|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strah od odvajanja
23.9.2010 18:43:04   
R&T@
Meni je moja mama rekla nekada davno kada nisam htjela cuti da Tajra ostane bez mene: Doci ce vrijeme da ces ti biti sretna kad ostane!!!!!!!!!!

I zaista je bila u pravu...

Sad ja tebi to isto kazem...
Trebala si prelomiti, i zbog sebe i zbog njega, jer nikada ne znas kad ti moze zatrebati da prespava bez tebe...

Ali i to je dio "majcinog odrastanja"...
Bit ce jos prilika...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Strah od odvajanja
24.9.2010 15:57:24   
megi
tek sad vidjeh da skorpija nije imala srca da ostavi bebaca ccccccccccccccc
ja sam adnu prvi put za bajram ostavila kod nane dvije noci
nije sto sam htjela nego smo i mm i ja radili tako da nije bilo drugog izbora
i kao sto rece anidla mnogo je teze palo meni nego njoj
ona super spavala, jela, kaze mama bila odlicna
a ja nakon prve noci i nervoze drugu noc napokon se naspavalauser posted image user posted image
ako nista sad mi je drago sto znam da hoce da ostane bez nas da ne pravi probleme tako da znamo za ubuduce

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Strah od odvajanja
10.5.2012 21:43:50   
ena23
moj manji je uzasan sto se tice odvajanja.ja ne smjem ni u drugu sobu otici, jednostavno ga hvata panika kad mi vidi ledja, a kamo li dame nema duze.

molim vas akoimate nekih linkova,savjeta,vjezbi jako jako mnogo bi me obradovale :)

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Strah od odvajanja
10.5.2012 22:13:26   
animagical
ne znam,samo imam isti problem...vec neko vrijeme su nam kolica u wc-u da mogu preko dana piskiti i oprati zube.... hranilica je u kuhinji da napravim rucak... u sustini sve sto radim, radim s njim... kada moram na fax gledam da ga ranije odnesem nani, pa kad se zaigraju odem...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Strah od odvajanja
10.5.2012 22:16:59   
ena23
joj dragabilo bi lakseda imamsamonjega,ali mi fakat zao-emira,starijeg.
njemu nestignem-ni-guzu-oprati-bez-da-ovaj-drugi-ne-place-i-cvili.

ja samocajna.
a i tastatura mi neradiuser posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Strah od odvajanja
10.5.2012 22:21:00   
Hanady RR
ena nemoj biti očajna...
to je tako ''normalno''
uključi ih obojicu u sve isto...
ja sma guzu prala i velikoj i maloj smao kad je jedna kakila...sad kake u duetu ko jednojajčani bliznaciuser posted image

i maleni traži ''svoje mjesto pod suncem''..tebi je najbliži i tu mu je najbolje...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Strah od odvajanja
10.5.2012 22:21:04   
animagical
ah joj...bas mi je zao, mogu misliti kako se osjecas izmedju njih dvojice...ako ti ista znaci, ovo je valjda prolazna faza

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Strah od odvajanja
20.3.2013 16:16:42   
Dz3ni
Evo još jedne očajne mame. user posted image Mojoj Elmi je nedavno bilo 10 mjeseci, oduvijek je vezana za mene jer je skoro stalno sa mnom, ali u posljednje vrijeme je postala nemoguća. Neće uopšte da bude sama, igranje bez mene ne dolazi u obzir. Moram je u wc sa sobom voditi bukvalno. Najgore je što joj više nije dovoljno da bude u istoj prostoriji sa mnom nego je moram držati da ne bi plakala. Neće nikome osim mm i meni, eventualno tetki ali nakon pola sata nagovaranja. Sve to ne bi bio problem, stvarno volim što je maza, ali fkt nemam snage da je teglim po čitav dan. Više neće ni da spava po danu bez mene, kad je krenem spustiti u krevetac - vriska, ali nekad je uspijem prevariti. Naveče je isto jedva uspavam, muka živa. Razumijem da je razvojna faza, ali ništa ne mogu stići od nje. Spustim je da pospremim - vriska ko da je bijem. Mogla bi roman napisati o ovome, ali da ne davim, sigurno već sve znate. Ovo je počelo kad sam je ostavila kod nane na neka 4h. Tad kad sam se vratila, priljepila se za mene kao čičak i više me ne pušta. Ne znam na šta će to ličiti kad krenem na posao, strah me i zamisliti...

Iskusne mame, dajte neki savjet kako odvići dijete od ruku, kako je naučiti da se može i sama igrati? Kako joj dati do znanja da neću nigdje ako je spustim? Za mene kažu da sam bila sušta suprotnost kao beba, da sam se voljela igrati sama i to po sat-dva kao da me nema. Eh da mi je samo toliko da dušu odmorim...user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Strah od odvajanja
20.3.2013 18:27:12   
Dz3ni
Pa zar nam nema pomoći? user posted image

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Strah od odvajanja
20.3.2013 19:27:23   
Medić*
Moj maleni je stalno bio na rukama, ama bas stalno. Sama sam bila po cijeli dan, cim bi ga spustila na krevet, drknuo bi u plac a ja ga nisma htjela pustati da place :)

Nije ni puzao a prohodao je sedam dana prije prvog rodjendana. Uglavnom ili se nosao ili ljuljao, tada bi on bio miran i uzivao bi. Rucak, ciscenje po kuci, neke svoje obaveze bi radila dok on spava.

Onda bi muz dolazio kuci oko 17h, igrao bi se sa njim i stavljao na spavanje.Preko noci spavao je ko bubica, nije nam pravio probleme user posted image

Uglavnom kada je prohodao oko 1 rodjendana tada su se moje ruke odmorile user posted image

Proci ce, neka su zdravo user posted image

Evo ga sada jedan divni, poslusni petogodisnjak user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 20.3.2013 19:28:21 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Strah od odvajanja
20.3.2013 19:49:35   
djoisa

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Pa zar nam nema pomoći? user posted image



nema user posted image

izdrzi proci ce..

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Strah od odvajanja
20.3.2013 20:16:21   
Blue rose RR
Ili ćeš ti prelomiti ili će ona tebe slomiti, ili ćeš , ako Bog da, dočekati da prestane biti vezana za tebe (treća solucija ti je najmanje verovatna).

Tvoja je odluka.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Strah od odvajanja
20.3.2013 22:57:28   
ena23

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Pa zar nam nema pomoći? user posted image



nema user posted image

evo vidis par postova iznad sam se i sama zalila. sad je keni vec 1,5 godina, jako ga zanimaju mobiteli i kompjuteri pa kaad hocu u vc to mu dam u ruke i jedino tako ce se zabaviti i nece traziti da bude kraj mene. Inace stoji pred vratima i palce dok ja ne zavrsimuser posted image

ako ti je kakva utjeha, stariji sin nije bio ni nalik ovome... ali ja sam tada radila, tj krenula raditi kad mu je bilo 5 mjeseci, on je ostajao sa tetom kuci... imali smo par puta male faze da nece da mi idemo na poso, ono malo place, ali to bi brzo proslo.
moj savjet: kad krenes na poso ni slucajno se ne iskradati iz kuce! dakle, iako je mala i ne razumije, fino kazes mama sada ode papa, doci cu ponovo kod tebe, papa, pusica i to je to. na pocetku ce plakati mozda ali vjeruj na duge staze je to puno bolje, jer ako se tek tako budes iskradala u svojoj maloj glavici ce skontati da mama moze te3k tako bez najave nestati. a to je hiljadu puta gore nego da mama kaze pa-pa i poljubi je.

i ne brini. Uskoro ce oni u pubertet pa cemo odmoriti user posted image



_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Strah od odvajanja
20.3.2013 23:18:47   
Lejla Ka
U ovom problemu sam primjenila sredstvo koje nikad ni u čemu nisam primjenjivala, ono što zovu cry out, puštala sam da plače. Sa starijom kčeri nisam imala takvih problema jer se ona mogla zabaviti na kratko sa nećim dok je bila mala, a kasnije je jako palila TV, u nju je bila totalno zablehnuta, tako da sam ga mogla iskoristiti za te krakotrajne izlete u WC.
Sin je bio katastrofa, ali ja sam morala u WC, nisam mogla sa njim jer su mi trebale ruke user posted image , a nisam iskreno ni htjela. Spasila me ogradica u koju sam ga spuštala i tako sam bila sigurna da mu neće biti ništa. Naravno da sam kupatilo završavala u najkraćem mogućem roku uz muzičku pratnju njegovog soprana, ali sam prelomila što vi kažete, i išla sam mirne savjesti: ja u WC moram, a njemu neće biti ništa. I tako malo po malo (al mikronski malo user posted image ) periodi u kojima bi bio miran sam su se produžavali. Nadošli smo i do polusatnih pauza da se ručak pristavi user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Strah od odvajanja
21.3.2013 8:10:36   
ajla86
ja od rodzenja Ajšinog je ostavljam kod nana,razlozi su odlasci doktorima,zubaru,neka papirologija na poslu itd i nemamo problema osim sto slabije jede kod svekrveuser posted image neznam dal to ima veze.niti place kad idem niti ista.za novu godinu,8 mart je nocila kod nje sve super....mene iznenadilo i pomalo zabrinulo....zasto neplace za mamom ko sve ostale bebe,osjecam se tako nebitnom.....zamjenjivom user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Strah od odvajanja
21.3.2013 9:03:29   
lila25
Nikad nam ugoditi...ako place za nama,sto place ako ne,zasto ne jeli to moze bez mene iste dileme user posted image Moj hoce ostati nije nikakav problem hoce i prenociti.Ali kod nas sam ja problem user posted image meni bude bas teskooooo i onda izbjegavam odvajanje vucem ga sa sobom ili mama dodje pricuva ga...ali osjecam da se mijenjam da mi je sve potrebnije da i sebi posvetim vrijeme i svjesnija sam da mu se ˝nista˝ nece desiti ako bude kod nane cak sto vise prija i njemu promjena...tako da ce veceras da noci a ja malo s mm vaniuser posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Strah od odvajanja
21.3.2013 10:06:29   
ajla86
ziva istina,nikad ugoditi.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Strah od odvajanja
21.3.2013 10:11:30   
malena27 RR
Ajla, strah od odvajanja se javlja kasnije, tvoja bebica je jos mala user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Strah od odvajanja
21.3.2013 10:26:45   
ajla86
ja se vec bila zabrinula da me nevoliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Strah od odvajanja
21.3.2013 10:42:54   
malena27 RR
Prijavi se na kaledar razvoja djetata gdje mozes pratiti razvojne faze: http://www.ringeraja.ba/kalendar_razvoja_djeteta.html
pa ce ti biti jasnija i njena ponasanja...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Strah od odvajanja
21.3.2013 16:08:10   
Dz3ni
Drage moje, hvala na odgovorima kao prvo.
Jednom sam je pustila da plače. Plakala je jedno pola sata i nakon toga je fasovala temperaturu tako da sam rekla nema šanse više. Čitajući vaše postove, zaključila sam da sam možda ja pogriješila tako što "pobjegnem" kad trebam negdje ići, kontam tako joj je lakše. Sad mala glava sigurno misli da ću joj stalno bježati, šta već user posted image user posted image
Valjda će biti bolje kad prohoda...

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Strah od odvajanja
21.3.2013 16:57:12   
ena23

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Drage moje, hvala na odgovorima kao prvo.
Jednom sam je pustila da plače. Plakala je jedno pola sata i nakon toga je fasovala temperaturu tako da sam rekla nema šanse više. Čitajući vaše postove, zaključila sam da sam možda ja pogriješila tako što "pobjegnem" kad trebam negdje ići, kontam tako joj je lakše. Sad mala glava sigurno misli da ću joj stalno bježati, šta već user posted image user posted image
Valjda će biti bolje kad prohoda...



e da htjela sam jos napisati da tako male bebe u stvari nemaju bas pojam o vrmenu, dakle, ti kad uteknes iza zida (u kuhinju) u njemnim ocima je to isto ko da si sjela na avion i otisla na madagaskar na par dana... eh ono sto ce ona razumjeti (s vremenom i praksom naravno) jeste da kad mama kaze papa mama ce otici ali ce se brzo opet i vratiti user posted image
dakle, nece biti iznenadnih, sokantnih saznanja da se mama nekako rastvorila u zraku...

i jos nesto sto je kod nas malo upalilo: kad se udaljavas iz sobe pricaj sa njom dakle pricas, pricas, pricas, pricajuci odes do kupatila i vratis se... prvi dan samo uteknes za zid, drugi dan se zadrzis pet sekundi u kupatilu, treci dan osam sekundi... razumijes vec. dakle, da ona u svojo glavici skonta da iako mamu ne vidi, mama je i dalje tu, nije nestala bestraga i opet ce doci user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Strah od odvajanja
25.4.2013 20:23:05   
Mamyc@
Eh nisi jedina,ni ja se nemogu od svoje malene odvojit...maximalno sat-dva...nece ni spavat bez meme :) ima 5 mjeseci pa se nadam da ce se to s vremenom promjeniti...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 123
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *