|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
25.1.2011 12:12:01   
sara.at
epi se smanjuje kad treba zena da istisne djete tj kad pocinju oni jaki porodjajni bolovi i onda su ti bas pravi prirodni bolovi,a epi je tu da ti prije tog sveg olaksa i dopusti malo odmor,al ja sam dozivjela i te kako prirodni porod i bol poroda jer kako kazem epi se gasi pol sata prije i onda boli kao sam vrag a i osjetis sve i taj osjecaj kad bebac ispadneuser posted image
apsurdno mi je da se ugovara cr kad nemora tj kad nije nuzan,jer ipak sam za to da bi bebi trebala svoju prvu odluku da donese kad da dodje na ovaj svijet,to sam svom ljepotanu dopustila mada on nije ni tad htio izici user posted image  nego ga vakumom izvukli

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
25.1.2011 14:22:37   
lepao
SDlazem se stobom odlicno je dobiti epiduralnu...ko je tebi dao od doktora?
Ja sam imala samo lose iskustvo sto na kraju nisam mogla prirodno i prestalo djelovati i onda osjetila dio carskog ali sve u svemu mislim da je epiduralna odlicna stvar...
Evo prosle su 2 sedmice nista me ne boli osim rane od carskog.


IZVORNA PORUKA: sara.at

Ja Sam rodila pod epiduralnom tj dali su mi je nakon 18h trudova jer su se bojalida necu imati snage da istisnem djete,e kad Sam dobila Te miline dobra 2h odspavala dok je mm na aparatu gledao kako Imam Jake trudove a ja spavam Kö medo haahah...
StO se tice epiduralne da bi je zena mogla uopce dobiti moraju PrVO trudove da zaustave i onda Te jedna sestrica drzi tj ja Sam sestricu drzala rukama za ramena a anesteziolog je polako iglom u kicmu i pita dal negdje gubim osjecaj (noga,ruka i sl) ugradio cjevcicu i izvukao Iglu. Poslije tog nema vise ustajanja prikopca se ctg za otkucaje srca,za mjeriti tlak, i inekcija da se trudovi opet vrate,jest da Sam izgledala kao bozicno drvo Al ja se vise ne poradjam bez epi.. Kraj ramena je kao kopca i Sa njom sebi mozes da povecavas kad su jaci bolovi. Epi se iskljucuje kad Doktor uspostavi da bi za nekih Pola SATA trebalo djete istisnuti da bi zena mogla na sljedecem trudu da tiska..
StO se tice posljedica ja Sam morala potpisati da pristajem na epi i poznato mi je da bi mogle glavobolje da budu i sl Al ja ih evo 5mj nakon poroda jos nisam imala tako da sve od osobe do osobe..
Cjevcica u kicmi mi je ostala od sljedeceg jutra,mogla Sam se komotno okretati,lezati,ustajati sve bez problema. Ujutro mi je maknuta cjevcica i rijeseno. Neznam za taj slucaj da se nemoze/nesmije okretati i spavati dok je to u kicmi Pa nisu mu Stangu ugradili, vec kad jeigla van iz kicme i cjevcica je unutra vise nema opasnosti...

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
25.1.2011 14:24:53   
lepao
Slazem se u potpunosti..meni je carski uzasna stvar i nisam ni sanjala da ce biti tako grozno..osjecala sam se kao invalid bolesnik najgori...uhhh

IZVORNA PORUKA: Ivona

Oooo zar vas jos ima koje mislite da je sekcija/carski rez CARSKI??!! Sekcija je porod+operacija i sreca pa postoji kao izlaz kada drugog nema....,ali pomisliti na nju kada nema potrebe tj. kada postoje svi preduslovi za prirodan porod (ne zove se on dzaba prirodnim) ili jos gore,traziti stelu da te porode na taj nacin...je van svake pameti.
Saberite se i pripremajte za prirodan porod,jer vjerujte da je sekcija samo odgodjena bol i nosi daleko vise mogucih komplikacija za zdravlje nego prirodan porod.


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
25.1.2011 16:37:49   
sara.at
Ja Sam u Austriji dobila epi i to stvarno do zadnjeg je nisam htjela,Al kad se nisam otvarala,probala sve setnju,kadu,masiranje, sveee i nista Ni milimetra onda je doktorica vidjela da Sam mrtva umorna da spavam izmedju trudova, sama mi je rekla da razmislim da uzmem epi jer se bojala necu biti pro svijesti kad Bude trebalo i dovest ce me do cr. E tad Sam uzela epi a sljedeci put Cu isto..
Ja nisam imala nikakvih problema poslije,osjecam se i kao prije trudnoce i Rez Sam imala do ehh Al Sam vec drugi dann bila na nogama a 3 Dan dosla kuci i 4dan u setnju Sa bebijem user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
29.1.2011 14:27:28   
lepao
super bila si pametna sto si tako odlucila...sretna si sto je sve ok i prirodno proslo na kraju..ja sam c rez i vjeruj mi uzasno je bolno tako da definitivno idi na prirodni porodjaj slijedeci put.. :)

IZVORNA PORUKA: sara.at

Ja Sam u Austriji dobila epi i to stvarno do zadnjeg je nisam htjela,Al kad se nisam otvarala,probala sve setnju,kadu,masiranje, sveee i nista Ni milimetra onda je doktorica vidjela da Sam mrtva umorna da spavam izmedju trudova, sama mi je rekla da razmislim da uzmem epi jer se bojala necu biti pro svijesti kad Bude trebalo i dovest ce me do cr. E tad Sam uzela epi a sljedeci put Cu isto..
Ja nisam imala nikakvih problema poslije,osjecam se i kao prije trudnoce i Rez Sam imala do ehh Al Sam vec drugi dann bila na nogama a 3 Dan dosla kuci i 4dan u setnju Sa bebijem user posted image

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
27.4.2011 15:57:48   
nella28
u kojoj bolnici u sarajevu postoji porod sa epid.i plaća li se?

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
27.4.2011 16:02:12   
Emica_sa
Na jezeru se mozes dogovoriti,ako hoces epi mislim da se ne placa

(odgovor članu nella28)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
28.4.2011 14:54:13   
nella28
hvala user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
21.5.2011 22:06:30   
Majollan
Jel itko u zadnjoj godini rodio sa epiduralnom u Sarajevu? Mislim da cu se odluciti za to...

(odgovor članu nella28)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
21.5.2011 22:41:05   
tukica
Ja sam se porodila prije 40 dana na carski rez sa epiduralnom anestezijom, na jezeru... Prema meni su bili super, iako su me morali bosti jedno 5 puta jer mi je kao nesto iskrivljena kicma, pa je nisu mogli "potrefiti"...Bez obzira na to, nije puno bolilo i oporavak je bio ok, a buduci da govore kako te poslije znaju ledja ili glava boliti, mene ne boli nista, osim sto me ledja bole od nosanja moje male pisulje user posted image

(odgovor članu Majollan)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
21.5.2011 23:41:36   
animagical
zar nije za carski spinalna anestezija? 

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
31.5.2011 0:26:03   
Majollan
ma nek je proslo kako treba i nek ti nosas tu bebicu u rukama a ledja ce proci... cestitam!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
31.5.2011 0:27:41   
Majollan
Mene zanima je li tko imao vaginalni porod sa epiduralnom u Sarajevu u zadnje vrijeme? Ako jeste da li epiduralna traje cijelo vrijeme ili je iskljuce u drugoj fazi tj fazi tiskanja (u ZG to rade u Sv.Duh-kazu)?

(odgovor članu Majollan)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.8.2011 8:32:30   
Selma.A.M
Prije 8 dana sam se porodila na CR pod opštom anestezijom,i svakodnevno imam neku tupu bol u glavi,pitala sam svoju dr za glavobolju koju sam ja prepisala umoru,ali ona mi je rekla da se to često dešava ženama nakon opšte  a meni je to čudno jer sam čula da se to najčešće dešava nakon epiduralne user posted image  .......
Da li ste vi imale glavobolje nakon cr pod opštom anestezijom ?


(odgovor članu Majollan)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.8.2011 14:25:33   
animagical
imala sam glabovolje nakon jedne druge operacije pod opstom, kao i mucnine...proci ceuser posted image

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.8.2011 18:17:41   
klemzi
Ja sam imala kiretažu pod općom anestezijom i boljela me je glava. Ne znam da li je to isto, ali eto ako ti može pomoći i ova informacijauser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.8.2011 18:24:37   
Selma.A.M
Animagical,klemzi svaka informacija je dobro došla user posted image user posted image ...Ma nadam se da će uskoro prestati user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
6.8.2011 23:31:24   
tukica
IZVORNA PORUKA: animagical

zar nije za carski spinalna anestezija? 


ma ja je stalno zovem epiduralna jer su dosta slicne, i ova se daje u kicmu, pa i ne znam razliku  izmedju te dvije...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
15.8.2011 22:54:10   
esmina i bebina mam
A zaista koja je razlika izmedu spinalne i epiduralne anestezije user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
15.8.2011 23:04:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: klemzi

Ja sam imala kiretažu pod općom anestezijom i boljela me je glava. Ne znam da li je to isto, ali eto ako ti može pomoći i ova informacijauser posted image


prestat će ja sma imala CR pod općom...to ti je narkoza...da si je povratila nakon buđenja lakše bi ti bilo al nisi kao ni ja pa boli glava i moguće su mučnine...proće to

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
15.8.2011 23:13:08   
Hanady RR
spinalan i epiduralna anestezija jedno su te isto...to je tzv. kolana anestezija koja se daje samo za mjesto gdje je potrebno d as ebol ne osjeti...znači pri porodu u kičmu da se donji dio tijela onesposobi i postene neosjetljiv na bol.

razlike su smao u količini i tačnom mjestui davnja iste...
spinalna se daje u tekućinu oko kičme tj spinalnog dijela iste...
dok se episuralna daje između ovojnice leđne moždine i pršljena kičme...

a Opšta naestezija je potpuno odustvo svjesti i bola.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
16.8.2011 10:00:10   
esmina i bebina mam
Hvala draga Hanady user posted image

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
16.8.2011 10:03:27   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Animagical,klemzi svaka informacija je dobro došla user posted image user posted image ...Ma nadam se da će uskoro prestati user posted image

Ja se zaista ne sjecam glavobolja user posted image ....nije me nista boljelo osim rane...
Nadam se da ce brzo proci user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
26.8.2011 9:42:43   
novi kolacic
Cao, mozda nekom moje iskustvo pomogne....
Porodila sam se 2006.te (stara ocna klinika) carski uz spinalnu anesteziju i ja sam PREZADOVOLJNA. Svima bih je preporucila.
Dobila sam poprilicno veliku iglu u kicmu koju zbog silnog straha uopste nisam ni osjetila user posted image  i nakon toga su utrnule noge i gornji dio tijela do grudi. Mogla sam mahati rukama, cak me dr. upozoravala da ne diram operaciono podrucje jer mi nisu stavili onu zelenu pregradu, al svakako nista nisam vidjela od ogromne stomacine...Al sam zato vidjela bebu kako je izvlace iz mog stomaka user posted image . Osjetila sam samo na kraju op., kad je anestezija pocela popustati neugodu i lagani bol kad su mi se svalil na stomak da istisnu krv i provjere (valjda?) savove, ostalo je bilo super. Nisu mi spominjali nikakvo lezanje, digli me predvece ili ujutro, ne sjecam se, da hodam, nista me nije bolilo ni tad ni sad (naravno vezano za anesteziju, bolila me rana).
Spinalna je bolja jer se nisam budila dugo i ne znala pri tom gdje se nalazim ko one iz opste. Takoder, najbitniji plus za spinalnu je sto ne kasljes,  ne povracas i ne boli te grlo ko kod opste, sto je jako bitno jer su ti sve tkivne strukture stomaka prerezane a tad, vjerujte nema goreg neprijatelja od kaslja....kako samo to boli....

Btw. za one koje zbog straha od boli razmisljaju o carskom....Moje dijete je slabo plakalo i disalo pri porodu, jedva ostalo zivo...Dijete koje normalno prolazi kroz vaginalni kanal, zbog uskog prostora rodnice izbaci sav visak vode iz pluca! Priroda je sve lijepo udesila. Taj stres je bebecem organizmu prijeko potreban!
A nije zanemariva ni cinjenica da zene koje se normalno porode sutradan idu kuci i normalno hodaju, a ja sam samo na intenzivnoj njezi tad lezala tri dana. Cak i u nasoj bolnici, gdje mjesta nema i gdje jedva cekaju da te posalju kuci. To je jasan znak da to nije zabava! One koje se poradaju prirodno vriste pri porodu, a mi "caruse" vristimo danima poslije....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Epiduralna, spinalna ili opsta anestezija???
30.11.2011 17:00:24   
Miracle*3
Opstu sam probala dva puta. Sad bi treci put imala zelju da budem budna, da vidim kad izvade bebicu, ali me strah. Kad se skontam tog probadanja oko kicme i sl, ma sve ok, budicu se 5 dana iz opste. Bas sam neka kukavica. A iskreno i ovo sudjenje koje se trenutno vodi vezano za slucaj epiduralne me bas ne ohrabruje

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Maženje
malena27 RR

Sa koliko mjeseci/godina je vaše dijete počelo da pokazuje emocije, da vas je pozeljelo i na koji nacin je to iskazivalo? Kad je pocelo da trazi fizicki kontakt (mazenje, umiljavanje)?

navedite dob (97%)

navedite spol (3%)


Broj svih glasova: 35

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *