|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako su vam se djeca "trebala" zvat...
24.7.2012 23:12:43   
Anoniman
da li ste kao cure smisljale imena svoju decu a da se sada zovu drugacije

ja sam svome sinu kad sam bila cura i govorila sama sebi ako imadnem sina zvace se Dzovelino user posted image user posted image
onda drugome sinu Sultan user posted image ili Bebeto user posted image

ni jedno od tih dvoje

a za cerku Anabela user posted image to je jos neostvarena zelja , videceo kako ce se zvati user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 24.7.2012 23:13:37 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
24.7.2012 23:16:20   
madam x
Imena koje sam zamišljala:
Faruk, Merjema, Faris.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
24.7.2012 23:18:36   
Hanady RR
ja oba puta Affana čekala...tako su se trebale zvatiuser posted image
a njih dvije imena su dobelr sasvim slučajno...i bilesi neočekivanouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
24.7.2012 23:35:15   
teacher75
ja sam zeljela dati svojoj curici ime Ajna (uvijek sam se zamisljala sa curicom) i kad sam ostala user posted image uopce vise nisam na to ime mislila, ne znam zasto, valjda ga izgustirala tokom godina i godinauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
24.7.2012 23:37:16   
animagical
Abdulahuser posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
24.7.2012 23:37:51   
Hanady RR
a ja sam u nekoj svojoj mladosti zamišljala djevojčice Sarah i Farah...
savršeno je jasno kako je F dobila ime...al starijoj dadoh mimo tih misli jer saznah nenadano za ime Hanadi...
i tako kad i drugi Affan izađe curica...seka zove i kaže '' ja rekla svima da je Farah, uvijek si voljela to ime''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
24.7.2012 23:40:25   
Alma_27
Bila sam ubijedjena da nosim curicu i da ce se zvati Alma. Zato sam i stavila ovaj nick user posted image

Sad bih ga promijenila al... Ma, makar ljudi misle da jos uvijek imam 27 godina user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 1:36:45   
reallove
Mi smo htjeli dati ime Kareem,u bolnici kada sam se porodila,pitaju za ime,mm rekao da ce se zvati Kareem..Poslije kad smo ga htjeli upisati predomislimo se i damo Ameenuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 2:13:47   
chantal
Bilo je puno namišljenih imena,Senita,Nana,Valeria (iz španske sapunice) user posted image ne mogu se svih ni sjetiti,ali mi posebno ostalo u sjećanju kako sam na margarinu pročitala "Bonita" i to mi se tako svidjelo da sam rekla da će se moje kći tako zvati user posted image tad mi je bilo 12-13 god. user posted image
I uvijek sam samo o ženskim imenima razmišljala,a sad imam 2 djevojčice user posted image
E da,ubacila bih i poneko muško ime,naravno po bivšima,koji su mi ostali dragi user posted image

P.S.Pohvala za temu,triputmama,ti stalno otvaraš neke simpatične teme user posted image

< Poruku je uredio chantal -- 25.7.2012 2:16:22 >

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 8:19:16   
pahuljica_25
Ja sam kroz čitavu srednju školu i fakultet govorila da ću svome sinu dati ime Bakir. No,međutim,kad sam bila trudna i kad sam saznala spoll,odjednom Bakir više nije bio zanimljivuser posted image .

_____________________________

03.11.2011.maleni princ obogatio naš život.....

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 8:32:38   
henna ze
ja sam imala imena samo za dječaka..jer sam samu sebe ubijedila da nosim dječaka...dr mi ništa nije rekao..tako sam smislila Ajnur, Muhamed ili Ahmed..a samo jedno žensko ime mi se svidjelo..Hena...reko ako bude curica imamo samo jedno ime..i eto rodi se moja princeza..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu pahuljica_25)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 8:33:25   
henna ze
ah da...ja sam se trebala zvati Melvina..iz neke knjige...valjda

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 8:37:24   
Blue rose RR
Kikica je trebala imati drugo ime "Iman", ali eto odlučili smo se za drugačije. Ali prvo ime joj je odavno nanijećeno :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 8:49:32   
damma
za curicu bilo smisljeno esma, ne dade mi se ni u jednom pokusaju. cini mi se kad bi se desilo trece curica ne bi bila esma, vec sam je izgustirala. a za djecaka ahmed, ni to se nije ostvarilo user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 10:07:52   
ksena
Kad sam bila trudna sa sinom rekli su mi da je djecak i posto mi je najljepse musko ime oduvijek bilo David nisam se mislila ni sekunde kako ce se zvati. Cijelu trudnocu sam mazila stomak i tepala Davidu. Otisla sam na porod da rodim Davida, medjutim, kada mi ga je babica pokazala, pogledala sam ga i zakljucila da on nikako ne moze biti David, ne lici na Davida. U tom me babica upita: kako ce se beba zvati, a ja rekoh Damjan. Moram naglasiti da sam ime Damjan cula mozda tri puta u zivotu i nije mi bilolijepo uopste. Zasto sam rekla Damjan i iz kog dijela mozga sam ga izvukla, ni danas mi nije jasno user posted image
Curici smo smisljali ime cijelu trudnocu i nista nismo smislili. Na kraju joj je brat izmedju nekoliko imena odabrao Angelina.

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 10:39:35   
smajli80
Meni je oduvjek Andrea bilouser posted image user posted image ,međutim kad sam rodila svoju curu bilo je jako puno Andrei,tako da to nije dolazilo u obzir.I tako je Sofia dobila imeuser posted image user posted image

A muško Luka,međutim isto kao i prvo kad sam bila trudna sa sinom bilo ih jer na hiljade tako da je i to otpalo.
Dala sam mu ime Strahinja-mnogima se ne sviđa(pomalo im je grubo)ali mene to ni najmanje ne interesuje meni je user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 10:49:04   
Lejla Ka
Mi smo (čitaj ja user posted image ) bili skontali da ćemo imati Hamzu (snažan) i Zehru (sitna, malena).

Kako je vrijeme prolazilo, što kažete valjda izgustirali. Dok sam nosila kčer nekako smo odustali od Zehre i počeli smišljati drugo. Nismo se mogli usaglasiti ni oko jednog. Jedno jutro sam predložila ime jedne djevojčice sa kojom sam svako večer klanjala teraviju tokom jednog ramazana. Curica je imala nekih 5-6 godina, dolazila je sa babom, a majka je bila kući sa bebom. Meni nešto bila simpatična, a i ja njoj pa sam joj tad rekla "voljela bih roditi jednu djevojčicu kao ti".
I ako sam spomenula to ime MM se odmah složio. Od tog trenutka sam sva nekako bila ispunjena tim imenom, znala sam da nosim E. (pouzdana, istinoljubiva) Kči se rodila 4100g, tako da joj Zehra i ne bi odgovaralo user posted image , a i sad je natprosjećno visoka za uzrast.

Kad sam skontala da nosim sina bilo je toliko Hamzi da smo totalno odustali. Uzeli smo knjige i tražili. Meni se sviđalo ime Farih (onaj koji uveseljava, koji donosi radost, sad vidim da bi mu pristajalo) ali MM nije. I opet kad sam nabasala na N. (onaj koji lijepo piše, ukrašava, kaligraf) osjetila sam da mi je N. u stomaku (sad sam već dobro znala taj osjećaj). MM je rekao da to ostaje kao opcija, ali ako čujemo neko drugo da nam se sviđa da ćemo promjeniti, no ja sam znala da će se roditi N.

Meni su jako važna značenja imena, i vjerujem da imena nađu djecu, ma koliko mi mislili da ih mi biramo (Esmeralda, Amarildo i Sandokan su vjerovatno izuzetci koji potvrđuju pravilo user posted image ).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 11:42:24   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: chantal

Bilo je puno namišljenih imena,Senita,Nana,Valeria (iz španske sapunice) user posted image ne mogu se svih ni sjetiti,ali mi posebno ostalo u sjećanju kako sam na margarinu pročitala "Bonita" i to mi se tako svidjelo da sam rekla da će se moje kći tako zvati user posted image tad mi je bilo 12-13 god. user posted image
I uvijek sam samo o ženskim imenima razmišljala,a sad imam 2 djevojčice user posted image
E da,ubacila bih i poneko muško ime,naravno po bivšima,koji su mi ostali dragi user posted image

P.S.Pohvala za temu,triputmama,ti stalno otvaraš neke simpatične teme user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu chantal)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 11:58:57   
Lulu_08
Luna je oduvijek imala "svoje" ime, i tacno sam nekako znala da cu biti majka jedne Lune. Nekada kada se Luna rodila pomislih - zamisli da Luna ima seku Lorenu? Medjutim vrijeme prolazilo i ja ne razmisljah vise o tome. Jedno vrijeme sam bila ubjedjena da cu roditi djecaka, sanjala sam da sam rodila jednog plavog djecaka zelenih ociju koji nije imao ime. Tada dozivjeh biohemijsku trudnocu. Poslje ostadoh trudna, imala osjecaj da ce biti djevojcica, usnila sam jednu tamnoputu bebicu zelenih opet ociju koja se zvala Nina. Medjutim kako se nismo mogli odluciti prepustih to muzu i Luni i oni odlucise da ce biti Lorena, kao sto nekada ja ranije rekoh haha.

A ja sam trebala biti Jesena. HMM..moja mama pravi hipik, rodila se na dan jeseni pa joj bilo interesantno.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Obrisana poruka]
25.7.2012 12:08:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 13:01:11   
emy24
cijelu trudnocu sa sinom nisam znala kojeg je spola,pa sam trazila i muska i zenska imena,eh zadnju kontrolu saznam da je djecak i bila sam ubijeđena da ce se zvati Eman,a na kraju on dobi ime Emin,eh sad su nam rekli da je djevojcica i vec sam joj smislia ime Ejna,eh kako ce se zvati i hocu li ostati pri ovom misljenju ostaje da vidimo za par dana abd

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 13:08:38   
koka i po
kad sam bila trudna sa mojim I.sve sam mu tepala da je moj Salko.
kad se rodio mm je kategoricno bio protiv tog imena.
a bas bi simpa bilo zvati ga Salkicauser posted image .
ovaj mali hajduk je trebao biti Dinko...aaaaaaaaaaali....kazu Dinko je ime za cukuuser posted image .
uglavnom prvom sam ja dala ime a drugom babo...mada sam ja bila protiv imena Sead..jer sve Seje koje znam vole flasuuser posted image ...valjda ovaj moj nece.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 13:16:44   
Anoniman
Otkako mm i ja skontasmo da zelimo zajedno djecu imati, znali smo da zelimo da imamo Farah. To je bilo prije najezde ovog imena, kada sam poznavala samo jednu curu koja je nazalost preselila. No udade se zaova brzinski i brzinski dobi djevojcicu i dade joj ime Sarah. Ja se totalno obezvoljih da svojoj bebari tako dam ime jer mi je tandem Farah i Sarah zvucalo kao Lolek i Bolekuser posted image Onda su bile u opticaju Uma, Una i As''ja. Par sati pred CR mm i ja smo se samo pogledali i znali smo da ce ipak to biti nasa Farah.
Za Iman smo isto imali mnogo opcija. Bila je tu i Mona, Lana, Ajlin...no Iman je prevagnula. I znacenje je sjelo bas u tom trenu zbog nekih situacija...

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 25.7.2012 13:17:53 >

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 18:42:26   
MicoTico
Mm i ja smo se dogovorili, još dok smo u vezi bili, da kad budemo imali djecu, on daje ime curicama, a ja dječacima. Ono što je kod nas uvijek bio"probelm" je činjenica da nemamo ni malo sličan ukus što se tiče imena: on je za tradicionalna, ja više volim neobična.
Kad sam bila trudna sa M. brzo sm saznali da je curica i mm joj je odmah dao ime. meni to ime nikad nije palo na pamet i nije mi nikad bilo nešto posebno, ali dogovor je dogovor. Sad mi je najljepše na svijetu jer ga nosi moja draga ćerkica. I baš joj odgovara! A ona mi neki dan kaže šzo joj nisam dala ime Lejsi, to neki lik iz crtanog filmauser posted image
Kad sam bila trudna sa sinom, nismo cijelu trudnoću znali pol. Da je bio curica bio bi Katarina. Meni se sviđalo muško ime Andrej i tako je bilo sve do samog poroda, a onda jednostavno nisam mogla sebe zamisliti kao mamu dječka Andreja. I bi na kraju sasvim drugo ime, koje nikad nije bilo ni u opticaju.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako su vam se djeca "trebala" ...
25.7.2012 19:07:35   
sheri
curica je trebala biti Nora, nije bilo nikakve dileme, iako je bilo prijedloga sa strane, samo da ne bude Norauser posted image user posted image . a da je bio djecak bio bi Mesa user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *