|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sokići
5.12.2009 23:29:48   
Idina mama
Sta sad sa sokovima? Stvarno je vazno nauciti bebu da pije vodu. Koliko sam shvatila, sokovi se mogu ucijediti u hranu (uopste ne zvuci lose), umjesto da se piju. A bebu nauciti da pije vodu. U cemu je problem, pa se svadjate? Glasate za sokove. Nije niko protiv, samo je stvar kako dati bebi sok. Jesam li dobro shvatila?

(odgovor članu Arko)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: sokići
7.12.2009 10:23:52   
Idina mama
Niko nije dalje diskutovao, pa sam ja pokusala razrijesiti dilemu sama, citajuci ponovo postove. Prvo, Dindin uopce nije bila protiv sokica i pogotovu ne protiv vitamina, vitamina C. Naprotiv, dala je odlicne primjere kako dati sokic i ja sam to prihvatila. Napravila sam baby rizu i ucijedila sok od jabuke. Ma, moja Ida se napapala sokica i dobila odlican obrok. Dindin, hvala.Jeste, postoji opasnost da nakon slatkog soka ili caja, koji im okus, beba nece da pije vodu, koja je bez okusa i mirisa. Pa, zar ne postoji tema bas na ovom forumu: Beba odbija vodu. Zato cu ja mojoj Idi davati vodu da pije, a sokica ovako u hrani. Kasnije cemo preci na svjeze voce.Ilhana, tvoja Lamijica, neka ti je ziva i zdrava, je vec velika djevojcica, a Din din je spomenula bebe do godinu dana koje tek treba da nauce jesti i piti. Ako ti i Seve zivite u inostranstvu, to sto niste cule za nesto slicno, ne znaci bas puno. Nije u svakoj zemlji isto. Ishrana se razlikuje kulturoloski, pa vi kao pripadnici druge kulture mozda i ne zapazate bas sve. Ja sam Bosanka, zivim u Bosni, pa nisam cula bas sve o tome kako se hrane bebe ovdje kod nas.Na kraju, sve bebe piju vodu, ali da li je piju dovoljno? Da li vi kao odrasli pijete dovoljno ciste vode?

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: sokići
7.12.2009 10:34:12   
Pretty mamma
Idina mama, apsolutno se slažem s tobom, frka se digla ni oko čega. Dindin mi se javila i baš se nasekirala jer je imala dobru namjeru, a žene ju dočekale na nož.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: sokići
7.12.2009 10:38:25   
marinčii
ja se isto slažem s dindin,nekako sam protiv ovih kupovnih sokića jer sadrže šećer,a iscjediti sok od svježeg voća mi je ok mada sam isto za to da je bolje djecu učiti piti vodu,idina mama znači ti u žitarice umješaš sok od svježe jabuke?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: sokići
7.12.2009 10:40:56   
Anoniman
ja nedajem kupove sokice,dzaba bacam ili ja popijem nemoze sve popit.Nego ja fino cjedim jeftinije,i zdravijeuser posted image user posted image mrkvicu,obozavaaaa

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: sokići
7.12.2009 10:43:36   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Dindin

Noaa, bolje je ovako. Za dorucak ili medjuobrok:  prokuhas oko 100 ml vode, umijesas baby instant zitarice, npr zob ili proso (sadrze zeljezo, ali mogu bilo koje zitarice), izgnjecis 100 gr banane. Iscjedis narandzu. U zitarice dodas bananu i oko 4 velike kasike narandzinog soka. Dodas malu kasikicu putera i sve dobro izmijesas. I eto beba "pojela" svjeze iscjedjen sok od narandze. DGE stalno spominje sok od narandze i sok od jabuke. Mandarinu ne spominju posebno, ali beba ti je stara otprilike kao i moja (01.03.), pa mislim da moze mandarina. Ali ja dajem mandarinu kao vocku. Mali komadic da sise poslije rucka. Ograniceno vrijeme i pod nadzorom (sta ja znam, bojim se da se ne zagrcne). Inace, jabuku uvujek svjeze izrendam i iscjedim rukom i stavljam jabukov sok u sve, ali bas sve. I u "slani" rucak. Oko 15 ml po obroku. Tako beba moze "jesti" sokice, koji moraju uvijek biti 100% sok (bez vode) i uvijek svjeze iscjedjeni. Kupovni sokovi ne dolaze u obzir. A da beba pije tako iscjedjene sokove, prezestoki su, preslatki, ne gase zedj. Poslije njih beba teze prihvata vodu. Uvedite pravilo: Samo se cista voda pije (cajevi samo u izuzetnim okolnostima i preporucuje se BIO caj od komoraca, ali vrlo blagi), a sok umijesajte u hranu. Pa zar nije bolje napraviti zitno vocni obrok, nego sok? Umjesto banane jos je bolje koristiti 100 gr jabuke kao osnov. Jos nije zabiljezena alergija na jabuku. Onda u zitarice i jabuku umijesajte sezonsko voce po zelji i ukusu. Npr. propasirajte nekoliko kasika borovnica, malina, kupina, jagoda (moze i smrznuto), iznjecite krusku... Pa zar nije bolja propasirana borovnica od bilo kakvog soka) user posted image


draga moja dindin potpuno si u pravu tek sad shvatam zasto Ajdin nece vodu,moja greskauser posted image jedva mu uspijem po para kasicica dati,a iz flasice nece nikako jer je navikao na sokice i caj.Ovo ti je super prijedlog da se sokici umijesaju sa pahuljicamauser posted image user posted image tako cemo sad i raditi


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: sokići
7.12.2009 10:44:32   
delly
velika je razlika izmedu kupovnog i domaceg aj ocjedi jabuku i drzi 2 dana u frizideru ..nemoze ..ja brate cjedim a mrkvu obozava

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: sokići
7.12.2009 10:45:43   
Idina mama
Da, umijesam sok u zitarice. Svjeze iscjedjeni. Dindin dala recept. Jos nam je rano za svjeze voce, pa ovo sa iscjedjenim sokom je super obrok.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: sokići
7.12.2009 10:52:20   
noaa
Ja imam problema sa davanjem vode jer moja Noa je nece nikako i zato sam ljetos uvela sokice koje je prihvatila bez problema i cim je napunila 6 mjeseci kupila joj hipp vocni caj koji pije al vodu nikako ni dan danas.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: sokići
7.12.2009 11:00:34   
Ilhana RR
Moja mala nije neki ljubitelj sokova nikad bila, uvijek je vodu pilu al ljetos kad smo mi sjedili u restoranu i jeli. Ja pricala na telefon a ona htijela vode da pije, imala sam dvije case u jednoj bila voda u drugoj sprite i moj muz kako je posao da joj dadne vode uzme pogresnu casu i dadne joj sprite-a, od tada ona prvo pomirise da vidi sta je i onda pije... Nema te sanse da ce popiti ista drugo od vode, samo po noci kad se probudi pije mlijeka...

Mozda bi tako mogli da odviknete dijecu od sokova haha =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: sokići
7.12.2009 11:04:51   
marinčii
ma ja se nekako bojim i tih svježe cijeđenih sokova jer ovo voće koje kupujemo garant nije zdravo tako da više nisam pametna 

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: sokići
7.12.2009 11:06:21   
Ilhana RR
Moja mala jede voce od pocetka... nikad nije htijela ono u teglicama ni da pomirise a kamoli da pojede... al zato puca svo sveze voce i bas mi je drago tome jer ja i mm nejedmo toliko voce...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: sokići
7.12.2009 11:28:23   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: marinčii

ma ja se nekako bojim i tih svježe cijeđenih sokova jer ovo voće koje kupujemo garant nije zdravo tako da više nisam pametna 


U pravu si, marincii, postoji opasnost da je voce prskano. Ja smijem samo jabuku dati, cijediti. Mama mi nabavi od jedne zene domace, neprskane. Grozno izgledaju, pa garant su dobre user posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: sokići
7.12.2009 11:31:58   
marinčii
IZVORNA PORUKA: Idina mama

IZVORNA PORUKA: marinčii

ma ja se nekako bojim i tih svježe cijeđenih sokova jer ovo voće koje kupujemo garant nije zdravo tako da više nisam pametna 


U pravu si, marincii, postoji opasnost da je voce prskano. Ja smijem samo jabuku dati, cijediti. Mama mi nabavi od jedne zene domace, neprskane. Grozno izgledaju, pa garant su dobre user posted image

blago tebi,i ja ću pokušati naći domaće mora da neko ima

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: sokići
7.12.2009 11:35:32   
Ilhana RR
Ako hocete domaci sokica od jabuke mogu ja pitati moju sveki dal imaju jos, kad je bila berba napravili su oko 150 litara soka od jabuke domaceg, znaci od neprskani jabuka...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: sokići
7.12.2009 11:36:25   
Pretty mamma
Jes, jes.....pitaj Ilhana, ja bi domaći sok...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: sokići
7.12.2009 11:38:15   
Amrino
Ja se jos uvijek drzim onoga- voce je da se jede a voda je da se pije.
Najvaznije je da djeca piju vodu a ako im sokici u tome ne smetaju i ne prave prepreku i ako pored toga jedu voce onda ok. Ali jako sam protiv ako dijete ne pije vodu i ne jede voce nego samo pije sokice i cajeve.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: sokići
7.12.2009 11:42:19   
Pretty mamma
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja se jos uvijek drzim onoga- voce je da se jede a voda je da se pije.
Najvaznije je da djeca piju vodu a ako im sokici u tome ne smetaju i ne prave prepreku i ako pored toga jedu voce onda ok. Ali jako sam protiv ako dijete ne pije vodu i ne jede voce nego samo pije sokice i cajeve.




Apsolutno!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: sokići
7.12.2009 11:48:40   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Jes, jes.....pitaj Ilhana, ja bi domaći sok...


Pitam je veceras kad bude na internetu... jos su jabuke sa mjesta gdje auta nemogu ni prici im ;) Tako da nemogu biti zdravije, bez ikakvih hemikalija u okolini ili slicno ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: sokići
7.12.2009 12:05:43   
Pretty mamma
Hvala Ilhana,
taman da imam za miješanje sa žitaricama.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: sokići
7.12.2009 12:18:17   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja se jos uvijek drzim onoga- voce je da se jede a voda je da se pije.
Najvaznije je da djeca piju vodu a ako im sokici u tome ne smetaju i ne prave prepreku i ako pored toga jedu voce onda ok. Ali jako sam protiv ako dijete ne pije vodu i ne jede voce nego samo pije sokice i cajeve.




Tacno tako. user posted image Sad sam se ucvrstila u odluci. Dindin bas tako rekla, ali ja sam bila zbunjena negativnim reakcijama. Za sada mijesam svjezi sok, jer jos ne mozemo svjeze voce. Za sada, kuhana jabuka + zitarice + cijedjeni sok u slucaju da su neki vitamini unisteni kuhanjem. Onda cemo uvesti povrce zajedno sa jabukom. Dindin dala recept na temi Ishrana bebe od 4,5 mjeseci...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: sokići
7.12.2009 20:49:55   
Ilhana RR
Hej evo pricala sam sada sa zaovom, kaze da je sav sok prodat... puklo zacas kaze hehe...

imali su kaze i dzema al i on prodat... zao mi je...

Mozda sledece godine na vrijeme se sjetim da vam kazem ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: sokići
7.12.2009 21:45:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja se jos uvijek drzim onoga- voce je da se jede a voda je da se pije.
Najvaznije je da djeca piju vodu a ako im sokici u tome ne smetaju i ne prave prepreku i ako pored toga jedu voce onda ok. Ali jako sam protiv ako dijete ne pije vodu i ne jede voce nego samo pije sokice i cajeve.



Slazem se!


(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: sokići
7.12.2009 21:51:08   
acudesa
Mi pijemo gotove sokiće samo u kafićuuser posted image user posted image
a, inače kompot, cijeđeni sok, voda, čaj-lud je za čajevima, jedino mi to nikada ne odbije, a jede i voće
slažem se sa Amrino

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: sokići
8.12.2009 22:52:23   
Ilhana RR
Hej, idem OT al ko zeli domace proizvode, 100 % prirodno i neprskano neka pogledjau temu zimnica =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *