|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 11:10:18   
Anoniman
Sve je to normalno, samo sto si ti preumorna, nenaspavana i ne mozes svugdje stici. Moj ti je savjet, posveti se djeci nauskrb rucka, sredjene kuce i sl. Mala beba nista ne konta, njoj je dovoljno da je sita, suha, da si ti uz nju i da nema dreke i vike uz nju, jer svaku nervozu i ona odreaguje. Velika beba trazi paznju, zeli se uvjeriti da je jos volite otkako je nova beba dosla u kucu. Shvati je! Moras je ukljucivati u odgoj novog clana(ako to ona zeli),neka ti pomogne oko kupanja, neka ga uz tvoj nadzor pridrzi...Tako cete vas dvije biti tim i osjecace se vazno i veliko. Pocece se zastitnicki odnositi i prema bebi, shvacace potrebe bebe, shvatiti ce i zasto treba sutjeti dok beba spava...Ne deri se na nju...Ne tuci je. Ako si preumorna, reci joj to. Vjeruj shvatiti ce. Vremenom. Mi smo iznenadjujuce dobro prosli taj period adaptacije. Mnogo smo se trudili i mm i ja, unaprijed se pripremili, druge korigovali ako bi presli crte koje smo mi zacrtali da se nece preci(tipa, price, kako beba nista ne valja, ili kako sad mama i babi nece voljeti nju jer je beba dosla i sl). I dok sam Iman dojila, Farah je lezala pored mene i ja bih je teskila(ceskila)...Evo i slika(mada smo u bezveze izdanju, nesredjeni, shlampavi i nenasminkani...ali mnogo mnogo sretni)
user posted image

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 11:13:00   
Visnja RR
prelijepe ste cure user posted image ti si jedna od rijetkih plavusa kojoj sminka ne treba jer si prelijap tako da.... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 11:15:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

prelijepe ste cure user posted image ti si jedna od rijetkih plavusa kojoj sminka ne treba jer si prelijap tako da.... user posted image
Slika je koliko toliko iz daljega uslikana, pa se ne vidi moje blijedilo, ali hvala u svakom slucajuuser posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 11:24:35   
Anoniman
 joj, odmah se raznježimuser posted image ,ma predivna slikauser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 11:59:53   
ziki
Sinoc sam bila na rubu nervnog sloma. Moram nasiroko da poblize opisem situciju. Od utorka u podne sam ukocena, grlo me boli, manje vise pod temperaturom trese me groznica, lezim. Juce mi je konacno bilo malo bolje al je Junior bio grozan, nema sanse da ga uspavm-o. Nemirko je ko sto mu i nadimak kaze nemiran od kako sam ga prvi put osjetila. Inace je dobar, ne iskvaren, nije lukav i na momente vrlo zreo. I onda sinoc kad smo i ja i mm bili na izmaku snage rijesimo da probamo da bebu okupamo u lavandinoj kupki nebi li zaspao. Normalno mm je drzao bebu, kupao, Nemirko sav razdragan dotrcao i u korito ubacio njegove igracke za kupanje jer su to sad zajednicke(samoinicijativno), onda je malo pokazivao kako treba da se igra beba, kako treba jace da se koprca nogicama, pa trlji bebu, natrljo mu kosu i beba je zamalo progutala pjenu. Tad smo rekli dosta, das treba da isplacemo bebu, ali on je poceo da divlja, po inace malom kupatilu. Pokusavao je da se popne muzu na ledja, beba se uznemirila, pocela da vristi i da se izvija, zamalo ispala muzu iz ruku. Meni je vise puko film i pokusala sam da ga iznesem iz kupatila al se ot trznuo da se otme, meni ledja kvrcnula i dijete mi ispalo a ja preko njega. Nekako sam ustala, isprali smo bebu i mm me ostavio da ga previjem i obucem. Da sam ostala sama sa Nemirkom ne znam sta bi bilo jer bio mi je pao mrak na oci. Sta da se nisam nekako docekala na ruke i da sam svom tezinom pala na njega. Ne mogu bas da shvatim da ne konta kolika je to opasnost a zna da skonta 101 djavola. I iskreno se plasim da se ne ponovi takva situacija, da mi padne mrak na oci.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Odgoj djeteta
2.12.2011 10:07:15   
ziki
Od juce smo okrenuli novi list i uveli novu taktiku: poene. U svesku mu upisujem pozitivne i negativne poene. Uveli smo listu koliko koji postupak nosi poena, bilo pozitivnih bilo negativnih i do Nove Godine skupljamo i sabiramo. Lista sa negativnim poenima je duza i tu se npr bjezanjem po supermarketu dobija -5 pena dok slaganje stvari i odlaganje u komodicu nosi +1 poen. Ako do kraja godine sakupi 25 poena dobice igracku a ako bude imao - 10 jedna ce mu bit trajno oduzeta. Vidjecemo kako ce funkcionisat obzirom daje mali i ne zna da sabira al pomocu racunaljke valjda bude nesto

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Odgoj djeteta
2.12.2011 10:11:19   
veeseelaa
ziki žao mi je, vjerujem da si se pravo prepala i nasekirala
baš me čudi da je tako nemiran, ipak ima 3.5 godineuser posted image
a za ovu tvoju metodu ne znam jel on premalen da skonta u čemu je fol
ipak bi trebao znati i matematiku i svašta nešto.... do kraja godine? hm.... ne znam


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Odgoj djeteta
2.12.2011 10:23:21   
emi7908
Evo čitam ovo malo i razmišljam, zapravo pokušavam naći svoj problem u nekim od ovih priča ali hmmmmm.... Kratko ću bez detalja jer kad krenem o njima razmišljati kosa mi se diže na glavi. Naime u zadnjih nekolko mjesec imam problem sa malcem kad je sa drugima poslušan je kad je sa mnom urnebes. Stvarno me nekad tjera do ludila da mi se čini da ću dobiti nervni slom. Npr. kad dođem po njega u vrtić i čim me vidi krene na vratima da ječi, da se folira, neće sam da se obuče itd. Ja pitam tetu jel ovakav i kad je sa vama kaže ne,sluša, sam sve radi i ne ponaša se ovako.... kažem dobro i nastavim dalje.Dođemo kući i moj brat sleti po njega jer stanuje u istoj istoj zgradi, kaže da ga malo odvede kod sebe ... ok, nakon izvjesnog vremena vrati ga i na vratima E krene sa istim ponašanjem kao kad dođem po njega u vrtić. Ja stvarno više ne znam šta da radim i kako da postupim. Jer svi su primjetili da samo meni prosipa svoju tersluk a sa drugima djete super. Uvela sam ja i sankcije kad zabrlja, kaznim tako što sjedi u sobi sam nekoliko minuta ali nakon izvjesnog vremena on se meni izvine i ja pustim da izađe, ne prođe malo opet krene haos. I šta god da ga zamolim odgovor je uvijek NEĆU... ježim se kad ovo čujem i što moram po milion puta ponavljati.. Ne znam više kako i šta da radim? Ima li iko kakav savjet ?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Odgoj djeteta
2.12.2011 10:25:51   
hanabanana
Možda mu jednostavno fališ i tako skreće pažnju na sebe.
I negativna pažnja je pažnja.

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Odgoj djeteta
2.12.2011 10:39:00   
lepetetka
Emi7908 ma on te poželi pa se tebi folira i provodi to, on misli da će ti tako skrenuti pažnju,..Kada se tako počne ponašati nečim ga pokušaj zavarati, da se igrate, da slažete kocke, vozite autiće, ili tm neka igraju balona lopte, bilo šta da u tom mom. dobije tu pažnju i da zaboravi na hirove--
Moj sin mene bolje sluša kada smo sami nas dvoje,...ja ne radim i zna se ritam, i zna da nekad mora i sačekati jer moram presvući bebu, nahraniti i on to poštuje stvarno,..ali kada mm dođe sa posla urnebes, poželi ga puuuno, zato ih ja odmah pošaljem vanka da malo energija splahneuser posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Odgoj djeteta
2.12.2011 10:43:52   
Majčica
IZVORNA PORUKA: emi7908

Evo čitam ovo malo i razmišljam, zapravo pokušavam naći svoj problem u nekim od ovih priča ali hmmmmm.... Kratko ću bez detalja jer kad krenem o njima razmišljati kosa mi se diže na glavi. Naime u zadnjih nekolko mjesec imam problem sa malcem kad je sa drugima poslušan je kad je sa mnom urnebes. Stvarno me nekad tjera do ludila da mi se čini da ću dobiti nervni slom. Npr. kad dođem po njega u vrtić i čim me vidi krene na vratima da ječi, da se folira, neće sam da se obuče itd. Ja pitam tetu jel ovakav i kad je sa vama kaže ne,sluša, sam sve radi i ne ponaša se ovako.... kažem dobro i nastavim dalje.Dođemo kući i moj brat sleti po njega jer stanuje u istoj istoj zgradi, kaže da ga malo odvede kod sebe ... ok, nakon izvjesnog vremena vrati ga i na vratima E krene sa istim ponašanjem kao kad dođem po njega u vrtić. Ja stvarno više ne znam šta da radim i kako da postupim. Jer svi su primjetili da samo meni prosipa svoju tersluk a sa drugima djete super. Uvela sam ja i sankcije kad zabrlja, kaznim tako što sjedi u sobi sam nekoliko minuta ali nakon izvjesnog vremena on se meni izvine i ja pustim da izađe, ne prođe malo opet krene haos. I šta god da ga zamolim odgovor je uvijek NEĆU... ježim se kad ovo čujem i što moram po milion puta ponavljati.. Ne znam više kako i šta da radim? Ima li iko kakav savjet ?

emi, i kod nas je ovako. Juce teta kaže MM-u kako je on jedno poslušno i fino dijete, kako poštuje sve što mu se kaže i nema nimalo u sebi agresije, čak i ne vraća kad ga gurnu ili ako mu neko dijete nešto uradi ili kaže. MM joj rekao kako on ima i drugu stranu ličnosti koju će čim mamu ugleda pokazatiuser posted image Da se razumijemo, i njemu on provodi, ali ta transformacija dostiže vrhunac kad se ja pojavim.
I to je zaista bukvalno tako. Čim na vrata, kao i kod tebe - dreka, vriska koja krene s tim da neće prati ruke, i sl. I za sve što nakon toga slijedi ako mu ne odgovara vrišti, dere se, baš se inati.
Ja sam to prije s tim povezivala da me se poželio, baš kao što hanabanana kaže, ali sad se nešto pitam da li je tako ili je do mog stava - ja sam ta koja mu sve udovoljava i generalno kada sam tu, svi kažu da je grozan, čak i moji roditelji to kažu a da je skroz drugačiji kad mene nema.
Očito da je do nas majki...


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Odgoj djeteta
2.12.2011 10:49:02   
lepetetka
Ziki baš mi je žao što si se nasekirala, nadam se da će se situacija popraviti, kod mene ti iskreno nikakvi poeni ne pale, on ne bi imao strpljenja da to razumije sabiranje i oduzimanje, inače je nestrpljiv kada treba nešto naučiti, mada ga još i ne forsiram, ali i kada hoću njemu začas dosadi, tako da mom sinu to ništa ne bi značilo, samo bi ga još više naljutilo jer ne razumije o čemu se radi...Možda neke naljepnice da nisu recke hehehe pa da se vidi da ih je više u jednoj grupi hehe..
Ovaj moj nije recimo ljubomoran i dozvolim mu da učestvuje u svemu pa i u kupanju ali mu kažem da on kupa noge i stomak a mama će glavicu i on to i ispoštuje, da seki pipu kada plače,nekad i neće ako mu je mrsko, ali što se tiče tog odnosa nemam problema,nadam se da će tako i ostati...nekad ako nju gnjavim on kaže a što mene ne voliš pa onda zovem i njega pa se svi grlimo i mazimo, tako da ima ta trunka ljubomore ali u granicama normale..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Odgoj djeteta
6.12.2011 23:50:48   
ziki
Metoda sa poenima, djeluje, hvala dragom Bogu, bar za sad. Sav se zadeverao, prvo je trazio da mu citam listu za sta sve dobija pozitivne a za sta "nepozitivne" poene. Navece sjednemo, moj tefter i racunaljka i pisemo, pa sabiramo i oduzimamo pomocu racunaljke, na kraju mu pokazem kolko jos poena tj kuglica treba da sakupi da bi dobio igracku. Posto ustajenje od stola za vrijeme jela nosi negativan poen vrijeme rucka, koji je bio kritican, skratilo se na 45 min. I vise se ne desava da ode u kupatilo i ako mu se zuri ne pusti vodu, sad jos i spusti dasku kad zavrsi ko pravi momakuser posted image Kenjkanja i prosipanja vode se jos nije rijesio al ja dajem negativne poene pa valjda mu to izbijem iz glave. Samo se nadam da kad dostigne cilj i u neka 2 kruga sa poenima i igrackama dodjemo do toga da ovo nagradjeno postane navika

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Odgoj djeteta
6.12.2011 23:58:11   
bebacha
ta metoda nije lose.samo bi je ja pojednostavila(to sam nasla negdje na internetu).kupis neke naljepnice(najbolje dvije grupe.razlicite.za svaku dobri stvar ide naljepnica i za svaku losu ide naljepnica.i onda nekon odredenog perioda se zbraja i idu nagrade ili kazne.ovo tvoje mi djeluje malo komplikovano za njihov mali mozak

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Odgoj djeteta
9.5.2012 22:36:36   
mamma mumi
Treba mi savjet. Naime radi se o mom sinu koji ima 3,5 god. i koji je dobio brata prije 2 mj, ali mislim da nije samo u tome problem, jer ovo sto cu napisati traje od ranije. Zivim u zajednici, kao i sve nane i dede i moji su razmazili njega. Problem nebi bio u mazienju da to nije dovelo po meni do vecih problema. Misljenja sam da roditelji trebaju odgajati, postavljati pravila, a drugi ih sprovoditi i postovati, ali kod mene nije tako. Pocev od prvih koraka kada sam govorila da se nesmije prilaziti stolu kad se pije kafa, nana je to dozvoljavala, i kasnije sve sto bih ja zabranila ona je dozvolila. Npr. trazila sam i bila uvela obroke,ali kada sam krenula s poslom, to je palo u vodu, moj sin trci kad jede, jede kad stigne, kako ko ustane i jede tako i njemu daje, sada imam problem.Naucio da psuje od dede, da sjedi na stolu kad jede od nane i sl, Nisam za potpunu zabranu slatkisa, ali umjereno konzumiranje ok, jok, slatko se daje u enormnim kolicinama. Drugi primjer, kada ga naruzim i podjem lupnuti po guzi, ona stane u njegovu odbranu. Dijete nauceno da traca, sada sto mi je najgore,ako ga naruzim, nesto kazem protiv njih, on odma dole i zali se na mene, ali obratno jok. Pranje ruku nakon igre je milena imenica za njih, ja ko luda samo to ponavljam. Sanom inace provodi dosta vremena, bio je u vrticu par mjeseci i ispisala ga ludaca jer je stalno bio bolestan i neadaptiran, velika greska, ja mu nisam uzor ni ucemu ocito, ispravljam mu greske u govoru tipa(oto, ovudam i sli), nasta se ja jezim, stalno po cijeli dan mu pricam sta valja, sta ne. Koliko god se trudim milsim da gubim bitku, danas sam ga isibala radi nje, milsim da gubim djete, sta da radi zene pomozite mi. Razgovarala sa mm rekla mu neka kaze majci da mi ne oponira, ali nista, nju molila ali nista.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Odgoj djeteta
9.5.2012 22:59:51   
Neca xxx
Hm, zeznuta situacija. Nanna cuva dijete i po cijeli dan je s njim, ali bi ipak trebala pratiti tvoje postavke u odgoju. vec si joj nekoliko puta skrenula paznju, tako da je ocito da to ne pije vode.
Iskreno, mislim da ti je najbolje rjesenje da ga upises u vrtic. Nani se lijepo zahvali sto ga je cuvala i reci da mu je vec vrijeme da se malo vise druzi sa svojim vrsnjacima. A njemu ce to svakako dobro doci, jer u vrticu ipak postoji red.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Odgoj djeteta
9.5.2012 23:04:21   
bambi7
Posto sam prosla slicne stvari evo par savjeta:
Prvo nemoj ni slucajno da ga šibaš zbog nje, ni zbog bilo koga. On je jos mali i ne moze da razluci ko je tu u pravu. Kako mu se servira on tako i prihvata!
Drugo trebas da udaris u srž problema. Dijete je ok, problem je okolina koja mu daje pogresne primjere.
Trece moze svekrva svekar i ostali da se ljute koliko im volja, daj im jasno do znanja da je dijete TVOJE i da ne prihvatas nista drugo osim onog kako ti i mm smatrate da je dobro za vase dijete.
Kod mene konkretno, je problem i sa majkom i sa svekrvom sto se toga tice i ja sam pred njima na vrlo smiren nacin objasnjavala maloj kako su neke stvari koje je od njih naucila jako ruzne.
cesto smo imali problem u kupovini, nana navalila da joj kupi neku glupost za koju je mala kidisala. i ja u centru kazem hajde ga "uzmi i dobices degenek kakav nisi nikad"Na to se i nana pokunji, kaze haj ostavi vala ti i ne treba!
One ( i majka i svekrva) su svoje odradile kako su najbolje znale i umjele, sad neka puste mene da ja odgajam dijete kako ja mislim da je najbolje.

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Odgoj djeteta
9.5.2012 23:30:41   
mamma mumi
Planiram ga upisati u vrtic ponovo u septembru. Najveci razlog ispisa iz vrticaalja musko da gleda, sj je ceste prehlade, a i ja snjim bolovala a bila trudna, te strah da ce biti tako non stop bolestan a imat cemo malu bebu u kuci, a sada kada je i u kuci non stop pokašljava, smrca, znaci da sam napravila gresku sto sam ga ispisala. Mislim da razgovor snjima nepali, ja svojoj majci kazem ona poslusa, ali sveki mislim ponekad nedaj mi se boze ogrijesiti da mi nene stvari namjerno radi ili je fakat toliko bezobrazna, Ja je fino zamolim da mu ne da slatkise, a ona ce ma haj bogati sta ce mu biti i moji su jeli slatko pa vidi ih sta im fali ili nedaj mu da jede, maloprije je doruckovao, a ona ce " nevalja musko da gleda"- seljacka politika.Nekad uhvatim sebe kako sam bijesna na dijete, strah me hvata, znam da on nije kriv, ali bijes na njega iskalim i onda placem i pojedoh se od muke, a dijete samo njoj trci. Evo skoro sam 9 mjeseci kuci i iz dana u dan mu pokusavam utuviti neke stvari ali jok, on njeno sve kopira, a neprovodi bar sada snjom pocijeli dan, kakav uticaj ona ima na njega ja neznam .

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Odgoj djeteta
9.5.2012 23:46:51   
bambi7
kakav uticaj ona ima na njega ja neznam .

Cim ona njemu daje slatkise i popusta mu u svemu normalno da ce noj da leti, pa dijete je to. Ljubav dijeteta se ne kupuje.
Mislim da ti najvise treba pomoc od muza, ipak su to njegovi roditelji i njemu je lakse da povuce granicu sa njima nego tebi! Opet ti kontas da se ne zavadjas sa njima, mogu se naljutiti ili haj ga znaj kako ce reagovati, a on ih zna cio pa mu je bolje da to presijece dok je vakat, radi mira u kuci. ako tako nastave tebe ce to da jede, pa necete ni ti ni on a ni djecak biti rahat.

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Odgoj djeteta
10.5.2012 8:25:28   
Alma_27
Moj ti je savjet da dijete ODMAH upisete u obdaniste. Proci ce i te prehlade. 4 mjeseca do jeseni su za njega veliki period i ko zna kako ce tada biti odgojen i koliko ce vam trebati da to ispravite. Ako te nana i dedo do sada nisu poslusali tebe i tvog muza, nece se promijeniti. Neki ljudi se ne mijenjaju. ustvari, vecina ljudi se ne mijenja. Takvi su i bolje je za tvoje zivce da prihvatis da su takvi. vole ga i maze i uz njih se osjeca dobro ali ogranici to na igranje i ljubav a ne na odgoj. Tvom sinu je najbitnije da ima mamu koja je smirena i sretna i koja ne galami na njega zbog neceg sto on ne razumije. Druga najbitinija stvar je njegova ishrana i odgoj u ovako ranom dobu jer ce mu to ostati za citav zivot. Samo to imaj na umu.

Pusti ti to hoce i se oni ljutiti ako mali ode u obdaniste. Vjerovatno i nece a i ako se zbog toga naljute user posted image

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Odgoj djeteta
10.5.2012 8:34:49   
MAMA MA
Moja svekrva je u drugom gradu i kad odemo imam istu situaciju...nemogu da prepoznam svoje dijete....bude tako razmazen...nista me ne sluša...ukratko priklanja se onom sto mu vise pase-logicki...ali kad se vratimo-opet ide stari rezim....e sad to kod tebe je trajno i zato moras nesto uciniti...Jedina sigurna karta ti je tvoj muz(naravno ako je i on istog misljenja kao i ti)..neka on jasno glasno i odlucno razgovora sa svojima....(lakše reci nego uciniti,poznajuci mm-on to nebi ucinio da imamo takav problem)...ili druga opcija upisi ga u vrtic(isto lakse reci nego uciniti jer i moj malac sjedi kuci sa mnom iz istih razloga kao i tvoj)...Uglavnom zelim da ubrzo rijesis situaciju...jer tvom sinu je vise od bilo koje nane i bilo ojeg slatkisa potrebna zdrava i normalna mama....user posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Odgoj djeteta
10.5.2012 9:10:24   
ziki
Bas nezgodno, moja je daleko al dodje na 2-3 nedelje ili mjesec i napravi haos.  I zbog malog i zbog tebe najbolje je obdaniste i to odmah. Koliko god da oni lose uticu na dijete, on je dobio brata kome se ti posvjecujes tako da u tome sto te ne slusa ima dosta ljubomore. Ja ne radim, na bolovanju sam al Nemirko ide u odbaniste, zimus smo pravili pauze zbog bolesti al sad ide redovno hvala Bogu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Odgoj djeteta
10.5.2012 10:44:22   
emma.L
Ovo je jako nezavidna situacija. I mi smo bili krenuli ovim putem, ali sam postavila stvari srećom na vrijeme na mjesto. Ema je otišla u vrtić uz nanine suze i plakanje i prekid komunikacije s nama zbog te odluke. Ali kad sam vidjela da bi moglo izmaći kontroli, druge opcije nije bilo. I Ema je bila bolesna stalno, ali sam je uporno oporavljala i vraćala. S bebom od 3 mjeseca smo prebolovali i pljuskavice i nekoliko viroza koje je i on uhvatio i prebolio, hvala Bogu. Ja i dalje ne popuštam i vraćam je i kuburim uvijek s dvoje bolesne djece. Nije to takva tragedija.
A bake i dede su sebični, i to je istina. Recimo, nosanje male bebe - ugađaju sebi, vole taj osjećaj (što je i normalno, da se razumijemo user posted image ) mekog, toplog, malog, mirišljavog bića na svojim rukama. A dijete tu nema neke koristi - kičma, navika, nedostatak interakcije. I kad ja kažem da ako žele dobro bebi i žele pomoći u razvoju neka sjednu na pod pored ljuljalice i pričaju mu, jer on to jako voli i smije se i reagira, nitko ne zna što bi sa sobom i sa njim user posted image . Isto je i sa malo većom djecom - daj mu slatkiš, pusti ga da trči okolo dok ga ganjaš s tanjirom i voljet će te a jedino to je bitno. Nebitno kakvog čovjeka time praviš i kakve će probleme imati kad krene u vrtić i ne bude se mogao blesaviti uz jelo.
Ova moja tužaka da svaki put kod nane jede viršle user posted image . Ja joj ne dajem to i ako jednom u 10 dana prespava kod njih i doručkuje to, nije problem, svakako saznam sve od moje Mileve. Ali ako se kod nas jede, toga nema pa makar nana to sebi donijela za doručak jer joj se jede. I ta je zadnja.
Dakle, vrtić odmah, viroza ima i ljeti i lakše će se othrvati pa možda i imunitet ojača malo do jeseni. A i preuzeti kontrolu - kad sam ja tu bit će kako sam rekla pa makar me mrzio do kraja života. A neće, ne brini, jedna je mama i to oni jako dobro znaju user posted image .
E ovdje je otežavajuća okolnost ta zajednica. Sretno!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Odgoj djeteta
10.5.2012 10:49:22   
veeseelaa
Naucio da psuje od dede, da sjedi na stolu kad jede od nane


nikada više ne bi dijete ostavljala nasamo sa roditeljima mm
kad su interesi mog djeteta u pitanju tu nema razmišljanja
e sad možeš li ti to uraditi? vjerujem da ne...... jbg vjerovatno si obazriva prema njima i prema tm, a ja sve pregazim radi djeteta..... čuj da psuje naučio od dede???? koji prostak je taj tvoj svekar!!!!

eto ja bi tako, odjebaus za sva vremena.....  i samo i isključivo u mom prisustvu bi vidjali unuče, tako bi kontrolirala sve

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Odgoj djeteta
10.5.2012 10:52:18   
veeseelaa
Ovo je jako nezavidna situacija. I mi smo bili krenuli ovim putem, ali sam postavila stvari srećom na vrijeme na mjesto. Ema je otišla u vrtić uz nanine suze i plakanje i prekid komunikacije s nama zbog te odluke. Ali kad sam vidjela da bi moglo izmaći kontroli, druge opcije nije bilo.


ja ne vidim šta je tu nezavidno
ta valjda o odgoju djeteta odlučuju majke i oevi a ne nane i dede
žene drage uzmite život u svoje ruke, nema tu nezavidno, svak je imao priliku odgajati svoju djecu imamo i mi priliku odgajati svoju!
koji hebeni strah osobito od svekrva, ma išnula bi ja to..... čuj psovke, i ostalo, nema šanse da se to kod mene desi, mislim da može jednom i nikad više

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *