|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   koliko često vaše bebe doje?
16.10.2008 18:48:42   
kvik
Nisam do sada vidjela da ima ova tema ,pa hajd da vas pitam. Na koliko sati vaše bebe doje? Moja Žana doji svaka 4 sata, ne gubi na kilaži , tj.za mjesec dana je dobila 1 kg. , i između podoja ne plače .Jel to znači da nije gladna? Opsjednuta sam mišlju da mi je dijete gladno, a pogoto kad pročitam sve moguće tekstove o dojenju koji propagiraju dojenje svaka 2-3 sata.I stolica joj je normalne -tamno žute boje kao senf, pa sve kontam da dovoljno jede. Ja bih nju samo kljukala i kljukala.user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koliko često vaše bebe doje?
16.10.2008 18:58:38   
Anoniman
ja svojoj kad je budna non stop nutkam user posted image gutljaj gutljaj, zauhar je user posted image ... al kad nece onda bas neceuser posted image samo okrene glavu i vrisne - dostaaaaaa user posted image user posted image user posted image
naravno da jede fino kad se tek probudi... ujutro pogotovo, tad doji sat vremena, a posto nismo jos fino uredili dnevna spavanja, ne znam koliko cesto doji, al je sigurno vise od 4 puta tokom dana

(odgovor članu kvik)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koliko često vaše bebe doje?
16.10.2008 19:11:35   
kvik
ja svojoj ne nutkam non-stop kad je budna ,nešto mi ne izgleda logično, a i ona sama neće,jer valjda nije gladna.I moja doji više od 4 puta u toku 24 sata ali ne doji 10-12 puta kako bi po nekim "pravilima" trebalo,i budi se samo jednom u toku noći. Npr. doji oko 22-22,30 i onda se probudi u 3 ujutro i onda opet u 7 ujutro. Tako da to za mene nije loše,a za nju......???????? 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koliko često vaše bebe doje?
16.10.2008 19:21:24   
Anoniman
moja zadnji podoj nocni ima oko 12, nekad i prije i onda se ne budi do 6 ili 7... pa mi je logicno da poslije noci duze doji i jede, e onda opet jede oko 9, pa oko 12 ....
od 12 do 6 zna da bude budna non stop, tad uhvati par gutljaja svih pola sata, kad joj nutkam... e oko 6 zaspi, do 8 pa opet jede, pa oko 10.... sto ce ti reci jede onoo pravo 6 puta dnevno... ne racunajuci onaj period od 12 (podne) do 6 popodne... user posted image
pa da nije dobro za nju ne bi mi se udebljala svaki mjesec po 1,5 kg user posted image

(odgovor članu kvik)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koliko često vaše bebe doje?
16.10.2008 19:28:02   
kvik
U pravu si, tu je to negdje. Osim što meni od 12 do 6 poslijepodne jede jedno 2 puta, a ostalo je slično kao kod tebe.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:19:56   
Suzana
Moji djecaci imaju skoro 5 mjeseci i hrane se otprilike ovako:
- izmedju 8 i 9 h ujutro, pa oko 12, pa oko 15 h, pa 18 h i onda oko 21 h pred spavanje, dakle jedu na 3, 3 i po sata... Navece se jedan budi 2 x u toku noci a drugi jednom! Lijepo napreduju hB.
Kako cu brzo na posao, vjerujem da cu im pomjeriti podoje na 4 h, em ce biti veci, a i uvescemo neku zdravu kasicu u ovaj mjesec i po...
 
Dino, malena ti doji puni sat vremena? Nisam to nikada cula. user posted image

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:26:42   
boogy woogy
Ja dojim svog sina vec skoro 10 mj. Sve sam probleme i faze sa dojenjem prosla. Moj ti odgovor je kratak i jasan: doji bebu kad god ona/on to trazi! Nudkaj siku stalno! Beba ce ti jasno pokazati da li je gladna ili ne. Nemoj se iznenaditi ako dodje period pa ti beba bude stalno na grudima. I to je normalno! Nemoj misliti da nemas dovoljno mlijeka. Bukvalno, bude razdoblja kad beba doji svaki sat, ili pak kad bude malo veca, pa mu uvedes dohranu ili duze spava, pa ce ti dojiti svaka 4 sata. Nema pravila. Jedino pravilo je: daji bebi kad ona hoce!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:30:34   
boogy woogy
Hej, jos nesto sam zaboravila dodati.....dojenje za bebu nije samo hrana. Cesto se zna desiti da bebe neke svoje emotivne/psihofizicke razvojne faze takodjer rijesavaju dojenjem. U svakom slucaju, tvoja beba fino napreduje i fino doji, samo tako nastavite.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:34:26   
Anoniman
ja svojoj bebi dajem kad god ona traži da jede. Sa dva mjeseca ima 6 kg. Na početku je bukvalno dojila svaki sat, po najmanje pola sata. U posljednje vrijeme se meni povećala količina mlijeka i sad kraće doji, brže se najede ali otprilike svaka dva sata po danu, a u noći se budi teko oko pola 6 ujutro!

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:40:25   
jasmina_mm
moj sin i sada sa godinu dana vrlo cesto doji. Sada zna da sam trazi eto otprilike 4-5 puta na dan i 2-3 puta u noci, ali je gotov za 5 minuta. Prije dok je bio manji znao je po pola sata -sat dojiti i moj ti je savijet doji bebu kad ona to trazi ne budi je da bi je podojila dok se sama ne probudi, moj sin je znao po 7 sati spavati (sa 2-3 mjeseca) i tek kad bi se probudio ja bih ga nahranila. A to programirano dojenje u odredjeno vrijeme npr. u 12h pa u 15h pa u 18h itd za mene je cista glupost...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:42:35   
Suzana
Ja svoje bebe nisam programirala vec su se spontano oni sami programirali da se vise ne hrane na 2 h kao kad su se tek rodili, nego su pomjerili podoje na 3, 3,5 h. user posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:47:33   
boogy woogy
Ja sam misljenja da "programirano dojenje" moze itekako da stvori probleme kod dojilje, kao sto je mastis, zacepljenje kanala ili cak postepeno smanjenje kolicine mlijeka. Moj stav je da se ne moze dojiti po satnici. Sistem "ponude i potraznje" jedini zaista funkcionise za dobrobit bebe i mame.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:51:07   
Anoniman
suzi... vjerovala il ne ona to laganini ujutro radi user posted image uziva user posted image a meni ledja otpadnu...
ma samo neka rastu i npreduju, pa koliko goduser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 13:51:32   
jasmina_mm
slazem se ja suzana sa tobom, ali ja poznajem mame koje striktno po satnici su svoju djecu hranile, ne mogu da vjerujem da puste da beba place  i kaze nije joj jos vrijeme za jelo, pa zaboga to je dijete i to njeno sta fali dati pola sata prije ako beba to traziuser posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 14:30:58   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Shee

ja svojoj bebi dajem kad god ona traži da jede. Sa dva mjeseca ima 6 kg.



Mašala, 6 kg! I ja svojoj dajem kad god traži, ali ne dobija baš toliko na kilaži. 

Sad, nakon mjesec dana papa vrlo često, ali to traje mnogo kraće nego što je trajalo prije.

Nisam pristalica programiranog dojenja, mislim da treba hraniti bebu kad god je gladna.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 15:14:17   
sanelicaaa
I moj maleni doji na zahtjev! Nema nikakvih pravila! Kad zelim da rucki ja mu ponudim i on je sav happy :D
nekad to bude nekoliko puta u sat vremena,a nekad prodje 3 sata izmedju obroka!
Bitno je da je on sretan i sit ;)

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 15:35:44   
Anoniman
draga okarice, ona je sva napucana volančićima, još malo ću morati kad joj perem guzu razmakinjati da dođem do tog.user posted image Doktorica mi je rekla da joj je mlijeko dobro i da ga ona koristi. A isto mi je na moje pitanje da joj nije previše rekla da beba koja normalno doji ne može biti ni predebela ni premršava.user posted image

(odgovor članu sanelicaaa)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 15:37:35   
Anoniman
A i nije toliko strašno, ona je rođena sa 3,700, to znači u prosjeku mjesečno 1, 150 dobila!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 15:44:05   
nesanica
Moj user posted image evo 10. mjesec doji. S obzirom da smo zapoceli dohranu tokom dana doji 2-3 puta ali zato tokom noci nema brojauser posted image user posted image user posted image user posted image
Svaku noc kad legnem kazem brojat cu koliko me puta dize ali toliko me smanta da ja poslije 3x ne znam kako se zovem a ne nesto drugo...
Do 6. mjeseca, do kada je iskljucivo i dojio, uvijek kad bi trazio i dobio je. Nekad bi to znalo biti svako 1-2h, a nekad se odulji. Nikada nisam gledala na sat, nego cim on cikne ja doji....Nikada nije dojio duze od 10-15min....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 15:48:26   
jupajdi
Moja Esmica doji kada traži. Nekada je to nakon četiri sata, a nekada nakon 15 min. Uvijek ponudim, pa ona ako hoće nek papa, ako neće ne mora. Ima tri mjeseca i 7300 kg. U noći doji dva- tri puta, na svaka četiri sata. Dobra bebica.user posted image user posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 18:26:06   
kvik
ja neznam jeste li vi zaposlene,ali kako mislite danas sutra kad počnete raditi ustajati nebrojeno puta po noći i onda ustati ujutro, raditi 8 sati i doći kući bebi i biti raspoložena za igru i kvalitetno vrijeme sa djetetom. Jaipak mislim da treba postojati neki red i da postepeno treba izbaciti te noćne obroke.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 20:58:08   
jasmina_mm
kvik ja sam upravo neki dan dala otkaz da se mogu potpuno posvetiti svojoj bebici user posted image


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 21:18:48   
boogy woogy
Jasmina, to je jako hrabar potez! Ja ti se divimuser posted image Ipak, mislim da ima ljudi koji se ne bi slozili s tim.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 21:21:51   
Suzana
Kvik... Dobro pitanje... Kako je zaposlenim mamama...
Ja se vracam na posao za mjesec i po, ostavljam bebice od 6 mjeseci, i neka mi Bog pomogne.
 
@ Dina - Dinci, zar nije malo ocvrsnula i porasla malena Inam da mozes da se zavalis u jastuke a nju u narucje pa dojite koliko joj volja user posted image ? Meni je bilo mozda prva 2 mjeseca tako, ledja su mi otpadala dojeci njih dvojicu po cijeli dan, ali cim su malo porasli, puno lakse, lijepo se namjestim i ledja vise ne bole... (uf... kad se toga sjetim...)

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: koliko često vaše bebe doje?
17.10.2008 21:26:24   
Suzana
Da Jasmina, hrabar potez, slazem se sa boogy woogy...
Bila bih presretna kad bih mogla dati otkaz i biti s djecom bar godinu dana...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *