|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 22:20:36   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: semi83

ima ju oni riznepahuljice i bez rize.




user posted image user posted image user posted image zapravo bez meda user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 22:31:50   
Romali
IZVORNA PORUKA: proud mom

IZVORNA PORUKA: Amrino RR





"basmati"... e moram ja, vještica, da ovo kažem.... MM koji je inače austrijanac ali govori naš gotovo pa savršeno ovu rižu zove "pas mater".... kaže da ga "baca" na tu našu psovku... kada god idemo u kupovinu i na um mu padne da nam treba i riža, kaže mi: "a pas mater???"... ne moram vam valjda objašnjavati da u seupermarketima nismo "uvijek" sami i da je bilo momenata kada bi to čuo i neko sa strane... a jaaaa, da u zemlju propadnem...

sorry curke ali morala sam... tako me zasmijalo kad sam vidjela da je amrino ovo napisala da sam jednostavno morala ovo napisati...

pusaaaaaaaaa



I moj ovo uvijek kaže user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
4.11.2008 22:54:29   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: proud mom

višnjo... jesam li te mogla vidjeti jučer na vilsonovom sa malenom i suprugom??? a???

a što se tiče MM.... user posted image



a jesi, jesi...pa sto se bona ne javi? ...user posted image
ja svaki put kazem muzu da trebamo svi sa RR imati naljepnice na kolicima da se prepoznamo user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
5.11.2008 9:33:57   
Suzana
Mene vam je lako prepoznati na Vilsonovom sto se tice kolica, ne treba mi naljepnica. user posted image
 
Sto se tice rize, spominjala sam ovu Encian, Amrino rece da je integralna teska za svariti, konsultovah se s mamom, i izgleda da je ova koju imam ipak integralna... Sto znaci otpada za decke bar za sada.
 
Basmati - pas mater... Hehe, meni nesto ne baca na pas mater hihi.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
7.11.2008 22:27:52   
Suzana
E zene, hvala jos jednom na ovim vasim savjetima, bas mi je bila panika, a kopiram sljedece sto sam napisala na drugoj temi, a tice se ove moje situacije sa prehranom i poslom:

Bili smo i na kontroli i Dr me je utjesila sa dojenjem i cvrstom hranom o cemu sam pisala i panicila.
Dok budem radila pola radnog nece mi biti gladni jer ce imati vocni obrok dok ne dodjem, a kada se vratim na puno radno, ona jedna flasica AD-a koje me je bunila... Dr je rekla da im ne dajem flasicu, kako ih ne daj Boze ne bih odbila od sise, nego da im formulu dam u mlijecnom obroku, da li sa zitaricama, pahuljicama... Neki oblik hape na kasikicu ili eventualno casa sa kljunom. Tako da sam sada smirenija sto se toga tice, hB, a nisam smirena glede mog povratka na posao. user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
2.2.2009 9:13:58   
Anoniman
Evo ja se s jednim problemom borim vec mjesec dana, ali ne ide.

Ja sam Davudu prestala blendat hranu, vec mi izgnjecim i da jede. Ali on nece, cim osjeti neku grudvicu odma pljune. Probala sam i sa hljebom. Kad smo jeli i on je sjedio s nama i ja mu umocim hljeb u saft, da je bila supica, i to dobro natopim. On je zinuo, ali cim je osjetio hljeb, tu mrvicu, pljunuo je.
Vec ima dva zubica i mislim da je vrijeme da prestanem blendat.

Kakva su vasa iskustva?

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
2.2.2009 13:02:44   
Suzana
Draga Maida,
 
Ja hB nemam tih problema. Od kako smo počeli sa čvrstom hranom ja njima gnječim viljuškom (možda sam im samo par puta izblendala na samom početku) i sve lijepo jedu. Posavjetovala me je i Amrino, da naše bebe iako možda nemaju zuba imaju jake desni i mogu žvakati. U to sam se sama uvjerila, a ima beba kojima i do godine ne izbije nijedan zubić, pa neće valjda jesti izblendano da bude kaša sa godinom? I na kraju krajeva, šta to moji dječaci mogu žvakati sa ona svoja 2 zubića user posted image .
Moj ti je savjet da se potrudiš i da mu svaki dan daješ hranu koja nije totalno ispasirana, pa će s vremenom prihvatiti.
Znam za slučajeve gdje djeca od 2, 3 godine i dan danas jedu potpuno ispasiranu hranu jer su tako navikli.
Držim ti fige da Davud čim prije prihvati komadiće hrane. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
2.2.2009 13:04:50   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Suzana

Znam za slučajeve gdje djeca od 2, 3 godine i dan danas jedu potpuno ispasiranu hranu jer su tako navikli.



To ne mora znaciti, jer moja se Tea bila navikla na skroz pasirano, pa cim je posla u obdaniste to se promijenilo!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
2.2.2009 13:11:57   
Anoniman
Hvala ti Suzana, i ja sam cula da se djeca naviknu pa nece nikako da zvacu, pa mi je zbog toga bila frka.
Pokusam ja njemu dati, fino izgnjecim, i mucimo se, pocne se davit i onda ja izmutim i sta cu. E sad cu rucak izgnjecit pa cemo da vidimo, pa ogladnice guzana pa ce onda jest.

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
5.2.2009 19:44:08   
Golubica
Imam problem, i ne znam vise sta da radim. Moja Asja cim vidi flasicu okrece glavu. Nece ni da je pogleda. Vec sam joj uvela voce i povrce. Kada kasicicu vidi jako je sretna i hoce jesti sve sto joj pripremim od kasica, ali ne i flasicu. Ima li neko neki savjet???user posted image

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
5.2.2009 23:55:10   
ziki
Najverovatnije se zasiti dohranom pa nece mlijeko. Meni se desi ponekad  da mu se kasica svidi pa pojede ko veliki a onda po 4-5 sati nece da doji, a meni grudi da puknu jer inace doji na 2 sata. Probaj da obustavis dohranu na par dana da se vrati na mlijeko a onda samanji kolicinu hrane.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
6.2.2009 10:51:20   
Suzana
Znam par slučajeva da se bebe odbiju od sise ili flašice kada počnu jesti čvrstu hranu - valjda hoće da budu velike prije vremena. user posted image
A vidi i da pomjeriš tajming, možda zaista ne bude gladna...
 
@Ziki, ženo na 2 h dojite još uvijek, pa više mu je od 8 mjeseci? user posted image  
Nadam se da me nećeš pogrešno shvatiti, samo sam iznenađena, moji kad bi tako često dojili, i još jeli čvrstu hranu, ispovraćali bi se živi hihih.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
6.2.2009 10:58:05   
Anoniman
Davud je pio caj iz flasice dok je bio skroz manji, pa mozda do 4. mjeseca. A sad samo hoce popit iz case, obicne, nista na cuclu ili kljun. Dzaba pare davala.

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
6.2.2009 14:17:17   
ziki
Suzana, ko sa 3 mjeseca ko sad, na 2 sata, eventualno 3 ako se zaigra pa zaboravi. Velika je maza i vise su podoji da se mazi i igra nego sto je gladan al eto pustam ga dok mogu, tj dok ne radim a posle ce se i on disciplinovat.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
11.2.2009 20:13:42   
Anoniman
Kad se moze uvest neki namaz, tj. kad i mu mogla namazat neku kriskicu da pojede. Ne mogu se sjetit kad sam kcerki, ali znam dasam joj one mlijecne namaze dala, ali eto ne znam od kad.
Pa ako neko ima iskustvo nek javi.

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
6.4.2009 10:33:52   
SelmaK
Drage forumasice,

imam jedno pitanje, tacnije trebam savjet. Mislila sam Aladinu praviti ovih dana supicu ili nesto drugo sa zarom/koprivom. Interesuje me da li je neko od vas to vec probao, pa ako jeste neka mi javi. Znam da je zara jako zdrava, bogata zeljezom, a moja svekrva ju je ubrala na planini, pa jos znam i da je sigurno cista. Ali, ipak se malo brinem i oklijevam, jer nisam sigurna da li moze izazvati neke negativne reakcije!!

Ako imate svojih isustava ili savjet, molila bih da mi javite!

Hvala!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
6.4.2009 10:44:05   
Suzana
Selma,

Super ti je pitanje. Ja nažalost nemam odgovor, ali možda neka od forumašica bude imala. I ja bih im rado dala, upravo zato što je žara puna željeza i vrlo zdrava.
Zato ću da pratim ovu temu. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
6.4.2009 10:57:53   
hanabanana
Ja nisam davala žaru prije nego je napunila godinu dana.
Ne zato što ne treba, nego nisam imala priliku imati je svježu i provjerenu.
Kasnije sam joj davala, pravila bih žarenjak, nešto kao uljevak - brašno, mlijeko, prašak za pecivo, mladi sir, jaja i žara. Umiksano i ispeceno u rerni.
Ali već je bila veća. Skoro dvije godine je imala.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
15.4.2009 15:54:48   
SelmaK
Suzana, kao i ostale forumasice koje žele i ovo da uključe u ishranu,

ja sam Aladinu dala prije par dana žaru. Malo je obarila/prokuhala, pa onda dodala pavlake i mlijeka i sve jos malo kuhala. Sve je pojeo, naravno uz prilog.

Mislim da ću opet sutra da mu je pravim!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
20.4.2009 23:41:35   
Golubica
Opet imamo problem sa flasicom. Asja je skoro pa u potpunosti izacila flasicu. Nece da pije AD ni u snu. Ne znam sta da radim vise user posted image user posted image . Nije mi problem preko dana, ali zaspi oko 20 h i ne budi se do 7 h ujutro. Inace je hranim oko 23 h na snu, ali nece vise ni to. Sta da radim?user posted image user posted image

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
21.4.2009 8:53:29   
Skvo RR
Koliko ti Asja pije AD-a po danu.. Uma je izbacila vecernji obrok ima mjesec dana...Mislim ja bi je mogla nahraniti kroz san, ali mi to bezze kada ne trazi. Popije po danu 3X150 ml Aptamil 2 i jednom 120 u zitnoj kasici sa vocem. Mislim da joj je to sasvim dovoljno, jer ima  i pozamasan slani obrok.
Mozda da joj mjesas kasice sa AD mlijekom....vidim na Nestle kasicama pise da mogu 2 obroka dnevno, e tu ti ide 160 ml AD-a po kasici...Pa da ga tako unese...Vidjela sam ti u gornjem postu da voli da jede kasikicom..Mislim da je sasvim normalno sto ne pije iz bocice..jako puno forumasica ima cije bebe ne piju bocicom... Jesi  li probala sa "magicnom casom"?(nisam sigurna da se tako zove, ali znas na sta mislim).

< Poruku je uredio skvo -- 21.4.2009 8:58:44 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
21.4.2009 12:15:00   
Golubica
Asja inace pije ujutro u 7 h 180 ml, ali sada je to skoro pa izbacila. Tesko da je mogu i oko 15 h nahraniti flasicom, kada inace jede 150 ml. Vec neko vrijeme odbija i onu zadnju flasicu u 23 h, kada je hranim na snu. Nije mi problem preko dana, hranit cu je necim, ali mi zao sto ona zaspe oko 20 h i ne budi se do jutra. Ipak je mala da tako dugu bude bez hrane. A ona jos nikada nije zaplakala zbog gladi, prije sam se pitala cak ima li taj osjecaj, hehe. 

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
21.4.2009 12:27:48   
Skvo RR
Golubice,
Opet ja mislim da je super sto mi bebe ne jede po noci...jer je to visak....ok kada su male...ali sada po citav dan nesto papamo, pijemo...mislim da tako postaju kao mali ljudi...
Vidi, ja imam jednu knjigu u kojoj pise da bebama koje imaju kvalitetnu i pojaku kolicinski ishranu po danu, ne treba nocno hranjenje, bebe vec od 6 mjeseca mogu izdrazati (po toj knjizi) 11h u komadu, da ne jedu.

Ja bi joj npr. mogla davati obrok prije mog spavanja, ali to mi bezze....kada vec ne trazi....a vjeruj mi ja imam jednog galamdjiju koji ne trpi glad ni sekunde...

< Poruku je uredio skvo -- 21.4.2009 12:30:36 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
21.4.2009 12:33:47   
Golubica
Ma ne mogu biti pametna, zao mi flasicu totalno izbaciti, jos je mala. A jede sve ostalo, sta god da joj ponudis. Malo sam se i ja opustila, pa joj dajem veci izbor hrane, naravno ne svasta. Skvo hvala ti na savjetima. Muku mucimo sa jednim, a pitam se cesto kako je moja mama prije 22 godine dvoje odhranila, blizance. Brat sa tri mjeseca flasicu odbio, jaja ga odhranila, hehe. Odoh off topic.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: potreban savjet u vezi ishrane
21.4.2009 13:47:28   
Suzana
IZVORNA PORUKA: SelmaK

Suzana, kao i ostale forumasice koje žele i ovo da uključe u ishranu,

ja sam Aladinu dala prije par dana žaru. Malo je obarila/prokuhala, pa onda dodala pavlake i mlijeka i sve jos malo kuhala. Sve je pojeo, naravno uz prilog.

Mislim da ću opet sutra da mu je pravim!


Jeli smo i mi žaru hihi. Isto sve pripremili kao i špinat i ubacili u leću sa puretinom.
Malo željeza je uvijek dobrodošlo za male organizme. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *