|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 21:58:19   
mamyca
Nazalost i ja mislim da ces im morati davati zamjensko mlijeko,ili da jedu drugu hranu.Razgovaraj s pedijatrom i vidi sta ti on kaze,a sad za sad ih doji dok jos mozes,i ako krenes sa zamjenskim mlijekom nastoj da ih dojis ujutru i navecer,moj mali nije htio da doji jednom 2 dana,mislila sam da je mlijeko nestalo,na pumpicu nista nije izlazilo,ali kad je on povukao mlijeko je poteklouser posted image .Probaj biti smirena koliko mozes,i ako prestanu sa dojenjem Boze moj pa nisi ti kriva,dojila si ih kad im je bilo najpotrebnije,zato samo opusteno i vidi kakav ce im tempo biti prvih nekoliko dana.Sretno.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
3.11.2008 23:08:58   
lejlašh
Pola radnog vremena će izdržati, i moja mrvica je, ja sam krenula raditi kada joj je bilo 4 mjeseca. A za cijelo radno vrijeme- prvi mjesec će ti biti kritičan- možda je najbolje poslušati Amru i napraviti zalihe mlijeka, a već sa 8 mjeseci moći će i bez tih mliječnih obroka dok si na poslu, neka onda bude jedan obrok voće, jedan povrće i između užina - keks od riže ili nešto slično. Dojiti ih možeš ujutro, kad se vratiš i pred spavanje, to je ipak dosta mlijeka za njih.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 9:43:48   
Suzana
Cure moje, hvala vam.
 
Amrino, znala sam da ces savjetovati banku mlijeka...user posted image
Ne mogu Amrino to, ja imam jako puno mlijeka hB, dvojica momcina se hrane bez problema, pa meni sada kad se priblize 3 h pocne kapati i nadolaziti, sama znas sto vise izvlacis da ce vise i nadolaziti, tu cu sebe dovesti da mi sve vise nadolazi i da dobijem mastitis, a njih dvojica eto jedu 5 x u toku dana kad su budni, i vjeruj da i tada budu hB siti, bljuckaju, povracaju visak. Ja sam se samo par puta ispumpala da preko noci muz nahrani, i onda kad mi jedan od njih dvojice tu siku ne podoji, ona se skameni, skameni se ako se ne probude 2 x u toku noci nego jednom - ponuda i potraznja je takva... U pravu si, moderno vrijeme i emancipacija, koliko je na neki nacin pomogla zeni, toliko je i odmogla... user posted image
I ja mislim da ce imati jednu flasicu kada im bude 7 mjeseci, a ja na punom radnom vremenu, sta mogu - mislim da mi ne mogu biti bez mlijecnog obroka 8 h... I onda bi bilo OK da se taj balans uspostavi, ujutro podoj, popodne i navece, i naravno, ukoliko se nastave buditi i dalje u toku noci...
Mamyca, Lejla, i vama hvala. Lejla, nakon 4 mjeseca, o Boze, kako se to pregura...
Proud mom, razumijemo se, tako da su sve rijeci suvisne...
Nadam se da vas nisam upeglala, ali vi majke me sada jedine mozete razumjeti.
Jos jedno pitanje, s cim mogu pojacati vocni obrok da bude kaloricniji, vidjela sam neki keks, da li Hipp ili neki, kada se uvodi taj gluten, i da li ti keksovi imaju glutena...
 
Pozdrav svima!

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 9:48:45   
mamyca
Neznam mislis li na hipp keks od 6 mjeseci?Ja sam ga malom nedavno kupila i dajem mu ga samog on ga pomalo grickaA za voce,pomjesaj mu jabuku i bananu,to moj voli.

< Poruku je uredio mamyca -- 4.11.2008 9:49:29 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 9:50:42   
nesanica
Suzana, vocnu kasicu mozes pojacati sa rizinim pahuljicama i slic. koje su bez glutena. A ja koliko znam svi ti keksici sadrze gluten.
Gluten se uvodi u ishranu  u 8. mjesecu a bolje je sto duze ga ostaviti po strani....

A ako hoces da ti bebe malo grickaju neke keksice kupi im one od rize, oni su bez soli i secera, puno zdraviji od tih hipovih koji su puni secera i to bas nije naj za ovako male bebe!


< Poruku je uredio nesanica -- 4.11.2008 9:52:41 >

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 9:53:29   
mamyca
Da,totalno sam zaboravila,Amrino je govorila,zitarice i u njih izgnjecis ili izmiksas krusku,jabuka itd.A imaju fine hippove zitarice sa bananom i breskvom bez glutena te su isto super.
user posted image a i ove su dobre,al ih ja jos nisam nasla.


< Poruku je uredio mamyca -- 4.11.2008 9:57:19 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:00:27   
Suzana
Ma da mamyce, taj neki Hipp od 6. mjeseca, pretpostavljam da ne sadrzi gluten. Ma eto cisto da taj obrok bude kaloricniji i da ih drzi dok ja ne dodjem. Ma da, zitarice, proso od DM-a po savjetu Amre, trazila sam i tu DM puru, ali nema je - ne znam da li je to proso (Hirse, ali ne one pahuljice nego bas lici na puru?).

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:03:52   
mamyca
Sad sam gledala na njihovoj stranici,sadrzi ali u dozvoljenim kolicinamauser posted image ,ne znam moj ih jede po malo i sve je ok.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:06:26   
Emina*
Suzi, to ti je sve proso....
Imas samo Hirse (to su ti kao kuglice prosa), a Hirse flocken, ili tako nesto,
i to je proso u pahuljicama.... 
A sto se tice pure, to ti je obicna palenta (kukuruz), koju i mi jedemo....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:06:27   
Suzana
Baj d vej, ovih rizinih pahuljica nema nigdje, ja sam uzela onu Baby's first milk pap od Hippa takodjer..
Eminica ove trazi, i Eminice, ako nadjes, javi pliz...
 
Kada vec spominjete rizine pahuljice, imam jedno pitanje za vas glede rize.
 
Meni je mama i u trudnoci a i poslije uzimala Encian SMEDJU RIZU.
Rijec je od 100% neglaziranoj smedjoj rizi dugog zrna i posebno je naglaseno da ne sadrzi gluten.
Ja sam tu rizu jela tako da je skuhamo, pa je u blenderu smiksam sa mlijekom i puno meda.
Sta vi mislite da li bebonci mogu isto tako nju jesti (Encian je kao zdrava hrana...), skuhanu i izmiksanu (naravno ne sa mlijekom iz tetrepaka i naravno bez meda), u kombinaciji sa vocem ili povrcem?
Ja nesto kontam da bi to bilo sasvim OK, moja mama misli da malo sacekam, jer kao riza ima onu ovojnicu i bez obzira na blender, ovojnica ne moze da se smiksa, ali po meni nije strasno.
Ako se slazete sa mnom da bi i ovo mogli jesti, pogotovo sa 7 mjeseci, eto dobre ideje i za vase bebe, a sigurno je zdravo...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:08:59   
Emina*
Ja sam Bakiru davala onu obicnu rizu, Uncle Bens, samo mi se ne svidja kako se izmiksa, tako da sam odustala od nje..  Sad mu dajem Nestle, ali ubacim samo kasikicuu neku vockicu ili povrtku...
A sto se tice Hipp rize, nisam nasla....
U stvari, jesam, ali u Njemackoj user posted image   user posted image   Tako da za koji dan treba da to dobijem.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:09:28   
Suzana
Draga moja Eminice,
 
Znaci mogu im taj proso davati i u tom obliku a da nisu pahuljice?
Sto se tice pure, mi uzimamo Zlato polje palentu - znaci nase drage bebe mogu i to jesti... Mada pura samo prodje kroz organizam, od nje si pravo brzo gladan... user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:10:53   
Suzana
E ako si Bakiru davala ovu Uncle Ben's onda mislim da i ja svojima mogu ovu Encian.
Javim ti kako je proslo, pa da i Bakir proba ako se mojima svidi hehe.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:11:08   
Emina*
Moze taj proso, i ja sam taj kupila, samo sto ga malo duze kuhas... 
A za tu palentu, i ja koristim tu, i dajem mu, pomijesam sa mrkvicom, jabukom ili sl,
i vjeruj mi da ga zasiti....
Mozes djecacima svojim da malo kasnije uvedes krompiric sa mrkvicom, i on isto fino zasiti...
Sretno ti Suzi user posted image   user posted image

Javi i ti za tu Encian, pa da i Bakir proba user posted image
Ej, znam nekad da kazem, lijepo dojenje, i samo dojenje user posted image   user posted image


< Poruku je uredio Emina* -- 4.11.2008 10:12:16 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:14:00   
nesanica
Evo sta je u Njemackoj novo sad od Milupe....Pahuljice su od 4. mjeseca i sadrze meduser posted image



user posted image

user posted image user posted image

user posted image user posted image


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:15:25   
Emina*
Nesanice, da nije samo aroma meda, ili su bas stavili med??
Ne mogu da vjerujem user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:16:49   
nesanica
Palenta njih vjeruj zasit...eto imas kombinacija pa probaj i javi jesu li prihvatili bilo sta.
Sretno!!!!!!!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 10:19:37   
nesanica
Emina, cio proizvod je Bio i navodno med je preradjen da ga bebe mogu jesti u ovim pahuljicama bez problema...
Vala od 4. mjeseca, halloooo.....

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 11:37:34   
Amrino
Ok, bez banke mlijeka user posted image . Ali vise sam mislila da upravo izbjegnes taj problem o kojem pricas- jer ako im ukines taj npr. jedan podoj (odnosno 2 jer ih je dvoje user posted image ) i umjesto toga im das AD- ti ces imati problem sa previse mlijeka...a ako uhvatis ritam tako da umjesto jednog podoja- ispumpas to mlijeko za sutra- ti neces imati problem a oni ce papati tvoje mlijeko. Naravno trebalo bi ti par dana da skontas kada je najbolje da pumpas i a sisama koji dan da skontaju kada ti treba mlijeko...user posted image
I kod mene je slucaj sa mnoooogo mlijeka (bogatstvo sam dala na tufere za dojilje koje jos uvijek koristim) ali je isto tako slucaj da npr. dok Hamza doji jednu siku na drugu mlijeko lije...Mozda da probas izvuci mlijeko na taj nacin?
Mozda sam dosadna sa ovim insistiranjem ali vjeruj mi da razmisljam na glas...postavljajuci se u tvoju situaciju. Ne znam sigurno ni sta bih ja uradila. Zato je po mom misljenju najbolje da probas nesto ovako dok si jos tu s njima. Ukoliko vidis da ni kroz par dana jedna opcija ne ide- probas drugu. Mozes probati vise varijanti i imaju vremena da se naviknu na novi rezim do decembra.
Sto se prosa tice- das im u tom obliku kada se skuha. Nema potreba ze blindanjem.
Pura- mozes kupiti onu koju ti pravis sebi. Znam da je kod nas uvrijezeno misljenje da pura samo "prodje" kroz organizam ali nije to bas tako. Kukuruz je jaaako zdrav i hranjiv. Pospjesuje probavu (sto je jos jedan +) ali ne sluzi za to da te "protjera". I meni su se cudili kada sam to Hamzi davala...u smislu pa protjerace ga. user posted image .
Mozes i proso i puu mijesati sa cim stignes, i sa vocem i sa povrcem.
Rizu bebe mogu od pocetka. Samo nemoj davati integralnu jer je mnogo teska za svariti. Moj izbor je basmati riza- koju i sama koristim i fantasticna je. Nema nikakve potrebe da blindas ista od ovoga. samo malo oblikuj viljuskom. Nemoj ih navikavati na skroz blindanu hranu. vec cu dovolno jaki da mogu jesti i komadice. Ja sam Hamzi davala od samog pocetka i komade jabuke i rizinih kolacica. Kada god je odlomio veliki komad- ispljunuo bi ga.
Znaju oni bona vise nego sto mi mislimo. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 13:05:39   
Suzana
E stara, hvala tebi na tvom razmisljanju i savjetima...
Izvini se muzu u moje ime, ali moram reci da ste me sa svojim postovima ipak malo umirile.
Kad vama bude trebala neka podrska, "zovite", tu sam. user posted image
Ma nadoci cu u ova dva mjeseca sta i kako.
Decembar cu uspjeti bez problema (pojacam vocni obrok, pa ce izdrzati do 13:30) i raditi postepeno i lagano na tome da im izbacim podoj u 15 h a zamijenim ga sa ruckom prilagodjenim njima - povrce, zitarice, pa i meso ubrzo, jer ce im tada biti 7 mjeseci, supice i sta ja znam sta se sve smije davati...
A sa mojim sisama cu se vec snalaziti, vjerovatno kao i sve druge zene... user posted image
Obavijestim vas blagovremeno! user posted image
 
Cuj basmati rizu Amra koristis? Imam je svakako, mi je vrlo cesto jedemo (takodjer Zlato Polje), i mnogo je ukusnija od obicne. Ova koju sam spomenula nije integralna (smedja riza???), bar ne pise da jeste i mislim da je zdrava, bar se ovi Encian furaju na to. Ma kome sada vjerovati, ja vala ni ovom HiPPu ne vjerujem, bez konzervansa, potpuno prirodno a moze stajati 2 godine? WTF...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 21:38:14   
proud mom
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Rizu bebe mogu od pocetka. Samo nemoj davati integralnu jer je mnogo teska za svariti. Moj izbor je basmati riza- koju i sama koristim i fantasticna je. Nema nikakve potrebe da blindas ista od ovoga. samo malo oblikuj viljuskom. Nemoj ih navikavati na skroz blindanu hranu. vec cu dovolno jaki da mogu jesti i komadice. Ja sam Hamzi davala od samog pocetka i komade jabuke i rizinih kolacica. Kada god je odlomio veliki komad- ispljunuo bi ga.
Znaju oni bona vise nego sto mi mislimo. user posted image user posted image user posted image   "baca



"basmati"... e moram ja, vještica, da ovo kažem.... MM koji je inače austrijanac ali govori naš gotovo pa savršeno ovu rižu zove "pas mater".... kaže da ga "baca" na tu našu psovku... kada god idemo u kupovinu i na um mu padne da nam treba i riža, kaže mi: "a pas mater???"... ne moram vam valjda objašnjavati da u seupermarketima nismo "uvijek" sami i da je bilo momenata kada bi to čuo i neko sa strane... a jaaaa, da u zemlju propadnem...

sorry curke ali morala sam... tako me zasmijalo kad sam vidjela da je amrino ovo napisala da sam jednostavno morala ovo napisati...

pusaaaaaaaaa

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 21:49:35   
Visnja RR
user posted image  muz ti je lik user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 21:54:21   
Amrino
user posted image user posted image user posted image
Totalno baca na "pas mater".


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 22:12:58   
proud mom
višnjo... jesam li te mogla vidjeti jučer na vilsonovom sa malenom i suprugom??? a???

a što se tiče MM.... user posted image


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 22:19:13   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: nesanica

Evo sta je u Njemackoj novo sad od Milupe....Pahuljice su od 4. mjeseca i sadrze meduser posted image



user posted image

user posted image user posted image

user posted image user posted image




pa mozda ga prerade sa sterilizacijom (vakuminarom) tako da nebi mogao prezivijet, al dali je 100% unisten, neznam, ima ju oni riznepahuljice i bez rize.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *