|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje - solarij i nano struje
30.5.2011 13:31:42   
myrkić
Zene moje, trebam informaciju da li je zgodno ici u solarij i na terapije nano strujama za uklanjanje strija a pri tom sam dojilja i da li postoji kakva opasnost od istog (naravno sto se tice mlijeka)???? Unaprijed zahvalna!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje - solarij i nano struje
30.5.2011 13:43:49   
leona81
meni su u salonu gdje sam isla i kao trudnica a evo i godinu i po kao dojilja rekli da svi tretmani za uklananje strija i celulita nisu preporucljivi dok dojim...jedino sta bi moglo da se uradi jesu anticelulitne masaze ali samo sa baby uljem a ne sa anticelulitnim kremama koje se izlucuju u mlijeko...rekli su mi takodjer da ne bi bila stetna limfna drenaza...
za solarij ne znam, a i mene interesuje...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu myrkić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje - solarij i nano struje
30.5.2011 19:26:24   
MicoTico
Mislim da je solarijum strogo zabranjen i tokom trudnoce i tokom dojenja.
Znam sigurno da nije preporucljiv ako pijes antibiotike ( ja sam jednom imala katastrofalnu reakciju, iako sam dan prije prestala piti antibiotik - sva sam otekla, ma katastrofa i dr mi je rekao da je to reakcija zbog solarijuma).
Ja dojim i definitivno ga izbjegavam!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje - solarij i nano struje
30.5.2011 22:13:27   
Lejla Ka


LLLI je internacionalna organizacija za promociju dojenja i trenutno je jedna od top referenci za pitanja dojenja. U njihovoj Breastfeeding answer book (koja je da ne kažem biblija) kaže da se nije dokazalo nikakvo nepovoljno djelovanje na dojenu bebu uz razumno korištenje solarija. Drugi je par cipela to što je hormonalni status majke u takvom stanju da rezultati korištenja solarija mogu biti neželjeni.

Ne znam ništa o terapiji celulita, ali znam da se u mastima talože toksini, koji se oslobađaju kod naglog gubitka masnog tkiva i njegovog tretiranja, te se onda izlučuju u mlijeko. Zbog toga se uz dojenje ne preporučuje nagli gubitak kilograma ni pretjerano vježbanje.


< Poruku je uredio Hanady RR -- 31.5.2011 22:32:22 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje - solarij i nano struje
31.5.2011 10:06:43   
myrkić
Iskreno, procitala sam more clanaka o dojenju i solarju i svako pise drugacije...user posted image pa me zivo zanima da li je bilo ko od vas licno isao i da li je bilo kontra efekata? ja smatram da to ne bi trebalo stetiti mlijeku ali da ne idem bas glavom bez obzira vec da cujem jos neku stranu... a sto se tice tretmana celulita e o tome bas nista ne znam...
usvakom slucaju hvala vam

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje - solarij i nano struje
31.5.2011 10:24:24   
mišur

Za tretmane celulita znam da nisu preporučljivi iz razloga što se razbijaju štetni toksini, koji onda idu kroz krvotok, pa se tako vjerovatno izlučuju i u majčino mlijeko.
A što se solarijuma tiče, koliko sam ja čitala, ne smeta dojenju, naravno, ako se koristi umjereno i razumno.

Ja jesam išla dok sam dojila, ali ne odmah nakon poroda, već možda nakon nekih 5 mjeseci i otišla sam svega možda 5-6 puta.
Nikakvih kontraefekata niti reakcija ja nisam imala!
Prvo sam se savjetovala sa svojom dr koja mi je dala zeleno svjetlo i još savjetovala da prekrijem bradavice onim tuferima za lice !

(odgovor članu myrkić)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje - solarij i nano struje
31.5.2011 10:35:15   
leona81
ja nisam isla, zbog carskog reza i dojenja na pocetku a sada bi otisla 2 puta samo zbog koze jer moje sitne probleme s kozom ne moze rijesiti nijedna krema vec samo solarij ili sunce...mi dojimo skoro 19 mjeseci ali ja se bojim reakcija jer su kod mene hormoni sada ludji nego u trudnoci...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje - solarij i nano struje
4.7.2013 21:29:29   
Dalia_88
Mene ovo isto zanima. Nisam vidjela sunce od 2011, bijela totalno a strije do koljena. Na kupanje ne mogu bez bebe pa odem tek oko 17:30 kad vec nema sunca skoro nikako. Kontala sam u solarij naravno umjereno, samo da nisam bas skroz bijela.
Meni je jednom i dr govrio da solarij nije stetan ako se koristi u granicama. (To je bilo prije trudnoce i dojenja).


_____________________________

05.01.2013 23:50 Moja Dalia
Znaš li milo moje da te volim najviše na svijetu, da dok dišem, tako će biti...
Kad posustajem i počnem gubiti nadu, pogled na tebe, na tvoj osmijeh vraća mi vjeru u bolje sutra..

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *