|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
7.7.2012 17:22:09   
Medić*

IZVORNA PORUKA: vjestica

a da, i meni su par puta dobronamjerno predložili da bebi dam AD preije spavanja, da se naspavam, i to moji najbliži
naravno da mi nije palo na pamet, iako evo cura napunila 2 g i još nije prespavala noć u komadu
iako sma svojevremeno ludila zbog toga, jedna forumašica je jednom rekla što se prije navikneš na to, lakše ti bude
i fakat je tako user posted image
navikla sam se, i ta buđenja i noćna dojenja u neznanju odradim (iako nekad bude kriza, ali prođe i to)
mada potpuno razumijem žene koje tad daju AD, da bi se malo naspavale ,ali isto tako ima i kojima ne pomogne AD da beba prespava noć


I ja sam to cula od nekih. Medjutim,ne znam koliko to ima veze sa nocnim budjenjima. Kod nas to nije uticalo uopste. 2,5 godine se budio po noci.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
7.7.2012 17:46:23   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: vjestica

a da, i meni su par puta dobronamjerno predložili da bebi dam AD preije spavanja, da se naspavam, i to moji najbliži
naravno da mi nije palo na pamet, iako evo cura napunila 2 g i još nije prespavala noć u komadu
iako sma svojevremeno ludila zbog toga, jedna forumašica je jednom rekla što se prije navikneš na to, lakše ti bude
i fakat je tako user posted image
navikla sam se, i ta buđenja i noćna dojenja u neznanju odradim (iako nekad bude kriza, ali prođe i to)
mada potpuno razumijem žene koje tad daju AD, da bi se malo naspavale ,ali isto tako ima i kojima ne pomogne AD da beba prespava noć


I ja sam to cula od nekih. Medjutim,ne znam koliko to ima veze sa nocnim budjenjima. Kod nas to nije uticalo uopste. 2,5 godine se budio po noci.


svaki put kad pocnem kukati odmah mi to predloze user posted image  i krene prica : kako ta i ta moze dat djetetu u 10 flasicu i dijete se ne budi do ujutru,i sta mu fali user posted image user posted image  al eto ja jos uvijek nisam spremna na to

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
7.7.2012 17:55:13   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Sandrich

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: vjestica

a da, i meni su par puta dobronamjerno predložili da bebi dam AD preije spavanja, da se naspavam, i to moji najbliži
naravno da mi nije palo na pamet, iako evo cura napunila 2 g i još nije prespavala noć u komadu
iako sma svojevremeno ludila zbog toga, jedna forumašica je jednom rekla što se prije navikneš na to, lakše ti bude
i fakat je tako user posted image
navikla sam se, i ta buđenja i noćna dojenja u neznanju odradim (iako nekad bude kriza, ali prođe i to)
mada potpuno razumijem žene koje tad daju AD, da bi se malo naspavale ,ali isto tako ima i kojima ne pomogne AD da beba prespava noć


I ja sam to cula od nekih. Medjutim,ne znam koliko to ima veze sa nocnim budjenjima. Kod nas to nije uticalo uopste. 2,5 godine se budio po noci.


svaki put kad pocnem kukati odmah mi to predloze user posted image  i krene prica : kako ta i ta moze dat djetetu u 10 flasicu i dijete se ne budi do ujutru,i sta mu fali user posted image user posted image  al eto ja jos uvijek nisam spremna na to


reci im da nije tacno user posted image ja sam moje dijete od 2. mjeseca hranila iskljucivo flasicom...imala je vise od godine kad se budikla malo prije 3 i u 5 da popije svoj dio flasice ...dakle dva puta u noci.... kasnije je presla samo na to oko 3 .... a bila je vec "klipaca" kad je izbacila i nocnu flasicu...
mislim da to nema veze ni do flasice a ni do sike (jer znam zene koje podoje pred spvanje i beba im se probudi tek oko 7) vec je to stvar do "karaktera" malog sisavca user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
7.7.2012 18:05:12   
Sandrich
Slazem se Visnja! Moja beba, kad je ne muce zubici, se budi dvaput da jede, dakle od 9 navece do nekih 6 ujutru, dok recimo po danu ne moze biti bez sike duze od 2 sata...tako da ja mislim i da mu dam flasicu navece nebi prespavao cijelu noc bez budjenja al zato bih ja na svojim sikama osjetila posljedice user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
7.7.2012 18:08:39   
Sandrich
IZVORNA PORUKA: Candy

I sta sad da kazem: Doji bez problema na silikonsku bradavicu, kada mu otpadne pupak i zalijeci se hernia iznad pupka pokusacu bez silikonske... I, ima toliko mlijeka da mogu komotno dojiti jos dvoje djece...

Ali sam se zato psihicki rasteretila, i ne dam vise nikome, ali bas nikome da mi govori sta trebam-a sta ne trebam da radim...


ja skoro 5 mjeseci dojim na silikonsku bradavicu i vjeruj da nije nikakav problem....bitno je da bebac jede i napreduje pa dokle mognemo dojkiti cemo se user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
7.7.2012 18:48:24   
malena sharena
Moji prvi i jedini saboteri su bile babice u porodilistu koje mi nisu ni htjele pokazati kako se ispravno doji i koje su mi na moje pitanje sta cu kad dodjem kuci, jer imam ragade, mlijeko nikako ne nadolazi, samo slegnule ramenima i dobro se sjecam rekle: pa kupi humanu!

Sto se tice bliznjih, bili su mi apsolutna podrska, mama koja mene nije dojila bukvalno mi nije dala da odustanem, prvih dana mi je samo cajeve i kompote pravila i bodrila me, jer mi mlijeko nije nikako nadolazilo, MM isto tako. Sjecam se oko bebinog drugog mjeseca cekali smo neke goste, hocu da podojim bebu, on siki i place, meni sike mekane i ''prazne'' vec nekoliko dana, uhvatila me panika (tad nisam znala za uspostavljanje ponude i potraznje). Molila sam muza da ode kupiti AD dok gosti nisu dosli, a on nije htio, govorio mi: A. imas mlijeka, cujes li? Ne brini, imas mlijeka.

Njih dvoje su mi bili podrska, a sto se tice konkretnih savjeta, tu je najvise sevapa zaradila Amrino, jer sam njene postove citala i slijepo vjerovala i pridrzavala se njenih savjeta.

Dojili smo dvije godine.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
9.7.2012 10:46:51   
KupusLivada

IZVORNA PORUKA: animagical

da,to je tipicno sabotiranje dojenja,a ti si mogla dojiti naravno...bilo sto je bilo...neka ti to bude lekcija za drugu bebu, da vjerujes u sebe i bolje izvore informisanja od patronaznih koje prepadaju mlade majke


po 100-ti put, kao sto rece animagical (mi smo izgleda na slicnim valnim duzinama am lol), cilj ove teme nije napad na majke (onda bi bio napad i na nase vlastite mame?) nego na predrasude i sve dobronamjerne i zlonamjerne savjetodavce i megakompanije zbog kojih je xy zena odustalo od dojenja i trebalo bi da sluzi kao pomoc buducim mamama da istu situaciju izbjegnu.

na temi su trebali biti navedeni konkretni primjeri sabotaze i krsenja oglasivackog koda, ako se vise dobro sjecam, a izgleda da smo zapravo jedne drugima najveci podapinjaci?

btw jedino u ishrani na sta se grozim je smoki, a to sto slucajno znam neke gadosti iz prve ruke user posted image a ostalo sta me briga, kad nisam prigovorila svojoj majci (koja danas govori joj da sam znala sto danas znam!), ne bih vala nikome!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
9.7.2012 12:38:58   
animagical
btw jedino u ishrani na sta se grozim je smoki


izvini, skroz OT, ali sto bas smoki?user posted image

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
9.7.2012 12:42:31   
KupusLivada
pa s obzirom da je cijela tema OT, sta ima veze... smoki zbog nepropisnog pakovanja i nedostatka kontrole uslova u nasim fabrikama (mislim prije svega na onaj ultra jeftini kojim se bebe masovno hrane), uz to je masan i sadrzi kikiriki... eto odoh s teme, pa necu vise OT

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
9.7.2012 16:04:17   
AMELIC
Što se tiče dojenja moram reći da sam se prilično napatila al sam bila ustrajna i prilično tvrdoglava(ko magarac)...Iako su me skoro svi uvjeravali(patronažna,pedijatar i većina rodbine) da mlijeka nemam dovoljno i da ga moram prebaciti na AD ja sam ustrajala...mada ne u potpunosti...Naime prvih 7 dana mlijeko nije krenulo,rodila na CR i u bolnici ga hranili na flašicuuser posted image ,onda je bilo prilično teško uspostaviti dojenje ali nekako uspijevamo s tim da svaku noć pred spavanje, a poslije kupanja dobije AD, nekih 100 ml i hvala Bogu spava od 10 do 5 ujutro već od drugog mjeseca...za koji dan punimo 4 mjuser posted image Sva ostala hranjenja su na siki...zasad ide dobro,nadamo se da ćemo još dugo takouser posted image

_____________________________

Duša mamina uljepšala je naš život...14.03.12
Mala princeza,miris mamin 03.05.13
Veselo nema šta...:)

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
9.7.2012 16:09:50   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: KupusLivada

pa s obzirom da je cijela tema OT, sta ima veze... smoki zbog nepropisnog pakovanja i nedostatka kontrole uslova u nasim fabrikama (mislim prije svega na onaj ultra jeftini kojim se bebe masovno hrane), uz to je masan i sadrzi kikiriki... eto odoh s teme, pa necu vise OT


OT user posted image Sjecam se i jedne ankete s pitanjem kad ste djeci poceli davati smoki, kontam user posted image . Sta to ima toliko dobro u toj namirnici da se svi toliko pricaju o njenom uklucivanju u ishranu beba i djece.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
9.7.2012 16:10:35   
teacher75

IZVORNA PORUKA: malena sharena


IZVORNA PORUKA: KupusLivada

pa s obzirom da je cijela tema OT, sta ima veze... smoki zbog nepropisnog pakovanja i nedostatka kontrole uslova u nasim fabrikama (mislim prije svega na onaj ultra jeftini kojim se bebe masovno hrane), uz to je masan i sadrzi kikiriki... eto odoh s teme, pa necu vise OT


OT user posted image Sjecam se i jedne ankete s pitanjem kad ste djeci poceli davati smoki, kontam user posted image . Sta to ima toliko dobro u toj namirnici da se svi toliko pricaju o njenom uklucivanju u ishranu beba i djece.

dobar da se djeca imaju cim zabaviti u kolicima pa da mame na miru mogu popit kafuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
9.7.2012 16:14:32   
malena sharena
Ma to OK i ja ga koristim u te svrhe user posted image . Ali npr. jedne prilike u granapu prodavacica mom djecaku koji nema jos ni godinu dana bukvalno gura smoki u usta, meni zlo, i kazem joj, nemojte mu davati, on to ne jede, a ona me znacajno pogleda i pita: Pa sta jede? user posted image Mislim, no comment. A baska sto bebi gura prljavih ruku hranu usta user posted image .

< Poruku je uredio malena sharena -- 9.7.2012 16:15:34 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
10.7.2012 19:29:03   
ferguson
hahahah,sto se ismija...kakav smokiuser posted image
cuj sta jede user posted image ma vise preferira kikiriki, onako solo user posted image

_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
10.7.2012 22:45:02   
Halimaa

IZVORNA PORUKA: KupusLivada



po 100-ti put, kao sto rece animagical (mi smo izgleda na slicnim valnim duzinama am lol), cilj ove teme nije napad na majke (onda bi bio napad i na nase vlastite mame?) nego na predrasude i sve dobronamjerne i zlonamjerne savjetodavce i megakompanije zbog kojih je xy zena odustalo od dojenja i trebalo bi da sluzi kao pomoc buducim mamama da istu situaciju izbjegnu.

na temi su trebali biti navedeni konkretni primjeri sabotaze i krsenja oglasivackog koda, ako se vise dobro sjecam, a izgleda da smo zapravo jedne drugima najveci podapinjaci?

btw jedino u ishrani na sta se grozim je smoki, a to sto slucajno znam neke gadosti iz prve ruke user posted image a ostalo sta me briga, kad nisam prigovorila svojoj majci (koja danas govori joj da sam znala sto danas znam!), ne bih vala nikome!

user posted image Tema samo podstiče svađe. Ako si informisana o smokiju, sta je sa ovim novim Clipsijima srpske proizvodnje, moj ih najviše jede.

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
12.7.2012 17:53:37   
beba1 beba2
Drage mame prvo da vas pozdravim...ne znam jesam li na pravoj temi poso ih ima vise o dojenju...mene zanima da li treba da dam bebi caja ili vode zbog ovih vrucina,danas mu je 12 dana i samo dojimo...

_____________________________

beba1 Tarik 02.08.2008
beba2 Isak 01.07.2012

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
12.7.2012 18:02:45   
palachinken

IZVORNA PORUKA: beba1 beba2

Drage mame prvo da vas pozdravim...ne znam jesam li na pravoj temi poso ih ima vise o dojenju...mene zanima da li treba da dam bebi caja ili vode zbog ovih vrucina,danas mu je 12 dana i samo dojimo...

Nema potrebe! Samo češće nudi siku, jer svakako ono prvo mlijeko je vodenastije i služi da utaži žeđ. Ja sam rodila prošle godine u julu, bilo je pakleno, ali smo iskljucivo dojili. Sretno user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu beba1 beba2)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: "Dojenje je precijenjeno" - Sab...
12.7.2012 21:48:14   
vjestica

IZVORNA PORUKA: beba1 beba2

Drage mame prvo da vas pozdravim...ne znam jesam li na pravoj temi poso ih ima vise o dojenju...mene zanima da li treba da dam bebi caja ili vode zbog ovih vrucina,danas mu je 12 dana i samo dojimo...

ne, u mlijeku ima dovoljno tečnosti koja bebi treba
čaj i voda samo mogun egativno uticati na bebin nerazvijeni probavni sistem, sapere zaštitini sloj koji naoarvi majčino mlijeko, koje je idealna i hrana i piće za bebu
i ja sma rodila u po ljeta, beba bila mala po najvećim vrućinama, moje lijeko je zadovoljilo sve bebine potrebe user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu beba1 beba2)
Neposredna veza do poruke: 318
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 12 [13]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *