|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba nece da jede
4.2.2013 14:44:43   
Alannah
Nisi uopste pogrijesila sto nisi ranije uvela dohranu. Vidis i sama kako je napredovao samo od tvog mlijeka,pa probaj se ne obazirati na komentare drugih,mada je to tesko ponekad i sama ih ne trpim. Imas li mogucnosti da se na poslu izdajas,da povecas tako kolicinu plus ono sto kod kuce izdojis,pa da mu se to daje. Moj ima 4 mjeseca,samo doji,kad ga moram ostaviti na sat dva,daju mu izdojeno mlijeko na kasicicu,ali cesto se desi da odbija i gura rukicom,hoce samo sisu. Problem mi je bilo cak i D3 kapi dati,jer i meni je znao prosuti ili ispljunuti sadrzaj iz kasicice,a zadnjih dana smo vjezbali,kad mu dam aD3 sa malo mlijeka,jos par puta dam mu mlijeka na kasicici,pa fino guta.Ne znam jesam li ti ista pomogla,ali shvati ovaj post bar kao moralnu podrsku mame koja tesko moze maknuti od svog djeteta.user posted image

< Poruku je uredio Alannah -- 4.2.2013 14:46:01 >

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Beba nece da jede
4.2.2013 15:38:00   
Misty_mama
Alannah, kako nisi pomogla, lijepo je čuti nekoga ko te podržava, u moru kritika.. Ma trudim se da zanemarim takve komentare, i vodim se nekim svojim osjećajima i razumom, ali nekada te toliko izlude da se zapitaš: 'Pa dobro, je li do mene, ili...'.. Eh, zato onda dođem ovdje po malo utjehe... user posted image

To sa dojenjem ili izdajanjem je neizvodivo, obzirom da ima dosta terenskog posla, ali eto, guraćemo koliko možemo..

U svakom slučaju, hvala ti user posted image user posted image

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Beba nece da jede
4.2.2013 20:05:46   
Alannah
Tu sam/smouser posted image .

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Beba nece da jede
20.8.2013 17:11:03   
bozijidar
Drage mame, lijep pozdrav. Moja beba ima pet mjeseci. Do sada je lijepo napredovala. Unazad 7 dana odbija mlijeko, Sve bi pila, I vodu I caj. Problem nastaje kada mlijeko prinesem ustima. Treba da naglasim da se do nedavno hranila mojim izdojenim mlijekom u kombinaciji sa Aptamilom 1. U posljednje vrijeme ima manje mog mlijeka, tako da je vise obroka Aptamil. Da li je neko imao slican problem? Pokusavam je pustiti da ogladni, cekam da prodje po cetiri sata, pa cak I vise. Da li da promijenim mlijeko? Kada ste vi poceli sa dohranom? Ima li neko prijedlog jelovnika za bebu uzrasta od 5 mjeseci? Koliko beba ovog uzrasta treba da pojede kada je u pitanju nemlijecni obrok? Mislim na kolicinu, koliko kasika? Hvala! Svako savjet bi mi bio od koristi.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Beba nece da jede
20.8.2013 22:15:12   
bucko
BožijiDar, vidm da niko ne odgovara, i to me fakat uvijek nervira..No...Ja sam dojila, pa možda nisam najbolja za usporedbu. Ugl, krutu hranu smo uveli tako u 5 mjesecu, ali to je bilo između dva podoja malo čalabrcne. Istina, brzo je to postao obrok za sebe, a to znači cca količina jedne male Hipp kašice - domaće, kuhane tikvice, ili jabuke i sve što u tom uzrastu ide. Zašto tvoja beba neće jesti, ne znam? Možda su krenuli zubići pa je muče? Možda je vruće pa joj više pasa voda? O promjeni miljeka nisam stručnjak, možda neko drugi pomogne. Ugl, sretno!

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Beba nece da jede
21.8.2013 9:07:13   
bozijidar
Hvala puno na odgovoru, nadam se da ce biti jos koja mama sa svojim iskustvom. Beba konstantno trpa ruke u usta I sve sto stigne u njene ruke. Desni se na dodir bijele.

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Beba nece da jede
21.8.2013 9:23:20   
Lady26
IZVORNA PORUKA: bozijidar

Drage mame, lijep pozdrav. Moja beba ima pet mjeseci. Do sada je lijepo napredovala. Unazad 7 dana odbija mlijeko, Sve bi pila, I vodu I caj. Problem nastaje kada mlijeko prinesem ustima. Treba da naglasim da se do nedavno hranila mojim izdojenim mlijekom u kombinaciji sa Aptamilom 1. U posljednje vrijeme ima manje mog mlijeka, tako da je vise obroka Aptamil. Da li je neko imao slican problem? Pokusavam je pustiti da ogladni, cekam da prodje po cetiri sata, pa cak I vise. Da li da promijenim mlijeko? Kada ste vi poceli sa dohranom? Ima li neko prijedlog jelovnika za bebu uzrasta od 5 mjeseci? Koliko beba ovog uzrasta treba da pojede kada je u pitanju nemlijecni obrok? Mislim na kolicinu, koliko kasika? Hvala! Svako savjet bi mi bio od koristi.

Ovako user posted image
Imala sam isti problem, dojila sam bebu cca 2 mjeseca i onda smo presli na dohranu...bilo je sve ok 2-3 mjeseca, pa bi pocela odbijati mlijeko, nema sta nisam pokusavala, davala kasikom za kafu, davala da pije iz soljice ne bi li joj bilo zanimljivo, vozali je u autu samo da popije flasicu, ma muke zive...i odemo pedijatru, na njihov savjet promijenimo AD, upalilo je (na kratko) ali sam sa 4,5-5mjeseci polako uvodila dohranu...pa opet nakon nekoliko mjeseci isto, nece mlijeko a i hranu je slabo jela...promijenimo opet Ad i tako 3 ili 4x, vrtili smo se u krug, da bi mi rekli posto je do godinu dana mlijeko osnovna hrana, ako i dalje bude odbijala AD da predjemo na tetrapak jer mora piti mlijeko, sa 10-11mj smo uveli pravo mlijeko ali je tada vec imala 3 cvrsta "obroka"...uvijek je slabo jela ali napredovala fino hB..

Tako da, ja bih vec pocela sa dohranom, mozda je muce zubici user posted image  i posavjetovala bih se sa pedijatrom svakako...
Za pocetak svega nekoliko kasicica hrane, jednu namirnicu dajes 2-3 dana zbog moguce reakcije/alergije...mrkvica, jabuka, banana, neko lagano povrce mozda tikvice i sl...znaci samo po malo da vidis kako ce beba reagovati na "cvrstu" hranu...
Nadam se da je to samo prolazno kod vas user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 21.8.2013 9:24:30 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Beba nece da jede
21.8.2013 9:34:02   
mamina princeza
Evo moje iskustvo ... sa prvim djetetom koj eje dojeno ovako kao i kod Lady cca 2-3 mjeseca uz adaptirano nakon toga ostala smao na adaptiranom. nama se u peridou 4-5 mjeseci desilo da odbija mlijeko. dakle jos uvijek nije jela nista drugo a mlijeko je odbijala,promjneilki smo ad nista nij epomoglo ista prica cim prinesemo ustima vrsika ... pokusali sam kasikicom nista,ubacivali zitarice neke -opet slabo... znam da sam plakala... i onda sam je pocela hraniti u snu. I bukvalno je mjesecima tako jela ..znaci prvo uspavam onda popije flasicu. i tako smo pili 3-4 puta flasicu po 100-150 ml adaptiranog mlijeka. malo sam ubrzala uvodjenja druge hrane radi toga ...
i bas dugo je mlijeko pila samo na taj nacin, onda se situacija naglo promjenila i mlijeko je bas zavoljela tako je i danas bas veliki ljubitelj mlijeka.

sto se tice dohrane mozes poceti s jabukom , mrkvom, tikvicom , zitaricama...pa polako.

A dr tako kazu mora piti mlijeko a znam kao sam se ruzno osjecala jer nije bilo nacina da je nahranim mlijekom. a uspt na spomenem i sebe kao bebu - u tom uzrastu otprilike vec sam odbacila dojenje iz nekog razloga a nisam htjela ni drugo mlijeko i nije bilo sanse d apopijem ni 100 ml na dan. znaci jos gora prica i sto je najgore nisma nikad ni pocel ad apijem mlijeko ... i dan danas jako malo mlijekoa popijem . da sam sama ne litar bi mi mogao mjesec biti :) tako da prezivi se i bez mlijeka :)

ako imas imalo mlijeka svog pokusavja se izmusti , povecati maskimalno kolicinu da odrzis to svoje mlijeko bar jedan podoj/bocicu na dan. Ja bih tako :)



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Beba nece da jede
21.8.2013 9:35:17   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: bozijidar

Drage mame, lijep pozdrav. Moja beba ima pet mjeseci. Do sada je lijepo napredovala. Unazad 7 dana odbija mlijeko, Sve bi pila, I vodu I caj. Problem nastaje kada mlijeko prinesem ustima. Treba da naglasim da se do nedavno hranila mojim izdojenim mlijekom u kombinaciji sa Aptamilom 1. U posljednje vrijeme ima manje mog mlijeka, tako da je vise obroka Aptamil. Da li je neko imao slican problem? Pokusavam je pustiti da ogladni, cekam da prodje po cetiri sata, pa cak I vise. Da li da promijenim mlijeko? Kada ste vi poceli sa dohranom? Ima li neko prijedlog jelovnika za bebu uzrasta od 5 mjeseci? Koliko beba ovog uzrasta treba da pojede kada je u pitanju nemlijecni obrok? Mislim na kolicinu, koliko kasika? Hvala! Svako savjet bi mi bio od koristi.


koji Aptamil korisitis...da li je vrijeme da predjes na Aptamil 2 ...i da joj nisi davala onaj Aptamil protiv grceva koji ima bas ruzan ukus...

evo ti tema dohrane ...imas dosta savjeta oko recepata

http://www.ringeraja.ba/forum/Ishrana_bebe_od_%284%2C5%29_6_do_12_m%25%25%25/m_204641/tm.htm

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Beba nece da jede
21.8.2013 9:50:22   
Lady26
Dobro si Visnja ja se ne sjetih da pitam koji aptamil pije...I z aovu stranicu...
Ali zato imamo tebe user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Beba nece da jede
21.8.2013 10:45:50   
Lulu_08
Moje su obje dojile, starija iskljucivo do 5 pa onda uz hapice i sve prihvatala, sa 12 mj prestala dojiti a nastavila regularno mlijeko na flasicu i sl.

Mala je dojila iskljucivo 6,5 mj nije ni vodu htjela na flasicu, kasikicu je tek sa 7,5 prihvatila a vodu-caj sa 8 mj. Jedno vrijeme je uredno jela po 2-3 obroka a nekada i vise pa onda dodje period opet da strajkuje i tako u krug. Sada ima 13,5 mj. i dalje doji i nece mlijeko na flasicu, u kasici sa keksom i medom ga hoce ali na "kašiku".

Mislim da su to sve neke karakterne iliti temperamentne crte koje se sa djetetom rađaju i baš su sva djeca različita.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Beba nece da jede
21.8.2013 14:53:49   
bozijidar
Hvala vam na ovim divnim savjetima, zaista sam sa zabrinula. Bebu smo vodili pedijatru. Uglavnom nije prehladjena. Pedijatrica je rekla da su bebi crvene desni. Beba zaista puno bali. GUra sve zivo u usta. Nervoznija je. Koristim Aptamil 1. Nije onaj protiv grceva. Beba fino popije kada krene da pije. (od 150-180 ml) Sada ima pet obroka. Medjutim, zaista je pravi problem dok krene da jede. Ona place kao da je gladna. Malo place ona, malo ja. user posted image Ja prinesem cuclu ustima, vec nastaje vristanje. Zaboravih reci, pedijatrica je rekla da mozemo krenuti sa dohranom. Pokusat cu I to. Ima li neko primjer jelovnika sa kojim bih mogla poceti? Koliko treba da prodje od obroka do obroka? Hvala jos jednom

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Beba nece da jede
22.8.2013 21:36:41   
bozijidar
Drage mame. Samo da vam javim ishod moje situacije. Kao sto sam pisala beba nije htjela piti mlijeko. Promijenili smo hranu. Kupili smo Hipp organic. Odmah ga je prihvatila, hvala Bogu. Bas sam se bila zabrinula. Mozda nase iskustvo pomogne nekome. Hvala svima na divnim savjetima.

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Beba nece da jede
23.8.2013 21:52:46   
Lejla Ka
Odgovorila na stari post, izvinjavam se user posted image

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 23.8.2013 21:53:42 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Misty_mama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Beba nece da jede
22.9.2013 12:46:24   
cija
Moj bebač 24.09 puni 3 mjeseca...od pocetka nece da doji ...imali smo problema iako sam kcerku dojila 2,5 godine,ali on nikako nije htio.donedavno sam mu izdajala mlijeko i svo vrijeme dohranjivali ... Hipp combiotic.Zadnjih par dana slabije jede....nekako jede na rate i nema sance da popije vise od 750 ml .... prije 15ak dana sam mu i KS vadila... malo hemobglobin i ono sve vezano za Fe bilo nize,ali doktorica je rekla da je to tako jos uvijek ,jer mijenjaju tu fetalnu krv i sta ja znam... e sad jako jako mu curi iz usta pljuvacka...pored toga strpa saku cijelu u usta ... i cucla cucla, siše ruku .... juce sam uspjela po 135 ml mu praviti ,pa je navukao tokom 24 sata malo vise od 800 ml .... do sad je dobijao po kg mjesecno...mislim da ce ovaj put manje....jer manje jede. Stolica mu je ok .... pelene pune...nemam pojma....Uvijek nesto panicim :D Inace je od rodjenaj teske naravi ....nosa se i tako to...hujica :D user posted image Kcerka mi je prvi zubic dobila sa 4 mj. Razmisljam da nece i njemu mozda ranije.

_____________________________

Naša bebica Ajlin-Annam je na svijet došla 19.06.2009 u 17.25h

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Beba nece da jede
23.9.2013 11:09:17   
ivana1979
molim vas za pomoc??? moja beba ima nepunih 6 mjeseci za 4 dana 6 punih.Odbija da jede svu hranu? Inace pije humanu od drugog mjeseca i sve je bilo ok do pre nekih mjesec kada sam uvela kasice/Onda je smanjila mlijeko a slane kasice odbijala dok je slatke vocne jela i malo po malo mlijeko smanjivala da bi sada vec dva dana bila skroz bez mlijeka???ne zeli ni da vidi flasicu.Jutros nije htjela ni slatku kasicu samo malo vode???Zubica jos nema.Neznam sta da radim ocajna sam,sve se poremetilo uvodjenjem cvrste hrane?POMOZITE MI...Evo mi sada idemo i do pedijatra?

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Beba nece da jede
24.9.2013 11:34:28   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Moje su obje dojile, starija iskljucivo do 5 pa onda uz hapice i sve prihvatala, sa 12 mj prestala dojiti a nastavila regularno mlijeko na flasicu i sl.

Mala je dojila iskljucivo 6,5 mj nije ni vodu htjela na flasicu, kasikicu je tek sa 7,5 prihvatila a vodu-caj sa 8 mj. Jedno vrijeme je uredno jela po 2-3 obroka a nekada i vise pa onda dodje period opet da strajkuje i tako u krug. Sada ima 13,5 mj. i dalje doji i nece mlijeko na flasicu, u kasici sa keksom i medom ga hoce ali na "kašiku".

Mislim da su to sve neke karakterne iliti temperamentne crte koje se sa djetetom rađaju i baš su sva djeca različita.


Samo da prijavim "napredak". Malena ide par sedmica u vrtić, jaslice. Prva tri dana je po svome, samo jela hljeb, četvrti dan je pojela pire krompir i supicu, i od tada nekada uz koju suzicu a u poslednje vrijeme s' pjesmom jede sa dječicom sve u vrtiću user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Beba nece da jede
11.11.2013 15:44:12   
tratincice
Drage moje, molim vas za pomoc! Moja beba pocela je da pravi problem oko jela. Naime, svaki obrok imamo problem - pocne da jede, pa se pocne nervirati, izbacuje bradavicu pa je ponovo vraca, pojede oko 50 ml (to je otprilike pola od onog sto bi u svom uzrastu trebala jesti po obroku) i onda je vise ne mozemo natjerati od placa. Posto izgleda da je i dalje gladna, mi je onda nosamo, pjevamo, zabavljamo i kad se napola uspava uspijemo joj dodati da jos pojede. Tako se ponasa na siki i na flasici, i sa mojim i sa adaptiranim mlijekom. Ne znam sta bi mogao biti razlog, brine me da nije neki bol... Molim vas ako je iko imao ovakvo iskustvo da mi kaze kako da rijesim problem. Hvala vam unaprijed user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Beba nece da jede
11.11.2013 16:04:51   
djoisa
koliko je beba stara?

mozda je bolje da pitanje postavis na ovoj temi http://www.ringeraja.ba/forum/problemi-sa-dojenjem/m_119606/mpage_230/tm.htm#1971601

(odgovor članu tratincice)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Beba nece da jede
11.11.2013 23:05:03   
scarlett
IZVORNA PORUKA: tratincice

Drage moje, molim vas za pomoc! Moja beba pocela je da pravi problem oko jela. Naime, svaki obrok imamo problem - pocne da jede, pa se pocne nervirati, izbacuje bradavicu pa je ponovo vraca, pojede oko 50 ml (to je otprilike pola od onog sto bi u svom uzrastu trebala jesti po obroku) i onda je vise ne mozemo natjerati od placa. Posto izgleda da je i dalje gladna, mi je onda nosamo, pjevamo, zabavljamo i kad se napola uspava uspijemo joj dodati da jos pojede. Tako se ponasa na siki i na flasici, i sa mojim i sa adaptiranim mlijekom. Ne znam sta bi mogao biti razlog, brine me da nije neki bol... Molim vas ako je iko imao ovakvo iskustvo da mi kaze kako da rijesim problem. Hvala vam unaprijed user posted image


Tratincice, hajde molim te kopiraj svoj post na temu koju ti je joisa postavila i usput dopiš i slijedeće informacije.

Koliko je beba stara?
Kolika je porođajna težina djeteta, kolika je minimalna izvagana u bolnici?
Koliko je beba teška sada?
Koliko popišanih i pokakanih pelena ima obično? Da li se šta ta rutina promijenila posljednjih dana odkako su krenuli "problemi" s odbijanjem?
Da li je imala žuticu ili bilo kakvih drugih zdravstvenih problema?
Da li primijetiš bilo kakve druge promjene u ponašanju ili općem stanju djeteta, osim tog odbijanja?
Da li djete koristi dudu varalicu?
Da li ste od početka dojili i zašto ste počeli dodavati dohranu?

Znam da je puno pitanja, ali tako ćemo pokušati stvoriti jasniju sliku o vašem dojenju i lakše će biti pretpostaviti gdje se krije uzrok tog odbijanja. user posted image

< Poruku je uredio scarlett -- 11.11.2013 23:07:26 >


_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu tratincice)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Beba nece da jede
11.11.2013 23:09:15   
Medić*

IZVORNA PORUKA: tratincice

Drage moje, molim vas za pomoc! Moja beba pocela je da pravi problem oko jela. Naime, svaki obrok imamo problem - pocne da jede, pa se pocne nervirati, izbacuje bradavicu pa je ponovo vraca, pojede oko 50 ml (to je otprilike pola od onog sto bi u svom uzrastu trebala jesti po obroku) i onda je vise ne mozemo natjerati od placa. Posto izgleda da je i dalje gladna, mi je onda nosamo, pjevamo, zabavljamo i kad se napola uspava uspijemo joj dodati da jos pojede. Tako se ponasa na siki i na flasici, i sa mojim i sa adaptiranim mlijekom. Ne znam sta bi mogao biti razlog, brine me da nije neki bol... Molim vas ako je iko imao ovakvo iskustvo da mi kaze kako da rijesim problem. Hvala vam unaprijed user posted image


Da nije neki skok u razvoju ?
Desavalo se i nama, i dok smo dojili i sa flasicom. Par dana pa bi proslo. Uglavnom javit ce se cure koje se bolje razumiju :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu tratincice)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Beba nece da jede
12.11.2013 7:11:45   
tratincice
Samo se nadam da ce proci, traje vec danima, nisam htjela da panicim, sve mislim neka faza, ali sada me vec brine user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Beba nece da jede
12.11.2013 8:48:23   
djoisa
tratincice, koliko je stara beba?

zbog cega koristite flasicu?

kako jede u toku noci?

sta te tacno brine, daj malo konkretniji opis situacije?

probaj odgovoriti na pitanja od scarlett

(odgovor članu tratincice)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Beba nece da jede
12.11.2013 9:13:21   
tratincice
tratincice, koliko je stara beba?

zbog cega koristite flasicu?

kako jede u toku noci?

sta te tacno brine, daj malo konkretniji opis situacije?


Beba ima 2,5 mjeseca, ali je rođena prijevremeno pa je korigovana dob mjesec i 7 dana. Flasicu koristimo jer ja nemam dovoljno mlijeka, pa je dohranjujem, nekada mojim izmuzenim mlijekom ako sta uhvatim, a nekad adaptiranim. U toku noci pojede vise, dosada se samo u noci nije toliko bunila. A bunjenje izgleda ovako: djeluje pregladna, trza glavicom i sisa mi ruku i majicu dok je uzimam da je podojim i onda, nakon par minuta, pocinje da izbacuje bradavicu, pa je trazi nazad, mlati glavicom, pa je uhvati i nece da vuce, pa sve ponovo, dok se ne rasplace. Napravim pauzu, pa probam ponovo i tako po sat vremena. Takvo je isto ponasanje i sa flasicom.
Brine me to sto je promijenila kolicinu po obroku, jela je 90ml na 3 sata, a sada jedva 50. Piski i kaki kao i ranije. Ne djeluje neraspolozena, ne vise nego uobicajeno, ne primjecujem da ije doslo do kakve promjene u ponasanju otkada se ovako hrani. Mozda je sve ovo sasvim normalno, ali kako je to moja prva beba nemam iskustva sa bebama niti sa njihovim promjenama. Hvala vam na pomoci i sto razmisljate o nama :)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Beba nece da jede
12.11.2013 9:16:55   
scarlett
Tratincice hajde molim te kopiraj ovaj zadnji post na temu Problemi s dojenjem, pa ti odgovorim. Ovdje ako se ne varam više govore o dohrani, pa da ne miješamo.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu tratincice)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *