|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 13:48:33   
tresnjicaaa
Dindin cestitam ti user posted image user posted image user posted image Blago tebi user posted image Dadada se ne javlja da nije i kod nje novost user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 16:13:42   
Anoniman
Dindin CESTITAM user posted image user posted image user posted image user posted image i   blagoooo ti seeeeeeeee...tresnjice, sta ti radis ovdjeuser posted image ja mislila i ti vecuser posted image ...ma kod mene nece jos, imam feeling za osjecajuser posted image ...jos su mi dali methyldopa da pijem a njima nije jasno da meni skoci pritisak svaki put njih kada vidim i onu bolnicu i sestre....ja se uprpim k'o dijete kada ide na inekcije

(odgovor članu tresnjicaaa)
  Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 18:15:15   
Amela83
Evo i mene. Danas sam bila u bolnici, dr.mi radila sve moguće preglede... Sve je ok.user posted image Al mali šmizlo ne misli još napolje. Lopužica jedna!!!user posted image user posted image user posted image Moramo se ponovo javiti prekosutra, valjda se do tad nešto promijeni. Kaže dr.(zeza me)- ti kao da se nećeš poroditi ni za mjesec dana. Sad mi ostaje samo da čekam...al do kaaaaaada? user posted image
Sad tek razumijem one koje su profurale termin, da ti je samo da se što prije riješiš neizvjesnosti....

Kako si ti dadada? Lupka li user posted image ?    user posted image


Dindin, cestitke i od mene! Sve najbolje želim tebi i tvojoj bebani!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 18:57:46   
Anoniman
ma evo amelice u iscekivanju sam godoa..ne znam vise sta da mislim, sutra mi je zvanicni termin...prpa me hvata praaaaaaaaavaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image

Sjetila sam se ispita na faksu...al' ovo je gore

(odgovor članu Amela83)
  Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 19:32:48   
enna
Dindin iskrene cestitke i od nas dvije i ocekujemo te uskoro sa nama pusica tebi i bebici!|!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 20:29:15   
Amela83
Dadada, jel osjećaš kakve promjene? Ja ni danas ništa. Ko da sam na početku 9.mj. Tačno je ovo gora neizvjesnost nego ispiti na faxu!user posted image Možda treba malo poradit na tome...malo više fizičke aktivnosti!!! user posted image user posted image user posted image   

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 21:37:04   
Anoniman
Ma probali smo ja i M i sa "fizickom aktivnosti" ali opet nistauser posted image jedino jos da pocnem trcati oko zgrade..ostala mi je jos ljuta hrana (navodno i to ubrza) mada mi je pritisak velik pa ne moguuser posted image

(odgovor članu Amela83)
  Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 22:51:49   
tresnjicaaa
Kod mene sve staro nadam se da ce i ostati tako do slijedece srijede i onda nek vade user posted image A dadada sta ti je to methyldopa? Zar nije tebi nizak pritisak? Kod mene je uvijek nizak mada ga nisam ni mjerila odavno user posted image Sutra idem na ctg. Mjere li oni pritisak kad se ide samo na ctg?

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Prvi simptomi poroda
3.3.2009 22:59:31   
Amela83
user posted image user posted image user posted image Možda je to još više naljutilo bebu pa neće da izađe! user posted image user posted image
I ti ćeš sutra vjerovatno na kontrolu pošto ti je tremin. Sretno!


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Prvi simptomi poroda
4.3.2009 10:06:53   
Anoniman
@tresnjice ma meni je inace nizak pritisak pravo..ali skocio zadnjih par dana, pa sam se ja jos vise prepala zasto je visok? kako je visok? zasto bas meni? odakle meni pritisak? i tako to pa nikako bolje nego jos gore od te moje silne nervoze...jer ja sam inace sklona hipohondriji...pa sada zamisli tako nekome reci da nesto ne valjauser posted image ...pa su mi jucer ukljucili methyldopa, pa sam i dr. divanovica zvala uhhhhh...prvo nisam htjela jos da rodim a sada vise jedva cekam da to krene, da zavrsim s tim jer sam se pocela brinuti pa bi najradije da ga iscupaju iz meneuser posted image ..a on izgleda ne misli nigdje, niti se smirio, niti mene boli ista...malo nekad presjece al nista alarmantno...ma za poluditi

(odgovor članu Amela83)
  Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Prvi simptomi poroda
4.3.2009 10:08:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amela83

user posted image user posted image user posted image Možda je to još više naljutilo bebu pa neće da izađe! user posted image user posted image
I ti ćeš sutra vjerovatno na kontrolu pošto ti je tremin. Sretno!





heheheheh moze bitiuser posted image

A na kontrolu ja idem haman pa svaki daaaaaaaaaaanuser posted image

(odgovor članu Amela83)
  Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Prvi simptomi poroda
4.3.2009 12:21:49   
Amela83
Jooooj žene drage! Kod mene ni danas nikakvih promjena.user posted image Ne znam šta ću sa sobom!!!user posted image

Kako ste mi vi?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Prvi simptomi poroda
4.3.2009 13:57:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amela83

Jooooj žene drage! Kod mene ni danas nikakvih promjena.user posted image Ne znam šta ću sa sobom!!!user posted image

Kako ste mi vi?



Ista sam tiuser posted image

(odgovor članu Amela83)
  Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Prvi simptomi poroda
4.3.2009 14:22:30   
tresnjicaaa
I ja sam user posted image Isla na ctg i mjerili mi pritisak. Sve uredu. Ma ja sam se pomirila iduca srijeda joj ne gine da izlaziuser posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Prvi simptomi poroda
5.3.2009 11:27:31   
Anoniman
Dragi ringeraja-prijatelji,

hvala puno za cestitke i podrsku. Beba i ja smo dobro.

Drage cekalice,
samo hrabro. Bebe dolaze kad su bebe spremne. I iako samo imala potezak porod, uopste nije tako strasno i sve brzo prodje. Drzite se!!!


user posted image user posted image user posted image user posted image

Puno pozdrava.

(odgovor članu tresnjicaaa)
  Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Prvi simptomi poroda
5.3.2009 11:40:35   
Anoniman
Cestitke Dindin jos jednomuser posted image user posted image user posted image

Kratak izvjestajuser posted image
Ja sam od jucer zvanicno prekoracila terminuser posted image i dr kaze da bi on pustio da ide sve svojim prirodnim tokom, a kako meni sada to izgleda moje dijete ce se roditi negdje u augustu, jer se on jos rita...kaze dr. da i plodne vode ima dovoljno, tako da su njemu uslovi za zivot ha savrseni...a to sto cu ja da poludim to je druga stvar, i sto mi pritisak skace...popila sam sinoc methyldopa danas evo ne mogu sebi da dodjem, trebala sam i jutros popiti ali odoh prvo u Dom zdravlja da mi pritisak izmjere jer imam osjecaj da mi je 60/30 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Prvi simptomi poroda
5.3.2009 13:59:53   
Amela83
IZVORNA PORUKA: dadada

Cestitke Dindin jos jednomuser posted image user posted image user posted image

Kratak izvjestajuser posted image
Ja sam od jucer zvanicno prekoracila terminuser posted image i dr kaze da bi on pustio da ide sve svojim prirodnim tokom, a kako meni sada to izgleda moje dijete ce se roditi negdje u augustu, jer se on jos rita...kaze dr. da i plodne vode ima dovoljno, tako da su njemu uslovi za zivot ha savrseni...a to sto cu ja da poludim to je druga stvar, i sto mi pritisak skace...popila sam sinoc methyldopa danas evo ne mogu sebi da dodjem, trebala sam i jutros popiti ali odoh prvo u Dom zdravlja da mi pritisak izmjere jer imam osjecaj da mi je 60/30 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Draga moja, ista sam ti! user posted image I mene danas dr., već 2.puta, vrati iz bolnice. Rekla mi da dođem ponovo za 2 dana. Ko će to dočekat!!!!!! I rekla je da je vrlo moguće da ništa ne bude ni do ponedjeljka. Grlić mi valjda još nije omekšao, itd., a bebi je ok unutra još uvijek. Samnom je bila još jedna trudnica koju već 3.put vraćaju. Uh!!! Profurasmo mi pravo termin!user posted image
Al nek je user posted image uredu, to je najbitnije! user posted image user posted image user posted image Dočekat ćemo mi taj dan D. user posted image user posted image user posted image
Nemoj se puno brinuti. Svi kažu da je bolje čekati da porođaj sam krene.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Prvi simptomi poroda
5.3.2009 22:46:51   
tresnjicaaa
Mile moje samo hrabro. Znam da vam je dosadilo i da vam je mucno od iscekivanja al sve ce to brzo proci. Ja mislim da je bolje da cekate i da porod krene prirodno naravno ako nije problem za bebu. Drip ne bih nikome u zivotu preporucila, mene je razvalio a nije otvorio. Kod mene nista novo. Beba aktvna, sutra idem na ctg,a vidjecu da mi urade i ultrazvuk jer su mi zadnji put radili prije tri sedmice. 

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Prvi simptomi poroda
11.3.2009 12:00:02   
Anoniman
Mislim da mi tresnjica danas ima zakazan carski...ma u svakom slucaju drzim ti figeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tresnjicaaa)
  Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Prvi simptomi poroda
15.3.2009 13:32:35   
pipun
Ma u kojem vidu se taj drip daje? Nije mi jasno, jer neko spominje neki stalak na koji je drip prikljucen?! A to mi zvuci kao neka vrsta infuzije.
Meni su dali neku inekciju nakon probijanja vodenjaka, mislim da sam bila otvorena 5 prstiju u tom momentu, a na pitanje kakva je to inekcija, babica je rekla: To je nesto da se ''opustis'' user posted image  
Kontala sam da je to drip, ali po ovom sto vi pisete, drip se prikljucuje i traje odredjeno vrijeme, dok ne iscuri u venu, je li tako?!
Pitam jer ne bih ni u kojem slucaju da mi ga prikljucuju izuzev ako trudovi i otvaranje ne ide prirodnim putem.



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Prvi simptomi poroda
27.3.2009 16:56:10   
trudnjaca_te
šta sada dolazi? nisam nešto informisana? prvi mi je porod? kako se ponašati, šta raditi????

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Prvi simptomi poroda
3.4.2009 15:02:30   
gvendolina
pozdrav svimauser posted image

Ja sam u  37 sedmici trudnoce i poceli su mi se javljati bolovi u krstima,stidne kosti me bole ne mogu hodati ko da ce mi sve ispasti.Kolko znam trudovi su kratkotrajna bol koja se ponavlja u istim razmacima.Ali mene boli dok ne nadjem neki polozaj pri kojem prestanu,a to me evo vec 2 dana muci.Da li to ima veze sa otvaranjem ili stauser posted image
Kontrola mi je u ponedjeljak,do sada sve bilo OK,nisam se bila pocela otvarati.Da li da zovem dr.ranije ili je to normalno?
please hellp



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu trudnjaca_te)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Prvi simptomi poroda
3.4.2009 15:24:00   
nita
Nadati se da su to još uvijek samo pripreme. Trudovi ne prestaju sa promjenom položaja. Ne moraju odmah biti ni pravilnog razmaka, a ne moraju biti ni kratkotrajni. Kad krenu pravi trudovi to ćeš sigurno prepoznati. Možda te leđa bole zbog spuštanja i namiještanja bebe. A sad su mogući i pripremni trudovi, ali opet to nema veze sa položajem tijela. Odmaraj i ne brini se. Meni to izgleda sasvim normalno. Pusa i čuvaj seuser posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Prvi simptomi poroda
3.4.2009 16:14:59   
gvendolina
Thanx nita , user posted image si, hvala na podrsciuser posted image

Ma i ja kontam prepoznacu te prave trudove kad dodju,kazu svi ne mogu se fulitiuser posted image
Ali pomalo se mi user posted image zabrinemo,pogotovo sto je 9-i mj pa samo osluskujes sta se dogadjauser posted image Najvaznije mi je da se bebac vrti znaci da je s njim sve u redu
Doboro je da mi imamo svoju rr i jedna drugu da se podrzavamouser posted image
pusa



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Prvi simptomi poroda
3.4.2009 16:29:09   
Okarica
Ja sam imala bolove dva dana i dvije noći. Nisu bili toliko intenzivni niti je između njih bio pravilan vremenski interval. Kada sam otišla na redovnu kontrolu, rekla sam doktoru za te bolove. Pregledom je ustanovio da sam otvorena 4 cm. To je bilo oko 11h. Morala sam ostati u bolnici. Cijeli dan i cijelu noć sam imala te iste bolove i do jutra se maksimalno otvorila. Budući da mi je beba bila visoko uključili su mi indukciju oko 11,30h. Do tada sam imala iste bolove. Tek sam pomoću indukcije dobila prave trudove koji su u mom slučaju trajali samo pola sata i poslje sam završila u sali. Tamo sam se zadržala vrlo kratko.

Dakle, nije pravilo da moraš iproći kroz sve faze trudova i da to treba ići školski. O pripremnim i pravim trudovima imaš super objašnjeno u knjizi "Što očekivati u trudnoći". Bitno je da u zadnjim danima trudnoće ideš redovno na pregled i sve će biti ok. Puno te pozdravljam i želim što lakši porod.

< Poruku je uredio Okarica -- 3.4.2009 16:30:43 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *