|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:28:18   
lejlašh
Nisam odavno otvarala ovu temu, pa rekoh da vidim ima li šta novo.
Ja se naspavah na jedan lijep način - sada Merjem spava s tatom u dnevnoj sobi, a ja se širim na bračnom krevetu. Valjda sam to zaslužila za ovih 15 mjeseci nespavanja.
Sada vjerovali ili ne prespava cijelu noć, ili se probudi i uzme flašicu s čajem  iznad glave, napije se, vrati je na mjesto i opet zaspe. Sve to uradi da ne probudi uopće taju. I kad je ponekad čujem da plače - on je ne ferma nimalo, ona vidi da nema fajde od kenjkanja i okrene se na drugu stranu i zaspe.

A kad je on noćna smjena i kad mrvica spava sa mnom, cijelu noć opet visi na meni,  ma čudo jedno od djeteta.

Eto nadam se da su i ostale mame nekako riješile ovaj problem

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:38:14   
Rina26
Moji spavaju po čitavu noć u krevetićima nema meni po krevrtu nikoga

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:40:51   
Anoniman
Ma kad se budi savaki sat, ja mogu do 3 sata vracat u krevetic, ali posle 3 ne mogu stvarno, jer sam i ja onda nestabilna i nesigurna, mogu pasti s djetetom, onda kraj mame i gotovo.

(odgovor članu Rina26)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:43:40   
Rina26
Probaj s cucom tako ja svojima samo dam cucu a mala mi ima neku plišanu igračku koja je uvijek uz nju,kada ti jede probaj kada kreneš spavat dat bocu možda muči glad

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:53:50   
teta berta
Mislim da roditelji jako jako griješe kad stavljaju dijecu da spavaju u bračnom krevetu. Uvijek postoji mogućnost da će se netko od roditelja u snu trznuti i ne daj Bože udariti, zgnječiti dijete i slično. A da ne pričam da će muku mučiti dok ga odviknu od bračnog kreveta. I mene su moji stavljali kad sam bila beba, a bolje bi bilo da nisu, i dan danas ne volim sama spavati u sobi, nekako mi neugodno... Moj je stav da je intimnost mene i mm jedno, a ljubav prema djetetu drugo. Dakle bračni krevet je naša intima... A krevetić bebinauser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:54:04   
boogy woogy
Lejlash, a jel' ti malecka doji preko dana jos uvijek? Moj mali je skoro pa izbacio nocni podoj (nekad zatrazi da doji ako ga muci nicanje zuba) ali uglavnom pije obicne vode. Jos uvijek nas budi nocu. Na prste desne ruke mogu izbrojati noci kad je prespavao cijelu noc za ovih 17 mj.user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:55:38   
Anoniman
Ma draga sve sam probala. Cuclu nece ni pod razno, samo mu sluzi za igru, grize je. Flasica isto tako nema sanse, pije vec iz case odavno, evo vec par dana stalno mu guram flasicu, ali nista, i to grize.

(odgovor članu Rina26)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:56:59   
mu be da
Fala b. ja nemam problema s tim.Moj Davud doji vec 7 mjeseci,user posted image recimo ako je zaspao oko 23.00 i dojio mirna sam do 03.00-04.00 tad se javi zakenjke ..podoji i tabla opet do 07.00-08.00,ma kad cujem iskustva drugih ja kao da nemam djeteta sto se tog tice F.B......eno ga pajki ,zaspao oko 21.00 pa ocekujem da me trazi oko ponoci ili malo kasnije user posted image user posted image user posted image

ma na mamu pravo mirna beba
mamin sultan

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Noćno dojenje
10.5.2009 23:57:42   
Rina26
Probaj cucu umočit u šećer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Noćno dojenje
11.5.2009 0:01:41   
mu be da
kada vec pricamo o dojenju ....moze li mi neko reci kakve  grudnjake koristite (pamucne ili neke druge ) i dali se mogu  nositi oni sa zica ma i korpicama  jer ja sam jos uvijek na  dobrim starim pamucnim??????

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Noćno dojenje
11.5.2009 0:12:04   
boogy woogy
mu be da, moj ti je savjet da ne koristis grudnjake sa zicama dok dojis jer ti mogu nazuljati mlijecni kanal i dovesti do zacepljenja. Ja sam nakupovala pamucnih potkosulja sa gumom ispod grudi (AlmaRas) koje imaju iskrojene kosarice za grudi i u njih stavljala jastucice ili korpice/skoljkice za dojilje. Ovo je puno bolja varijanta nego da spavas sa grudnjakom.

(odgovor članu mu be da)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Noćno dojenje
11.5.2009 0:12:07   
remzy
drage moje da se i ja javim na ovu temu,jerr znam kroz sta prolazite !!!
ja sam sa starijom kcerkom imala slicnih problema,budila se skoro svako 2h i uzme samo par puta povuce siku i nastavi spavati,i tako u krug ,a ja uvijek nenaspavana i rastresena!!!i tako sam s njom "deverala" pune 3 godine!!
Fatih kad se rodio ,bio je puno bolji od nje ,budio se i on ,ali ne cesto kao Lamija,ustajao je svako 4-5h!!!!!Sad ustane sam ,uzme flasu,ispije je i legne ponovo spavati!!!!!!!
Ambera se nebudi do jutra,ako zaspi oko 23h ona do 6h ujutro spava ,javi se, ja joj dam siku i ona produzi sve do 11h ,pa zna nekad i do 12h u podne !!user posted image
bila mi je skoro pocela da se budi ,ali ja je par puta "prevarila",umjesto sike dala joj cuclu ,i ona se vise nije budila!!user posted image user posted image inace je  spavalica,jer ona od tog ustajanja ,pa sve do navece do 23h ,spava jos 3 puta,prvi put spava 2,5h,drugi put 1,5h i treci put oko 45 min i onda ide na veliko spavanje!user posted image

svim hanumama koje "deveraju"sa bebinim nocnim budenjem,drzim fige ,i da sto prije imaju miran san!!!!!!!!!

pusa!!!!!!!!




_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Noćno dojenje
11.5.2009 0:17:21   
lejlašh

IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Lejlash, a jel' ti malecka doji preko dana jos uvijek? Moj mali je skoro pa izbacio nocni podoj (nekad zatrazi da doji ako ga muci nicanje zuba) ali uglavnom pije obicne vode. Jos uvijek nas budi nocu. Na prste desne ruke mogu izbrojati noci kad je prespavao cijelu noc za ovih 17 mj.user posted image


Doji preko dana,a preko noći više ne.
I ja sam uvijek bila protiv toga da djeca spavaju s roditeljima i još uvijek sam protiv toga. Nekako smo gurali do godine dana, spavala je u  svom krevetiću, ali od kada sam počela raditi user posted image , ma nema teorije, ko to ne doživi - ne može pričati o tome, svi se mi snalazimo na razne načine.

Mu be da - ja bih na tvom mjestu još nosila pamučne grudnjake za dojilje, jedino ako se bojiš zbog estetike - možeš i sa žicom.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Noćno dojenje
11.5.2009 0:20:44   
mu be da
HVALA PUNO ... dosada sam spavala u grudnjaku ,mada znala san nekada leci i samo u potkosulji ali  pokusacu  da spavam bez grudnjaka jer ide i ljeto i vrucine..

_____________________________

SULTAN MAMIN ...DAVUD 3.10.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Noćno dojenje
11.5.2009 0:25:36   
lejlašh
Ja stvarno nisam nikada spavala sa grudnjakom, mislim da za to nema potrebe, samo stišćeš dojke i možeš izazvati više problema. Nego uživaj u slobodi user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mu be da)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Noćno dojenje
11.5.2009 0:31:55   
mu be da
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hajmo onda cice svaka na svoju stranu user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

SULTAN MAMIN ...DAVUD 3.10.2008.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 11:40:15   
Dinka 79
Drage moja.......
Kod nas je ovakva situacija,moja Naida se po noći stalno budi,uvijek se budila svaka 2 sata,a sad joj je u dobričas 8 mjeseci.Ima tri obroka dnevno,dva voćna i jedan slani,domaća varijanta i uz to stalno doji.Ali imam osjećaj kao da mi se mlijeko povlaći,pogotovo navečer.Dobila je hvala Bogu i zubić,al se u posljednji 7 dana budi stalno po noči pa ponekad i svakih pola sata,stalno je stavljam da doji al nekad imam osjećaj da joj to mlijeka nije dovoljno,neznam šta da radim.Mislila sam da polako probam uvesti obićno kravilje mlijeko jer ću i ja uskoro na posao,a zaista sam iscrpljena,i nenaspavana.Najgore je to što kad onda plaće jer povuće malo iz sike onda je moram ljuljati da zaspi i tako cijelu noć user posted image user posted image user posted image Da li je moguće da se mlijeko počelo samo povlaćiti user posted image


_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu mu be da)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 12:36:17   
Rabi
Eh moja dinkice, imas ti mlijeka sasvim dovoljno...Vjeruj mi!!!
Vama rastu novi zubici, pa se bebica stalno budiuser posted image I kod nas je bila ista stvar kad su nam zubi izbijali. Svaki sat se budio, a i taj sat sto mi je spavao, stalno je nesto stenjo!!!
Ne opterecuj se kolicinom mlijeka, nego ocekuj novi zubic uskorouser posted image



_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 12:44:53   
Rabi
a zaboravih ti reci....
S obzirom da je bebica svaki sat na sisi, nije ni cudo sto imas osjecaj da je mlijeka manje!!
A to i jeste samo osjecajuser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 12:53:57   
aazra
Ja sam jedna od onih koja pusta bebu u svoj, tj nas krevet. Citala sam dosta o tome i sto me iznenadilo dosta tekstova koji to ma ne da opravdavaju vec isticu kao pozitivno, da razvija emocionalnu inteligenciju djeteta..ali nije to tema. A da sto se seksa tice pa ionako nakon poroda treba vremena da se stvari normalizuju malo koja je horna da vodi ljubav citavu noc pa da sad smeta beba..A u povjerenju nama ne smeta ni malouser posted image
MM je jednom rekao da se mozemo vratiti na pocetak ponovo bi isto uradiliuser posted image

A sto se tice nocnih podoja pa meni je malo bilo opterecenje pred kraj petog mjeseca kada je imao " skok u razvoju" ali kako smo krenuli s nadohranom u vidu hapica to se normalizovalo. Ispocetka mi je bilo problem jer sam mu u noci davala da doji samo s jedne strane pa se druga prenapuni i postane tvrda.
ali i to je proslouser posted image
Ne znam sta bih da se moram ustajati i pripremati flasicu jer iovako kasno lijezemo. Zivjelo dojenje!user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 13:16:29   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: aazra

. Ispocetka mi je bilo problem jer sam mu u noci davala da doji samo s jedne strane pa se druga prenapuni i postane tvrda.




E ovo se i meni desava...kada se budi oko 3h i oko 5-6 doji samo jednu.A onda ujutro kad se malo presaberem dam joj drugu koja puca. user posted image A i mi nju stavimo na bracni nekad pred zoru kad jede,i bas mi je to slatko...budimo se svi zajedno,mazimo se,pricamo joj,a ona se smijeeeeeee...Izgleda nas pozeli preko noci. user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 13:37:24   
aazra
I nama su ta budjenja nesto najljepseuser posted image user posted image user posted image !
Probudimo se, a ono viri mala glavica, onda se i on probudi, pa nas gleda, kao da nas vidi prvi put, onda se nasmije..user posted image




_____________________________








(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 14:41:02   
Sonja
nas adin papa svaka 2 sata pa tako i po noci
do neki dan je spavao samnom na krevetu a taju smo istjeraliuser posted image
sad vec 2 dana spava u kreveticu i to mi je zivi smor. stalno se trzam na svaki njegov pokret ili uzdah..al moramo i ja i tajo malo da se zblizimouser posted image
uostalom zasto sluzi krevetac...
nocu mu nekad dam da siki ali posto i poslije sike place flasica mora biti spremnauser posted image
mali gladezuser posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 14:46:07   
hanabanana
Noćni podoji su u tom uzrastu jako bitni. Ako mu isključiš noćne podoje mozes reći papapa dojenju.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Noćno dojenje
1.6.2009 15:18:17   
Dinka 79
Ako sam dobro skontala nepreostaje nam ništa drugo nego da nastavimo ovako heheheh Pa valjda će se i mama jednog dana naspavati heheheh Drage moje pravi ste drugovi,uvijek ste tu kad vas trebamo,hvala vam od naidice i mene user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Koji internet?
vila_7

Za one koji imaju BEZICNI internet (od ova dva) koji je bolji i zasto?

Čutuk (66%)

Global (34%)


Broj svih glasova: 47

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *