|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 11:10:26   
hanabanana
Pročitala sam ovaj članak prije par mjeseci....
Mislim da kod nas nećemo baš susresti roditelje koji imaju opisani " partnerski " odnos sa svojom djecom.

Ja djeci dopuštam da iznesu svoje stavove.
Tako npr. Hani dopuštam da odluči šta će obući.
Naravno da neće ići u sandalama ako je vani +10.
Dopuštam da odluče i šta će jesti:
- mogu birati ili riža ili mahune ( to je primjer od juče ).
To je dakako vrlo rijetko jer su naučene da se jede ono što je za ručak i što je na stolu. Nisam ja to nametala, tako sam od početka postavila stvari, to je ručak i to se ruča. Tu nije bilo mjesta diskusiji. Ali nisam ni tjerala.....moja S. ne jede grašaka, ni za živu glavu, ni ne tjeram je. Ako je za ručak grašak, uz to pravim još nešto. Riža, tjestenina, krompir.....Mene su tjerali da jedem mahune i jetru, pa je ni sada ne jedem.
H. nije ljubitelj graha....pojest će ga, ali će prije smazati leću.
Onda radje pravim leću nego grah.

Odgajam ih tako da znaju da poštujem njihovo mišljenje.
I uvijek ću ga uvažiti ako je opravdano i argumentovano.
H. već zna iznjeti svoje argumente.
Ne želim da im namećem svoje stavove, ali se zna ko je roditelj a ko dijete.

„ Dete moraš da posmatraš, al' mu ne smeš na put stati; što ga pre čovekom smatraš, pre će čovek i postati." Lj. Ršumović

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 11:16:03   
snijeg
IZVORNA PORUKA: ena23

Uz svo duzno postovanje: niko od vas ovdje ne moze pricati koja odgojna metoda je dobra- jednostavno zato sto su vam svima djeca jos mala i nemate pojma u kakve ljude ce izrasti. mogu ja ovdje do sutra pricati o tradicionalnom nacinu odgoja ili modrenom,mogu zastupati batine ili razgovor, ali na kraju krajeva, ko meni garantuje da mi djete nece za 15 godina doci kuci sa trudnom curom? je li tebi tvoje odgojne metode, marina, garantuju da ti se djete nece poceti drogirati sa 13 godina? (nista licno, samo te uzimam kao primjer jer je tvoj post zadnji).

mozemo ovdje djeliti misljenja i poglede na odgoj ali molim vas da se ne ponasamo kao da znamo koja odgojna metoda je najbolja, jer budimo iskreni- nemamo pojma u kakve ljude ce izrasti nasa djeca zbog naseg nacina odgoja.



Tačno, ali...ne znamo ni šta nas čeka danas pa smo ustali iz kreveta, ne znamo hoćemo li imati nafake od fakulteta, ali ga upisujemo, ne znamo hoćemo li poginuti pa sjednemo u auto, ne znamo kakva će nam trudnoća biti, ali želimo dijete user posted image  
Ima jedna dobra "Veži konja, pa se onda uzdaj u Boga", e tako je i ovo niti jedan roditelj nije siguran da li je njegovo metod najbolji, ali vjerujem da svaki od nas misli da jeste i daje sve od sebe da uspije u tome, a razmjena stavova i iskustava svakako doprinosi boljem razumjevanju odgoja i iznalaženju rješenja za koja mislimo da su najbolja user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 11:20:05   
hanabanana
Kaže jedna moja stara komšinca:
" Tek kad dobiješ unuke, vidiš kako si djecu odgojio....."

Još nisam pronikla u srž njene rečenice, nadam se da hoću, jednom. :)

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 11:21:46   
Skvo RR
I mi imamo to "pravo izbora"...ujutro je uvijek pitam sta ce za dorucak...uvijek joj ponudim dvije, tri opcije...ili koju ces majicu pa ako su zelene pantalone ponudim joj obje majice koje idu uz te tole...i ona izabere sta ce...ako o necemu nema diskusije i izbora...objasnim zasto ne...nekada sam smijesna sama sebi u opisivanju razloga, ali hajde...user posted image ...
Mala digresija neki dan moja mama sjedi kod mene i upravo je situacija koju ce majicu Uma obuci..i kaze mi mama ti nisi imala "pravo glasa" do treceg razreda sta sam ti obukla, obukla...eh...kazem ja njoj.. iz tog razloga i dan danas kad smo ona i ja skupa u butiku...meni je njeno "misljenje" prihvatljivije od mog...e...zato ja svojoj curici iako mozda nekome to je cudacki i blentavo od druge godine dozvoljavam da sudjeluje u svemu...treba da bude svoja...to zelim svojoj djeci.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 16.9.2011 11:23:59 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 11:22:30   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pročitala sam ovaj članak prije par mjeseci....
Mislim da kod nas nećemo baš susresti roditelje koji imaju opisani " partnerski " odnos sa svojom djecom.

Ja djeci dopuštam da iznesu svoje stavove.
Tako npr. Hani dopuštam da odluči šta će obući.
Naravno da neće ići u sandalama ako je vani +10.
Dopuštam da odluče i šta će jesti:
- mogu birati ili riža ili mahune ( to je primjer od juče ).
To je dakako vrlo rijetko jer su naučene da se jede ono što je za ručak i što je na stolu. Nisam ja to nametala, tako sam od početka postavila stvari, to je ručak i to se ruča. Tu nije bilo mjesta diskusiji. Ali nisam ni tjerala.....moja S. ne jede grašaka, ni za živu glavu, ni ne tjeram je. Ako je za ručak grašak, uz to pravim još nešto. Riža, tjestenina, krompir.....Mene su tjerali da jedem mahune i jetru, pa je ni sada ne jedem.
H. nije ljubitelj graha....pojest će ga, ali će prije smazati leću.
Onda radje pravim leću nego grah.

Odgajam ih tako da znaju da poštujem njihovo mišljenje.
I uvijek ću ga uvažiti ako je opravdano i argumentovano.
H. već zna iznjeti svoje argumente.
Ne želim da im namećem svoje stavove, ali se zna ko je roditelj a ko dijete.

„ Dete moraš da posmatraš, al' mu ne smeš na put stati; što ga pre čovekom smatraš, pre će čovek i postati." Lj. Ršumović



Ma, upravo to htdjedoh reci, pa ne znadoh. Zadovoljna sam da je izmedju ostalih i moj post izazvao ovako dobru raspravu. Bas tako Hanabanana.
Eh, sto se ne mogu izraziti. Nekako izgubljena u jezicima....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 11:24:49   
gvendolina
Ena slazem se sa tobom u potpunosti vrijeme ce samo pokazati da li smo i koliko uspjeli,a mi samo mozemo Boga moliti da nasa djeca na kraju ne upadnu u lose drustvo i ne zalutaju.Takodje smatram da je jako vazno da se zna ko je roditelj i uopste ne podrzavam ovaj ravnopravni odnos.dobro je kada ima i stahopostovanje prema roditeljima,jer mene je upravo strah od mame sacuvao da ne ucinim neke gluposti u mladosti.(iako me nikada nisu tukli,samo pogled je bio dovoljanuser posted image ) Ja takodje dajem svom A  sam izabere neke stvari(hrana,odjeca...),ali neke ozbiljnije odluke ciju vaznost djeca ipak ne shvataju mislim da roditelji trebaju sami donositi.

Ono sto je meni najveci problem trenutno su neke nove faze koje se jave pa ne znam kako se u datom trenutku postaviti ,tako da mislim da je najbolje da se na ovoj temi daju savjeti tog tipa,da se na konkretnim primjerima predlozi kako postupitiuser posted image

Alma_27 neka si nam napisala pismo super je sve sto si reklauser posted image ...Ja kao roditelj trudim se da svoje dijete naucim da bude pristojno,da se ne tuce i ne govori ruzne rijeci....iako je postalo popularno da se dijete uci nepristojnosti i  nasilju,sto je samo odraz citavog naseg drustva...tako da ce vjerovatno i moj A kada podje u skolu pokupiti i ruznih stvari od drugih ,ja cu nastojati da ga usmjerim na najbolji moguci nacinuser posted image

Skvo ovako je i kod mene,ali smatram da su i nasi roditelji cinili ono sto su mislili da je najbolje za nasuser posted image I mislim da su ipak ucinili dobru stvar jer ih jako postujem.
Najvazniji je ipak primjer koji dajemo svojoj djeci...jer ko ne postuje svoje roditelje,ne obilazi ih i ne pazi,ne moze ocekivati ni da njegova djeca paze njih kada odrastuuser posted image


< Poruku je uredio gvendolina -- 16.9.2011 11:34:18 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:02:05   
Rabi
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

Pa nisam ni ja pobornik pustiti djete da samo odrasta jer djetetu treba odrediti pravac i rutinu inace drukcije ne moze , Jesam protiv batina i odgoja pomocu straha jer ni to nije dobro , strahopostovanje ne cini dijete covjekom...Kao sto Ticerka kaze treba naci onu zlatnu sredinu ...Odgoj djeteta nije jedan dan a ni do punoljetstva vec cijeli njegov zivot ....Taj navedeni u bluerose postu je zaboravio dodati da su poznate serijske ubice,piromani, silovatelji odgojeni u strahopostovanju od roditeljakoji su koristili metodu puc puc i gore

Da li je ovo univerzalno? Znaci nema ubica, lopova, prestupnika, silovatelja kod kojih roditelji nisu koristili puc pucuser posted image Poc puc je puc puc, a zlostavljanje je zlostavljanje!!!
U svemu u zivotu najbolja je ZLATNA SREDINA!!! i ja je se drzim!
dijete treba slusati i naravno znati ocijeniti da li treba poslusati ili ne!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:05:10   
Rabi
IZVORNA PORUKA: ena23

Uz svo duzno postovanje: niko od vas ovdje ne moze pricati koja odgojna metoda je dobra- jednostavno zato sto su vam svima djeca jos mala i nemate pojma u kakve ljude ce izrasti. mogu ja ovdje do sutra pricati o tradicionalnom nacinu odgoja ili modrenom,mogu zastupati batine ili razgovor, ali na kraju krajeva, ko meni garantuje da mi djete nece za 15 godina doci kuci sa trudnom curom? je li tebi tvoje odgojne metode, marina, garantuju da ti se djete nece poceti drogirati sa 13 godina? (nista licno, samo te uzimam kao primjer jer je tvoj post zadnji).

mozemo ovdje djeliti misljenja i poglede na odgoj ali molim vas da se ne ponasamo kao da znamo koja odgojna metoda je najbolja, jer budimo iskreni- nemamo pojma u kakve ljude ce izrasti nasa djeca zbog naseg nacina odgoja.


SVAKA CAST!!!!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:19:51   
Rabi
Dok sam bila mala, znala sam dobiti sipku po guzi od mame!!!Bila sam jako tvrdoglavo i nestasno dijete!!!I uvijek sam tjerala svoje i ako sam bila svjesna da grijesim i znala da sam  moje roditelje nasikirala!!! Najgore od svega mi je bio onaj period ljutnje posle nestasluka, onaj period zategnute situacije izmedju nas dvije!!! Sto puta sam joj rekla hvala joj na tome!! Hvala joj do neba sto sam odgojena ovako kako jesam, nisam postala kriminalac, nisam nikoga ubila, nisam nikad u zivotu bila problem, nikad nista nisam ukrala, a ni pomislila....Nikad ni pomislila nisam da nesto uradim jer ce me istuci, vec sam uvijek vagala da li cu nesto uraditi da ne postidim svoje roditelje! Niti me ta sipka naucila da ja druge trebam tuciuser posted image   Bojala sam se sipke, a nikad svoje mame jer mi je bila prijatelj u svakoj situaciji! I nikad se nisam pomirila sa sipkom niti sam prihvatila boluser posted image meni je ovo totalno netacno da dijete moze prihvatiti i prevazici bol sibanjauser posted image Voljela bih da i moja djeca budu meni kao ja svojim roditeljima!!! Malo po guzi posle velikog zijana, nece skoditi!!! Toje moje misljenje pa vi sad napadajte koliko hocete!!!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:22:18   
Rabi
Ono sto je meni najveci problem trenutno su neke nove faze koje se jave pa ne znam kako se u datom trenutku postaviti ,tako da mislim da je najbolje da se na ovoj temi daju savjeti tog tipa,da se na konkretnim primjerima predlozi kako postupitiuser posted image

i ja ovo cijelo vrijeme trazim ali ove neke rasprave se samo produbljuju bezveze!! Pomozimo jedna drugoj, necemo se kritikovati i omalovazavati!!! Hocu da pomognem i da mi pomogneteuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:26:43   
Rabi
 
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pročitala sam ovaj članak prije par mjeseci....
Mislim da kod nas nećemo baš susresti roditelje koji imaju opisani " partnerski " odnos sa svojom djecom.

Ja djeci dopuštam da iznesu svoje stavove.
Tako npr. Hani dopuštam da odluči šta će obući.
Naravno da neće ići u sandalama ako je vani +10.
Dopuštam da odluče i šta će jesti:
- mogu birati ili riža ili mahune ( to je primjer od juče ).
To je dakako vrlo rijetko jer su naučene da se jede ono što je za ručak i što je na stolu. Nisam ja to nametala, tako sam od početka postavila stvari, to je ručak i to se ruča. Tu nije bilo mjesta diskusiji. Ali nisam ni tjerala.....moja S. ne jede grašaka, ni za živu glavu, ni ne tjeram je. Ako je za ručak grašak, uz to pravim još nešto. Riža, tjestenina, krompir.....Mene su tjerali da jedem mahune i jetru, pa je ni sada ne jedem.
H. nije ljubitelj graha....pojest će ga, ali će prije smazati leću.
Onda radje pravim leću nego grah.

Odgajam ih tako da znaju da poštujem njihovo mišljenje.
I uvijek ću ga uvažiti ako je opravdano i argumentovano.
H. već zna iznjeti svoje argumente.
Ne želim da im namećem svoje stavove, ali se zna ko je roditelj a ko dijete.

„ Dete moraš da posmatraš, al'' mu ne smeš na put stati; što ga pre čovekom smatraš, pre će čovek i postati." Lj. Ršumović


ja imam jedan primjer djevojcice koja posle ovog dopustanja sta zeli obuci nece da obuce nista jer joj se ne svidjauser posted image A tek joj je 6 god! Sta tada uraditi? Ja kod oblacenja dajem dvije varijante pa nek izabere ako je to sto on zeli obuci neprikladno!

< Poruku je uredio Rabi -- 16.9.2011 17:27:34 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:29:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ena23

Uz svo duzno postovanje: niko od vas ovdje ne moze pricati koja odgojna metoda je dobra- jednostavno zato sto su vam svima djeca jos mala i nemate pojma u kakve ljude ce izrasti. mogu ja ovdje do sutra pricati o tradicionalnom nacinu odgoja ili modrenom,mogu zastupati batine ili razgovor, ali na kraju krajeva, ko meni garantuje da mi djete nece za 15 godina doci kuci sa trudnom curom? je li tebi tvoje odgojne metode, marina, garantuju da ti se djete nece poceti drogirati sa 13 godina? (nista licno, samo te uzimam kao primjer jer je tvoj post zadnji).

mozemo ovdje djeliti misljenja i poglede na odgoj ali molim vas da se ne ponasamo kao da znamo koja odgojna metoda je najbolja, jer budimo iskreni- nemamo pojma u kakve ljude ce izrasti nasa djeca zbog naseg nacina odgoja.



Draga ena sa odgojem se pocinje od malih nogu, evo i ja trubim svaki dan zujim oko njega ali ne znam da li ce za nekih 15 godina smotati dzoju ili napravaiti neki belaj ....Ja sto radim radim za danas a i da mu stvorim ideju o moralnom ponasanju da mu pokazem da uvijek moze izabrati bolje , iskusenja ce biti a na njemu je da izabere i ja sam birala za sebe , negdje  sam pala , negdje nisam ali moji su uvijek uz mene bili pa i onda kad sam grijesila mada se njihov odgoj dosta razlikovao od metode koju ja koristim ...Boze moj vrijeme ce pokazati svoje ...Ja sam u svojim postovima navela neke metode  koje su kod mene  posluzile....Imam malo iskustva sa predskolskom djecom i djecom iz nefunkcionalnih porodica ....Zadovoljni su bili dok sam radila sa njima imeni je bilo dobro sa njima i zahvalna sam za iskustvo koje danas mogu upotrijebiti....

Svi bi mi zeljeli da nam djeca budu zlatna, pristojna i naj naj , istina je da takva djeca ne postoje i naravno i sigurno je da ce grijesiti ako ne u djelu onda u rijecima ili obrnuto , zato smo mi tu i kad bude islo dobro i kad bude islo lose da ih usmjerimo i podrzimo ....

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:33:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: ena23

Uz svo duzno postovanje: niko od vas ovdje ne moze pricati koja odgojna metoda je dobra- jednostavno zato sto su vam svima djeca jos mala i nemate pojma u kakve ljude ce izrasti. mogu ja ovdje do sutra pricati o tradicionalnom nacinu odgoja ili modrenom,mogu zastupati batine ili razgovor, ali na kraju krajeva, ko meni garantuje da mi djete nece za 15 godina doci kuci sa trudnom curom? je li tebi tvoje odgojne metode, marina, garantuju da ti se djete nece poceti drogirati sa 13 godina? (nista licno, samo te uzimam kao primjer jer je tvoj post zadnji).

mozemo ovdje djeliti misljenja i poglede na odgoj ali molim vas da se ne ponasamo kao da znamo koja odgojna metoda je najbolja, jer budimo iskreni- nemamo pojma u kakve ljude ce izrasti nasa djeca zbog naseg nacina odgoja.


SVAKA CAST!!!!




i zasto su tu sad roditelji krivi nije mi jasno ako dete odraste u nekog kriminalca, ako se drogira ako dodje neko trudan kuci user posted image user posted image user posted image user posted image uopste mi jasno nije , jel to znaci nije odgojen Boze kako ova rijec glupo zvuci i sta to znacil da ga ne moramo uciti necim dobrim kad i tako i tako bice neki kriminalac ili ko zna sta pa nek bude sta god hoce ali ja znam koja je najbolja metoda za odgajanje moje  dece  i trudicu se uvek i kad ostare ali necu snositi krivicu ako izaberu ma bilo koji pravac ali nisam vidovita ne znam sta ce biti kasnije  al da ne idemo predaleko

postujem i ko koristii puc puc i sve ono sto misli da je za njihovo dijete najbolje , postujem ne mesam se ali ja mogu da kazem da znam koja je najbolja metoda za moju decu i to veoma glasno !!!


< Poruku je uredio triputmama -- 16.9.2011 17:36:01 >

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:33:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rabi

Dok sam bila mala, znala sam dobiti sipku po guzi od mame!!!Bila sam jako tvrdoglavo i nestasno dijete!!!I uvijek sam tjerala svoje i ako sam bila svjesna da grijesim i znala da sam  moje roditelje nasikirala!!! Najgore od svega mi je bio onaj period ljutnje posle nestasluka, onaj period zategnute situacije izmedju nas dvije!!! Sto puta sam joj rekla hvala joj na tome!! Hvala joj do neba sto sam odgojena ovako kako jesam, nisam postala kriminalac, nisam nikoga ubila, nisam nikad u zivotu bila problem, nikad nista nisam ukrala, a ni pomislila....Nikad ni pomislila nisam da nesto uradim jer ce me istuci, vec sam uvijek vagala da li cu nesto uraditi da ne postidim svoje roditelje! Niti me ta sipka naucila da ja druge trebam tuciuser posted image   Bojala sam se sipke, a nikad svoje mame jer mi je bila prijatelj u svakoj situaciji! I nikad se nisam pomirila sa sipkom niti sam prihvatila boluser posted image meni je ovo totalno netacno da dijete moze prihvatiti i prevazici bol sibanjauser posted image Voljela bih da i moja djeca budu meni kao ja svojim roditeljima!!! Malo po guzi posle velikog zijana, nece skoditi!!! Toje moje misljenje pa vi sad napadajte koliko hocete!!!



Postuje se i tvoje zastupanje ali zanima  me jedna stvar ako vec kod tebe sipka radi ili malo o guzi , sta uradis kad ti napravis zijan ili tvoj muz ?, znaci ok je ili se sibate medjusobno .... Svi smo protiv nasilja nad zenama ili vecina a tebi bi izgleda bilo u redu da kad pogrijesis da te muz zvekne i timnacinom ti pojasni da neke stvari ne dolaze u obzir

< Poruku je uredio MarinaDK -- 16.9.2011 17:35:07 >

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 17:48:09   
Rabi
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: Rabi

Dok sam bila mala, znala sam dobiti sipku po guzi od mame!!!Bila sam jako tvrdoglavo i nestasno dijete!!!I uvijek sam tjerala svoje i ako sam bila svjesna da grijesim i znala da sam  moje roditelje nasikirala!!! Najgore od svega mi je bio onaj period ljutnje posle nestasluka, onaj period zategnute situacije izmedju nas dvije!!! Sto puta sam joj rekla hvala joj na tome!! Hvala joj do neba sto sam odgojena ovako kako jesam, nisam postala kriminalac, nisam nikoga ubila, nisam nikad u zivotu bila problem, nikad nista nisam ukrala, a ni pomislila....Nikad ni pomislila nisam da nesto uradim jer ce me istuci, vec sam uvijek vagala da li cu nesto uraditi da ne postidim svoje roditelje! Niti me ta sipka naucila da ja druge trebam tuciuser posted image   Bojala sam se sipke, a nikad svoje mame jer mi je bila prijatelj u svakoj situaciji! I nikad se nisam pomirila sa sipkom niti sam prihvatila boluser posted image meni je ovo totalno netacno da dijete moze prihvatiti i prevazici bol sibanjauser posted image Voljela bih da i moja djeca budu meni kao ja svojim roditeljima!!! Malo po guzi posle velikog zijana, nece skoditi!!! Toje moje misljenje pa vi sad napadajte koliko hocete!!!



Postuje se i tvoje zastupanje ali zanima  me jedna stvar ako vec kod tebe sipka radi ili malo o guzi , sta uradis kad ti napravis zijan ili tvoj muz ?, znaci ok je ili se sibate medjusobno .... Svi smo protiv nasilja nad zenama ili vecina a tebi bi izgleda bilo u redu da kad pogrijesis da te muz zvekne i timnacinom ti pojasni da neke stvari ne dolaze u obzir

Ne, kod tebe nema postivanja, kod tebe je samo pametovanje i odgovoricu ti jos sad(mada si ti meni opet obisla odgovor, prvi put si komentarisala moj post, pa si mi na zatrazeni odg. dala skroz nesto user posted image valjda skontala da si pogrijesila pa se pravis user posted image )
Naravno da je odgovor NE!!!! Ali ima rijec IZVINI!!! Dobila sam po guzi i znala sam za sta sam dobila, i bila svhesna, sto ne znaci da su se moji roditelji tukli i omalovazavali!!!!



_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 18:00:52   
Rabi
IZVORNA PORUKA: triputmama

moja ena 23 ja nisam popustljiva  bas sam stroga kod mene je NE i danas i sutra i opet za tu stvar ali   nista oni to krijuci sad od mene pocinju raditi ja se razocarala    a ne shvataju da to ne treba vec misle ma goni se bre mama  ne shvataju zasto to ne treba vec oni po svome  mislim da sam failed u svom tom odgoju


ali ja mogu da kazem da znam koja je najbolja metoda za moju decu i to veoma glasno !!!




A sad si sigurna 100%
IZVINI sto tebe uzeh za primjer,nisi jedina, vidjela sam jos ovakvih kontriranja samih sebe!!mJos jednom izvini, ali ja jedino sto trazim od vas, i nadam se i vi od ostalih, jeste savjeti i samo to!
a ne pametovanja pojedinih forumasica koje su po svemu sudeci idealne mame i odgajateljiuser posted image


< Poruku je uredio Rabi -- 16.9.2011 18:03:00 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 18:02:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rabi

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: Rabi

Dok sam bila mala, znala sam dobiti sipku po guzi od mame!!!Bila sam jako tvrdoglavo i nestasno dijete!!!I uvijek sam tjerala svoje i ako sam bila svjesna da grijesim i znala da sam  moje roditelje nasikirala!!! Najgore od svega mi je bio onaj period ljutnje posle nestasluka, onaj period zategnute situacije izmedju nas dvije!!! Sto puta sam joj rekla hvala joj na tome!! Hvala joj do neba sto sam odgojena ovako kako jesam, nisam postala kriminalac, nisam nikoga ubila, nisam nikad u zivotu bila problem, nikad nista nisam ukrala, a ni pomislila....Nikad ni pomislila nisam da nesto uradim jer ce me istuci, vec sam uvijek vagala da li cu nesto uraditi da ne postidim svoje roditelje! Niti me ta sipka naucila da ja druge trebam tuciuser posted image   Bojala sam se sipke, a nikad svoje mame jer mi je bila prijatelj u svakoj situaciji! I nikad se nisam pomirila sa sipkom niti sam prihvatila boluser posted image meni je ovo totalno netacno da dijete moze prihvatiti i prevazici bol sibanjauser posted image Voljela bih da i moja djeca budu meni kao ja svojim roditeljima!!! Malo po guzi posle velikog zijana, nece skoditi!!! Toje moje misljenje pa vi sad napadajte koliko hocete!!!



Postuje se i tvoje zastupanje ali zanima  me jedna stvar ako vec kod tebe sipka radi ili malo o guzi , sta uradis kad ti napravis zijan ili tvoj muz ?, znaci ok je ili se sibate medjusobno .... Svi smo protiv nasilja nad zenama ili vecina a tebi bi izgleda bilo u redu da kad pogrijesis da te muz zvekne i timnacinom ti pojasni da neke stvari ne dolaze u obzir

Ne, kod tebe nema postivanja, kod tebe je samo pametovanje i odgovoricu ti jos sad(mada si ti meni opet obisla odgovor, prvi put si komentarisala moj post, pa si mi na zatrazeni odg. dala skroz nesto user posted image valjda skontala da si pogrijesila pa se pravis user posted image )
Naravno da je odgovor NE!!!! Ali ima rijec IZVINI!!! Dobila sam po guzi i znala sam za sta sam dobila, i bila svhesna, sto ne znaci da su se moji roditelji tukli i omalovazavali!!!!



Pa koje pametovanje i postenej ako ti covjek postavi pitanje to je za tebe nepostenje(nemam se ja sta praviti postavila sam pitanje na osnovu tvog posta odgovori ako zelis mojne mi se kocoperit, ha ja )  Bona nebila u redu je udariti dijete koje jos nije razvilo shvatanje na ovaj svijet ali u redu je da shvati  za stoje dobila batine (jeri ti znala za sta si ih dobivala)i da naredni  put ce isto dobiti batine i jos koji put i to postane navika( drugim rijecima istorija se ponavlja) .....ali nije u redu tebe zveknuti jer postoji rijec izvini....
E sad ode ja malo napolje sa sincicem da ne mislis da se pravim user posted image


(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 18:03:18   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Rabi

 

ja imam jedan primjer djevojcice koja posle ovog dopustanja sta zeli obuci nece da obuce nista jer joj se ne svidjauser posted image A tek joj je 6 god! Sta tada uraditi? Ja kod oblacenja dajem dvije varijante pa nek izabere ako je to sto on zeli obuci neprikladno!



e ovu fazu kod djevojcica izgleda da svi moraju proci user posted image sjecam se moje kolegice zimus kad govori da njena sestogodisnja kcerka hoce da obuce helanke a napolju debeli minus user posted image i hoce i hoce... ili mala komsinica koja hoce strample ispod suknjice u po ljeta jer je sebe nafurala da ima tanke noge (bila je tad treci razred ja mislim)

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 18:20:52   
koka i po
svako neka odgaja svoje dijete onako kako misli da je pravilno.nijedna od nas nema univerzalnu i isprobanu metodu odgoja koja garantuje solidnog i neproblematicnog adolescenta i na kraju odraslog covjeka.
pa sta ako neke misle da je sipka dobra za odgoj...pa neka misle.one smatraju da je to pravilno a ja se mogu ili nemogu slagati sa njihovim misljenjem i to je opet moj izbor.
nemora "lavina" zatrpati zenu koja smatra da je batina iz raja izasla.a i ja cisto sumnjam da ni jedna od vas barem jednom nije svoje dijete pucnula po guzi.mozemo se mi sve ovdje praviti pametne ali teorija je jedno a praksa je drugo.samo treba naci zlatnu sredinu.
i zato neka svaka odgaja dijete onako kako ona misli da treba.mi mozemo dati svoje savjete i sugestije ali nemoramo svaku temu pretvoriti u boks mec rundu pobogu.
niko nije idealan odgajatelj,pa ni oni koji su strucno osposobljeni za to.uvjek postoje greske koje se cine svjesno ili nesvjesno.

< Poruku je uredio koka i po -- 16.9.2011 18:21:27 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 18:41:43   
Rabi
IZVORNA PORUKA: koka i po

svako neka odgaja svoje dijete onako kako misli da je pravilno.nijedna od nas nema univerzalnu i isprobanu metodu odgoja koja garantuje solidnog i neproblematicnog adolescenta i na kraju odraslog covjeka.
pa sta ako neke misle da je sipka dobra za odgoj...pa neka misle.one smatraju da je to pravilno a ja se mogu ili nemogu slagati sa njihovim misljenjem i to je opet moj izbor.
nemora "lavina" zatrpati zenu koja smatra da je batina iz raja izasla.a i ja cisto sumnjam da ni jedna od vas barem jednom nije svoje dijete pucnula po guzi.mozemo se mi sve ovdje praviti pametne ali teorija je jedno a praksa je drugo.samo treba naci zlatnu sredinu.
i zato neka svaka odgaja dijete onako kako ona misli da treba.mi mozemo dati svoje savjete i sugestije ali nemoramo svaku temu pretvoriti u boks mec rundu pobogu.
niko nije idealan odgajatelj,pa ni oni koji su strucno osposobljeni za to.uvjek postoje greske koje se cine svjesno ili nesvjesno.


< Poruku je uredio Rabi -- 16.9.2011 18:42:19 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 21:09:11   
teacher75

IZVORNA PORUKA: koka i po

svako neka odgaja svoje dijete onako kako misli da je pravilno.nijedna od nas nema univerzalnu i isprobanu metodu odgoja koja garantuje solidnog i neproblematicnog adolescenta i na kraju odraslog covjeka.
pa sta ako neke misle da je sipka dobra za odgoj...pa neka misle.one smatraju da je to pravilno a ja se mogu ili nemogu slagati sa njihovim misljenjem i to je opet moj izbor.
nemora "lavina" zatrpati zenu koja smatra da je batina iz raja izasla.a i ja cisto sumnjam da ni jedna od vas barem jednom nije svoje dijete pucnula po guzi.mozemo se mi sve ovdje praviti pametne ali teorija je jedno a praksa je drugo.samo treba naci zlatnu sredinu.
i zato neka svaka odgaja dijete onako kako ona misli da treba.mi mozemo dati svoje savjete i sugestije ali nemoramo svaku temu pretvoriti u boks mec rundu pobogu.
niko nije idealan odgajatelj,pa ni oni koji su strucno osposobljeni za to.uvjek postoje greske koje se cine svjesno ili nesvjesno.

user posted image user posted image user posted image moja kolegica koja je psiholog po struci je za metodu sipkica puc- puc, otvoreno je zastupa, ima sina koji je bas tvrdoglav i jogunast i jedino to funkcionise. drugi slucaj: jedna dobra prijateljica ima uzasno razmazenu djevojcicu koja nista ne slusa, kontrira, odgovara, ma uzas jedan, odvela je kod psihologa i nakon jednog razgovora psiholog joj rekao: fina sipkica! eto, ljudi koji su strucni na tom polju nemaju nista protiv sipkice! ja ne koristim sipkicu, al bogami kad ne poslusa nakon nekoliko puta ne- ne, dobije po guzi rukom, doduse nosi pelene jos ali vidim da ipak shvati da to ne valja i da sam ljuta

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Odgoj djeteta
16.9.2011 23:04:54   
milenium

IZVORNA PORUKA: teacher75

user posted image user posted image user posted image moja kolegica koja je psiholog po struci je za metodu sipkica puc- puc, otvoreno je zastupa, ima sina koji je bas tvrdoglav i jogunast i jedino to funkcionise. drugi slucaj: jedna dobra prijateljica ima uzasno razmazenu djevojcicu koja nista ne slusa, kontrira, odgovara, ma uzas jedan, odvela je kod psihologa i nakon jednog razgovora psiholog joj rekao: fina sipkica! eto, ljudi koji su strucni na tom polju nemaju nista protiv sipkice! ja ne koristim sipkicu, al bogami kad ne poslusa nakon nekoliko puta ne- ne, dobije po guzi rukom, doduse nosi pelene jos ali vidim da ipak shvati da to ne valja i da sam ljuta


teacher slažem se s tom tvojom psihologicom.ali zašto ti to ne primjenjuješ,bolje šipkica nego ruka.šipkica je za to i to je to ali rukom zamanuti na dijete ne prakticiram. jer kao što je netko već gore iznad spomenuo...''ja sam se bojala šipkice a ne svoje matere''... Tako i ja,ako već mora bit puc puc po guzi radije malo šipkicom nego rukom.user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Odgoj djeteta
17.9.2011 0:05:42   
ena23
e ovo je konacno jedan dobar savjet.  u pravu si millenium.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Odgoj djeteta
17.9.2011 0:08:32   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ena23

e ovo je konacno jedan dobar savjet.  u pravu si millenium.

i mene je bacila u razmisljanje, al mislim da lanu ne bih mogla udariti sipkicom, kontam vise bi je boljelo, ili zato sto je mene bilo strah sipkice mada je nikad nisam ni osjetilauser posted image ipak, ne vidim da me se nesto boji iako je dobila rukom po guzi, vise joj bude krivo sto sam ljuta na nju pa se poslije umiljava...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Odgoj djeteta
17.9.2011 0:09:32   
milenium
IZVORNA PORUKA: ena23

e ovo je konacno jedan dobar savjet.  u pravu si millenium.


hvala ena,u dosta se stvari slažemo koliko vidim,odavnouser posted image

...jer ja imam neki osjecaj da kad bi rukom dijete bi se onda MENE bojalo,a onako sipkica mala to je samo kao neki znak.


< Poruku je uredio milenium -- 17.9.2011 0:14:07 >

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *