako tesko ali prema pricama mama koje su to iskusile samo je tesko u pocetku a kasnije se ufura kao normalna radnja i sasvim jednostavna. Trik je hvatati djetetove znakove kad obavlja nuzdu.
A dijete tek od 6mj moze sjediti a samim tim i stavljati na tutu.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 18:10:28   
Anoniman
za mene je prednost bezpelenaštva to što je bebina guza uvijek suha, a mana to što trebamo svoj život podrediti tim nekim fiziološkim potrebama čiji način vršenja ne utiče ni na razvoj ni na odgoj ni na emocionalni život djeteta. Ja se ne bih odlučila na tu opciju, jer zaista nema smisla da prvo, bebu od rođenja koja je krhka što reče mama alma mučim nosajući je po kupatilu i uznemiravajući je (jer ako ste primjetile najrahatnije su kad to urade i nikakav se stres oko toga ne pravi), a drugi i najveći razlog je zato što beba u tom periodu ničega NIJE SVJESNA ni sebe ni okoline. I svejedno je da li ću je staviti na šolju, na tutu ili će to uraditi u pampers, ona ne zna šta radi i ne registruje još šta se dešava.
Eh, kad beba "uzna" i kad shvata da je to nešto što se radi u nešto, a ne u gaćice, onda ima smisla kad vidimo da se priprema da je postavimo na tutu, jer onda će se ono sjetiti da je to mjesto za nuždu, isto kao što ga stavljamo za sto da zna da je to mjesto za jesti.
Samo me još jedna stvar zanima, i ja sad mogu da tačno vidim kad se moja beba sprema da kaki, ali mi nije jasno kako se može odrediti kada će piškiti???!!!
Već zamišljam da bi mi bilo pola kuće upišano.user posted image


(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 18:14:14   
nely
evo ja citam al nekontam(a nisam plavusauser posted image )
znaci ne nose pelene...ne idu na tutu...pa kako onda???
imaju odjecu na sebi kao i druge bebe(valjda),onda vjerovatno to rade u gace..ili???
a onda I mama ima posla preko glave s tom tonom odjece.

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 18:17:10   
M kao Mama
Jeste li ikad culi za dijecu koja su od rodenja bez pelena

Draga, "mamina cura", ovo je tvoja rečenica, i nemoj da se i ova tema pretvori u diskusiju, što se mene tiče, ja što sam mislila to sam kazala, i zaista s ovim postom završavam svaku dalju diskusiju

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: bezpelenasi od rodjenja
15.10.2008 18:20:34   
camm
IZVORNA PORUKA: mama alma

i zaista s ovim postom završavam svaku dalju diskusiju


u pravu si  alma nekad covjek ispadne samo papagaj.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: bezpelenasi od rodjenja
16.10.2008 10:36:29   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: mamina cura


U pocetku se hvataju znaci i mame bukvalno trce da uhvate pisu i dijete je bez pelene cijeli dan i noc. I za mene je to jako tesko ali prema pricama mama koje su to iskusile samo je tesko u pocetku a kasnije se ufura kao normalna radnja i sasvim jednostavna. Trik je hvatati djetetove znakove kad obavlja nuzdu.



Blago mamama koje za to imaju vremena! Voljela bih vidjeti sa blizancima!!!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *