|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
14.10.2008 14:50:51   
larina
user posted image user posted image user posted image bravo .ja sam troje rodila i opet bih na prirodni nacin nebih ni pomislila na bol,samo da je sve ok. i da me oni nemoraju rezati.ma..znala bi se i sama poroditiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image imam  dovoljno iskustva.hvala na dobrodoslici i lijep pozdrav

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
14.10.2008 15:58:25   
beni29
Evo jos jedne zagovornice epidurala...uh ljepota. Ja sam "medicinsko cudo" jer ne osjecam bolove. Vjerovali ili ne i to postoji. Sa prvim sinom promasili su epirudalnuu sve je otislo u noge tako da ih nisma osjecala i nimalo ne zalim jer sam tako lojepo osjetila kada je moja beba izasla a sa drugim je bilo isato tako anestezis je dosao da mi je postavi a ja nista nisma imala bolove a na monitoringu su kontrakcije bile ogromne svakih pola minute...a ja nista. Vjerujte da sam gledala tv u sali za porod sve dok nisam pocela imati napone. Ali naravno uprkos svemu epiduralna je nesto najbolje sto postoji da zeni olaksa porod jer naravno kao prvo manje se umara i kada pocnu naponi lakse je izgurati bebu. Nravno ja skidam kapu svim zenama koje su se poradjale i koje ce se poradjati prirodno....Bravo

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
14.10.2008 21:26:23   
škorpija
I ja bih rado na epiduralnu, ali šta je sa onom doktoricom na Koševu koja je nešto zeznula i žena umrla mjesec dana nakon porodjaja. Koliko znam ta dr. još gore radi. Da sam bilo gdje u evropi ne bih ni sekunde razmišljala, ali kod nas...

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
9.3.2010 9:36:14   
mamica87
Da li neko zna da li daju u ukc u tuzli epiduralnu za carski rezuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
11.3.2010 23:16:27   
rubin

IZVORNA PORUKA: beni29
Ali naravno uprkos svemu epiduralna je nesto najbolje sto postoji da zeni olaksa porod

ovo vjerovatno tvrdis iz tudjih iskustava, jer ti, kako rece, nisi imala bolove, pa ti ni epiduralna nije mogla nista olaksati.
postujem svacije misljenje i pravo na izbor, ali sam ubijedjena 100%, pa i vise od toga, da ni jedna majka nebi nikada izbrala epiduralnu anesteziju kada bi imala sve informacije o prednostima i manama, odnosno rizicima. svaka majka bi zivot dala za svoje djete, pa ne vjerujem da postoje one koje ne bi izdrzale malo bola za svoje djete, bez obzira koliko nizak prag boli imale...razgovarala sam sa desetak zena koje su i po nekoliko puta imale porod sa epiduralnom, ali interesantno je kako gotovo ni jedna od njih nije znala nabrojati ni dva tri nezeljena efekta iste...
nesto o rizicima epidurala...
http://www.healing-arts.org/mehl-madrona/mmepidural.htm
http://www.kimjames.net/epidural_risks_and_side_effects.htm


(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
8.5.2010 17:38:32   
DM
Mene zanima kakve sve komplikacije mogu da proizađu nakon davanja epid. anestezije-ne za porod nego za operaciju noge!
Da ne ootvaram novu temu(nadam se da ne idem mimo teme-uputite me na pravu)-jedan član porodice mi je operisao nogu(nakon lomljenja iste)i izgleda da se radilo pod epiduralnom anestezijom! On sada, nakon 4 dana od operacije se ne osjeća dobro-glava ga boli non -stop, povremeno prestane(tj, malo mu se "razbistri") i to nakon silnih masiranja i sl.a doc kažu da je to kao normalan tok poslije operacije(ovo su sve info iz druge ruke)tako da ni ja neztnam detalje(to za epid. sam skontala jer su mi rekli da ima neki flaster na leđima na mjestu gdje nju daju)!
Te glavobolje su nenormalne-ja kada sam ga danas vidjela mislila sam da umire-čovjek me nije vidio ni da sam došla!
Još tvrde da je to i zbog otga što nije ležao u odgovarajućem položaju nakon operacije(za što mu nisu ni rekli)! Bilo je - gotova operacija, sada ideš u sobu, možeš jesti i piti što želiš,a za taj neki položaj miu tek naveče kaže sestra koa je došla u dežuru!
Prosvijetlite me!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu rubin)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
8.5.2010 18:26:45   
dinciii
Ja sam imala epiduralnu anesteziju i imam ponekad glavobolju al ne bas tako jaku,jedino sto ja osjetim da nemogu dugo stojati na mjestu odmah me pocne boliti tamo gdje su mi uboli inekciju....A inace hvala bogu nikakvih vecih komplikacija nije bilo!!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
8.5.2010 18:29:39   
Miau
Ja sam 2x operirala nogu pod spinalnom anestezijom. Meni to nije bilo nista strasno i da se moram opet operirati opet bi trazila spinalnu. Doktor ti da inekciju u kicmu, nakon par minuta pocnes osjecati toplinu u nogama, pri svijesti si, a bol ne osjecas. Hvala Bogu poslije nisam imala nikakvih posljedica, ali to mozda ovisi i o organizmu, ne znam. Za porod se razmisljam traziti epiduralnu, ne vidim razlog zasto se muciti ako ne moras. Vidim da su mnoge protiv epiduralne, ali ni jedna protivnica je nije primila pa da moze nesto iz iskustva reci. Je li neka od vas primila epiduralnu, pa poslije imala komplikacije? Ako jeste moze li napisati kakve.
Dinciii ja taman pitam ima li koja mama da je primila epiduralnu i imala komplikacije. user posted image user posted image user posted image A sta ti je rekao doktor za te glavobolje? Hoce li to prestati ili?


< Poruku je uredio Miau -- 8.5.2010 18:31:15 >

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
8.5.2010 20:34:07   
DM

IZVORNA PORUKA: doublemum

Mene zanima kakve sve komplikacije mogu da proizađu nakon davanja epid. anestezije-ne za porod nego za operaciju noge!
Da ne ootvaram novu temu(nadam se da ne idem mimo teme-uputite me na pravu)-jedan član porodice mi je operisao nogu(nakon lomljenja iste)i izgleda da se radilo pod epiduralnom anestezijom! On sada, nakon 4 dana od operacije se ne osjeća dobro-glava ga boli non -stop, povremeno prestane(tj, malo mu se "razbistri") i to nakon silnih masiranja i sl.a doc kažu da je to kao normalan tok poslije operacije(ovo su sve info iz druge ruke)tako da ni ja neztnam detalje(to za epid. sam skontala jer su mi rekli da ima neki flaster na leđima na mjestu gdje nju daju)!
Te glavobolje su nenormalne-ja kada sam ga danas vidjela mislila sam da umire-čovjek me nije vidio ni da sam došla!
Još tvrde da je to i zbog otga što nije ležao u odgovarajućem položaju nakon operacije(za što mu nisu ni rekli)! Bilo je - gotova operacija, sada ideš u sobu, možeš jesti i piti što želiš,a za taj neki položaj miu tek naveče kaže sestra koa je došla u dežuru!
Prosvijetlite me!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
8.5.2010 20:37:30   
acudesa
evo sad sam čitala, stvarno ti ne mogu pomoći, ali sam šokirana da mu nisu rekliuser posted image  baš mi je žao...vjeruj mi, ja se lično bojim svih čačkanja oko kičmene moždine i nikada to ne bih prihvatila, jedino ako bi me ubijedili da nema drugog izlaza
doublemum, nadam se da će to proći, jer nervi se mogu regenerisati ako je šta i oštećeno ne daj Bože

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
8.5.2010 20:52:47   
EmsaHaD
Pozz svima, da li se neka od vas porodila uz epiduralnu na Kosevu i da li uopce gore poradjaju uz ep,i da li se placa?????Hvala

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
9.5.2010 2:34:16   
milenium

IZVORNA PORUKA: dinciii

Ja sam imala epiduralnu anesteziju i imam ponekad glavobolju al ne bas tako jaku,jedino sto ja osjetim da nemogu dugo stojati na mjestu odmah me pocne boliti tamo gdje su mi uboli inekciju....A inace hvala bogu nikakvih vecih komplikacija nije bilo!!


nažalost ovo je jedna od posljedica epiduralne,glavobolje do kraja života.user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
9.5.2010 20:05:23   
A Iman
epiduralna

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
10.5.2010 17:51:16   
Tidzi
Ja sam prvo dijete rodila pod opstom anestezijom. Drugo sa epiduralnom. Nisam imala nikakvih problema, niti posledica nakon anestezija. Ni tada, niti sada. Evo, cekam treci CR krajem jula i opet se odlucujem na epiduralnu.
Mnogo toga zavisi od strucnosti anesteziologa i uslova u bolnicama.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.7.2010 10:22:59   
Dada27
čAO DRAGE MOJE, MENE INTERESUJE KROZ KOLIKO STE SE SATI PROBUDILE NAKON CARSKOG. JA SAM 2007 GOD RODILA  CR, I PROBUDILA SE NAKON 14H TEK, A SKORO SAM PRIČALA SA DAMAMA IZ SVOJE OKOLINE L+KOJE SU RODILE CR DA SU SE PROBUDILE KROZ 1-2-3H, PA SAM SE ZABRINULA KAKO TO DA SAM JA KROZ 14H... SAD SAM U 32 NEDJELJI TR. PA ME  STRAŠNO BRINE, ŠTO NEZNAČI DA ĆE OPET BITI CR ALI ETO ZA SVAKI SLUČAJ,....  MOLIM VAS PIŠITE MI KROZ KOLIKO STE SE VI BUDILE NAKON CR?

_____________________________

Naša Anisa stigla 19.08.2010. hvala dragom Allahu, mama nije mogla cekat 01.09.2010. zbog visokog pritiska....

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.1.2011 22:47:58   
lepao
Moze li se znati ko ti je radio epiduralnu i koji te je doktor poradjao?

IZVORNA PORUKA: bezelye

Ja imam super iskustvo sa epiduralnom. U porodu sam uzivala, a samnom je bio i MM te kamerom zabiljezio prve trenutke sa nasim djecakom i njegov prvi plac user posted image Toga nema kod totalne.
Na stranu to sto si svega svjesna, epiduralna je puno bolja za organizam od totalne anestezije. Meni je epiduralnu preporucio moj neurolog i rekao da niposto ne idem na totalnu (zbog MS-a).
Sat vremena (maximum) nakon poroda bila sam u sobi sa bebom, dojio je. Nisam imala bolove i super sam se osjecala.
Moja jetrva je rodila sa totalnom, tako da poredeci nju i mene razlika u oporavku je oooooogromna. Treci dan smo izasli iz bolnice, taj dan sam se i okupala. Jos 2-3 dana sam pila paracetamol protiv bolova i to je sve. Hvala Bogu nisam imala nikakvih posljedica tipa glavobolje, promjene pritiska ili bol u ledjima.

Jako je bitan anesteziolog i da kod postavljanja anestezije (tacnije katetera za anesteziju) radis tacno sto ti kaze. Ja se bukvalno nisam niti mrdnula. Ne znam jesam li i trepnula user posted image

Da ti ja ne bih jos pametovala o strucnim detaljima evo super brosurica pa procitaj, sve je fino objasnjeno http://www.oaa-anaes.ac.uk/assets/_managed/editor/File/Info%20for%20Mothers/CS_leaflets/cs_croatian.pdf  


Ako te zanimaju jos neki detalji tu sam. Ne tako redovno kao prije ali pojavim se user posted image

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.1.2011 22:50:12   
lepao
Moze li se znati ko ti je radio epiduralnu i koji te je doktor poradjao?


Moze li se znati ko ti je radio epiduralnu i koji te je doktor poradjao?
IZVORNA PORUKA: beni29

Evo jos jedne zagovornice epidurala...uh ljepota. Ja sam "medicinsko cudo" jer ne osjecam bolove. Vjerovali ili ne i to postoji. Sa prvim sinom promasili su epirudalnuu sve je otislo u noge tako da ih nisma osjecala i nimalo ne zalim jer sam tako lojepo osjetila kada je moja beba izasla a sa drugim je bilo isato tako anestezis je dosao da mi je postavi a ja nista nisma imala bolove a na monitoringu su kontrakcije bile ogromne svakih pola minute...a ja nista. Vjerujte da sam gledala tv u sali za porod sve dok nisam pocela imati napone. Ali naravno uprkos svemu epiduralna je nesto najbolje sto postoji da zeni olaksa porod jer naravno kao prvo manje se umara i kada pocnu naponi lakse je izgurati bebu. Nravno ja skidam kapu svim zenama koje su se poradjale i koje ce se poradjati prirodno....Bravo

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.1.2011 22:55:17   
Anoniman
Da te pitam nesto...bez da se naljutis

sta ce ti to?

ok ako moras na carski...ali prirodan porod s epi. najcesce zavrsi s carskim jer izgubis osjecaj...ne znas tiskati...pod dva...to je ipak anestezija...prema tome, moze imati i kobne posljedice...svaki porod je rizican ali opet smanjis sanse na minimum kada izbjegavas sve sto nije prirodno...cega se bojis? porod je prirodan, zene radjaju svaki dan vec hiljadama godina...i nije nista sto se ne moze izdrzati

(odgovor članu lepao)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
23.1.2011 12:47:43   
lepao
ja se krenula prirodno poradjati i onda sam dopbila epiduralnu ustvari bio je dr. suljevic dezurni koji je najbokji za to u bih...dao mi je to kada sam bila 4 prsta otvorena (spinalna se moze davati i kada ste 6-7 prstiju otvoreni pa kada ste nesigurni mozete li trpiti ili ne uzmite spinalnu)..
epiduralna se moze i dodavati kasnije ako se porodo duzi a spinalna ne moze sto je zeznuto posto ti je mora opet dati a kad se krenes poradjati ili kada si na stolu nemaju ti je bas kad dati opet...
uglavnom sa dripovima ja sam se brzo otvorila ali se doktor ipak rekao da se ide na carski posto je beba mala a ja uska da izvlaci vakumom...
problem je nastao u tome sto je naisao hitan slucaj i ja sam morala bas dugo cekati da me stave u salu...to je samo pogorsalo situciju posto su trudovi opet krenuli a doktor nije imao strpljenja da ceka da mi epiduralna opet djeluje kada sam usla u salu i na zalost sam osjetila prvi dio operacije...drugi nisam...
generalno mislim da je epiduralna anestezija bolja opcija posto se moze dodavati ali samo se mora dobro ugovoriti sa doktorom da je dostupan sto posto...krenuti epiduralno prirodno ako ne moze nastaviti carskim ali samo da je doktor uvijek pored da ne prestane djelovati anestezija...
sto se tice oporavka tezak je ali ranije se izadje nego pod opstom anestezijom...
to je sve :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
23.1.2011 18:41:20   
Šanti
IZVORNA PORUKA: dadada

Da te pitam nesto...bez da se naljutis

sta ce ti to?

ok ako moras na carski...ali prirodan porod s epi. najcesce zavrsi s carskim jer izgubis osjecaj...ne znas tiskati...pod dva...to je ipak anestezija...prema tome, moze imati i kobne posljedice...svaki porod je rizican ali opet smanjis sanse na minimum kada izbjegavas sve sto nije prirodno...cega se bojis? porod je prirodan, zene radjaju svaki dan vec hiljadama godina...i nije nista sto se ne moze izdrzati



Ja ne bih smjela ni da moram na carski. Sama pomisao na gubitak osjecaja za pola tijela meni je brrrrrrr.  Bas me zanima ko je radio carski pod ovom anestezijom, da li se osjeti da ti neko nesto radi na stomaku....ne znam, neki osjecaj nelagode, skakljanje,...bilo sta???

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
23.1.2011 19:43:27   
škorpija
Ja sam prvo dijete rodila pod opstom anestezijom. Drugo sa epiduralnom. Nisam imala nikakvih problema, niti posledica nakon anestezija. Ni tada, niti sada. Evo, cekam treci CR krajem jula i opet se odlucujem na epiduralnu.
Mnogo toga zavisi od strucnosti anesteziologa i uslova u bolnicama.


e zbuni me ovo, jel ovo sva tri carska reza ili šta, i kako si ženo rodila pod opštom anestezijomuser posted image , nisi ti rodila već si imala operaciju, ili je nauka u međuvremenu toliko napredovala a da ja ne znamuser posted image .

uglavnom, u bih nije još toliko epiduralana u prkasi i zbog toga nije toliko sigurna kao u evropskim zemljama, zato je ne bih preporučila, ako neko mora na carski sigurnije je pod opštoma anestezijom to odraditi, al prirodno je još bolje, ih ja sam na ovoj temi dane provodila prije poroda, la sad ne bih razmišljala sekunde, samo prirodno user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Šanti)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
24.1.2011 23:46:41   
lepao
Nisi nista osjetila? Sigurno ti je dobro djelovalo..blago tebi :)...
Mislim da je bitno ko je dezurni i ako nije neko dobar onda mozda sigurnije platiti i ugovoriti unaprijed..ipak to nije sala stim se igrati. Mislim da je Suljevic najbolji anesteziolog...
Najbolje je prirodno i epiduralno ako bas zaboli velika beba i slicno..ako ne moze ionda bolje carski ali epiduralno ili spinalno lakse se oporavlja...

IZVORNA PORUKA: škorpija

Ja sam prvo dijete rodila pod opstom anestezijom. Drugo sa epiduralnom. Nisam imala nikakvih problema, niti posledica nakon anestezija. Ni tada, niti sada. Evo, cekam treci CR krajem jula i opet se odlucujem na epiduralnu.
Mnogo toga zavisi od strucnosti anesteziologa i uslova u bolnicama.


e zbuni me ovo, jel ovo sva tri carska reza ili šta, i kako si ženo rodila pod opštom anestezijomuser posted image , nisi ti rodila već si imala operaciju, ili je nauka u međuvremenu toliko napredovala a da ja ne znamuser posted image .

uglavnom, u bih nije još toliko epiduralana u prkasi i zbog toga nije toliko sigurna kao u evropskim zemljama, zato je ne bih preporučila, ako neko mora na carski sigurnije je pod opštoma anestezijom to odraditi, al prirodno je još bolje, ih ja sam na ovoj temi dane provodila prije poroda, la sad ne bih razmišljala sekunde, samo prirodno user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
25.1.2011 11:20:48   
sara.at
Ja Sam rodila pod epiduralnom tj dali su mi je nakon 18h trudova jer su se bojalida necu imati snage da istisnem djete,e kad Sam dobila Te miline dobra 2h odspavala dok je mm na aparatu gledao kako Imam Jake trudove a ja spavam Kö medo haahah...
StO se tice epiduralne da bi je zena mogla uopce dobiti moraju PrVO trudove da zaustave i onda Te jedna sestrica drzi tj ja Sam sestricu drzala rukama za ramena a anesteziolog je polako iglom u kicmu i pita dal negdje gubim osjecaj (noga,ruka i sl) ugradio cjevcicu i izvukao Iglu. Poslije tog nema vise ustajanja prikopca se ctg za otkucaje srca,za mjeriti tlak, i inekcija da se trudovi opet vrate,jest da Sam izgledala kao bozicno drvo Al ja se vise ne poradjam bez epi.. Kraj ramena je kao kopca i Sa njom sebi mozes da povecavas kad su jaci bolovi. Epi se iskljucuje kad Doktor uspostavi da bi za nekih Pola SATA trebalo djete istisnuti da bi zena mogla na sljedecem trudu da tiska..
StO se tice posljedica ja Sam morala potpisati da pristajem na epi i poznato mi je da bi mogle glavobolje da budu i sl Al ja ih evo 5mj nakon poroda jos nisam imala tako da sve od osobe do osobe..
Cjevcica u kicmi mi je ostala od sljedeceg jutra,mogla Sam se komotno okretati,lezati,ustajati sve bez problema. Ujutro mi je maknuta cjevcica i rijeseno. Neznam za taj slucaj da se nemoze/nesmije okretati i spavati dok je to u kicmi Pa nisu mu Stangu ugradili, vec kad jeigla van iz kicme i cjevcica je unutra vise nema opasnosti...

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
25.1.2011 11:34:50   
Ivona
Oooo zar vas jos ima koje mislite da je sekcija/carski rez CARSKI??!! Sekcija je porod+operacija i sreca pa postoji kao izlaz kada drugog nema....,ali pomisliti na nju kada nema potrebe tj. kada postoje svi preduslovi za prirodan porod (ne zove se on dzaba prirodnim) ili jos gore,traziti stelu da te porode na taj nacin...je van svake pameti.
Saberite se i pripremajte za prirodan porod,jer vjerujte da je sekcija samo odgodjena bol i nosi daleko vise mogucih komplikacija za zdravlje nego prirodan porod.


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
25.1.2011 12:00:55   
emi7908
Slažem se sa Dadom, ne treba o tome ni puno razmišljati nego prepustiti prirodi. Ja sam prtiv CR i epiduralne, naravno jedino ako postoji neki rizik od komplikacija ili nešto sli. ok onda da ali u suprotnom ... Nema ljepšeg osjećaja od onog kad svom svojom snagom to malo stvorenej donosite na ovaj svijet i kad to osjetite. Lično sam 12 sati imala trudove, dan prije su me zadržali na gak-u a noć ni oka sklopila nisam na šte se je prvi dr. u vitziti čudio  jer navodno neću imati snage da se sama porodim. Istina je da sam bila iscrpljena i nenaspavana ali samo mi je u glavi bilo da ja to mogu i moram sama uraditi. Moj porod je nekako taman bio poslije onog slučaja kad je žena umrla od epiduralne pa mi je nisu ni predlagali ali neko jest prdelagao cr što mi je bio apsurd... Kao da se više ne mučim... A poslije doktore, i zašto ako je beba okrenuta kako treba i ako se ja otvaram???? Na kraju moja pobjeda, hvala Bogu... Žene glavu gore i pamet u glavu, možete vi to jer nam je i Bog to dao.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *