|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strah od odvajanja
9.3.2009 14:13:04   
aammina
ja treba da pocnem 1 aprila da radimuser posted image i sama neznam kako cuuser posted image user posted image
jos nisam nasla zenu da mi cuva pjesmicu a i jos je dojim,jede ona sve i navikavam je malo po danu bez sike ali je ona puno vezana za mene,vjerujem da ima iskustava ovakvihuser posted image .... neznam sta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Strah od odvajanja
1.4.2009 21:58:53   
ziki
aammina kako je bilo prvi dan na poslu? Ja se za mjesc dana vracam i ludim, svakim danom sam sve gora a bebara osjeca da se nesto zbiva pa neda babi da ga presvuce da ga uvece ponosa kad isapdne pipa, samo jos jace pocne da place... dok mama lomi sve po kuhinji, ispada ko iz mrtvih ruku.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Strah od odvajanja
1.4.2009 22:03:31   
Romali
Draga ziki, polako,smiri se. Znam da zvuči lako reći, ali imaš mjesec dana da se psih.i fiz. pripremiš. Nije Tareuser posted image tako malen, imat će 11 mjeseci, malo više, je li tako? I ja sam mislila da je kraj svijeta kad sam počela raditi, Omar imao samo 8, 5 mjeseci. Sad smo se navikli, uživa s nensi,a meni ne padaju teško sve obaveze. Dok nisam tu, oni se igraju, izlaze, jedu, mahnitaju, zabavljaju se. Nije baš da plače za mnom cijelo vrijemeuser posted image

Ne brini toliko, jači su oni nego što mi mislimo.
Ko će čuvati Tarika?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Strah od odvajanja
1.4.2009 22:10:32   
ziki
Imace skoro 11.5 mjeseci kad pocnem, prvomajski odmor, a cuvace ga moja mama pa svekrva i tako na smjenu po mjesec dana. Njagore je sto smo se mi odvajali 4x po maximalno 1.5 sat do sad, a po citav dan smo sami jer je u Gracanici nas troje. Bice valjda dobro.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Strah od odvajanja
1.4.2009 22:13:17   
Romali
Pa ko ga može bolje čuvati i više voljeti osim nena ( poslije mame i tate)?
Ništa ne brini, vidjet ćeš da će sve biti ok. Idu lijepi dan, oni će šetati i vrijeme će im brzo prolaziti.
Samo da skontaš šta sa sikenjemuser posted image , i nama je to bilo najteže


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Strah od odvajanja
1.4.2009 22:23:42   
ziki
Juce sam pisala na ishrana beba... nas dnevni meni, u principu imamo 3 podoja koji su kriticni
7:00    buđenje(podoj je oko 5-6, ustajemo oko 8 i tad pojede ½ plazme)
9:00    podoj
10:00 doručak (danas proso sa plavlakom)
11:30-12:00 podoj
14:00  užina(uglavnom dukatino ili sokić)
15:00  podoj
17:00  ručak(danas pileća supa sa mrkvom i  kukuruzom)
19:00  podoj ovaj u 15 bi pomjerila na 16:30 kad dodjem kuci a sa ova dva ne znam sta da radim da li da ga pomalo odvikavam ili da koristim da ga sto vise dojim dok sam jos kuci?


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Strah od odvajanja
1.4.2009 22:27:10   
Romali
Joj, ne znam ta bih ti rekla. Ja ga nisam forsirala tih dana pred povratak na posao, baš da ne navučem više mlijeka. Onda bi tek bio problem. Probaj ga podojiti prije posla, izbaci taj oko 12h ( ako već ne možeš izlaziti s posla),a onda taj oko 16 h samo malo pomjeri.

Onda kad si kući popodne i naveče, neka češće doji. Tako mi radimo, a o noćima da ti ne pričamuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Strah od odvajanja
1.4.2009 22:34:45   
ziki
Hvala Romali. Najvjerovatnije cemo flasicu oko podne uvest a noci ce nam postat jos ludjeuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Strah od odvajanja
2.4.2009 15:21:38   
emma.L
ziki, Romali je fino rekla, nitko ga bolje ne bi čuvao od nane.
Emu sam ostavila prije mjesec dana (sad joj je 5,5 mjeseci) sa nanom i ne znam s kim bih je drugim ostavila. Nana je dolazila 10-ak dana prije toga svaki dan, kao na posao, i puštala sam ih da se snalaze kako znaju. Ema se nervirala jer je nana ne presvlači kako je navikla sa tatom i mamom, nana se nervirala jer nisam dala da je nosa po čitav dan, ja se nervirala zbog izdajanja, jer sam htjela da skroz navikne na flašicu (još uvijek pije samo moje mlijeko) user posted image , elem, luda kuća.
Prvi tjedan je puno manje jela dok sam ja bila na poslu, ali zato na pauzi kad dođem da je podojim, vuče jadna kao da nije jela 5 dana. Nije spavala dobro, nije nikako mogla utvrditi i taj problem još uvijek imamo, ali sada jede ok. Dakle, sigurno će osjetiti promjenu, čak više nego male bebe poput Eme, ali samo na vrijeme počni s navikavanjem i preskakanjem podnevnog podoja, jer ćeš prsnuti dok dođeš doma (to mi je bio veliki problem).
A kad sam ja čuvala djecu, vjeruj, iako plaču malo ujutro, ostatak dana su super veseli i razigrani, pogotovo ako ih animiraš. Ova moja je već naučila par stvari koje samo s nanom radi kad se igraju user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Strah od odvajanja
2.4.2009 21:59:24   
ziki
Hvalal ema, razumijevanje i podrska znace mi puno. Pripreme sam pocela jos krajem februara, kad je napunio 9 mjeseci i uvela kakav takav red, prije je dojio na 2 sata hranila ga ja ili ne. Polako pokusavam da podoje u 9 i u 15 pomjerim na 7:30 i 16:30 a za ovaj oko podne moram probat neki vocni obrok ili plazmu sa mlijekom(udbobljeno probo kad sam ja jela i svidja mu se) mislim da ce ga to drzat malo duze. Danas je lupio glavicom i nije sika bila utjeha, navikavamo se na poljubi i puhniuser posted image  a i istrenirali smo uspavljivanje nosanjem jer se do sad uspavljivo iskljucivo dojenjem. Mama ce doci krajem aprila da se malo naviknu jedno na drugo.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Strah od odvajanja
20.5.2009 9:58:19   
Nedi
NAdam se da sam na dobroj temi....evo vec skoro tri sedmice ujutru ne mogu da izađem iz kuće na posao. Dođe teta i sve super, on joj se obraduje ali kad vidi da sam ja ušla u kupatilo (kupatilo znači spremanje=izalak iz kuće), zalijepi se za mene i plače. Ja sve ostavim i uzmem ga i mazimo se još malo i on skoči iz krila i nastavi se igrati ali čim ja ustanem , eto i njega. Ista teta ga čuva 6 mjeseci, ništa nismo mijenjali, jutarnje maženje na našem krevetu, presvlačenje, flašica. Jutros je stao na ulazna vrata i nije dao da ih otvorim. Teta ga pokuša zabaviti sa nečim što voli i odvratiti  mu pažnju ali sve slabije uspijeva a ja sve više kasnim na posao. Svi kažu da je razmažen i "znaš nekad djeca moraju i plakati, on i ne zna plakat, ostavi ga i izađi neka se dere"user posted image user posted image , na što ja poludim jer srce mi je cijepa kad  zaplače,  pomalo i jeste razmažen ali pobogu tek mu je 16 mjeseci šta da radim nego da svo vrijeme posvetim njemu, maženju i igranju?
Odkud odjednom da je počeo plakati? Da je na početku pomislila bih da je nesto ne stima sa tetom ali sad.....nisam pametna a kašnjenje na posao ne može tolerisati još  dugo. Da li je neko imao slično iskustvo?


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Strah od odvajanja
20.5.2009 10:33:45   
lejlaze
uh, citam ovo i pravo me brine. i ja polako trebam da ga navikavam na odvajanje, a nemam pojma kako. ima jos dok ne podjem raditi ali eto....
sto se tice ostajanja sa drugim osobama, desavalo se to ali jako kratko, to je na nekih 10 do 20 minuta, ne duze.
problem je sto ne znam ni kome bi ga ostavljala. muz radi, svekrva je u obavezama.
valjda ce se to sve dobro zavrsiti.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Strah od odvajanja
5.8.2010 8:37:25   
Mya_81 RR
Mi već 4 noći imamo noću upći haos. Probudi se negdje oko pola 12 i sve do otprilike 3 zahtjeva da smo isključivo pored nje. Vjerujte mi da nam ne da da se pomaknemo niti jedan centimetar jer onda nastaje žešća histerija user posted image user posted image user posted image i onda svi naši pokušaji da se uspava padaju u vodu... Sinoć sam primakla krevet skroz do našeg, skinula pamučnu ogradicu i u tom periodu sam čim vidim da kanjka češkala je i umirivala je glasom. Imam osjećaja da se svakih nekoliko minuta htjela ustati, ali vidim da je potez pomjeranja kreveta bio dobar jer bar nije bilo histeričnog vrištanja.

Koliko bi moglo ovo trajati???


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Strah od odvajanja
5.8.2010 8:43:26   
Nedi
Kod nas je trajalo 2 mjeseca....imala sam podočnjake do poda....ali utjeha je da će sigurno PROĆI i možda kod vas za nekoliko dana a možda za nekoliko mjeseci.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Strah od odvajanja
5.8.2010 9:05:55   
Mya_81 RR
Ah, poznavajući svoju curku onda bih se kladila na dužu verziju...ali možda me iznenadi.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Strah od odvajanja
5.8.2010 9:59:36   
acudesa
ja sam svog malca tek odvojila da ne spava sa nama od prije 7 dana, bez ikakvih problema hvala Bogu....
ipak je njemu 3,8 misila sam da će teže ići...baš sam sretna što je tako lako prošlouser posted image user posted image user posted image ..
ne bih da pametujem, sve smo mi pametneuser posted image ...al eto napisat ću šta ja mislim:
pripremanje djeteta na odvajanje od roditelja ili bilo koji drugi postupak ne traje momenat, niti jedan-dva razgovora, to radite svakodnevno, kroz obične razgovore, kroz igru...
ja svaku priliku koristim da ga pripremim za neke moguće situacije (ugodne ili one manje ugodne)...
dobro mi pali i mogućnost izbora: umjesto da pitam: Želiš li sam spavati...ja kažem: Hoćeš li spavati u svojoj sobi od večeras ili od sutra (bezveze primjer, ali mu dam 2 opcije koje meni odgovaraju, i to super pali).
puno razgovora, čak i kad mislite da dijete ne razumije..
sretno...
i, ja imam još jedno odvajanje uskoro-vrtić...čekamo i to user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Strah od odvajanja
5.8.2010 13:34:49   
megi
myauser posted image user posted image  nadam se da ce odvajanje proci bezbolno

mi sa odvojenim spavanjem za sad nemamo problema jer adna spava sama u svojoj sobi od treceg mjeseca silom prilika, al eto navikli se i prezivjeli

e sad ona je stvarno htjela ostajati sa svima, hoce i sad ali imam osjecaj da je otkako ja idem na posao pocela ranije da se budi, pa onda pravi probleme hoce sa mnom
dok nisam isla na posao uredno je spavala do 9, sad nam je to misaona imenica



_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Strah od odvajanja
5.8.2010 14:31:34   
Mya_81 RR
Curka s nama u sobi spava od početka i uvijek je spavala u svom krevetu tako da sam nekako uvjerena da je razlog svemu ovome što je ona sad veća i nekako postaje svjesnija svega oko sebe i da se zato javio ovaj strah. Ne znam koliko će sad ovo zvučati grubo, ali ne želim rješiti ovaj problem tako da počne spavati s nama u krevetu jer samo odgadjam ono neizbježno. A mislim da nam je ovaj novi raspored zasad OK za sve iako sam se ja malo ukočila, ali uvjerena sam da ćemo svladati i ovu prepreku (nadam se što prije user posted image )

Stjecajem okolnosti, ona u ovom stanu nikad neće imati svoju sobu tako da je dovoljno zasad da se opet navikne na svoj krevetac pored nas user posted image

I jasno da je puno lakše neke stvari objasniti djetetu koje priča i koje samo zna na neki način reći šta je problem.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Strah od odvajanja
5.8.2010 15:01:33   
acudesa
mya, upravu si 100%...
želim ti puno sreće, nadam se da če to sve što bezbolnije proći, i za tebe i za nju

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Strah od odvajanja
25.8.2010 10:27:54   
škorpija
jooj ja ima strah od odvajanja a ne bebi, on bi nekad nastavo sam spavati u svom krevetiu samo da mu dodam cucu, ali ja ga prenesem u svoj krevet jer znam da u ujutro na posao i da ga neu vidjeti itav dan pa ga poelim. Zato najee spavamo zajedno barem od 4-5 sati ujutro

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Strah od odvajanja
18.9.2010 19:40:43   
škorpija
žene imama jednu dilemu, mm i ja bi željeli da odemo na 2-3 dana sami na more, bebija bi ostavili kod moje mame koja super brine o njemu. ali od kad sam na godišnjems trašno se vezao za mene i ne znama kako bi on ali i ja podnijeli toliku razdvojenost. ima gotovo 17 mjeseci, a dosad nikad nije prespavao negdje bez mene. nejga ne smijemo voditi jer smo već kratko bili na moru i nismo ga mogli istjerati iz vode pa se strašno prehladio i još se oporavlja

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Strah od odvajanja
18.9.2010 19:47:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

žene imama jednu dilemu, mm i ja bi željeli da odemo na 2-3 dana sami na more, bebija bi ostavili kod moje mame koja super brine o njemu. ali od kad sam na godišnjems trašno se vezao za mene i ne znama kako bi on ali i ja podnijeli toliku razdvojenost. ima gotovo 17 mjeseci, a dosad nikad nije prespavao negdje bez mene. nejga ne smijemo voditi jer smo već kratko bili na moru i nismo ga mogli istjerati iz vode pa se strašno prehladio i još se oporavlja
moze li tvoja mama cuvati njega tu...kod vas...mislim da bi to proslo bez problema

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Strah od odvajanja
18.9.2010 19:48:30   
anidla
meni je prva razdvojenost jako tesko pala (za Bajram je prvi put ostao kod nensi)....grck u zeludcu, nepsvanje, ma nikakva sam bila...a Noa??? on je naprosto bio drugi djecak, kad sam god nazvala smije se, guguce, gleda crtani, slusao ih vise nego mene...

kad smo dosli po njega odma se uobrazio, fol place ako ga sveki zeli uzeti...

evo i ovaj vikend je kpod njih, ja moram da radim a nemam tetu cuvalicu a muz bio na sluzbenom putu, sutra idemo po njega...

poenta je da to neke bebe (djeca) bolje podnesu od roditelja, tako da sam ja bila problem u svom slucaju, a ne Noa.

skorpio, za sve postoji prvi put user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Strah od odvajanja
18.9.2010 19:52:46   
škorpija
anidla i očekivalča sam tebe da mi odgovoriš na ovoj temi user posted image , znam koliko si vezana za nou i ako si ti preživjela valjda bih i ja.

dadada mi smo već 10 dana u bihaću kod mojih i moja mama bi ga čuvala znači u svojoj kući  dok mi trknemo u crikvenicu to nam je blizu 2,5-3 sata vožnje. pretpostavljam da se već navikako da bude ovdje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Strah od odvajanja
18.9.2010 20:01:00   
Anoniman
Ne brini škorpija  više će on tebi nedostajat nego ti njemu, to je sigurno, oni najviše vole da su sa djedovima i nenama, moj bude 2 dana kod mojih ja ga poželim dođem po njega on plače ne bi išao...
Probaj jednu noć nek prespava sa tvojom mamom, pa vidjećeš kako će biti...

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *