|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
23.12.2011 22:57:56   
Almaa
mene zanima dali je praksa i operacije da rade sa spinalnom, ja moram na operaciju ciste na jajniku i voljela bih izbjeci opću anesteziju :/

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
15.2.2012 13:30:50   
Gigana
Koliko ja znam, osoba kad dobije spinalnu anesteziju bude kompletno oduzeta od struka naniže, dok kod epiduralne se oduzima samo karlični dio, noge su i dalje pokretne. To je osnovna razlika.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
15.2.2012 14:26:25   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Gigana

Koliko ja znam, osoba kad dobije spinalnu anesteziju bude kompletno oduzeta od struka naniže, dok kod epiduralne se oduzima samo karlični dio, noge su i dalje pokretne. To je osnovna razlika.


ja sam imala obje  , pri porodu prirodnom epiduralnu pri CR spiralnu  i koliko se ja sjecam nisam mogla  ni sam EP noge pomjerat ne znam bilo je davno ali sma jako brzo dosla sebi i mogla hodat i nije mi bilo lose od nje mada niej bila takoooo djelotvorna kao Spiralna , tu su me rezali ja nista nisam osjetila sem zime  i naravno trebalo mi ej puno vise da se pocnem pomjerat .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
16.2.2012 11:32:05   
AminaZana
ja sam imala CR pri epiduralnoj anesteziji i veoma sam zadovoljna i svakome bi je preporucila.

ja zaista nista nisam nista osjetila. ubod igle je malo bio neugodan, ali nije bolan. a cijeli porod sam bila svjesna i drzala svoju kcerkicu u narucju i gledala dok je pregledaju. meni je to fantasticno iskustvo, jer je kao prirodan porod, a nista ne boli :)

sada cu ponovo isto aBd, samo da bude sve OK, jer su sada blizanci :) ne znam bas da li to funkcionise isto.

nakon poroda me je doktorica uspavala i tek sam se nakon 4h probudila uz svog muza.

rana je boljela prilikom ustajanja i okretanja. ali to nema veze sa anestezijom. ostale primjedbe nisam imala, niti sam imala mucnine niti glavobolju. samo sam jedva cekala da odem sa intenzivne kod svoje bebice, sto se dogodilo nakon dva dana.

dakle, moja preporuka je epiduralna anestezija. ne bih dala ni za sta na svijetu osjecaj uzeti dijete onako toplo u narucje :) user posted image

_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
16.11.2012 17:08:47   
djda
cure moje...citam postove i nijedna nije napisala tok porodjaja epiduralne sa vaginalnim zavrsetkom..interesuje me da li se prije dogovara termin i da li ide uz nju drip....da li su bolovi samo ublazeni ili potpuno nestaju'kako tiskam bebu,da li imam osjecaj pritiska bez boli...namjeravam se poroditi u sarajevu i zanima me sve ovo...pozdrav

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
21.5.2014 23:14:34   
mimi xy
niko se nije odavno javljao na ovu temu ima li neko ko je nedavno imao CR spinalnom anestezijom da podjeli sa forumasicama meni je predlozena spinalna pa sam u nedoumici sta i kako....

(odgovor članu djda)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
22.5.2014 0:04:57   
Vanne

IZVORNA PORUKA: mimi xy

niko se nije odavno javljao na ovu temu ima li neko ko je nedavno imao CR spinalnom anestezijom da podjeli sa forumasicama meni je predlozena spinalna pa sam u nedoumici sta i kako....


Imas na temi porodiliste jezero..pisale smo iskustva sa spinalnom..ja bi ti spinalnu definitivno preporucila user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
22.5.2014 0:18:08   
mimi xy
Hvala ja sam imala prvi cr pod opstom jer je bio hitan sad imam opciju da biram i dr. preporucuje spinalnu pa me bas zanimaju iskustva evo idem na temu da iscitam user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
10.7.2014 9:57:40   
bambi1
Cula sam da je dr Suljevic, anestezilog koji je meni 2011 dao spinalnu, otisao u penziju. Zna li neko od zenica ko je sada anestezilog gore?

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
20.1.2015 11:35:50   
Vilenjak
Dr. Suljevic Ismet, nije u penziji, on je sad sef klinike za anesteziju i reanimaciju (ili kako se vec zove...) ... steta za trudnice, a dobro za njega ...

(odgovor članu bambi1)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
25.1.2015 21:02:51   
saamy
Zdravo drage moje,htjela bi vas pitati sta mislite koja anestezija je dobra za porod ili eventualno operaciju? Nekako se bojim epidurale neznam ni sama zašto, dok mi doktora kaže "ako si pametna uže se ako nisi neces" koja logika user posted image Dok mi govore da anestezija nije dobra za bebu,niti infuzija kao da to loše utiče na bebu! Tu sam da mi kažete sta mislite?? Vezi pozdrav za sve

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
26.1.2015 15:24:04   
Bella.88

IZVORNA PORUKA: saamy

Zdravo drage moje,htjela bi vas pitati sta mislite koja anestezija je dobra za porod ili eventualno operaciju? Nekako se bojim epidurale neznam ni sama zašto, dok mi doktora kaže "ako si pametna uže se ako nisi neces" koja logika user posted image Dok mi govore da anestezija nije dobra za bebu,niti infuzija kao da to loše utiče na bebu! Tu sam da mi kažete sta mislite?? Vezi pozdrav za sve

Dobro nam došlauser posted image

Ja koliko znam kad je prirodni porod u pitanju jedino možeš uzeti epiduralnu,
a kod carskog spinalnu ili opštu.
Ja sam imala carski uz spinalnu i zaista je neopisiv osećaj ugledati odmah bebicu
nakon spinalne moraš ležati 12h.potpuno ravno,prvi put ustaneš nakon ihihi vremena,do tada se ohladiš i razlete ti se svi organi ko zna kuda i kad ustaneš sve ti se sruči-bar je meni bilo tako
ako bude carski i izabereš spinalnu OBAVEZNO upitaj za nuspojave jer postoje,a jako se malo priča o tome

Dok kod opšte prvo ustajanje je haman odmah,što prije ustaneš i više se krećeš prije se i opraviš
ja bih drugi put izabrala opštu ako bude carski rez

tebi sretnouser posted image ,kako god da bude sve prođe
svi bolovi prođu ili barem utihnu kad vidiš svoje malenouser posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
26.1.2015 15:59:35   
saamy
Ee draga bas ti hvala na odgovoru,kazu mi da epidurala se daje za carski ili prirodni porodaj sve ostalo nije dobro,sad ja neznam sta da ima kazem na njihovu logiku!! Kaze mi doktorka da nisam dovoljno "rasirena dole" haha ili kako vec da kazem,tako da ona predlaze carski jer beba nema mjesta da izade,svaku sekundu mislim sta i kako,ali ja se nepitam,samo sam tu da vidim vase savjete! Veliki pozdrav za sve mame

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
26.1.2015 16:06:47   
Emica_sa
JA sam dva puta imala carski oba sa spinalnom anestezijom,nikakvih problema nisam imala,vidjela bebe oba puta kad su rodile,poljubila ih,ja svakome preporucujem spinalnu jer je za bebu zdravije,a i vidis ih kad se rode to se ne moze opisati taj osjecajuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
26.1.2015 22:38:12   
Amela83
Šteta što to ne praktikuju u Tuzli :(

_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
27.1.2015 0:06:00   
saamy
Amela mislim da u svakoj bolnici ima epidurala,i ostale anestezije za porod!

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
8.3.2015 22:06:28   
Huremuša
Pozdrav user posted image
Nova sam na forumu pa me zanimaju iskustva prirodnog poroda uz epiduralnu? na jezeru?
hvala i lijep pozdrav za sve forumasice

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 92
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *