|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izdavanje potvrde o dojenju
3.2.2012 1:16:58   
lolly
ps , potvrda o dojenju za pauze od 2x1 sat je od pomoci samo do djetetovog 1. rodjendana, nakon cega ovo pravo prestaje.

(odgovor članu lolly)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Izdavanje potvrde o dojenju
3.2.2012 10:27:08   
Lejla Ka
Lolly možeš li mi molim te, pošto si sad prošla cijelu proceduru pojasniti i uputiti na odgovarajuću zakonsku regulativu o ovom pravu na pauze za dojenje.

Ako sam dobro shvatila, majka ima pravo tražiti od poslodavca 2x1h pauze za dojenje, uz potvrdu da doji, ako počinje raditi prije djetetovog prvog rođendana?

Nakon 1. rođendana to pravo na pauze prestaje?

Imaju li te pauze neke konsekvence na iznos plaće i može li poslodavac zanijekat ženi ovo pravo?

Hvala ti!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu lolly)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Izdavanje potvrde o dojenju
3.2.2012 10:34:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Lolly možeš li mi molim te, pošto si sad prošla cijelu proceduru pojasniti i uputiti na odgovarajuću zakonsku regulativu o ovom pravu na pauze za dojenje.

Ako sam dobro shvatila, majka ima pravo tražiti od poslodavca 2x1h pauze za dojenje, uz potvrdu da doji, ako počinje raditi prije djetetovog prvog rođendana?

Nakon 1. rođendana to pravo na pauze prestaje?

Imaju li te pauze neke konsekvence na iznos plaće i može li poslodavac zanijekat ženi ovo pravo?

Hvala ti!


Lejla Zakonom o radu ovo je porpisano...

evo

Clan 59.

Zena, koja nakon koristenja porodajnog odsustva radi puno radno vrijeme, ima pravo da odsustvuje s posla dva puta dnevno u trajanju po sat vremena radi dojenja djeteta, na osnovu nalaza ovlastenog lijecnika. Pravo iz stava 1. ovog clana zena moze koristiti do navrsene jedne godine zivota djeteta.
Vrijeme odsustva iz stava 1. ovog clana racuna se u puno radno vrijeme.



samim tim na platu ne utječe...ne smanjuje se jer se računaju ove pauze u puno radno vrijeme.

Clan 62.

Za vrijeme koristenja porodajnog odsustva, kao i odsustva iz clana 59. ovog zakona, zaposlenik ima pravo na naknadu place, u skladu sa zakonom.
Za vrijeme rada sa polovinom punog radnog vremena iz cl. 57. i 58. ovog zakona, zaposlenik ima za polovinu punog radnog vremena za koje ne radi, pravo na naknadu place, u skladu sa zakonom.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Izdavanje potvrde o dojenju
3.2.2012 10:42:16   
Hanady RR
I da dodam....
pravo dato Zakonom ne može poslodavac ne može zbarniti zaposlenici sad već radnici po izmjenama zakona novi termin.
No kako kod nas stavri stoje...dobar dio žena i ne zan svoja prava...dobar dio privatnika svjestan je da ženu ne može otpustiti za vrijeme podordiljskog dopusta i trudnoće...ali zato postoje one oapke mogućnosti da čim istekne godina dana bebi žena dobije otkaz kao tehnoliški višak...i tu joj niko pomoći ne može...ni inspekcija ni sud...

Nažalost to je naša surova realnost...pa porodilje radnice u privatnom sektoru su zaista u nepovoljnoj poziciji i nisu dovoljno zaštićene zakonom.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Izdavanje potvrde o dojenju
3.2.2012 10:45:32   
Lejla Ka
Puno ti hvala.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *