|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koju ribu davati a koju ne?
22.8.2008 14:26:51   
ebru
Dakle zanima me koja se riba moze davati bebi a koja ne?!
I kako je spremiti za bebu od 8,5 mjeseci!?

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
22.8.2008 16:48:03   
sanny
Ja sam probala losos, tun, pastrvu i bakalar.  I dobro nam ide;)))

_____________________________

Emma Amalia 30.11.2007

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
22.8.2008 17:26:57   
mamin sin
Savjetuje se da se prvo daje bijela riba: orada, arbun, lubin,oslic, mol...;a tek sa godinu dana plava riba: tuna, palamida...To govorim o morskoj ribi. Ja to mislim davati ali dok nadjem frisku ribu ili dok nam MM upeca nesto fino za papati user posted image  Provjeri samo kvalitetu ribe. A najbolje je spremiti leso tj. skuhati je. Fino ocistis od koscica i das bebaci ili male komadice ili izblendaj, zavisi kako ti jede i ostalu hranu...

(odgovor članu sanny)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
22.8.2008 20:43:24   
camm
ja nisam davala u tom periodu a i ne znam koja je bila prava bili su neki fileti.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
22.8.2008 20:56:50   
nesanica
OD 7. mjeseca se moze davati bijela riba(orada, lubin, zubatac, oslic....) a tek nakon 1. rodjendana plava (palamida, skusa, tuna....). Bebama je preporucljiva leso kuhana riba.I mi se evo spremamo da probamo ribicuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
23.8.2008 9:55:59   
mazalica
Kad se riba počinje uvoditi u dohranu veoma je vazno da je svjeza, najbolji je izbor pastrva (živi samo u čistoj vodi), a od morske ribe list i oslić zbog lake probavljivosti.
Evo i jedan receptic:

100g bijele ribe bez kosti
100-150ml dojenackog mlijeka
100g krompira narezanog na komadice
1 kasika graska
Stavite ribu u loncic i dodajte dojenackog mlijeka da prekrije ribu
Kuhajte na laganoj vatri 10 minuta dok ne omeksa.
U meduvremenu stavite krompir i grasak kuhati u kljucalu vodu i kuhajte dok ne omeksa. Procijedite.
Zgnjecite krompir i grasak, dodajuci mlijeko u kojem se kuhala riba.
Dodajte ribu u povrće i dobro promjesajte.

Ovo jelo je prikladno za bebe od 9 mjeseci.



_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
27.8.2008 1:05:45   
lejlašh
Mis mo probali pastrmku i oslić, to su mi najdraže ribe, a i malenoj se sviđaju. Evo ti najbolji i najjednostavniji način pripreme pastrmke: očistiš je i zamotaš u aluminijsku foliju i staviš u tepsiju pa u rernu da se kuha u vlastitoj masnoći - bude lešo, i topi se u ustima, njam, njam

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
29.8.2008 6:36:42   
ebru
Hvala vam cure,jubima vasuser posted image
Evo tek danas cemo probati prvi put ribu!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
4.9.2008 22:26:33   
leka
e nama je baš presjela riba. moj bebac je sklon alergijama i nisam ni razmišljala o uvođenju ribe dok nam dr nije rekla da probamo bijelu ribu (bebi je 11 mj) i ja fino pripremim oslić u foliji a njemu na trećem zalogaju počeli plikovi po licu i bukvalno za tri min dok sam virnula na Internetu simptome anafilaktičkog šoka počela da mu natiče donja usna i mi odmah u hitnu primio injekciju i dr nam rekla da nismo došli za pola sata da bi mu otekao jezik i možda bi se i ugušio, tako da vam savjetujem da pratite bilo kakve promjene kad uvodite ribu jer ne mogu opisati kako sam se osjećala i o čemu sam sve razmišljala dok smo se vozili u hitnu, a još pogotovo zbog toga što ja nikad nisam vidjela da neko ima takav alergijski napad

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koju ribu davati a koju ne?
22.11.2009 20:02:09   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Sonja

drage moje
neki dan mi je doktorica rekla da Adinu smijem davati ribu sa punih 7mj..
nije mi rekla koju niti kako da je spremim..
molim savjet

hvala


IZVORNA PORUKA: doublemum

Sonja ja sam ribu pripremala bez masnoće,i to riječnu iz početka,a pravila sam je tako što sam je umotava u alu foliju i pekla u rerniu,tako da ne bude suha,a ipak sočna! I da , naravno bez soli!


IZVORNA PORUKA: manuela

Ja sam pripremala oslić kao i za nas,a davala sam i tunjevinu iz konzerve .


IZVORNA PORUKA: w.pooh

I ja sam pekla oslić u rerni u foliji i jeo je tunjevinu iz konzerve u biljnom ulju, a znam da i u obdaništu nekad za doručak imaju tunjevinu...samo ja mislim da nisam svom user posted image davala do godine al vjerovatno sam mogla i ranije..ne znamuser posted image


IZVORNA PORUKA: zeni

Manuela,kako si davala,moj sin ima 11 mjeseci i jos ne zvace puno,cini mi se da vise guta pa se pitam da li da mu dam onu tunjevinu u maslinovom ulju,ali kako,da je umiksam ,s hljebomuser posted image


IZVORNA PORUKA: Hanady

ja sam svojoj bebi dala sa 8. mjeseci ribu najprije oslić filete skuhala sa krompirićima i mrkvom i ispasirala. nakon toga probala je i rječnu pastrmku iz rerne...ja to imače pečem u kesama za pečenje sa povrćem pa sam njoj sa mrkvom  i  tikvicom pasirala pastrmku očišćenju od kožice i kostiju naravno.


IZVORNA PORUKA: zeni

Hanady,dala si mi super ideju,da oslic skuham sa krompirom i mrkvom,probacu odmah sutrauser posted image


< Poruku je uredio Amrino RR -- 22.11.2009 20:03:18 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *