|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
28.10.2008 8:39:41   
ElmaB
Sam griz, bez ikakvih dodata je stvarno bljutav. Ja sam u njega uvijek nesto dodavala. Voce ili neki drugi ukus, u ovisnosti koliko dijete ima mjeseci!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
6.11.2008 8:50:19   
bebacha
jeli neko kupovao cokolino plus.on je od 12 mjseci ali mene interesuje zasto.je4la sam ga u trudnoci i kako mi se cini isti je kao i cokolino samo sa dodatkom zitatica.mislim da bi se mogao jest i ranje ali mi treba vase misljenje u vezi toga

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
6.11.2008 11:12:58   
Amrino
IZVORNA PORUKA: bebacha

jeli neko kupovao cokolino plus.on je od 12 mjseci ali mene interesuje zasto.je4la sam ga u trudnoci i kako mi se cini isti je kao i cokolino samo sa dodatkom zitatica.mislim da bi se mogao jest i ranje ali mi treba vase misljenje u vezi toga



Ako na kutiji pise od 12. nemas ti onda sta tu misliti. Moze se tebi po ukusu ciniti da je isti ali ko zna sta u njemu ima...Procitaj sastav na kutiji...uporedi sa sastavom na "obicnom" pa ces vidjeti. Meni samo nije jasno ZASTO hoces da dajes taj plus? Hoces da se beba ubrzano "razvali" i udeblja...? 


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
7.11.2008 12:11:34   
bebacha
pa ko je rekao da cu joj dati.samo me interesuje po cemu je to on poseban da nemoze do 12 mjeseci.nisam joj ni planirala davati

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.11.2008 9:59:11   
ElmaB
Draga moja, mislim da on u sebi ima nesto kao korn fleks, pa je u tome razlika. Nedavno je bila djecija emisija u kojoj su spominjali cokolino i cokolino plus i cini mi se da je to ta razlika. U principu mislim da je to sve isto, nego je jos samo jedan novi proizvod na trzistu! I ne brini se neces udebljati niti razvaliti dijete ako mu ponekada das cokolino. Naravno nece to biti non stop, ali ponekad, zasto ne! Ni moja se Tea nije udebljala, a jela je cokolino i to vrlo cesto, jer joj se veoma svidio!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.11.2008 10:40:08   
bebacha
hvala ti puno na normalnom odgovoru.cokolino jede a sam cokolinom plus cemo jos sacekat

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.11.2008 11:48:29   
ElmaB
Ja cu svojima, ako Bog da, za desetak dana prvi put napraviti cokolino. Cisto da promijene, a znam da ce im se svidjeti! A, kome i ne bi!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.11.2008 12:46:57   
treselle
evo moja kolegica ima jedno pitanje. Sa kojiko mjeseci starosti se smije djetetu davati supica skuhana na telecoj koljenici?

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.11.2008 13:31:40   
ElmaB
Ja pocela sa pet i po!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu treselle)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.11.2008 14:20:59   
Visnja RR
ja jos nisam... tek prije 15 dana sam pilecu supicu... temeljac naravno... i ubacim ga svaki dan u kasicu s povrcem (jednu kocku smrznute pilece supe)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.11.2008 15:24:33   
simba
I ja sam pocela sa 5 ipo mijeseci
Bebachu se pravo svidja.
Sad ima 9 mijeseci i dajem mu one sto na kutiji pise od 6mj.
i od 8 mj. (frutolino,keksolino , ljesnjak cokolino..)
A sa onim pravim cokolinom pricekat cu dok ne napuni 12.
kako i pise na kutiji nebih da experimentiramuser posted image


_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
12.12.2008 16:52:49   
Gigana
ja sam supu od teleće koljenice dala sa 6 mjeseci.  Prvo sam je dobro iskuhala (oko 1,5 sat) i onda procijedila, pa kad se ohladila presula sam je u plastične čaše sa komadima mesa i u zamrzivač.  Onda mu vadim po jednu čašu i u to dodam povrća i eto ti ga super zdrav obrok.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
12.12.2008 17:14:38   
andji
Sergej te lino proizvode jede svaki dan,te čokolino,te rižolino,grisolino,karmelino...pre par dana smo kupili kukuruz i rižu,i to mu dam umjesto jednog slatkog obroka,i uopšte se NIJE RAZVALIO,NITI UDEBLJO....mislim da je te proizvode izmislio neko PAMETNIJI od nas,i vjerovatno garantuje za to,a do nas je samo hoćemol im dati ili ne da klopaju,Sergej je jeo sa 10 mjeseci čokolino plus i nije mu bilo ništa,ko kako hoće nek izvoli,mada je svako dijete individua za sebe.Dijete treba od malena navikavat na sve ukuse,pa tako i na slatko,ali naravno u normalnim količinama,kao i sve ostalo

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
12.12.2008 17:18:47   
adja
moja Nađa od cetvrtog mjeseca je pocela da jede supice i kasice u malim  kolicinama koje sam joj ja pravila. A sad sa šest mjeseci jede grizolino i frutolino

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
12.12.2008 21:11:43   
Amrino
Sve poruke koje nisu u skladu sa prvilima ovog foruma ce biti izbrisane- zato drage moje- vratimo se temi user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010


Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
14.12.2008 20:06:31   
batterfly
Bebacha,ja sam kupila taj cokolino plus i dala djetetu malo prije prvog rodjendana da probamo,meni je ok,a i bebachu se svidio,....A ti ipak sacekaj jos,ima dosta sad ovih stvari od 8mjeseci koje mozes davati,a ovaj plus kad dodje vrijeme...

LP

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
15.12.2008 11:22:01   
bebacha
ma problem je sto ona slabo hoce to.samo cokolino ljesnjak i karamelino pa jedva cekam da obogatimo jelovnik

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
15.12.2008 11:33:39   
mišur
Ja sam imala u zalihama Keksolino i Karamelino, mislim da su namjenjeni bebama preko 8 mjeseci, i kad sam vidjela sastav-u svakom ima šećera-sve sam pobacala.
Sad samo uzimam Nestle žitne kašice, jer u njima nema šećera, a i Luka ih puno više voli. Imeni su dota ukusnije...Pa ja pojedem ono što ostane iza njega...user posted image
Jedino mu od Lino proizvoda dajem kukuruz i riža/kukuruz.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
15.12.2008 11:39:55   
bebacha
keksolino,karamelino su od 6mjeseci

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
15.12.2008 11:40:27   
nely
mi smo od danas poceli sad frutolinom(kojeg sam kupila u bih)i sve je pojeo...nazalost ovdje nema nasih proizvoda veliki izbor,pa smo nesto kupili na feriu a nesto iz danskog asortimana.tako da cemo mijesatiuser posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
25.12.2008 12:13:40   
Amrino
IZVORNA PORUKA: sanny

Drage mame,

dobila sam cokolino iz bosne tj mama donijela da bebica proba ali zbog veliki prtljaga donijela ga je samo u kesi a ambalaze nema. Pa me zanima kako se to pravi uopce i od koliko starosti beba smije da jede?? I ako neko zna sadzaj bilo bi mi od velikog znacaja..

hvala


IZVORNA PORUKA: anitaMO

moze od 8 mjeseci.stavis mljeko toplo ili hladno i koju kasiku cokolina i dobro promuckaj i to ti je to.ukucaj na guglu cokolino pa ce ti izbaciti stranicu.


IZVORNA PORUKA: ElmaB

I ja sam tako pocela otprilike sa 8 mjeseci. I nikada ga nemoj praviti previse gusto, jer dok hranis dijete cokolino se sam zguscava. Bolje rjedji, pa ce se on vec sam zgusnusti, a i beba ce ga lakse progutati. Kada je pregust postaje ljepljiv!


IZVORNA PORUKA: kana

mmm kupim i sama pojedem
Tarik je jos mali za to,na moju radost


IZVORNA PORUKA: mamina cura

Koliko ja znam, cokolada ne ide prije godinu


IZVORNA PORUKA: Aminad

I meni se čini da čokolada ide tek s godinu ali opet svaka majka će sama odlučivati ali me jako puno nerviraju proizvođači. Prije par dana htjela sam da kupim nestle žitarice i imala sam izbor s medom( ) ili čokoladom! Ni jedno ni drugo ne ide prije godine. Ja vjerujem da su unutra tek arome meda i čokolade i da je prilagođeno djetetu od 8-9mj. ali je baš bezveze pogledati.


Ja se zaista izvinjavam ovo i nije tema i nema veze sa postavljenim pitanjem ali pošto je već odgovoreno na pitanje ja sam morala da iskoristim priliku ida se istresem na proizvođače .


IZVORNA PORUKA: dinaa

Ja sam cokolino uvela od 10 mjeseci ali moja princeza uopste nije odusevljena i nece da jede ali karamelino smaze u tren oka


IZVORNA PORUKA: sanny

Ja sam probala i onako pojela je mada vec drugi put nece.. al sam zato ja pojela  kod nas u danskoj uopce nema ni keksolina ni medolina ni nista..sve je od zitarica i onako monotono.. ja pravim domace mislim da je zdravije.. pozz



IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ma nije nikakva prednost sto imamo kupiti toliko industrijskih pripravaka. Ko zna sta je unutra i da li je to dobro za male bebe  Ipak je bolje, ako se moze, kuhati sama i onda davati. Kao da je problem skuhati karamelino ili cokolino?


IZVORNA PORUKA: adannn

ja svojoj bebi dajem rižolino i to jaaako voli,međutim keksolino joj ne prija mada meni ima duplo bolji ukus.Čokolino još nisam probala jer joj je tek 6 mjeseci.A to da se čokolada ne smije prije godine dana,pa nije čokolada upakovana u čokolino,čokolino je prerađen.Probajte čokolino pa ćete osjetiti da nije kao obična čokolada.




IZVORNA PORUKA: bebacha

ja nemam nista protiv cokolina.mojoj malenoj je 6 mjseci pa nam je jos rano za cokolino ali jedva cekam da ga pocnemo papat.ssssssssss i mama voli cokolino


IZVORNA PORUKA: lejlašh

Ja sam kao mala mogla jesti samo rižolino i uvijek su mi oči ostajale ne drugim hapicama (celijakija). Zato sam kao velika sve nadoknadila
Srećom Merjem nema tih problama ,hvala Bogu, ali ona ne voli za sada te hapice, a i malo mi je teško a one koje se prave sa mlijekom, jer ona doji i slabo podnosi ostala mlijeka - odmah se izaspe oko usta, ali srećom brzo prođe.


IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

I ja sam pocela davati sinu cokolino ali sam onda cula od vise osoba da dojenje i cokolino nikako ne idu zajedno jer imaju neke supstance koje se ne podudaraju, eto  kao da mu dajes hapu ok ali dojenje i to nikako pa Vas molim ako koja od vas zna je li to tacno da mi javi jer sam mu ukinula cokolino a strasno ga je volio. Pozzz


IZVORNA PORUKA: adannn

jasmina ne vidim razloga zašto mu ne daješ,ako si već počela bebi davati običnu hranu odnosno onu koju smije sve zavisi ako bebacha ima više od 8 mjeseci ŠTO DA NE



IZVORNA PORUKA: kana

ja sam pocela davati pomalo da lizne cokoladu i monte(malo vise od lizne),cokolino jos nisam,ali hocu uskoro:) MM i ja jaaako volimo cokoladu ,pa je vjerovatno nasljedno.


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: adannn

jasmina ne vidim razloga zašto mu ne daješ,ako si već počela bebi davati običnu hranu odnosno onu koju smije sve zavisi ako bebacha ima više od 8 mjeseci ŠTO DA NE



Zato što u čokolinu ima pregršt stvari koje dijete do godinu dana ne bi trebalo jesti: šećer, čokolada...



IZVORNA PORUKA: camm

ja sam svojoj davala i hvala Bogu nista joj nije bilo
nemojte sad zenu prepadati nek svak odluci kako njemu odgovara.




IZVORNA PORUKA: mishka

I ja sam svojoj djeci pocela uvoditi cokolino sa 8 mjeseci jer tako i pise.....Ne sadrzi samo cokoladu i secer,vec i druge supstance,ako sto su:vitamini(B1,B2,B6,C,E,folnu kiselinu.itd.)A i na samom pakovanju pise "djecija hrana",tako da ukoliko ti djete zeli,odnosno,voli cokolino, zasto ne???
Pa pobogu mili,nek se navikava malo i na secer i cokoladni ukus,jer nece mu sad to biti osnovni obrok,vec cisto da djete "zasladi"....

I Jasmina nadam se da nisam zakasnila sa odgovorom,ako ti je djete bas volilo cokolino,mislim da mu nisi trebala ukudati.....neka i drugih stvari pored dojenja....naravno ako je dosao do dobne granice kada se smije davati cokolino!!!


IZVORNA PORUKA: medavi

IZVORNA PORUKA: camm

ja sam svojoj davala i hvala Bogu nista joj nije bilo
nemojte sad zenu prepadati nek svak odluci kako njemu odgovara.


tako je cam
i moji su jeli a i dojili
a bome nama su mame przile brasno
pa pravile supicu i hape!



IZVORNA PORUKA: adannn

nemam više komentara zaista,uglavnom neka svako daje svojoj djeci šta hoće...Pa mnoge su nana stvari davali koje nisu sada nama uredu ali živi smo bože.....



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
25.12.2008 13:28:17   
Ilhana RR
Ja neznam sto su mnogi protiv tih nasih neki proizvoda na kojim smo mi odrastli. PoBogu, neznam da nekom od nas nesto fali.
Ja prakikujem KUPUJMO BOSANSKO kod nas i SVE, absolutno SVE sto bih uzela ovde prvo prekontrolisem ima li nas takav proizvod i kupim ga. Znaci, kad mojoj bude, za dvije hefte 8 mjeseci uvodim joj cokolino, jer znam gdje se ima kupiti i u buduce ce to da jede kao medjuobrok. Mada sam joj pravila jednom, dok je jos pila adaptirano mlijeko sa tim mlijekom i svidilo joj je se, al to samo da probam kad je rodica bila sa svojim malim ovde.

Nevidim razlog da nedajem joj to, pogotovo nesto od cega je moj brat zivio naprimer jer hranu dugo nije htio, cak i danas ga jeda nekad hehe...


Ovde imaju zitarice od zoda, uzasan ukus smrde kad napravis... kad dijete podrigne ono smrdi iz usta... to nejverovatno... kako mi je opet pocela da jede kako treba manje sada jede hapu i manje se osjeti ona smrad tih zitarica...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
25.12.2008 13:38:19   
aammina
dale ste mi ideju uzet cu nesto od tih cokolina medolina videcu kad odem u merkator.super za user posted image  

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
30.12.2008 22:43:22   
kana
probali smo cokolino i njam njam ,svidio nam se (i nama i Tariku)
Kupili smo i ovaj od 12 mj ,pa cemo probati (tata i jauser posted image )


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
1.1.2009 21:13:59   
mynxlee
mm obozava cokolino. i ko god dolazi iz bosne, mora mu ponijeti veliko pakovanje cokolina. ali, pssst... ne smije znati da sam ga odala. hehehe... kad moj Ivan bude na tim kasicama, bojim se da nece imati dovoljno pored svog tate user posted image obozava baby hranu. 

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *