|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavati bebu?
28.1.2010 17:08:23   
mamaajna
SAMA ZASPALA NA PODU MALOPRIJE,kenjkala ja dok sam otisla po caj u kuhinju ona zakovrnula,doduse danas smo morali nesto obaviti u gradu pa je i izlazak osamutio,sad spava na podu na dekici zavaljena u polukruzni jastuk evo je ko julije cezar doslauser posted image .inace samo zaspi na ciki po 10 min dnevno 2-3 puta,al noc prespava od 22h do 8 h s jednim budzenjem u 5h

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Kako uspavati bebu?
28.1.2010 17:34:03   
nikita
IZVORNA PORUKA: Visnja RR
budi sretna da po noci spava... pa se ti mozes odmoriti ...user posted image


sretna sam ja naravno , hB pa sam naspavana al po danu nista od njega ne mogu uraditi, onda kad on zaspe peglam, sredivam kucu i onda i ja zaspem ko klada i tako svaki dan...pocela su me bolit leđa. Jedino me tjesili sto mogu biti online s njim u narucju user posted image


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Kako uspavati bebu?
26.12.2012 15:42:34   
visnjica1
Moja beba ima mjesec dana, i muce ju grcevi pa smo je navikli po rukama, jutros je ustala u 8 a vec je 4h ona spava hoce da se nosa kad ju spustimo u krevetic ona place, nemam vise snage da ju nosam, sad sam ju spustila plakala je kao ,godina, user posted image pa ukljuci fen i ona se smiri, to je znak da hoce na ruke, ako ima te neki savjet hitno mi je potreban

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Kako uspavati bebu?
26.12.2012 15:45:42   
djoisa
kupi wrap maramu da odmoris ruke user posted image ..tako cete biti zadovoljne i ti i beba

wrap marama izgleda ovako http://1.bp.blogspot.com/_KT9ahclqz80/Svudec7aCqI/AAAAAAAAAx4/Gkv-RCCYyAo/s400/features1%5B1%5D.jpg

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Kako uspavati bebu?
30.1.2013 22:13:32   
sporty mamaa
Ko o cemu mi o spavanju.... Ja sam vise doevdena na granice ljudskih izdrzljivosti, tako se tesko uspavljuje i tako lako probudi da to izluduje. Beba ima godinu i 4 mjeseca, po danu spava sat, sat i pol, a navecer ja nemam ideju kako da je uopce uspavam. Moja greska sto sam je dosad uvijek uspavljivala u graco ljulji i onda je prebacim u krevet, ali sad kako postaje velika za tu ljulju ja nemam ideje kako da je uspavam. Probala odnjet u spavacu nema sanse, skace po krevetu, pali i gasi svjetlo, cupa mi kosu, silazi sa kreveta. Skace mi po stomaku, glavi... Kad je stavim u njen krevet ustaje, place, trese krevet, na kraju pocne vristati a ja to nemam snage slusati pa je izvadim i onda opet u ljulju i sve ispocetka.... A da ne pricam da je svaki sum moze probudit. Molim vas ako iko ima kakav savjet kako da je uspijem uspavati bez te ljulju(za koju je presisala i kilazu) i koju rutinu da uvedemo bila bih mu do neba zahvalna. Ja sam vise i umorna i iscrpljena. Ne znam stvarno sta da radim. Kad sam sinoc u 12h(tada je zaspala) kuhala nes da dodem sebiuser posted image user posted image user posted image user posted image P.s. po danu spava od recimo 14 do 15 i 15h....

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 8:29:02   
ninuska

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ko o cemu mi o spavanju.... Ja sam vise doevdena na granice ljudskih izdrzljivosti, tako se tesko uspavljuje i tako lako probudi da to izluduje. Beba ima godinu i 4 mjeseca, po danu spava sat, sat i pol, a navecer ja nemam ideju kako da je uopce uspavam. Moja greska sto sam je dosad uvijek uspavljivala u graco ljulji i onda je prebacim u krevet, ali sad kako postaje velika za tu ljulju ja nemam ideje kako da je uspavam. Probala odnjet u spavacu nema sanse, skace po krevetu, pali i gasi svjetlo, cupa mi kosu, silazi sa kreveta. Skace mi po stomaku, glavi... Kad je stavim u njen krevet ustaje, place, trese krevet, na kraju pocne vristati a ja to nemam snage slusati pa je izvadim i onda opet u ljulju i sve ispocetka.... A da ne pricam da je svaki sum moze probudit. Molim vas ako iko ima kakav savjet kako da je uspijem uspavati bez te ljulju(za koju je presisala i kilazu) i koju rutinu da uvedemo bila bih mu do neba zahvalna. Ja sam vise i umorna i iscrpljena. Ne znam stvarno sta da radim. Kad sam sinoc u 12h(tada je zaspala) kuhala nes da dodem sebiuser posted image user posted image user posted image user posted image P.s. po danu spava od recimo 14 do 15 i 15h....



ja jos u goroj poziciji user posted image . Mi svoju nosamo dok zaspi, a ima godinu i 7 mjeseciuser posted image .

e, ovo je i moj problem NE MOGU SLUSATI. Zato i koriste situaciju. Ja sam uspjela nakon milion budjenja tokom noci kad se probudi kazem "spavaj" i stavrno zaspe. pa pokusaj i ti. Doduse, to ne uspijeva pri prvom spavanju ili mozda da das mlijeko iz flasice odnosno sta vec pije, pa da je unina???

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 9:20:05   
Private
Sve su to lopuze,a to im je stvar navike.Probajte naci na youtoube onu englesku dadilju koja pomaze roditeljima sa takvim i slicnim problemima.Zena ih za 5 do 7 dana dovede u red.Ja sam ostala bez teksta.Imaju i moji kriznih dana,da mi se kosa na glavi dize.

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 9:28:29   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ko o cemu mi o spavanju.... Ja sam vise doevdena na granice ljudskih izdrzljivosti, tako se tesko uspavljuje i tako lako probudi da to izluduje. Beba ima godinu i 4 mjeseca, po danu spava sat, sat i pol, a navecer ja nemam ideju kako da je uopce uspavam. Moja greska sto sam je dosad uvijek uspavljivala u graco ljulji i onda je prebacim u krevet, ali sad kako postaje velika za tu ljulju ja nemam ideje kako da je uspavam. Probala odnjet u spavacu nema sanse, skace po krevetu, pali i gasi svjetlo, cupa mi kosu, silazi sa kreveta. Skace mi po stomaku, glavi... Kad je stavim u njen krevet ustaje, place, trese krevet, na kraju pocne vristati a ja to nemam snage slusati pa je izvadim i onda opet u ljulju i sve ispocetka.... A da ne pricam da je svaki sum moze probudit. Molim vas ako iko ima kakav savjet kako da je uspijem uspavati bez te ljulju(za koju je presisala i kilazu) i koju rutinu da uvedemo bila bih mu do neba zahvalna. Ja sam vise i umorna i iscrpljena. Ne znam stvarno sta da radim. Kad sam sinoc u 12h(tada je zaspala) kuhala nes da dodem sebiuser posted image user posted image user posted image user posted image P.s. po danu spava od recimo 14 do 15 i 15h....

Po danu spava normalno...dijete se ocigledno ne zna samo uvesti u san....jer je naviknuto...e sada i ti znas da je to greska....ja ti iskreno preporucujem...da par noci...sve pogasis, legnes pored nje, pored krevetica i insistiras..sa ssssssssss...na spavanju...derat ce se sigurno, ali izdrzi..to nemam snage...prevazidji..daj joj utjehu..novog medu...koji ce ponijeti u krevet...daji joj ga u rukice i slicno...dekicu nesto....nadji sta voli....to ce trajati par dana i naucit ce...zao mi je sto prolazis kroz to..sto su stariji teze je nauciti...ali tako je...bolje sada da prodjes sa tim, nego sa cetri godine..ako joj se ne spava neka suti u mraku...poenta je da shvati da plac i vriskanje nece kod tebe izazvati reakciju uspavljivanja.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 9:30:25   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ko o cemu mi o spavanju.... Ja sam vise doevdena na granice ljudskih izdrzljivosti, tako se tesko uspavljuje i tako lako probudi da to izluduje. Beba ima godinu i 4 mjeseca, po danu spava sat, sat i pol, a navecer ja nemam ideju kako da je uopce uspavam. Moja greska sto sam je dosad uvijek uspavljivala u graco ljulji i onda je prebacim u krevet, ali sad kako postaje velika za tu ljulju ja nemam ideje kako da je uspavam. Probala odnjet u spavacu nema sanse, skace po krevetu, pali i gasi svjetlo, cupa mi kosu, silazi sa kreveta. Skace mi po stomaku, glavi... Kad je stavim u njen krevet ustaje, place, trese krevet, na kraju pocne vristati a ja to nemam snage slusati pa je izvadim i onda opet u ljulju i sve ispocetka.... A da ne pricam da je svaki sum moze probudit. Molim vas ako iko ima kakav savjet kako da je uspijem uspavati bez te ljulju(za koju je presisala i kilazu) i koju rutinu da uvedemo bila bih mu do neba zahvalna. Ja sam vise i umorna i iscrpljena. Ne znam stvarno sta da radim. Kad sam sinoc u 12h(tada je zaspala) kuhala nes da dodem sebiuser posted image user posted image user posted image user posted image P.s. po danu spava od recimo 14 do 15 i 15h....



ja jos u goroj poziciji user posted image . Mi svoju nosamo dok zaspi, a ima godinu i 7 mjeseciuser posted image .

e, ovo je i moj problem NE MOGU SLUSATI. Zato i koriste situaciju. Ja sam uspjela nakon milion budjenja tokom noci kad se probudi kazem "spavaj" i stavrno zaspe. pa pokusaj i ti. Doduse, to ne uspijeva pri prvom spavanju ili mozda da das mlijeko iz flasice odnosno sta vec pije, pa da je unina???

e o ovome govorim..ma dajte zene, olaksajte sebi..dvoje djece imam razlicite u svakom smislu..pregrmite...lakse i njima, nemaju stres od spavanja, a i vama....uglavnom djetetu treba pomoci..pa zamislite kada je vama stres toliki koliki je njima....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 9:56:27   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ko o cemu mi o spavanju.... Ja sam vise doevdena na granice ljudskih izdrzljivosti, tako se tesko uspavljuje i tako lako probudi da to izluduje. Beba ima godinu i 4 mjeseca, po danu spava sat, sat i pol, a navecer ja nemam ideju kako da je uopce uspavam. Moja greska sto sam je dosad uvijek uspavljivala u graco ljulji i onda je prebacim u krevet, ali sad kako postaje velika za tu ljulju ja nemam ideje kako da je uspavam. Probala odnjet u spavacu nema sanse, skace po krevetu, pali i gasi svjetlo, cupa mi kosu, silazi sa kreveta. Skace mi po stomaku, glavi... Kad je stavim u njen krevet ustaje, place, trese krevet, na kraju pocne vristati a ja to nemam snage slusati pa je izvadim i onda opet u ljulju i sve ispocetka.... A da ne pricam da je svaki sum moze probudit. Molim vas ako iko ima kakav savjet kako da je uspijem uspavati bez te ljulju(za koju je presisala i kilazu) i koju rutinu da uvedemo bila bih mu do neba zahvalna. Ja sam vise i umorna i iscrpljena. Ne znam stvarno sta da radim. Kad sam sinoc u 12h(tada je zaspala) kuhala nes da dodem sebiuser posted image user posted image user posted image user posted image P.s. po danu spava od recimo 14 do 15 i 15h....



ja jos u goroj poziciji user posted image . Mi svoju nosamo dok zaspi, a ima godinu i 7 mjeseciuser posted image .

e, ovo je i moj problem NE MOGU SLUSATI. Zato i koriste situaciju. Ja sam uspjela nakon milion budjenja tokom noci kad se probudi kazem "spavaj" i stavrno zaspe. pa pokusaj i ti. Doduse, to ne uspijeva pri prvom spavanju ili mozda da das mlijeko iz flasice odnosno sta vec pije, pa da je unina???


Necu da pametujem ali o ovome se brine cim djete pocne da stvara navike i to je od 3.mjeseca.
Mi smo svoju malu sa 2mjeseca premjestili u njenu sobu, njen krevet. Ritual nam je da vecera  tada oko 6, sada oko pola7-7, onda pranje, umivanje, pidzama, nova pelene, duda, pelena i krevet. Upalim uspavanku (dan danas jos) poljubim i izadjem. Prije je isla u pola7, 7 spavati, sad ide u pola8. Uvjek ide u ta doba spavati, orilo gorilo. Na sjela sa njom ne idemo da neremeti ritmus. imala je ona faza kako je omudrala pa hoce da izadje, place. Ali tome se nesmije prepustiti. Kad ona pravi takve scene ja legnem na pod kod nje u njenoj sobi dok zaspi. Ali ja samo tu lezim, nema price nista.
I sporty mislim da je kasno da spava do pola4. Ona bi trebala najdalje u pola 3 da ustane da moze oko 8 ici spavati. Sto je za njeno doba idealno vrjeme

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 10:19:55   
novi kolacic
Ja bih samo pitala mame koje ne mogu slusati plac djeteta, bez da ih provociram vec ozbiljno, kako misle odbiti djetetu nesto kad bude starije npr. u prodavnici trazilo igracku i bacalo se po podu? Majka treba i MORA u svom srcu naci snagu da NE REAGUJE na djeciji plac jer je to stvar odgoja djeteta. Plac se provlaci citavo djetinjstvo. Moja starija kci ima 6 god. i redovno otplace turu kad treba cistiti svoju sobu, kad treba raditi zadacu sama u sobi, kad treba oprati zube. Ako bih se ja slomila pred njom, gdje bih poslije bila? Meni odmah pred oci dodu slike puberteta, droge, alkohola i sl.iskusenja. Treba biti tu uz dijete, voljeti ga, ljubiti i paziti, ali znati i povuci granicu, stisnuti srce i reci da je nesto za dobrobit tog djeteta!
Da se razumijemo, imam i bebu od 4,5 mjeseci koja spava iskljucivo u svom kreveticu navecer. Po danu i ona spava u ljulji, ali navecer ide u svoj krevetic. Cak i kad je dojim, po milion puta u toku noci, svaki put je poslije vracam u krevetic, da nauci da mora u njemu spavati. Sad vec, kad je u 9 stavim u njega, ona sama zaspe bez uspavljivanja, dok je po danu moram uspavati sikom. Znaci, navecer je vec sami krevetic poziv na spavanje.
Starija je othranjena na bocicu, tako da je ona nakon pranja zuba dobivala bocicu (naopako zar ne?) sa hapom i uz nju bi zaspala, to joj je bio ritual. Spavala je sa pamucnom pelenom koju navuce na lice. Dobro je kad beba ima nesto (kao pelena), neku fiksaciju za koju je vezana i koja joj daje podrsku i uspavljuje je. Kod mlade mi je to uglavnom sika user posted image

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 17:26:12   
sporty mamaa
Skvo znam da sam pogrijesila. Dpduse ovo nije ovako oduvijek. Imali smo mi naviku spavanja pd 9h, nakon dojenja zaspe, u 12h opet dojenje pa budenje tek u 7h... I to u njenom kreveticu. A onda smo u 7.mjesecu otisli na more i bili kod mojih punih mjesec dana. Kuca puna, uvijek vriska, galama, tamo se sve poremetilo. Spavala je sa mnom, jer nismo imali krevetca, kuca iznad nas uvijek partiji, galama, ma to joj je zahebalo san skroz naskroz. Kad smo se vratili kuci, nije htjela ni cut za svoj krevetic, a tako je do dan danas. Znala sam je uspavljivat nosajuci, drmajuci, ljuljajuci, dok na kraju nije naucila zaspat uz melodiju u graco ljulji. Onda dojenje po milion puta nocu, ja vise snage nisam imala da je vracam u njen krevet, taman je vratim probudi se. Ne mogu vjerovat kako ima lagan san, samo joj pokrivac namjestis probudi se, sinoc smo imali 5 situacija placa i budenjauser posted image Skvo, sinoc sam pokusala tako, ja stvarno mogu tolerirati normalan plac, mogu ne pasti na to, ali ona ne place, ona se cene, vristi, crveni. To je dreka, histerija, zapomaganje.
Sa starijom je ritual bio kupanje, oblacenje, aptamil i spavanje. To dijete se nikad po noci probudilo nije, nikad je nisam ninala, nikad ljuljala, nikad s nama spavala nije....
Priznajem i ovo s dojenjem po sto puta me izludivalo. Skvo dam joj najdrazeg joj medu, baca ga, vristi, dam joj pelenu baci je, vode, okrece glavu i place.... Pokusala sam da je uzmem, pronosam vratim, da slusam plac minutu, dvije, tri. Da je ostavljam u sobi i vracam se, ali ona i dalje vristi....
Ninuska i mi imamo milion budenja po noci, i ja je spustim i kao ostro kazem spavaj, a ona onda u histeriju(samo jednom je na to spavaj i zaspala). Ja se unarvozi jer i mm odmah ustaje, govori utisaj je, stavi je kod nas.
Novi kolacic, ja znam da se olakanjem ne moze sve postic kod djece, ali ona jeca, to ne zvuci kao plac, to zvuci da se najezis. Neki dan me mama nazvala na tel i ja joj pustila da cuje, kaze mama uzmi je molim te, i ona pocela plakat sa njomuser posted image user posted image
Kad sam je uzela stisla me rukicama, legla mi na stomak i jeca i tako zaspalauser posted image user posted image Znam da ovo ne vodi nikud, ali mislite li zaista da treba tolerirati to uzasno jecanje i da ce prestati? Koliko to tolerirati?

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 17:42:06   
animagical
ja mislim da ako ti nisi spremna da je pustis da place da i ne trebas..prerasti ce to, kao sto prerastu i sve ostalo..ja ne znam nikog da se ozenio/udao iz maminog kreveta....najveci razmazenci na svijetu su prije ili kasnije nadosli da spavaju sami, da jedu sami, da se oblace sami...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 18:21:03   
ninuska
sporty mamaa ja te razumijem. Jer ni moja ne place vec vristi. Ko ne cuje ne moze ni vjerovati da dijete moze biti tako grlato.
ja imam par prijateljica s djecom pribliznog uzrasta i stavrno nije da preuvelicavam ali ta djeca kad placu i histerisu ne moze se porediti sa vriskom moje male. Nisu mi vjerovale dok nisu cule.
Sve smo mi razlicite i naravno da bi svaka majka zelejla da joj dijete prespava cijelu noc, da ne ljulja. Mislim kome se nosa dijete da bi zaspalouser posted image . trebas sama sa sobom rijesiti( bas kao i ja) i kad crvsto odlucis tek tada kreni u akciju samouspavljivanja. Znaci kad skontas da se mozes strpiti i slusati taj plac.
Ako bude kakvih promjena javi, a pogotovo neke nove i lakse metodeuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 18:22:25   
ninuska

IZVORNA PORUKA: animagical

ja mislim da ako ti nisi spremna da je pustis da place da i ne trebas..prerasti ce to, kao sto prerastu i sve ostalo..ja ne znam nikog da se ozenio/udao iz maminog kreveta....najveci razmazenci na svijetu su prije ili kasnije nadosli da spavaju sami, da jedu sami, da se oblace sami...


ja se iskreno nadam. Stvarno mislim da ce kako raste i postaje razumnija shvatiti kad kazem idemo spavati i da sam zaspeuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 18:43:49   
novi kolacic
Uh, ova moja od 4,5 mj.kad pocne plakati, u onoj fazi da se zakoceni, pocne vikati ma-ma-ma-ma. Jooooj mene tad....Muz mi se smije kad ja pocnem skakati u mjestu, reko zove me. Pa ja njemu da je njemu lako jer ne vice ta-ta-ta-ta...Nije lako, ali moras imati podrsku supruga, da je uz tebe 100% i ne udara ti na savjest da je uzmes. Roditelje necu komentarisati jer kod mene bar nemaju pravo glasa, ni njegovi ni moji, ali mi je bitna podrska mm. Na kraju krajeva, ja sam ta koja milion puta u toku noci ustanem da dojim, a on samo kaze: "Ko ti je kriv sto imas sise? Da si se odlucila na flasicu kao sa prvim i ja bih ustajao navecer!". I u pravu je, ali je zato on moja snaga koja me drzi da ne skocim kad place, on prvi kaze da je pustim, da joj nece nista biti da malo otplace i na tom sam mu jako zahvalna user posted image

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 22:23:30   
animagical
ja nisam tip koji je mogao pustiti bebu od svega par mj da place, to mi je stvarno bilo viska, mrva sta ono zna, samo trazi mamu... sada je pravi braco od skoro 1,5god koji je prerastao to uspavljivanje dojenjem, bez CIO metoda...

novi kolacic, za ovaj komentar tm o tome da ko ti je kriv sto imas sise user posted image user posted image

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 23:37:59   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: animagical

ja mislim da ako ti nisi spremna da je pustis da place da i ne trebas..prerasti ce to, kao sto prerastu i sve ostalo..ja ne znam nikog da se ozenio/udao iz maminog kreveta....najveci razmazenci na svijetu su prije ili kasnije nadosli da spavaju sami, da jedu sami, da se oblace sami...


Animagical al u biti ne radi se o tome jesam li ja spremna pustiti je da place ili nisam.... Ja je mogu pustiti da place, ako place normalno. Mene je strah upravo pustiti je da place na nacin kojim ona place, bojim se da se ne zacene, ili da joj to ne stvori neki dodatni stres pa da poslije ne bude jos gore... I moja N je znala plakati i zvati u kreveticu, ali to je bio obican plac koji traje minut, dva, tri i prestane. Ovo njeno je nekakv jezivi plac, sva otekne u licu, to se mora cuti da bi se opisalo. Ona place i drhti... Strah me je da ne postignem kontraefekat?user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Kako uspavati bebu?
31.1.2013 23:41:07   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: ninuska

sporty mamaa ja te razumijem. Jer ni moja ne place vec vristi. Ko ne cuje ne moze ni vjerovati da dijete moze biti tako grlato.

ja imam par prijateljica s djecom pribliznog uzrasta i stavrno nije da preuvelicavam ali ta djeca kad placu i histerisu ne moze se porediti sa vriskom moje male. Nisu mi vjerovale dok nisu cule.
Sve smo mi razlicite i naravno da bi svaka majka zelejla da joj dijete prespava cijelu noc, da ne ljulja. Mislim kome se nosa dijete da bi zaspalouser posted image . trebas sama sa sobom rijesiti( bas kao i ja) i kad crvsto odlucis tek tada kreni u akciju samouspavljivanja. Znaci kad skontas da se mozes strpiti i slusati taj plac.
Ako bude kakvih promjena javi, a pogotovo neke nove i lakse metodeuser posted image


Upravo ovako, ja sam pokusala spustit je u krevetic, pomazit, poljubit, dat dudu izac iz sobe. Place, ja se vratim, pomazim i ponovo izadem. Mislila sam sto vise ulazim i izlazim da ce ona na kraju zaspati, nakon toliko placa. Na kraju nit je ona prestala plakati niti zaspala, nakon skoro 20 minuta borbe ja sam je izvadila.user posted image I zao mi je bilouser posted image user posted image

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 0:20:56   
animagical
sporty razumijem ja tebe, moj sin place na taj nacin kad ga stavimo u krevetic samog, sto znaci kad vratimo stranicu na krevetic, inace kad je skinemo i primaknemo krevetic nasem, spava najnormalnije,samo se malo gura po nociuser posted image a place da zajeca, vristi, trese krevet, udara glavom, gubi dah od placa, ja sam jednom mislila ugusice se, a plakao mozda tri minuteuser posted image i mi fino poravnimo i vratimo djetetu njegov cejf...ako normalno spava kad mu je krevetac uz nas, neka ga.... u biti nam i ne smeta...
djetetu je sigurno stres plakati tako, posebno ako je to dugo...toliko dugo dok ne skonta da mama nece doci i da dzabe place...ne znam, svako neka radi na svoj nacin, meni jednostavno nije ok da moje dijete toliko place da ja postignem neki svoj cilj, koji mi i nije Bog zna vazan...

mimo samouspavljivanja, jesi li je pokusala uljuljati na nogama? znas ono po starinski, na jastuk i na noge...uz pjevanje ili sta ja znam....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 3:52:01   
novi kolacic

IZVORNA PORUKA: animagical

ja nisam tip koji je mogao pustiti bebu od svega par mj da place, to mi je stvarno bilo viska, mrva sta ono zna, samo trazi mamu... sada je pravi braco od skoro 1,5god koji je prerastao to uspavljivanje dojenjem, bez CIO metoda...

novi kolacic, za ovaj komentar tm o tome da ko ti je kriv sto imas sise user posted image user posted image

To je stvar gledista...Nije da branim muza al to je bila rasprava povodom mog predbacivanja sto se ja budim u noci milion puta dok on nijednom. Istina da on porani i uradi milion stvari dok ja spavam ujutro, al ja kao vampir hodam svu noc i covjek je, u krajnjoj liniji u pravu, koliko god lose zvucalo, nema potrebe da i on bude budan kad vec moram ja.
A za pustanje bebe da place. Vidis, kad je dosla iz bolnice sa 5 dana, bila je navucena na flasicu, pa sam je pustila da place i place i puno place, jer je odbijala sisu, dok je nisam naucila dojiti. Ja, okrutna majka, mustrala sam dijete - a samo je htjelo svoju flasicu. Pa sam je nocas mustrala jer je bila mokra (inace je ne presvlacim navecer), morala sam je cijelu skinuti i presvuci - derala se dobrih 15 min. da je digla cijelu zgradu na noge, sve sto je htjela je da spava a ja sam je mustrala.
Po meni to nema razlike, oni uvijek placu sa 5 dana ili 5 god! Bit roditeljstva je, po meni, uspostaviti granice kojih ces se slijepo pridrzavati ( sem ako je dijete bolesno!) od malih nogu, jer oni vole i traze rutinu. Zbog rutine moja kcerka od 6 god ide spavati u 9 sati i ako smo negdje u gostima familiji, ode u sobu kod njih i zaspe u to vrijeme kao programirana. Dok nije isla u skolu, isto je tako bila "programirana" na kratki spavanjac u 12 sati-14 najkasnije i to je uredno radila godinama. Ako ne bi imala taj popodnevni ritual bila bi nervozna cijeli dam. Mene su kolegice s posla pitale lalo mi to uspijeva, kao njihova djeca sa god.izbace popodnevni san. Kazu: "Nece da spava, ali valjalo bi, bude premoren/a navecer pa ne moze zaspati!". Kod mene nema nece, zaspe samo, jer je tako naucilo jos kao malo i to radi samo od sebe.
Veceras sam manju dojila da je uspavam (vecernji ritual kupanja vec zavrsen). ona zaspe i cim izvadim sisu iz usta probudi se place. Vratim siku, ona zaspe i tako 3 puta. Jel sam trebala provesti noc sa sisom u ustima? Mozda je to nekom prihvatljivo, ali meni ne - ja sam je stavila u krevetic, probudila se, naravno, i plakala nekih 5-10 min. i zaspala. Nece imati traume od toga, prije cu ja sutradan na poslu imati traume od sefa ako zaspem nad poslom jer sam drzala sisu svu noc bebi u ustima da bi bila zadovoljna.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 7:45:25   
Amyla
animagical, slazem s eu potpunosti s tobom, ni ja svog H nikada nisam pustila da place, ni minutu a kamoli 5-10 minuta i vjeruj mi da ima svoj ritual, zna se on najkasnije u 8h ide leci, a popodne u 12h, pa dok se ne probudi, nekad oko 14-15h, i sam i zaspi navece, malo siku, malo se valjamo i on zaspi, ne ljuljam ga, vec samo legnem pored njega i meni to ne smeta, cak sta vise, sad je vec poceo hvala Bogu i noc da prespava (prije se budio 2 pua), sada se vec probudi jednom oko 5h (malo glocne siku) ili nastavi do 6-7h, a nikada ga do sad nisam pustila da place, mada dosta zavisi i od djeteta user posted image

< Poruku je uredio Amyla -- 1.2.2013 7:48:17 >


_____________________________

29.07.2011. Harun
30.10.2013. Rijad

“Život je plamen koji uvijek gori, ali se opet ponovo zapali svaki put kad se dijete rodi.”

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 8:49:03   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Uh, ova moja od 4,5 mj.kad pocne plakati, u onoj fazi da se zakoceni, pocne vikati ma-ma-ma-ma. Jooooj mene tad....Muz mi se smije kad ja pocnem skakati u mjestu, reko zove me. Pa ja njemu da je njemu lako jer ne vice ta-ta-ta-ta...Nije lako, ali moras imati podrsku supruga, da je uz tebe 100% i ne udara ti na savjest da je uzmes. Roditelje necu komentarisati jer kod mene bar nemaju pravo glasa, ni njegovi ni moji, ali mi je bitna podrska mm. Na kraju krajeva, ja sam ta koja milion puta u toku noci ustanem da dojim, a on samo kaze: "Ko ti je kriv sto imas sise? Da si se odlucila na flasicu kao sa prvim i ja bih ustajao navecer!". I u pravu je, ali je zato on moja snaga koja me drzi da ne skocim kad place, on prvi kaze da je pustim, da joj nece nista biti da malo otplace i na tom sam mu jako zahvalna user posted image


Ko je njemu kriv sto nema sise pa ne zove ta-ta-ta user posted image


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 9:08:55   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: novi kolacic


To je stvar gledista...Nije da branim muza al to je bila rasprava povodom mog predbacivanja sto se ja budim u noci milion puta dok on nijednom. Istina da on porani i uradi milion stvari dok ja spavam ujutro, al ja kao vampir hodam svu noc i covjek je, u krajnjoj liniji u pravu, koliko god lose zvucalo, nema potrebe da i on bude budan kad vec moram ja.
A za pustanje bebe da place. Vidis, kad je dosla iz bolnice sa 5 dana, bila je navucena na flasicu, pa sam je pustila da place i place i puno place, jer je odbijala sisu, dok je nisam naucila dojiti. Ja, okrutna majka, mustrala sam dijete - a samo je htjelo svoju flasicu. Pa sam je nocas mustrala jer je bila mokra (inace je ne presvlacim navecer), morala sam je cijelu skinuti i presvuci - derala se dobrih 15 min. da je digla cijelu zgradu na noge, sve sto je htjela je da spava a ja sam je mustrala.
Po meni to nema razlike, oni uvijek placu sa 5 dana ili 5 god! Bit roditeljstva je, po meni, uspostaviti granice kojih ces se slijepo pridrzavati ( sem ako je dijete bolesno!) od malih nogu, jer oni vole i traze rutinu. Zbog rutine moja kcerka od 6 god ide spavati u 9 sati i ako smo negdje u gostima familiji, ode u sobu kod njih i zaspe u to vrijeme kao programirana. Dok nije isla u skolu, isto je tako bila "programirana" na kratki spavanjac u 12 sati-14 najkasnije i to je uredno radila godinama. Ako ne bi imala taj popodnevni ritual bila bi nervozna cijeli dam. Mene su kolegice s posla pitale lalo mi to uspijeva, kao njihova djeca sa god.izbace popodnevni san. Kazu: "Nece da spava, ali valjalo bi, bude premoren/a navecer pa ne moze zaspati!". Kod mene nema nece, zaspe samo, jer je tako naucilo jos kao malo i to radi samo od sebe.
Veceras sam manju dojila da je uspavam (vecernji ritual kupanja vec zavrsen). ona zaspe i cim izvadim sisu iz usta probudi se place. Vratim siku, ona zaspe i tako 3 puta. Jel sam trebala provesti noc sa sisom u ustima? Mozda je to nekom prihvatljivo, ali meni ne - ja sam je stavila u krevetic, probudila se, naravno, i plakala nekih 5-10 min. i zaspala. Nece imati traume od toga, prije cu ja sutradan na poslu imati traume od sefa ako zaspem nad poslom jer sam drzala sisu svu noc bebi u ustima da bi bila zadovoljna.


Isto i kod mene,s amo sto imam jednu is to ide u pola8 spavati. I moja nece niti hoce negdje drugo da zaspi osim u svom krevetu. Ili u putnom kreveticu. A na necijem krevetu, kaucu itd ne. Pa ni kod nas kuci. Sve navika 

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 9:09:53   
amiboj
Ja sam od onih koje nisu mogle pustiti bebu da place i da se sama uspava. To mi je zaista toliko okrutno da ne mogu ni opisati. Ne krivim majke koje to rade uopce ali ja nisam niti bi mogla.
Da ono onako malo i bespomocno, kada mu samo u zivotu treba majka i njena njeznost i blizina, zaspe jecajuci i u suzama.... No way.
Da napomenem da je maleni dojio preko 25 mjeseci, ja radila od njegovog 10-og mjeseca i nisam crkla radi toga....

Generalno danas mame malo previse kukaju i sve im je tesko ili mi se cini.... ne znam...
Imam nekoliko primjera u blizoj okolini gdje su djetetu odmah uvalile flasicu jer ima se nije dalo peglati sa dojenjem.... Ja stvarno ali stvarno ne mogu da razumijem ovo ako je dijete zeljeno... da je majci tesko da mu da ono sto mu je najzdravije, najprirodnije.... Grozno...

I sve prodje, svaka faza, prebrzo nam rastu djeca svakako..... prodje i budenje po noci i slabo jelo i nauce sami zaspati....s tim sto je nase dijete to sve proslo uz nasu podrsku, nije niti jednom zaspao placuci, dojio je dovoljno dugo da mu ja osiguram neki prvobitni imunitet, naucio je vremenom sam zaspati....

Tako da nekako svako sebi nadje neki modus za kojim ce se voditi i ici...
Nas maleni jako voli rutinu koju ima, spava u 20:30 svaku noc, po danu od 12-15 i zna se kada klopa, kada se igra i ne cmizdi za igrackama u radnjama i ne baca se po podu....tako da ne mislim da te za mene okutne metode donose poslusnu djecu....

_____________________________

14.10.10 - nas sin nam stigao u zagrljaj

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *