|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:08:07   
reallove
Drage moje zenice,molim vas za pomoc..Maloprije Emin se probudio,kad je ustao kosica mu mokra od znoja,kako je spavao,i ja rukom malo prodjem kroz kosicu i primjetim malenu kvrzicu na potiljku..Neznam kako da objasnim,kvrzica je ispod ove kosti potiljacne...Prepala sam se puno,mm nije tu neznam sta da radim.Mala je i kad diram ne boli...Maloprije sam opet dirala i primijetila sam da do nje ima jos jedna,samo manjauser posted image user posted image user posted image
Bojim seuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:19:01   
HAHA
Kakve su tvrde ili mekane,je li se mogao od krevet udariti dok je spavao,nema li nikakvih drugih promjena u ponašanju?

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:21:35   
Apotekarka
Pa da nisu limfni cvorovi je li se krecu pod prstom, ili

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:22:40   
Apotekarka
Ja ti imam na takvom mjestu jedan lč mrda se pod rukom kad sam prehladjena boli kad nisam nista miruje

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:37:39   
reallove
nisu tvrde,krecu se pod prstom,jedna je veca jedna manja,nije se udario jer sam kod njega po cijeli dan i znam da se nije udariouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:38:25   
reallove
i nema promjena u ponasanju,normalno,ustao evo sad jeo,igra se

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:40:16   
Apotekarka
Koliko mi se cini on je nedavno bio bolestan to mu je vjerovatno reakcija na upalu pa mu malo se uvecali limfni cvorovi,ne sikiraj ja s takvim zivim,kod njega se ,mozda skroz i povuku kod mene su neki nestali

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:49:34   
sporty mamaa
Meni se isto znaju pojaviti ispod uha i grla kad sam prehladena, ono bas iskoce, a koad nisam onda je sve ok. To ti je sigurno kako apotekarka rece, ali ti opet provjeri kad ga budes vodila doktoru, cisto da si mirna.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 17:52:16   
reallove
Bio je bolestan,jos uvijek uzima lijekove,imao je jaku upalu krajnika i temperaturu 3 dana,danas je drugi dan kako nema temp.

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 19:15:03   
samedi
Draga Reallove,i kod moje bebe ima to isto,vodila sam je dr koji kaze da su to lč a pojavili su se kad je imala jaku upalu grla i jos nisu nestali,povremeno se smanje i to je to,i ja sam se bila pravo zabrinula cak sam i kukala na temi "potreban mi je savjet hitno" koliko se sjecam :(  Dr mi je rekao da je to bezopasno a pojavi se kao reakcija na upalu,da to nju nista ne boli i da ce proci. Eto nadam se da sam te malo utjesila user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
2.6.2011 21:48:33   
reallove
samediuser posted image
ja se tako bojim i jos uvijek drhtim,mozda ne vjerujete,ali stvarno je tako,nadam se da ce proci abd..ljubim vas

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
3.6.2011 19:20:04   
Rabi
Evo da te i ja malo smirim:) Moje oboje djece ima te kvrzice negdje iza uha na glavici....ne sikiraj se uopste, pitala sam vise pedijatara i kazu da to nije nista opasno! To je sigurno tu vec odavno samo sto ti nisi primjetila.... Ne sikiraj seuser posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
3.6.2011 19:23:30   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Rabi

Evo da te i ja malo smirim:) Moje oboje djece ima te kvrzice negdje iza uha na glavici....ne sikiraj se uopste, pitala sam vise pedijatara i kazu da to nije nista opasno! To je sigurno tu vec odavno samo sto ti nisi primjetila.... Ne sikiraj seuser posted image



ista stvar i kod mog starijeg sina.radila sam i ultrazvuk i nije nista pokazao.
receno mi je da dijete najvjerovanije vise spava na toj strani .
realove....prati malo mozda je bas to u pitanju user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
3.6.2011 19:50:15   
reallove
rabi,smirila si me heehe,i on ima iza uha,i nisu nikad bile tu,znam dobro,pojavile su se tek poslije ove jake upale krajnika,znaci krajnici su bili upaljeni kao nikad prije,nas doktor nam isto kaze,da je ovo najjaca upala do sad i danas u hitnoj su mi reki da su to zlijezde..
koki,ne izgleda tako,to su skroz male loptice pod kozom,a on ne spava uvijek u istom polozaju promijeni ih milion preko noci..
ljubim ja vas puno

< Poruku je uredio reallove -- 3.6.2011 19:51:12 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
4.6.2011 10:11:27   
acudesa
Duše moje dvijeuser posted image user posted image , žao mi je što si se nasekirala, mom dječaku se isto pojave 2-3 kvržice na vratu ispod uha, kad je prehlađen-izražajnije su. Ljubim te, vibrice za tebe, a možda je najbolje da ga, ipak, odvedeš ljekaru, da budeš mirnija, a vjerujem da su limfne žlijezde upitanju.

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
23.7.2011 13:00:24   
el_sa
Pozdrav forumasicama! Ova tema nema bas puno veze s mojim pitanjem ali nisam sigurna da li postoji odgovarajuca tema, a sad i nemam bas puno vremena da trazim. Naime, zna li neko od vas ista o hidrocefalusu uzrokovanim gram negativnom bakterijom??? bicu vam mnogo zahvalna na odgovoru, hitno je :/

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
29.11.2013 22:14:17   
lady84
Tema je stara, ali molim vas za savjet, mame koju su imale iskustva sa limfnim čvorovima.Svom dječaku koji je star 14 mjeseci sam prije mjesec dana napipala kvržicu, tj potiljačni limfni čvor, veličine je manjeg graška, sa lijeve strane. Sa desne strane jedva da se moze napipati.
Prije par dana sam mu iza desnog uha napipala, na kosti iz uha, mali limfni čvor veličine zrna borovnice, da bih mu danas opet sa desne strane, ali u kosi, na lobanji, napipala još jedan, ako je to uopšte limfni čvor.Taj je mali, veličine borovnice isto. Svi su pomični, bježe pod prstom i ne bole ga, ne buni se kad ga dodirnem.
Vodila sam ga pedijatrici koja kaze da to nije nista, da svi imamo lč, da će najvjerovatnije takav i ostati. On se sasvim normalno ponaša, jede, veseo je, neumoran :)
Bio je bolestan cijeli septembar, prvih sedam dana imao stomačnu virozu,bili i u bolnici, pa onda kašall i kijavica, pa onda dobio gingivitis i afte, pa opet grlo, a za sve to vrijeme su mu i zubići rasli. Da li je to tad se pojavilo, ne znam, mozda, ali ja sam zabrinuta, planiram ga iduce sedmice i privatno odvesti da čujem drugo mišljenje.
Ako je neko imao iskustva bila bih zahvalna za pomoć user posted image

Pozdrav

(odgovor članu el_sa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
30.11.2013 19:10:11   
almondray

IZVORNA PORUKA: lady84

Tema je stara, ali molim vas za savjet, mame koju su imale iskustva sa limfnim čvorovima.Svom dječaku koji je star 14 mjeseci sam prije mjesec dana napipala kvržicu, tj potiljačni limfni čvor, veličine je manjeg graška, sa lijeve strane. Sa desne strane jedva da se moze napipati.
Prije par dana sam mu iza desnog uha napipala, na kosti iz uha, mali limfni čvor veličine zrna borovnice, da bih mu danas opet sa desne strane, ali u kosi, na lobanji, napipala još jedan, ako je to uopšte limfni čvor.Taj je mali, veličine borovnice isto. Svi su pomični, bježe pod prstom i ne bole ga, ne buni se kad ga dodirnem.
Vodila sam ga pedijatrici koja kaze da to nije nista, da svi imamo lč, da će najvjerovatnije takav i ostati. On se sasvim normalno ponaša, jede, veseo je, neumoran :)
Bio je bolestan cijeli septembar, prvih sedam dana imao stomačnu virozu,bili i u bolnici, pa onda kašall i kijavica, pa onda dobio gingivitis i afte, pa opet grlo, a za sve to vrijeme su mu i zubići rasli. Da li je to tad se pojavilo, ne znam, mozda, ali ja sam zabrinuta, planiram ga iduce sedmice i privatno odvesti da čujem drugo mišljenje.
Ako je neko imao iskustva bila bih zahvalna za pomoć user posted image

Pozdrav

Moj stariji nosi te kvržice još od prošle godine kad je bio puno bolestan , isto imao i afte i gingivitis.Tad su mu otekle žlijezde , ispod vilice i po vratu.
A mlađem je 13 mj i preležali smo ospice prije par sedmica kad su mu se pojavile te kvržice.Kod njega imaju bas te što ti spominješ , iz uha (desno , tvrda) i iznad potiljka gdje počinju kosti glave (ja sam čak mislila da nisu kosti u pitanju...neravneuser posted image )
Ja mlađeg nisam vodila dr. sve se kanim a čula sa m da oteknu kod preležanih bolesti pripadajući lč.
Starijeg smo vodili dr. koja je isto rekla da nije strašno sve dok se ne uvećavaju dalje , kod njega su kao orasi.Uglavnom smanje se kad je zdrav.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
30.11.2013 19:18:42   
Full Moon
Moje mladje dijete isto ima tu kvrzicu, ali iskreno sumnjam da je od neke prehlade, jer nije bio prehladjen kad sam to prvi put uocila... citala sam da se to samo povuce...a i uvjerila se kod starijeg djeteta, ona je imala na prstu jedne ruke, iskreno znam da sam se istraumirala, ali kako je dr. rekla da ce nestati, tako je i bilo.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
3.12.2013 13:06:51   
lady84
Hvala vam puno!user posted image Sad sam mirnija. Vodila sam ga i privatno. Doktor kaze da je to sve normalno, da su veliki, uputio bi nas dalje,ali tako mali, da je to sasvim normalno i da ti lč se znaju aktiviratu u roku 2-3 sata po infekciji, ali da im nestajanje moze potrajati i godinu dana, da sporo nestaju kod male djece. Pregledao mu je i usi i rekao da mu je lijevo uho malo crveno i dao nam sumamed, tri dana.
Abd nadam se da ce nasoj djecici ubrzo i nestati te kvrzice:)


Pozdrav

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
3.12.2013 13:56:40   
vila_7
I moja je curica prije nekih pola godine imala izrazene kvrzice na vratu odmah iza-ispod uha - vodili dr-i kaze nije to nista, i tako i bilo - Povukle se nakon pola godine, mada ona stvarno od malena ima npr.kad se napne i place , iskoce zile na vratu i vide se nekad kvrzice. Nije bila tad ni prije bolesna ali eto valjda neka reakcija organizma,jer sam citala da moze i tako se odraziti borba organizma protiv virusa

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu lady84)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kvrzica na bebinoj glavi:(
3.12.2013 14:07:17   
Lulu_08
Ja sam se par puta prepala kada bih napipala kod svoje male (sada skoro 17omjesečne) djevojčice na baš prelazu iz vrata u potiljak kvržicu, kako nije uvijek prisutna samo kada je osjetim prepadnem se, međutim upratih da ima veze sa prehladama fakat, pojavi se kada prođe izvjesna prehlada ili virusčić.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *