|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj djeteta
17.9.2011 0:15:46   
N_N
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: ena23

e ovo je konacno jedan dobar savjet.  u pravu si millenium.

i mene je bacila u razmisljanje, al mislim da lanu ne bih mogla udariti sipkicom, kontam vise bi je boljelo, ili zato sto je mene bilo strah sipkice mada je nikad nisam ni osjetilauser posted image ipak, ne vidim da me se nesto boji iako je dobila rukom po guzi, vise joj bude krivo sto sam ljuta na nju pa se poslije umiljava...



Slažem se sa milenium.
Bojim se da bi ti mogla ostati navika da nakon skidanja pelene ostane ruka kao sredstvo za puc puc. Uberi ti već sad šipku user posted image  
Kad smo već kod šipkice, mi smo, nažalost primorani da je imamo na ormaru. Rijetko dobije puc puc ali ima efekta već kad mu samo pokažem u smijeru gdje šipkica stoji.

< Poruku je uredio N_N -- 17.9.2011 0:17:09 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Odgoj djeteta
17.9.2011 17:38:59   
ena23
Ev cetiri dana sam izdzala bez da ijednom dobije po guzi ili rukici a bilo je svasta user posted image danas je citava zgrada ustala na noge kad se vraco s vana sa tetkom user posted image doso u kucu poceo se derati, bacati, ma histerisati, probudio brata naravno, poceo udarati rukama o vrata... ma z a ne povjerovati. par puta sam zaprijetila prutem (iako ga i nemam, davno sam ga bacila) i naredila da spavamo i posluso je, za divno cudo.

nekako kako god skontam- nije mi bas velika razlika u njegovom ponasanju- ha ga ja sibala ha pricala  user posted image user posted image jedino se ja bolje osjecam kad ga ne sibam user posted image user posted image user posted image poslje se divim sama sebi user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Odgoj djeteta
17.9.2011 18:58:07   
Rabi
Jucer smo imali jednu novu situaciju u Konzumu, Moj A je htio bombone a ja mu nisam dala, jer je vec jeo pez! I nakon odredjenog vremena(dok smo cekali na kasi) ja pogledam u A. a on trpa bomb. u djepoveuser posted image Cucnula sam i rekla mu da to ne valja niposto raditi, da se zbog toga ide u zatvor(mislim da nema pojma sta je to, ali eto ja sam rekla) i da ce kad dodje kuci ici u kaznu! I stavila sam ga tik uz mene da stoji! U slijedecem momentu, ja pogledam a moj A. otvorio tik tak i jedeuser posted image ostala sam nijema, zbunjena.... sta bisste vi uradile, kako biste reagovale?
Kad smo dosli kuci, stavila sam ga da sjedne i opet mu sve ponovila, malo galamila, pitala zasto, a dobila oodgovore ne vezano za cijelu situacijuuser posted image Jeo je i odmah otisao na spavanje!!! Nadam se da se ovo vise nikad nece ponoviti aBd!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Odgoj djeteta
17.9.2011 19:35:58   
Blue rose RR
Samo ružne čike i tete u srcu kradu i oni se nalaze u zatvoru. Sa tri godine  on ne na šta je zatvor, ali mu pokažeš na googlu slikama. Kod kikice u tom periodu je bila opsjednutost fotografijama. Za sve što nije znala kako da poveže tražila je da joj obajsnim. U početku smo se gubile zbog njenog malog mozga koji nije mogao da prihvati mnogo informacija, a zbog mog opširnog objašnjavanja.

Onda sam krenula lakšim putem - tražila sam fotografije: određenog zanimanja, pojma, dešavanja .. i kod nas uspijeva.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Odgoj djeteta
17.9.2011 19:40:34   
teacher75
naltih na ovo pa da s vama podijelim:
10 djecijih zapovijesti:
1. Moje ruke su male: ne očekujte savršenstvo dok namiještam krevet, crtam ili bacam loptu.Moje noge su kratke: usporite kako bih vas mogao stići.
2. Moje oči nisu vidjele svijet kao što su vaše: pomozite mi da otkrijem svijet. Nemojte me sputavati.
3. Kućni posao neće pobjeći. Neću još dugo biti mali- nađite vremena za igru sa mnom.
4. Ja sam vaš posebni dar, tako sa mnom i postupajte.
5. Potrebna mi je vaša podrška dok rastem. Naučite me ali nemojte samo da mi prigovarate i da me kažnjavate. Zapamtite, možete prigovarati mojim postupcima bez da prigovarate meni.
6. Pomozite mi da naučim da donosim odluke. Dopustite mi da pogrešim kako bih mogao naučiti iz sopstvenih grešaka. Tako ću jednog dana biti sposoban da donesem pravilne odluke.
7. Nemojte da se bojite da odete bez mene na vikend. Potreban vam je odmor od mene, a i meni od vas. To je takođe odličan način da mi pokažete kako ste i sebi međusobno važni.
8. Znam da je to teško, ali nemojte me upoređivati sa mojom braćom i sestrama ili sa drugom djecom. To čini da se osjetim kao da nisam dovoljno dobar, vrijedan ovakav.
9. Nemojte raditi stvari umjesto mene. Tada osjećam da način na koji ja to radim nije dovoljno dobar i da vas razočarava.
10. Zapamtite: volim vas više od svega. Vi ste moj svijet i sve što učinite ili ne učinite ostavlja trag u mom srcu.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 0:02:29   
veeseelaa
moja kolegica koja je psiholog po struci je za metodu sipkica puc- puc, otvoreno je zastupa, ima sina koji je bas tvrdoglav i jogunast i jedino to funkcionise. drugi slucaj: jedna dobra prijateljica ima uzasno razmazenu djevojcicu koja nista ne slusa, kontrira, odgovara, ma uzas jedan, odvela je kod psihologa i nakon jednog razgovora psiholog joj rekao: fina sipkica! eto, ljudi koji su strucni na tom polju nemaju nista protiv sipkice! ja ne koristim sipkicu, al bogami kad ne poslusa nakon nekoliko puta ne- ne, dobije po guzi rukom, doduse nosi pelene jos ali vidim da ipak shvati da to ne valja i da sam ljuta


ma ja ba



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 0:08:09   
veeseelaa
'... Tako i ja,ako već mora bit puc puc po guzi radije malo šipkicom nego rukom.user posted image


slažem se al ja nekad nemam šipkicu, mislim ne nosimo je sa sobom svugdje... tako nekad ponese me atmosfera al u biti ništa strašno, mora da se zna ko kosi a ko vodu nosi
Djeca gdje vide da mogu zezati zezaju, ne dajte se drage moje
ja jednom, pa drugi put, pa treći lijepo objasnim, onda presvrnem i slijedi "nastup", dovoljno je da dignem ton pa da ona posluša.....
svašta ima al ja se ne dam user posted image mislila sam da je moja Ajša nekada ne izdrživa al zlatna je kad vidim kakve djece ima user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 16:24:06   
Rabi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

'... Tako i ja,ako već mora bit puc puc po guzi radije malo šipkicom nego rukom.user posted image


slažem se al ja nekad nemam šipkicu, mislim ne nosimo je sa sobom svugdje... tako nekad ponese me atmosfera al u biti ništa strašno, mora da se zna ko kosi a ko vodu nosi
Djeca gdje vide da mogu zezati zezaju, ne dajte se drage moje
ja jednom, pa drugi put, pa treći lijepo objasnim, onda presvrnem i slijedi "nastup", dovoljno je da dignem ton pa da ona posluša.....
svašta ima al ja se ne dam user posted image mislila sam da je moja Ajša nekada ne izdrživa al zlatna je kad vidim kakve djece ima user posted image


ja kazem, imam sipkicu u djepuuser posted image Sad cu je izvaditiuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 18:15:39   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pročitala sam ovaj članak prije par mjeseci....
Mislim da kod nas nećemo baš susresti roditelje koji imaju opisani " partnerski " odnos sa svojom djecom.

Ja djeci dopuštam da iznesu svoje stavove.
Tako npr. Hani dopuštam da odluči šta će obući.
Naravno da neće ići u sandalama ako je vani +10.
Dopuštam da odluče i šta će jesti:
-


ja imam jedan primjer djevojcice koja posle ovog dopustanja sta zeli obuci nece da obuce nista jer joj se ne svidjauser posted image A tek joj je 6 god! Sta tada uraditi? Ja kod oblacenja dajem dvije varijante pa nek izabere ako je to sto on zeli obuci neprikladno!


Ja ne kažem: obuci šta ti se svidja.
Ja otvorim ormar i kažem: Možeš sama izabrati šta ćeš obući....

Ja isto tako barem jednom mjesečno, u vrijeme PMS, stojim pred punim ormarom, svojim vlastitim i govorim mužu: Ja nemam šta obuci!!!!

Da mi H. kaže: meni se ništa ne svidja.
ONda bih joj rekla: Ok, onda  ću ti ja izabrati šta ćeš obući.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 18:24:30   
veeseelaa
ja naveče pripremam malenoj šta će obući, s tim nemam problema, mi imamo problema s aodabirom obuće
Već mjesecima samo želi nositi jedne papuče koje su nidje veze hahahaha i stavi ih pored sebe kad hoće spavati
inače kad joj kupujem garderobu u zadnjih par mjeseci je pitam dal joj se svidja, dam joj da odabere koju će od dvije-tri ponuđene maice uzeti
danas smo išli u kupovini i izabrala je sebi par stvari sama
Meni je to super, ja želim da se ona osjeća bitnom, velikom i da sama donosi odluke, koje naravno ja malo serviram na tacni al ona to ne skuži user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 18:35:05   
Rabi
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pročitala sam ovaj članak prije par mjeseci....
Mislim da kod nas nećemo baš susresti roditelje koji imaju opisani " partnerski " odnos sa svojom djecom.

Ja djeci dopuštam da iznesu svoje stavove.
Tako npr. Hani dopuštam da odluči šta će obući.
Naravno da neće ići u sandalama ako je vani +10.
Dopuštam da odluče i šta će jesti:
-


ja imam jedan primjer djevojcice koja posle ovog dopustanja sta zeli obuci nece da obuce nista jer joj se ne svidjauser posted image A tek joj je 6 god! Sta tada uraditi? Ja kod oblacenja dajem dvije varijante pa nek izabere ako je to sto on zeli obuci neprikladno!


Ja ne kažem: obuci šta ti se svidja.
Ja otvorim ormar i kažem: Možeš sama izabrati šta ćeš obući....

Ja isto tako barem jednom mjesečno, u vrijeme PMS, stojim pred punim ormarom, svojim vlastitim i govorim mužu: Ja nemam šta obuci!!!!

Da mi H. kaže: meni se ništa ne svidja.
ONda bih joj rekla: Ok, onda  ću ti ja izabrati šta ćeš obući.


Ja sam se samo sjetila ove situacije kad sam procitala tvoj post, a vala il rekla ''''''''obuci sta ti se svidja'''''''' ili ''''''''mozes sama izabrati sta ces obuci'''''''', isto je!
I nisam rekla niti da je pogresno, niti ispravnouser posted image Niti bih ti rekla!!! Navela sam kako bih ja uradila ne namecuci tebi svoje misljenjeuser posted image

< Poruku je uredio Rabi -- 18.9.2011 18:39:03 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 18:42:00   
Anoniman
a sta je ustvari svrha ove teme ???? da se svaki komentar pobije i ceka se sledeci komentar i sve tako jovo na novo user posted image user posted image user posted image   i na svako "ja tako radim" treba "pa zar mislis i evo primer" 

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 18:59:03   
hanabanana
Rabi ja nikome ne namecem mišljenje, ti si pitala šta u toj situacije kada dijete kaže da mu se ništa ne svidja.
Ja sam svoje mišljenje dala.

Dijete je dijete, i ne može mu se prepustiti da samo donosi odluke za čije donošenje nema dovoljno zrelosti.
Ali mu se mora omogućiti da dobije osjećaj da je bitno, da je njegovo mišljenje bitno, i da se o nečemu što se tiče direktno njega ono pita.

Najsvježiji primjer je cirkus oko uvodjenja vjeronauke ove školske godine.
Ja sam svoje dijete pitala:
Hoćeš li nastaviti sa vjeronaukom jer sada imaš i drug izbor.
Rekla sam joj koji je predmet drugi izbor.
Ona je rekla: ne, ja ću ići na vjeronauku, učitalj vjeronauke je dobar.

Moj izbor bi bio drugačiji, ali sam ispoštovala njen.
Na kraju krajeva, ona će ići na te časove, ne ja.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 19:26:46   
niki83
IZVORNA PORUKA: koka i po

svako neka odgaja svoje dijete onako kako misli da je pravilno.nijedna od nas nema univerzalnu i isprobanu metodu odgoja koja garantuje solidnog i neproblematicnog adolescenta i na kraju odraslog covjeka.
pa sta ako neke misle da je sipka dobra za odgoj...pa neka misle.one smatraju da je to pravilno a ja se mogu ili nemogu slagati sa njihovim misljenjem i to je opet moj izbor.
nemora "lavina" zatrpati zenu koja smatra da je batina iz raja izasla.a i ja cisto sumnjam da ni jedna od vas barem jednom nije svoje dijete pucnula po guzi.mozemo se mi sve ovdje praviti pametne ali teorija je jedno a praksa je drugo.samo treba naci zlatnu sredinu.
i zato neka svaka odgaja dijete onako kako ona misli da treba.mi mozemo dati svoje savjete i sugestije ali nemoramo svaku temu pretvoriti u boks mec rundu pobogu.
niko nije idealan odgajatelj,pa ni oni koji su strucno osposobljeni za to.uvjek postoje greske koje se cine svjesno ili nesvjesno.


Konacno, da potpisem nekoga i na ovoj temiuser posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 19:46:54   
Rabi
triputmama ja o tome cijelo vrijeme pricam!!! Da mi treba da dajemo savjete jedna drugoj, a ne jedna drugoj pametujemo i jedna drugu pobijamo! Mislim da je Ok da iznesemo situaciju koja  nas muci i ako smo u dilemi kako postupiti, i  bilo fer da mi iznesemo svoje misljenje kako postupiti i na koji nacin, kako bismo se pomogle medjusobno! Neke, kao npr. ti, imaju vecu djecu pa su prosle mnogo toga , imaju vise iskustva i mogu nam dati savjet kako postupiti!A s druge strane svaka moze da prihvati savjet ili ne, bez ikakvog komentara o datom savjetu!  a mislim da nije uredu da  kojekakvim nadodavanjima na postove samo prepucavamo i kudimo!
Svi smo roditelji, koji grijesimo, ponekad ne mozemo da u momentu nadjemo pravi nacin kako reagovati pa i pogrijesimo! I svi imamo pravo djecu odgajati onako kako mislimo da je najbolje za nasu djecu a naravno i za nas roditelje! Najveci problem je nastao oko puc puc, i svaka ima pravo da koristi ili ne koristi i ja cu svako misljenje postovati ali nedam da neko moj odgoj podcjenjuje na bilo koji nacin!
Hanabanana, da si imala namjeru samo odg. na moje pitanje SAMO bi i odgovorila, a ne sve citirala i nesto se ispravljala kako nisi uradila/rekla ovako ili onako.......ali nebitno Boga mi!!!! Hocu samo da se POMAZEMO a ne da se prepucavamo!!!
Hajde da stavimo  .        I pocnemo ispocetka!!!user posted image
P.S.Nadam se da ste  shvatile sta sam htjela reci!!!


< Poruku je uredio Rabi -- 18.9.2011 19:49:24 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 20:57:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja naveče pripremam malenoj šta će obući, s tim nemam problema, mi imamo problema s aodabirom obuće
Već mjesecima samo želi nositi jedne papuče koje su nidje veze hahahaha i stavi ih pored sebe kad hoće spavati
inače kad joj kupujem garderobu u zadnjih par mjeseci je pitam dal joj se svidja, dam joj da odabere koju će od dvije-tri ponuđene maice uzeti
danas smo išli u kupovini i izabrala je sebi par stvari sama
Meni je to super, ja želim da se ona osjeća bitnom, velikom i da sama donosi odluke, koje naravno ja malo serviram na tacni al ona to ne skuži user posted image

Tako i mi kupujemo vec odavno garderobu, igracke...a kada idemo u vrtic ili negdje drugo, otvorimo ormar i zajedno skontamo sta ce obuci. Nemamo HB dosad problema s tim.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 21:01:52   
InLove
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja naveče pripremam malenoj šta će obući, s tim nemam problema, mi imamo problema s aodabirom obuće
Već mjesecima samo želi nositi jedne papuče koje su nidje veze hahahaha i stavi ih pored sebe kad hoće spavati
inače kad joj kupujem garderobu u zadnjih par mjeseci je pitam dal joj se svidja, dam joj da odabere koju će od dvije-tri ponuđene maice uzeti
danas smo išli u kupovini i izabrala je sebi par stvari sama
Meni je to super, ja želim da se ona osjeća bitnom, velikom i da sama donosi odluke, koje naravno ja malo serviram na tacni al ona to ne skuži user posted image

Tako i mi kupujemo vec odavno garderobu, igracke...a kada idemo u vrtic ili negdje drugo, otvorimo ormar i zajedno skontamo sta ce obuci. Nemamo HB dosad problema s tim.



Moja vec dugooo nece nista drugo sem helanki, ne znam kako da joj obucem farmerke il trenerke,a da je ne tjeram. Al ona nece i tacka. Place ,kaze zulja je user posted image

Sta da radim?? Da je pustim u helankama, zima je.Kisa svaki dan nam pada.


< Poruku je uredio Malena_A -- 18.9.2011 21:02:31 >


_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 21:20:17   
koka i po
djeca su mali ljudi.oni takodje znaju kad im se nesto svidja a nesto ne.znaju i koja ih obuca zulja a koja ne i koja im je udobnija za svakodnevne vragolije.ponudite im dvije opcije ali neka svaka ide u vasu korist.e sad bi neke rekle da sam idealan odgajatelj ...e nisam imam i ja svojih greski ali o ovome govorim iz iskustva.i vjerovatno cu sve vise grijesiti dokle god budem nastojala da svoju djecu odgojim na idealan nacin.treba se opustiti i pustiti djecu da izive svoje djetinjstvo.da prodje sve faze i psovki i lazi i sitnih"kradja".sve ovo ih "gradi" u kompletne licnosti u koje trebaju odrasti.
na greskama se uci ali se jos bolje nauci ako dijete shvati da je pogrijesilo.a kako ga drugacije pripremiti za zivot ako mu ne dopustiti da "isproba sve faze djetinjstva".pa sta i ako opsuje...nemora znaciti da ga ne odgaja neodgojena mati.pa sta i ako ukrade...i to nemora znaciti da ga odgaja osoba koja voli krasti.samo je bitno da dijete shvati tezinu svog postupka.dal sipkom ili pricom to je vas izbor.
rabi...ja sam kao mala ukrala cuclu iz posluge i mama me je odvela da je vratim i da se izvinem.bila sam mala ali sam osjetila stid.nikad vise nista slicno nisam uradila.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 21:27:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Malena_A

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja naveče pripremam malenoj šta će obući, s tim nemam problema, mi imamo problema s aodabirom obuće
Već mjesecima samo želi nositi jedne papuče koje su nidje veze hahahaha i stavi ih pored sebe kad hoće spavati
inače kad joj kupujem garderobu u zadnjih par mjeseci je pitam dal joj se svidja, dam joj da odabere koju će od dvije-tri ponuđene maice uzeti
danas smo išli u kupovini i izabrala je sebi par stvari sama
Meni je to super, ja želim da se ona osjeća bitnom, velikom i da sama donosi odluke, koje naravno ja malo serviram na tacni al ona to ne skuži user posted image

Tako i mi kupujemo vec odavno garderobu, igracke...a kada idemo u vrtic ili negdje drugo, otvorimo ormar i zajedno skontamo sta ce obuci. Nemamo HB dosad problema s tim.



Moja vec dugooo nece nista drugo sem helanki, ne znam kako da joj obucem farmerke il trenerke,a da je ne tjeram. Al ona nece i tacka. Place ,kaze zulja je user posted image

Sta da radim?? Da je pustim u helankama, zima je.Kisa svaki dan nam pada.

Pa onda joj kupi neke deblje helankeuser posted image (preko obuces neku haljinicu, da bude toplije...)

(odgovor članu InLove)
  Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Odgoj djeteta
18.9.2011 23:12:30   
Rabi
IZVORNA PORUKA: koka i po

djeca su mali ljudi.oni takodje znaju kad im se nesto svidja a nesto ne.znaju i koja ih obuca zulja a koja ne i koja im je udobnija za svakodnevne vragolije.ponudite im dvije opcije ali neka svaka ide u vasu korist.e sad bi neke rekle da sam idealan odgajatelj ...e nisam imam i ja svojih greski ali o ovome govorim iz iskustva.i vjerovatno cu sve vise grijesiti dokle god budem nastojala da svoju djecu odgojim na idealan nacin.treba se opustiti i pustiti djecu da izive svoje djetinjstvo.da prodje sve faze i psovki i lazi i sitnih"kradja".sve ovo ih "gradi" u kompletne licnosti u koje trebaju odrasti.
na greskama se uci ali se jos bolje nauci ako dijete shvati da je pogrijesilo.a kako ga drugacije pripremiti za zivot ako mu ne dopustiti da "isproba sve faze djetinjstva".pa sta i ako opsuje...nemora znaciti da ga ne odgaja neodgojena mati.pa sta i ako ukrade...i to nemora znaciti da ga odgaja osoba koja voli krasti.samo je bitno da dijete shvati tezinu svog postupka.dal sipkom ili pricom to je vas izbor.
rabi...ja sam kao mala ukrala cuclu iz posluge i mama me je odvela da je vratim i da se izvinem.bila sam mala ali sam osjetila stid.nikad vise nista slicno nisam uradila.

hahahahah.....cuj cucluuser posted image Ja sam skontala na licu mjesta pa sam odreagovala, ali eto ne znam hoce li se ponoviti!
Jos imam da nadjem na google-u slicicu zatvora pa da mu pokazem gdje se ide za te greske, i jos cu mu reci da u zatvor ici mama i babo, a ne on! Mislim da ce mu teze pasti.


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 0:04:40   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: ena23

Samo sto ima djece koja  nakupe toliko itnica tokom dana da navecer mama place i pita se sta radi pogresno user posted image recimo moj je jutros kopao po cvjecu pa se dero sto mu ne dam pa sam htjela usisati zemlju sto je izrovio pa se dero sto ne dam njemu da "usisava" i otvara filter usisivaca, pa je naso kremu i prosuo po citavnom stanu dok sam ja pravila rucakuser posted image   poslje smo otisli u kupovinu i tad se desilo ono  sa batinama...spavo je, odkad je usto opet samo belaj za belajom, hB dodje mi sestra pa ga izvede malo napolje da ja odahnemuser posted image


I ovo mi se nekada desavalo :).Nisi sama.


Ovo si pitanje i ja cesto postavim. Gdje smo to pogrijesili ili zakazili i jesam li uopce dobra mama svom djetetu. Ima dana kad samo galamim na nju, kad mi se sve skupi, kad sam umorna i od kuce i od nereda i od svega.... Moja trogodisnja djevojcica je zaista nemoguca, svaki dan ima napade bijesa i to zbog milion malih sitnica. Ja sam zaista na rubu, ne znam kako se vise postaviti ni reagirati. Uz to imam jos malu bebu koju dojim, pa mi i to oduzima dosta vremena. Citala sam mnoge odgojne metode, pokusam pricati i dogovoriti se, ali ona me uopce ne slusa, ne zeli me slusati, ne popusta. Onda je ostavim u sobi, ali nakon nekog vremena dode iz sobe i nastavi po svom. A tek na javnom mjestu, tako me mnogo puta vjerujte bilo stid. Znam da smo joj na pocetku puno toga popustali i nismo bili dosljedni, sad se hvatamo za glavu, ali kako ispraviti krivu drinu. Recimo pravi scenu oko oblacenja, vec par noci neda mi obuci pidamu i presvuci gace, ja na kraju nakon sat, dva natezanja, pricanja molenja, poludim pucnem je po guzici i obucem, ali onda nastupa ponovno plac, vriska, histerija. Evo i sad neda obuci pidamu. Pravi scenu oko svega, recimo ja joj ne dam da divlja s kolicima vani, no ne posustaje, vani trci ko muha bez glave, neda ruku, recimo ako sam joj skinula tene vristi dok joj ih ponovno ne obucem. Neki dan je ja pocesljam i ona vristi sat vremena da joj vratim kosu u ociuser posted image Ja vracam ali to nije kako je ona zamislila i dernekuser posted image Ako je moj muz otkljucao vrata a ne ja opet dernekuser posted image Ako kazem da ne moze uzeti neke stvari koje ona zeli kupiti opet ista stvar. Neko vece je vristala jer sam joj skinula gacice bijele vinks koje su joj odjednom najdraze i vadi ih iz masine i oblaci na sebe. E to je bio dernek koji je trajao do dva sata iza ponoci. Ne moram ni napomenuti da uz to sve budi bebu koju usput jedva smirim i uspavam. MOlim za savjet, jer se sve otelo kontroli.


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 0:23:56   
sporty mamaa
evo dok ovo pisem moja djevojcica place u sobi, odvela sam je u sobu da mi ne probudi bebu, jer galami i nabraja razne gluposti. Ovaj put histerija je uhvatila jer sam joj obrisala ruke i lice vlaznim maramicama, trazi da joj vratim prljavstinu... E pa da ne dojim vjerovatno bi uzela nesto za smirenje, stvarno ne znam koji joj je svaki dan, i najmanja sitnica okidac za plac...

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 18.11.2011 0:24:46 >

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 8:04:45   
R&T@
Sporty mamaa, divno je, ali nije lahko biti dupla mama...

Zbunjna si... kako da podijelis ljubav, a da se nijedno dijete ne osjeti zanemareno...sve mislis da od jednog krades, a dajes drugom...

Tvoja velika djevojcica je tako mala, a tebi izgleda velika u poredjenju s bebom...ali i ona je zbunjena...

Beba zaplace, vrisne i dobije mamu, i dojenje... ona vrisne i dobije sobu i puc po guzi...

Nema ti nekog pametnog savjeta, osim da ih ne razdvajas...

Znam da je tesko uspavati bebu, i onda gledati kako je bude...

Pokusaj ostati u sobi s starijom i slikovnicom... nju mazi i grli, a mladja ce uzivati u tvom glasu...

Kao sto se uci biti mama, tako se uci i biti mama dvoje djece...

Sve to dodje na svoje...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 9:10:16   
hanabanana
Sporty zvučaću ti kao SF, možda ću te baciti i u očaj, ali za 9-12 mjeseci smijat ćeš se svemu.
Sve se posloži na svoje mjesto, vjeruj.

Što se male bebe tiče, jedna je istina: tom uzrastu treba da je suho, nahranjeno.
Ništa više.
A ti se posveti starijem dijetetu.
Ona je pod stresom, ispoljava ga na taj način.
Pride u dobi je kada šilji svoj karakter i gleda dokle su granice.
Nije ti lako.
Isto bi bilo i da je ostala jedino dijete, to je ta dob.
TEbi treba puno živaca, i da poravniš ko Slavonija.
I nadji vrijeme koje će biti samo njeno i tvoje.
Samo vaše.
Ja sam ga nalazila kod večernjeg tuširanja.
Tuširale smo se skupa.
Ona trljala ledja meni, ja njoj.
I nikad sretnija nije bila nego tih pola sata.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Odgoj djeteta
18.11.2011 10:36:49   
Alma_27
sporty mama, u istoj smo situaciji user posted image

ja imam bebu od tri sedmice a stariji sin ima 23 mjeseca. malo manej razlika nego kod tebe ali nekad se i ja raspametim. on za sada slusa ali ja se sve brinem kako je prihvatio brata. ne vodimo ga teti cuvalici ovih dana da se ne osjeca odbacenim pa sam sa dvoje djece (i ranom od epiziotomije koja jos nije zarasla user posted image ) sama kod kuce. jutros dok sam hranila bebu, njemu sam pustila da vozi autic koji je jako glasan po kuci a beba se ponekad trzne na te zvukove a ja kontam da mu je bolje da se navikava... neki dan dok sam dojila sin je htio da malo legne kraj mene i ja ovog mladjeg sa sike dam mami. sta cu? nece ovom malom nista faliti ako napravi pauzu od minutu-dvije. moraju se obojica nauciti da ponekad pricekaju a ne samo stariji. sto se tice discipline, tu ne smijem popustiti jer sam onda gotova. naki dan sam sa ovom ranom ustala da uzmem ovom vecem kasiku kojim je lupao po vratima. kad sam vec rekla da ne smije, a on nije poslusao, morala sam reagovati pa neka se ljuti ako hoce user posted image

nije nam lako user posted image sinoc su obojica u duetu plakala nakon kupanja al za pola sata su bili u krevetu i spavali. ja miline i tisine user posted image slatke muke


sigurna sam da cu i ja imati puno pitanja na ovoj temi. tu smo da se posavjetujemo i malo izjadamo user posted image



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *