|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
12.1.2012 22:37:48   
de_de
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

http://lukavac-x.ba/lukavac/sedmomjesecnom-mehmedu-osmicu-potrebna-je-nasa-pomoc/


Svaka mu cast, vidi se da je ovome prisao prije svega kao covjek, pa tek onda kao novinar. Hvala Zlatimire.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
12.1.2012 22:38:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

http://lukavac-x.ba/lukavac/sedmomjesecnom-mehmedu-osmicu-potrebna-je-nasa-pomoc/


Svaka mu cast, vidi se da je ovome prisao prije svega kao covjek, pa tek onda kao novinar. Hvala Zlatimire.


user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
12.1.2012 22:40:06   
anidla
user posted image user posted image user posted image

svaka cast zene....

Drago mi je da sam bila dio ove akcije....nisam nista kupila,dala sam novcani prilog, kontam da joj je to najpotrebnije..

Kad hop sad vi sumnjate nesto user posted image

Nadam se da grijesite....iskreno se nadam....

Svejedno, zelim se zahvaliti lady26 sto je preuzela od mene novcani prilog i sto je sa mnom popila kafu user posted image user posted image user posted image user posted image

P.S lady, sjela sam na kraju na taxi, inace bih opasno zakasnila user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
12.1.2012 23:10:16   
bananica
user posted image user posted image user posted image svaka cast

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 0:45:14   
minie
Samo mogu reci SVAKA CAST forumasicama ovog divnog portala.

I ja sam danas dosla u Impotrane i dala skromni prilog u odjeci, kozmetici i pelenama i nesto novca za bebaca. Zao mi je sto nisam mogla ostati duze malo da se upoznam sa zenicama, ali nadam se da cu uspjeti doci na BB i tu upoznati bar neke od vas.

Veliikiiii hug sa sve zenice plemenite duse


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 1:20:38   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Drage djevojke,

imali smo jednu veoma uspjesnu akciju.
Skupile smo veoma mnogo pelena, hrane , odjece, pokoja slikovnica i igrackica... Sto je najvaznije kupile smo inhalator... Skupile smo 930 km...(plus 80)
Danas su nase clanice vec bile kod bebe Mehmeda i mami predale 80 km i nesto pelena, hrane i odjece...
Obzirom da nam treba jos nekih informacija odlucile smo da ovu posiljku pelena, hrane, odjece posaljemo uz 120 km...
Ostatak novca 810 km cemo iskorisiti za potrebe bebe u narednom periodu...
Zasto smo se odlucile za ovaj nacin?
U cijeloj prici je bilo nekih djelova koje ovu tuznu pricu cine "netacnom" (mozda pregruba rijec)...
Gospodin sa portala Lukavac X je kontaktirao Socijalng radnika i rekli su mu da beba ima socijalnu pomoc i zdravstveno osiguranje ali da se mama ne odaziva nekim njihovim uputama i savjetima kojim bi rjesila neke zivotne probleme (!?)
Upravo zbog toga odlucile smo da budemo oprezne da se nase emocije i merhametli dusee ne iskoriste ....
Mi ovdje pomazemo bebu i njenu sestricu...
Ima tu jos nekih detalja koje sada i necu navoditi ali ce se neke stvari svakako istraziti u narednim danim... Zavisno od toga znacemo kako postupiti delje...
Svima koji su ucestvovati u ovoj akciji veliko hvala u ime bebice...



user posted image user posted image user posted image bas se dosta skupilo hB
Mi smo nazalost samo nakratko naletili i ostavili nas doprinos,ne stigoh sjesti sa vama,ali bice prilika aBduser posted image

user posted image rr


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 8:07:52   
Mala Selma
Svaka cast moje divne zenice, pokazele smo jos jednom da smo jedna velika porodica user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 8:56:51   
mama2009
dobro jutro, evo sad sam se cula sa nunichi....
niju je zvali jutros znaci sve je otislo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 9:21:56   
bebacha
user posted image user posted image
Mama2009 de molim te javi kad tacno sutra idemo,da se organizujem za cuvanje djece.
moja jedna prijateljica je bila juce kod njih.kaze da dosta ljudi dolazi,i majka kaze da ljudi donese pomoc al slabo novac,a to im treba da plate to osiguranjeuser posted image
druga stvar je sto ja mislim da i ona nista netreba placat dok lezi s njimuser posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 9:26:21   
mama2009
IZVORNA PORUKA: bebacha

user posted image user posted image
Mama2009 de molim te javi kad tacno sutra idemo,da se organizujem za cuvanje djece.
moja jedna prijateljica je bila juce kod njih.kaze da dosta ljudi dolazi,i majka kaze da ljudi donese pomoc al slabo novac,a to im treba da plate to osiguranjeuser posted image
druga stvar je sto ja mislim da i ona nista netreba placat dok lezi s njimuser posted image



bebacha ako Bogda sutra ujutro kad ustanem zovem te, vjerovatno oko 9-10 bi trebali....

a pare necemo im sve davat, juce su nase forumasice iz Lukavca odnjele 80KM, ja cu donijeti 120KM....

ona vec ima pare za osiguranje...i dok malo ispitamo svu situaciju i vidimo sve "argumentovano" ne daj Boze da se ogrijesim al u razgovoru sa forumasicama koje su bile kod nje, te onima koje su donjele svoj prilog...shvatili smo ima nesto sto NE ŠTIMA u citavoj prići...


al ako Bogda sutra mi to sve razaberemouser posted image user posted image user posted image user posted image

nunichi i ja ima da sve to ispitamo user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 9:37:33   
Super Beba
ma ja samo mogu reći - majci na obraz ako šta melja..i u nadi da će naša pomoć otići kome treba, tj. dječici...vjerujem da smo sve s halalom dale naš doprinos, al'' svakako treba ispitati situaciju...znam da je i prije bilo pokušaja da se pomogne djeci, al'' da su to roditelji hladno zloupotrijebili...al'' naše je da se odazovemo i pomognemo..jer ne d''o Bog dragi da je naše dijete u pitanju...svim ženama sa RR svaka čast i da Bog d''o možemo pomoći svoj dječici kojoj je neophodna pomoć...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 9:41:32   
mama2009
IZVORNA PORUKA: Super Beba

ma ja samo mogu reći - majci na obraz ako šta melja..i u nadi da će naša pomoć otići kome treba, tj. dječici...vjerujem da smo sve s halalom dale naš doprinos, al'' svakako treba ispitati situaciju...znam da je i prije bilo pokušaja da se pomogne djeci, al'' da su to roditelji hladno zloupotrijebili...al'' naše je da se odazovemo i pomognemo..jer ne d''o Bog dragi da je naše dijete u pitanju...svim ženama sa RR svaka čast i da Bog d''o možemo pomoći svoj dječici kojoj je neophodna pomoć...


naravno draga mi smo se slozili da su sve zene se odazvale sa halalom  al cu napomenuti majci kad vidimo svu situaciju, ako joj sta zatreba da nam se javi pa cemo mi to kupiti i donjeti...


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 9:52:17   
Blue rose RR
Sva ljubav svijeta se ogleda u našim srcima, našem nijetu i djelima.

Najvažnije je da mala nevina bebica sa tim prelijepim okicama, danas i sutra, i dan kasnije će moći da bude u toplom, nahranjen, čist, i utonuti u miran san.

A nadam se da će i kroz cijeli život, počev od jučer, živjeti sa spoznajom da na ovom Dunjaluku još uvijek ima ljudskih duša koje neće dopustiti da bude nesretan.

Još uvijek postoje i žive insani koji vole, vide, čuju, osjete i koje su spremne "pomjeriti planine".user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 10:10:44   
mama2009
dobila sam info od nunichi da je  roba blizu nje al su jutros morali pretovariti u veci kamion da bi sve stiglo do nje....

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 10:14:06   
mimikimi
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Sva ljubav svijeta se ogleda u našim srcima, našem nijetu i djelima.

Najvažnije je da mala nevina bebica sa tim prelijepim okicama, danas i sutra, i dan kasnije će moći da bude u toplom, nahranjen, čist, i utonuti u miran san.

A nadam se da će i kroz cijeli život, počev od jučer, živjeti sa spoznajom da na ovom Dunjaluku još uvijek ima ljudskih duša koje neće dopustiti da bude nesretan.

Još uvijek postoje i žive insani koji vole, vide, čuju, osjete i koje su spremne "pomjeriti planine".user posted image



user posted image user posted image


_____________________________

*mamin zvrk* 13.03.2011

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 10:19:25   
Malenaoduvijek
druga stvar je sto ja mislim da i ona nista netreba placat dok lezi s njim


bebacha ja kad sam lezala sa Lukom vise puta svaki put je i meni trebala knjizica i uputnica kao pratnji tako da oni sve to finom obracunaju bez obzira sto ti nista ne dobivas

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 541
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 10:31:45   
emi7908
Prvo da vas pohvalim sviju i kažem da ste stvarno jedno veliko user posted image , svaka vam čast ženice...

Ovo mi je prvi put da nisam mogla prisustvovati jednoj humanitarnoj akciji i strašno mi je žao ali evo s obzirom da sam pročitala šta nam je Višnjica napisala i da će se novac još davati u djelovima svoj ću skromni doprinos dati Višnji pa eto nek' se šalje kako mislite da je najbolje.
Nadam se da će majka ovo pametno iskoristiti a ovom malom slatkom biću želim da što prije ozdravi...

Bravo ženice user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 10:53:35   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Drage djevojke,

imali smo jednu veoma uspjesnu akciju.
Skupile smo veoma mnogo pelena, hrane , odjece, pokoja slikovnica i igrackica... Sto je najvaznije kupile smo inhalator... Skupile smo 930 km...(plus 80)
Danas su nase clanice vec bile kod bebe Mehmeda i mami predale 80 km i nesto pelena, hrane i odjece...
Obzirom da nam treba jos nekih informacija odlucile smo da ovu posiljku pelena, hrane, odjece posaljemo uz 120 km...
Ostatak novca 810 km cemo iskorisiti za potrebe bebe u narednom periodu...
Zasto smo se odlucile za ovaj nacin?
U cijeloj prici je bilo nekih djelova koje ovu tuznu pricu cine "netacnom" (mozda pregruba rijec)...
Gospodin sa portala Lukavac X je kontaktirao Socijalng radnika i rekli su mu da beba ima socijalnu pomoc i zdravstveno osiguranje ali da se mama ne odaziva nekim njihovim uputama i savjetima kojim bi rjesila neke zivotne probleme (!?)
Upravo zbog toga odlucile smo da budemo oprezne da se nase emocije i merhametli dusee ne iskoriste ....
Mi ovdje pomazemo bebu i njenu sestricu...
Ima tu jos nekih detalja koje sada i necu navoditi ali ce se neke stvari svakako istraziti u narednim danim... Zavisno od toga znacemo kako postupiti delje...
Svima koji su ucestvovati u ovoj akciji veliko hvala u ime bebice...




IZVORNA PORUKA: de_de

Pozdrav, evo i mog izvjestaja. Bila sam kod porodice Osmic, u kucu nisam ulazila, jer je vec bilo nekih ljud. Kao sto je Visnja napisala pokupila sam namirnice koje je Djana kupila ( napunila je gepek mog auta)i njenih 50 KM, ja sam jos dodala 30KM i paket pelen. Da ne bi ponovo pisala citirat cu svoj mail, koji sam poslala uredniku Lukavac x:I ja sam isto toliko zbunjena. I ja sam sad predvece otisla do njih, ponijela namirnice i pare koje smo prijateljica i ja skupile. Aida (mlada mama) mi se cini nekako zbunjena, ja sam im predala namirnice i pitala da li u subotu zene mogu doci, rekla je da mogu. Onda sam ih pitala za osiguranje, da bi mi Aidina mama rekla "u povjerenju" da ce Aidu neki covjek prijaviti u firmu na mjesec dana kako bi opet imala pravo na osiguranje. Malo sam se raspitala po naselju (slucajno sam srela poznanicu, a momak koji zivi u kuci, i o kojem brinu Aidini roditelje je rodjen u istom selu kao i ja). Kazu da je Aidu suprug istjerao, da je mali operisan i da im pomoc treba.
Elem, na moje veliko iznenadjenje, pred kucom smo zategli momka kojeg sam vec spomenula, koji ima odredjena ogranicenja (od rodjenja ima odredjenje smetnje u intelektualnom razvoju), a njega i njegovu sestru (koja ima iste probleme kao i on) cuva (prihvatila je voditi racuna o njima) Aidina mama; tako da njih 7 (kako sam ja shvatila) zivi u kuci. E sad da li imaju jos kakva primanja (osim tudje njege) stvarno ne znam...



Eh ovako, dva najvaznija posta zelim citirati iz razloga sto sam malo izigravala deketiva juce cijeli dan. Ispitala sam poznanice, i pogotovo one koje imaju poznanike ili rodbinu u Dobosnici.

Situacija je takva je su djeca prijavljena bila u Srebreniku, odakle je otac i gdje su zivjeli. Medjutim obzirom da je majka zajedno sa djecom otjerana od strane nasilnog muza i njegove majke iz istog razloga ne moze voditi djete ovdje u DZ Lukavac npr. Medjutim eto od de_de smo saznali da ce ona biti prijavljena uz pomoc nekog gospodina, sto je bas super za djecicu i nju jer ce ih moci prevesti ovdje u Lukavac.

Zena je ocigledno zbunjena, DA ima neobicnih i pomalo "pod upitnikom" detalja. Ali to je sve po strani, jer prvenstveno treba pomoci bebici, a tu stoji cinjenica da maleni vec nema jedan bubreg, i da trenutno mi ne znamo djetetovo zdravstveno stanje.

Ono sto bih ja predlozila da se pokusa "pristupiti" majci, odnosno dati joj osjecaj da se dolazi k' njoj da joj se POMOGNE. Sigurna sam da zenice koje ce u subotu doci ce to biti u stanju uraditi.

Jer jedino tako se ona moze mozda otvoriti, ispricati cijelu pricu, i sto je najvaznije pokazati nam papirologiju djeteta odnosno historiju njegove bolesti i svega.

Svaka cast drage moje zenice, samo naprijed, sigurna sam da mozemo puno toga uciniti na ovaj nacin!


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 11:30:44   
Medi_87
user posted image user posted image Aferim Djana nadam se da ce zenice uspjeti saznati sto vise, nazalost nisam mogla doci zbog malenog sinoc ali na bb dolazimo i moze li mi se reci da li ce tada isto biti skupljanje odjece,pelena,hrane, novca sta konkretno da znam

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 11:36:28   
Lulu_08
Mislim da se trebamo drzati Visnjinog prijedloga a to je da novac bude RR na raspolaganju pa da se raspolaze sa njim sa velikom dozom pazljivosti.

Postoje informacije 99% provjerene da majka nije u potpunosti odgovorna prema djetetu, te da novac i koji dobije ne iskoristava u prave svrhe.

Ja ne kazem da se ovim treba voditi, ali treba biti pazljiv i osigurati da djeca dobiju pomoc a da ta pomoc ne bude iskoristena na negativan nacin.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 11:41:20   
SREĆNA
Ej Djana baš si se potrudila , bravo za tebe. Bilo bi stvarno žalosno da ovo dijete zbog proklete administracije ne može da se liječi.Toliko nepravde u ovoj jadnoj državi postoji, nepojmljivo mi je da je sudska policija dolazila već na naplatu i izvršenje presude, a milion presuda važnijih, većih, prečih itd.stoji u ladicama i čeka zastaru.Uh kako je svijet okrutan.Nadam se i molim Allaha Uzvišenog da se  bebica izliječi i da može iole normalno da živi.


(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 11:47:02   
SREĆNA
Stvarno ne moguće je bit pametan u ovoj situaciji izgleda. Ako je ona tako neodgovorna, kažem ''ako je'', onda teško toj dječici , uzalud sva naša pomoć.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 11:49:41   
Nunichi
Evo mene kratko...sve je stiglo i uspjelo stati u moje auto. user posted image
Imala sam brigu da li ce biti dovoljno prostora.

Sutra aBd krecemo dalje...

Svaka cast cure, ja sam ostala zatecena sta ste uspjele skupiti na jednoj kafi. user posted image user posted image

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 11:54:23   
henna ze
Nunika..volim te

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Pomozimo malenom dječaku Mehmedu
13.1.2012 11:54:25   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Evo mene kratko...sve je stiglo i uspjelo stati u moje auto. user posted image
Imala sam brigu da li ce biti dovoljno prostora.

Sutra aBd krecemo dalje...

Svaka cast cure, ja sam ostala zatecena sta ste uspjele skupiti na jednoj kafi. user posted image user posted image



Bravo za RR !!!!

To je definitivno najbolji nacin, kada se konkretne stvari omoguce djetetu, to se bar ne moze ni zloupotrijebiti, a mali andjelcici imaju debele koristi od tog!!!


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *