|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
12.11.2009 21:43:01   
Majčica
Vidis, nisam nikad o tome razmisljala, ali i ja sam rezana s desne strane. Ne sjecam se tacno momenta kad je poceo odbijati desnu siku, znam samo da sam imala upalu na njoj 2x i da mi je ta bradavica unistena bila, onda sam je stedila pomalo, pa se valjda mlijeko smanjilo, a kasnije on nije htio da doji jer mu je mlijeko prebrzo curilo. A i malo mlijeka je na njoj bilo.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
22.3.2010 14:39:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

šta je ovo, pa sve bebe odbijaju desnu siku, jeste li možda rezane na desnoj strani prilikom poroda, kod mene je to razlog što je oduvijek mrzio desnu siku (jer je ispočetka stalno sikio lijevu pošto nisam mogla leći na desnu stranuuser posted image )

user posted image user posted image user posted image dobra si ...ja ne znam koji je kod mene razlog  al sad kad mu je 14mj. i treba polako da prestaje dojiti on traži samo lijevu, ponudim mu desnu on plače i sam se konektuje na lijevu, je li moguće da nema mlijeka u desnoj, jer on i povuče nekoliko puta?

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
22.3.2010 14:44:44   
škorpija
ma ko će ih znati zašto zavole samo jednu siku, ali po svojim prijateljicama znam da nisi jedina, većina beba starijih od godine siki samo jednu siku, a po kojem princpipu biraju dražu, e to nisam skontalauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
22.3.2010 14:45:12   
marinčii
i kod mene bebi više voli dojiti iz lijeve sike al kod mene je razlog što na desnoj mu treba duže da mlijeko krene ,a iz lijeve ide odma ..pa gosodinu tako lakše manje se trudi,mada on ne odbija ni desnu al eto lijeva mu ipak draža,ja sam rezana na lijevoj stran tako da to nije razlog kod mene

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
22.3.2010 15:10:12   
Ben 10
meni je poslije prvoga poroda u desnoj dojci nestalo mlijeka zbog smrtnoga slučaja u familijikada je beba imala 5,5mj.,šok,a iz lijeve sam ga dojila 2,5 godine.
Poslije drugoga poroda nakon 6mj.mi se u lijevoj polako smanjivalo mlijeko i na kraju ga negdje oko 8mj.nestalo,a iz desne sam ga nastavila dojiti do 1god i 15-ak dana.
Sječena sam jer su oba na carski rođena,znači strana nije važna.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
22.3.2010 16:24:36   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: marinčii

i kod mene bebi više voli dojiti iz lijeve sike al kod mene je razlog što na desnoj mu treba duže da mlijeko krene ,a iz lijeve ide odma ..pa gosodinu tako lakše manje se trudi,mada on ne odbija ni desnu al eto lijeva mu ipak draža,ja sam rezana na lijevoj stran tako da to nije razlog kod mene


identicno  ovako user posted image ..jos  on  voli svojuu  lijevu...malo  on i  desne..ali  sad  kad  ljubi  mamu..nece  lice..vec  mi  kroz  majicu ljubi  prvo   lijevu  i  maza  pa  ono kratko  i brzinski  desnu  hahahah

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
25.3.2010 2:05:51   
nasa princezica
user posted image Nasa bebicka je prvog dana  dojila isto obadvije sike,ali vremenom joj je lijeva postala draza.Uvijek joj je jedna za igru druga za njam njam.Znajuci da joj je lijeva draza sika ja joj uvijek ponudim desnu.Pa kad se nanjopa desne onda zasladi s ljievom.user posted image user posted image

_____________________________

LANA DUSA MAMINA 29.08.2008 :-)

SRCE MAMINO CEKANO SEDAM DUUUUUGGGGIIIIIIIHHHH GODINA

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
25.3.2010 10:57:42   
viktorija
Moja beba je negdje do 8. mjeseca sikila na obje dojke, sad evo ima 15 mj. i siki samo desnu, kad joj ponudim lijevu place (doduse, to radim u sali jer mlijeka vise u njoj i nema, tek po koja kap). Nas slucaj je da sam ja imala puno vise problema sa desnom dojkom ispocetka (zastoj mlijeka, stvarale se plocice, pocinjale upale) tako da sam morala forsirati dojenje na toj strani kako bih izbjegla vece komplikacije. Izgleda da je to dovelo do stvaranja vece kolicine mlijeka u toj dojci i eto... sad sikimo samo jednu user posted image

(odgovor članu nasa princezica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
20.10.2010 18:21:55   
Meri29
Moja lopuzica je sada, sa skoro 11 mjeseci, izabrala lijevu siku kao svog favorita. Bez nje cak nece ni da zaspi. Nemam pojma sta joj je odjednom, prije je jela podjednako iz obje. Neko mi je rekao da je mozda uzrok to sto je pocela da shvata da mama i beba nisu jedna te ista osoba pa trazi utjehuuser posted image Meni je slatka user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu viktorija)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
20.10.2010 23:25:41   
iv@ncica
a  mozda  je  i  dovoljno  sita  pa  nako  malo  siki,  a  draza  joj je  miljenica  jer  iz  nje  je   bolje  ide..ne  treba  se  patiti  da  vuceuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
16.11.2010 19:43:54   
Mala_Mo
Meni beba od 3.mjeseca doji samo lijevu. Za desnu ni da čuje. Normalno, ostadoh bez mlijeka u desnoj, i dobro napredujemo sa lijevom.

Ali su mi zato sise, aj zdrao. Asimetrija strasna. Lijeva je super a desna kao suha sljiva.
zna li neko nakon koliko vremena po prestanku dojenja mogu uraditi silikone?:)

_____________________________

Mali rozi pilić stigao u aprilu 2010 :)

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
18.11.2010 11:52:38   
Lejla Ka
Mala_Mo nemoj se sekirati oko toga, bar sada ima silikonskih umetaka za grudnjake da prikriješ asimetriju user posted image
Najvažnije je da beba dobro napreduje na tvom mlijeku.

Nakon prestanka dojenja sve se to vrati na neku normalu, neprimjetnu razliku koja zapravo uvijek postoji. Koliko dugo će trajati taj povratak, teško je reči, zavisi od dosta faktora (koliko dugo je dojenje trajalo, koliko često ste dojili prije prestanka), ali u nekom periodu od 6 mjeseci do godine sve se to vrati u neku normalu (namjerno ne kažem u prijašnje stanje jer ti to niko ne može garantovati).


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
18.11.2010 12:41:58   
Majčica
Mala_Mo, kod mene je ista situacija bila - dojila sam 19 mjeseci ali zadnjih godinu dana samo na lijevu siku. Bile su grozne, bas kao sto ti rece - desna taman fina a lijeva kao suha sljiva. Kad sam prestala dojiti sike su se vratile na neki normalan oblik, tj skoro su se izjednacile i to bas brzo, mozda nakon 15-20 dana. S tim da su naravno sad obje ko suhe sljiveuser posted image Malo je veca ova lijeva, ali se to sad skoro pa i ne primjeti. Samo mi sad trebaju silikoni na obje sikeuser posted image  

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 88
   [Obrisana poruka]
18.11.2010 16:20:21   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Majčica)
  Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
19.11.2010 11:06:14   
Mala_Mo
Sve vas razumijem:)
Na more ne idem ovakva:)
Naravno da je primjetno, grozno izgleda.
I ako se vrati u normalu, bez silikona necu ni do granapa. :)

_____________________________

Mali rozi pilić stigao u aprilu 2010 :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Sta kad beba jede samo jednu siku?
19.11.2010 11:24:28   
Lulu_08
Hehehe moja Luna je dojila godinu dana. Od prije mi je lijeva dojka bila uvucena. Porodila sam se na carski, a nekim cudom mlijeko je odmah krenulo. Isto je krenulo i iz lijeve i iz desne. Luna je od rodjenja voljela ruckiti mlijko, i jako je nerviralo sto lijevu siku nije mogla fino da uhvati i da vuce iz nje kako treba. Nakon 3-4 dana je mlijeko puno nadoslo a kako iz lijeve nije puno vukla sve je oteklo i zacepilo se. Babica kojoj sam do neba zahvalna mi je pomogla tu noc, sa jakim pritiskom i stavljanjem bebe na lijevu siku tako da je ona pocela i nju normalno jesti. Imala sam uzasne ragade ali nisam odustajala nego sam stavljala silikonske vjestacke bradavice preko lijeve. Medjutim desna joj je ostala draza. Iako je "normalno" dojila i iz lijeve sve do negdje 10og mjeseca, u poslednja 2 mjeseca je jela samo iz desne. Nije bila neka razlika, malo samo blago jedva vidljivo. Nakon prestanka dojenja, neka 3-4 mjeseca, su obje sike smanjile se dosta, smrc smrc - bas k'o suhe sljive hahaha...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Mala_Mo)
Neposredna veza do poruke: 91
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *