|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 9:19:41   
Private
Evo link pa pogledajte SUPER NANNY koja je dosla da pomogne porodici koja ima 4 djevojcice od 6,4,3 i 1 god.nadam se da ce vam neke metode pomoci user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=4Cypc_iJGQc

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu amiboj)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 11:00:50   
novi kolacic

IZVORNA PORUKA: amiboj

Ja sam od onih koje nisu mogle pustiti bebu da place i da se sama uspava. To mi je zaista toliko okrutno da ne mogu ni opisati. Ne krivim majke koje to rade uopce ali ja nisam niti bi mogla.
Da ono onako malo i bespomocno, kada mu samo u zivotu treba majka i njena njeznost i blizina, zaspe jecajuci i u suzama.... No way.
Da napomenem da je maleni dojio preko 25 mjeseci, ja radila od njegovog 10-og mjeseca i nisam crkla radi toga....

Generalno danas mame malo previse kukaju i sve im je tesko ili mi se cini.... ne znam...
Imam nekoliko primjera u blizoj okolini gdje su djetetu odmah uvalile flasicu jer ima se nije dalo peglati sa dojenjem.... Ja stvarno ali stvarno ne mogu da razumijem ovo ako je dijete zeljeno... da je majci tesko da mu da ono sto mu je najzdravije, najprirodnije.... Grozno...

I sve prodje, svaka faza, prebrzo nam rastu djeca svakako..... prodje i budenje po noci i slabo jelo i nauce sami zaspati....s tim sto je nase dijete to sve proslo uz nasu podrsku, nije niti jednom zaspao placuci, dojio je dovoljno dugo da mu ja osiguram neki prvobitni imunitet, naucio je vremenom sam zaspati....

Tako da nekako svako sebi nadje neki modus za kojim ce se voditi i ici...
Nas maleni jako voli rutinu koju ima, spava u 20:30 svaku noc, po danu od 12-15 i zna se kada klopa, kada se igra i ne cmizdi za igrackama u radnjama i ne baca se po podu....tako da ne mislim da te za mene okutne metode donose poslusnu djecu....


Sve je to stvar gledista, naravno da sve zelimo najbolje svom djetetu i ne slazemo se cesto sa metodama odgoja. Doduse, ja nisam konvencionalna mama jer je moja prva beba izvadena prije vremena iz mene, sto dr.nikad nisu htjeli priznati, i prva 3mj. je provela po bolnicama. Prvih dana su je TUKLI BUKVALNO, da je natjeraju da place, da pluca dobiju snagu. Prestajala je svako malo disati, tako da mi je plac bio omiljeno zvuk koji je govorio da je sa mnom. Nisu dozvoljavali ni da je dojim vec su je specijalnom formulom hranili na nos kroz sondu. Uradili su joj kompletan RTG i UZ cijelog tijela, lumbalnu punkciju sa mjesec dana, a toliko su je boli svakih 5 min (ja imam problema sa secerom pa su mislili da ima secerne krize zbog kojih se gubi i prestaje disati) da joj provjeravaju SUK, da i danas ima oziljke po sakama i transfuziju je primila sa 10 dana - toliko su joj krvi izvukli. Na kraju su mi bajni pedijatri vratili bebu sa rijecima da joj ne mogu pomoci, da je smrt djeteta u kolijevci najnormalnija pojava i da se pomirim sa cinjenicom da joj se ne moze pomoci - bukvalno ovim rijecima. Ja sam djetetu pronasla aparat koji registruje njeno disanje i bocu kisika i kad aparat zapisti, onda bih ozivljavala dijete.
To je digresija na temu, ali pojasnjava zasto volim da su mi djeca u kreveticu, jer je nisam nosala - stalno sam je drzala na tom aparatu u kreveticu, i zasto su mi ovakve teme cista trivijalnost. Kad vam dijete u tri mjeseca umre na rukama 10 puta i dr.vam kaze da ga pustite, da mu ne mozete pomoci, plac tog istog djeteta vam je smijesan. Sve teme tipa: dijete nece da spava, jede, ima stomacne kolike ili ima upalu grla, su za mene cista trivijalnost. Mozda sam "ostecena" tim dogadajem ali i drugo dijete mi sad spava u kreveticu prikopcano na isti aparat i moze da se dere do prekosutra ako sam se prethodno s njom izigrala, izmazila i izljubila, ako sam je presvukla i nahranila.
Druga je stvar kad imaju razlog za suze. Moju djecu muz vodi na vakcinu ili popravku zuba - taj plac kad ih boli ne mogu podnijeti, al plac iz obijesti mene ne dira!

(odgovor članu amiboj)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 11:11:36   
SailorMoon
Draga kolacic samo zdravlja i sabura. Hvala Bogu pa si ti majka koja se bori za svoju djecu i izborila si se. Kako ti jue curica sad? Trebali joj jos uvjek aparat?

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 11:43:51   
novi kolacic
Ma ok je ona sad, ali svejedno bih i bez tog problema isto pšostupila. Danas je kompletna ljudska rasa debilna. Jedemo po knjigama po tabelama, nosimo pelene do trece, ne smijemo plakati, mama nam mora pjevati jos dok smo u stomaku, ne smijemo biti okruzeni psecim dlakama itd. Sipak su toliko djeca mazena i pazena kad su zene radile u polju. I opet smo bili i zdraviji i pametniji i manje izlozeni kriminalu, pedofilima i ostalim nastranostima.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 12:19:04   
animagical
Danas je kompletna ljudska rasa debilna.


user posted image cuj?

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 16:39:00   
Suncica_
nasem bebacu 4 mjeseca.... stawimo ga u krewetac i upalimo fen i on zaspe user posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 16:51:10   
novi kolacic
Fen? Kad pali - pali user posted image

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Kako uspavati bebu?
1.2.2013 19:32:16   
animagical
kod nas je to bio usisivac, ali s youtubea, da ne pregorimo ovaj praviuser posted image

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Kako uspavati bebu?
2.2.2013 1:54:30   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: animagical

sporty razumijem ja tebe, moj sin place na taj nacin kad ga stavimo u krevetic samog, sto znaci kad vratimo stranicu na krevetic, inace kad je skinemo i primaknemo krevetic nasem, spava najnormalnije,samo se malo gura po nociuser posted image a place da zajeca, vristi, trese krevet, udara glavom, gubi dah od placa, ja sam jednom mislila ugusice se, a plakao mozda tri minuteuser posted image i mi fino poravnimo i vratimo djetetu njegov cejf...ako normalno spava kad mu je krevetac uz nas, neka ga.... u biti nam i ne smeta...
djetetu je sigurno stres plakati tako, posebno ako je to dugo...toliko dugo dok ne skonta da mama nece doci i da dzabe place...ne znam, svako neka radi na svoj nacin, meni jednostavno nije ok da moje dijete toliko place da ja postignem neki svoj cilj, koji mi i nije Bog zna vazan...

mimo samouspavljivanja, jesi li je pokusala uljuljati na nogama? znas ono po starinski, na jastuk i na noge...uz pjevanje ili sta ja znam....


Evo i mi skinulu stranicu kreveta, muza jedva nagovorihuser posted image user posted image , user posted image
Nekako smo uspjeli, pa cemo vidjet imali efekta. Zasad spavauser posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Kako uspavati bebu?
2.2.2013 14:18:44   
visnjica1
Uspjela sam da moja bebica zaspe sama u krevetcu ima 2 mjeseca i 8 daana, do sada sam ju uspavljivala na nogama ili rukama i hvala Bogu uz pomoc vrtuljka svakom bih ga preporucila Fisher price ima dvije muzike, svjetlo, ma zakon vrijedi svake maarke, pelene i cuce, morala sam joj kupiti juce nove cuce jer je mama zaboravna stavial da odkuham i one se zaljepilje za serpu haha, super nakon 7 dana velike borbe s mojom A. uspjele smooo

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Kako uspavati bebu?
2.2.2013 21:39:23   
stoic
moj u posljednje vrijeme ne zaspi prije ponoći..... slomimo se uspavljujući (mrak, nosanje, ljuljanje, legnemo tako da ga okružimo i mi kao spavamo..., ali bez efekta prije ponoći (otprilike).. dođe mi da ga ne uspavljujem uopšte, bezveze gubimo vrijeme umjesto da se igramo s njim i uživamo

no, je li nezdravo da beba tako kasno ide leći?

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Kako uspavati bebu?
2.2.2013 22:45:41   
novi kolacic
I ja sam tako skuhala 3 cucle sve sa njihovim poklopcima. Sve sam morala baciti, ukljucujuci i dzezvu user posted image

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Kako uspavati bebu?
2.2.2013 23:10:27   
animagical

IZVORNA PORUKA: stoic

moj u posljednje vrijeme ne zaspi prije ponoći..... slomimo se uspavljujući (mrak, nosanje, ljuljanje, legnemo tako da ga okružimo i mi kao spavamo..., ali bez efekta prije ponoći (otprilike).. dođe mi da ga ne uspavljujem uopšte, bezveze gubimo vrijeme umjesto da se igramo s njim i uživamo

no, je li nezdravo da beba tako kasno ide leći?

imali smo i mi tu fazu, mislila sam samo moje dijete spava u ponocuser posted image trajalo je dobrih par mjeseci, polako pokusavali pomjeriti po 15 min ranije spavanje svaku noc i upalilo je..sad spava izmedju 9 i pola 10, meni ok...ujutru ustaje izmedju 8 i 9, zavisi jesam li kuci

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Kako uspavati bebu?
3.2.2013 11:30:24   
chuci

IZVORNA PORUKA: stoic

moj u posljednje vrijeme ne zaspi prije ponoći..... slomimo se uspavljujući (mrak, nosanje, ljuljanje, legnemo tako da ga okružimo i mi kao spavamo..., ali bez efekta prije ponoći (otprilike).. dođe mi da ga ne uspavljujem uopšte, bezveze gubimo vrijeme umjesto da se igramo s njim i uživamo

no, je li nezdravo da beba tako kasno ide leći?

a kako spava tokom dana? kada ustaje ujutro?
ja moje kad pomjeram spavanje tako kao i animagical pomjeram po 15 minuta svako dva tri dana. i pratim da dnevno spavanje isto pomjerim. ujutro ih lagano probudim ranije ujutro, onda i dnevna spavanja idu ranije i večernje takođe. moji se znaju poremetiti ako smo par noći zaredom pri obavezama izvan kuće pa pomjere npr spavanje za jedan sat, sat i po. kroz nekoliko dana ih vratim na 9 - pola 10 kako inače sada spavaju.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Kako uspavati bebu?
3.2.2013 17:40:50   
stoic
Hvala na odgovorima i savjetima.

On je ranije imao običaj zaspati oko 22h što mi se tad činilo prekasno, pa sam bezuspješno pokušavala uspavati ga ranije.

Inače je to beba nespavalica. Ne znam je li takav rođen ili je dojenje krivo (nikada neću saznati pa da bezveze ne filozofiram). On je noću fino spavao, od 22h do 08h sa 1-2-3 buđenja za dojenje (kako kad, nekad ga probudi najmanji šum, nekad spava jako čvrsto). Danju nikada nije spavao, ni kao novorođenče. Kada je umoran, tada je obično i gladan, pa onda doji dugo i time se relaksira/odmara. Nakon dojenja je pun energije i raspoložen. Nekada je to bilo stalno ili jako često, a sada na svaka 3 sata otprilike. Dojenje-meditacija, kako mi to nazivamo. Pokušavala sam da ga prekinem u dojenju ne bi li spavao nakon toga, no nikad nije uspjelo osim što bi onda bio gladan.

To prekasno lijeganje je započelo prije mjesec-dva, tokom i nakon jednog dužeg putovanja koje smo imali. Obično se desi tako da mu nakon kupanja ponudim dojenje, on prihvati, doji dugo i nakon toga, umjesto da zaspi kao što je ranije činio, on se skroz razbudi i, kako je tom svojom dojenje-meditacijom odmoren i osvježen, on onda ne može zaspati naredna 2-3 sata.

Suprug je bio na putu oko 2 sedmice, pa sam bila po cijeli dan sama s njim, uveče sam bila strašno iscrpljena, te bih sama zaspala dok sam ga dojila. I tad je bio budan, ali je nekako uz mene, na krevetu se valjao, zagnjurivao glavu u jatuke, jorgane, pa bi nakon pola sata-sat i zaspao. No, kad je muž kući, to ne pali jer je valjda svjestan da nismo sami pa se buni, prejahava prepreke koje mu napravim da ne spadne s kreveta i tako.... Onda to obično i završi tako da ja nastavim da spavam, a muž ga uspavljuje.

Najgore je to što se i dalje budi oko 8, najkasnije u 9, a zna se skroz razbuditi i u 6-7h (u tom slučaju je cijeli dan umoran, pa ga obično dugo vozam u kolicima vani kako bi zaspao na makar pola sata - nikad ne izdrži duže).

On ima podočnjake, rođen je s njima. Muž i ja nemamo podočnjake (osim kad smo umorni), ali znam puno ljudi sa urođenim podočnjacima pa kontam da to može biti i normalno. Pedijatrima smo govorili da malo spava još od prvog mjeseca, ali niko to ne shvata ozbiljno. Tek kad s nekim boravimo 24h, svi se začude kako je moguće da beba tako malo spava. Dedo ga je 2 sedmice svakodnevno pokušavao uspavati, ljuljao ga, pjevao mu i fakat bi ponekad uspio ali bi ovaj spavao maksimalno 5-10 minuta (nakon minimalno sat vremena uspavljivanja).

Nego, kako da pomjerim za 15 minuta? Mi ga kupamo oko 8h, oko 8:30h počinje dojenje koje završava oko 9:30h (nije uvijek jednako dugo) i on je nakon toga budan i ne želi spavati. Da ga kupam ranije ili kasnije? Ili mu nudim dojenje ranije ili kasnije?

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Kako uspavati bebu?
5.2.2013 1:02:52   
sporty mamaa
stoic voljela bih ti dati savjet, ali i samoj mi je tako(jedino sto moja beba odspava po danu turu od sat, sat i pol. Ali kad ona spava mora biti mir i tisina. Sjecam se starije djevojcice, ta je mogla spavat da topovi ljuljaju, a ova, ma svaki sum je moze probudit. Ja ne mogu da skontam da se toliko migolji, prevrce, otkriva, pomjera.... Da ima tako lagan san. Da se nocu budi po sto puta i da moze budna do 11 izdrzati... Poznata mi je faza, ujutro meni se spava, ma jedva ja na oci gledam, pa malo prikunjam, pa gledam gdje je, pa je vracam na jastuke, pa hoda po meni, udara me, a meni se ne ustaje.... Uh.....

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Kako uspavati bebu?
6.2.2013 12:52:48   
stoic
Očito je od mene naslijedio lagan san, ja sam imala i u vrtiću problema sa spavanjem, a tad je to bilo obavezno... :(

Tvojoj bebi je to bila samo faza? Kako je sada?

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Kako uspavati bebu?
6.2.2013 13:07:25   
animagical
ako ti sa sigurnoscu znas da ce zaspati u ponoc, a ti ga pocni uspavljivati u pola 12, bez veze se maltretiras od osam...pa kad uhvatis fol, pomjeris na dojenje u 11 i 15 i sve tako... a vala, jos neispavana, ne znam sta ga kupas svaki danuser posted image bez vveze se maltretiras, nije da ga to opusti i uspavauser posted image opresec guzu, lice, ruke i cao... olaksaj sebi... nisu sve bebe iste, moj sin je isto dosta zahtjevan, mnogo puta nam se desi da ustane u sred noci, npr u 1 i bude budan i razigran do ujutru u 4,5... a ja ko zombi... jos je to klipan koji trci, hoda, skace i nema sanse staviti ga u krevetic, kad zna izaci... a ne bih rekla da je do dojenja, vise su to faze, mozda zubici ili mu ej jednostavno onako nadoslo... kod nas je nespavanje obicno zbog zuba, jer ne spava u naletima, jednostavno naidje los mjesec, a doji otkad se rodio jel...

(odgovor članu stoic)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Kako uspavati bebu?
6.2.2013 13:32:16   
gvendolina

IZVORNA PORUKA: Suncica_

nasem bebacu 4 mjeseca.... stawimo ga u krewetac i upalimo fen i on zaspe user posted image user posted image



samo pazite da se bebac ne navuce na taj zvuk pa da ne moze zaspati bez njega. jedna moja poznanica je tako umirivala bebu,cak su i snimili zvuk fena i preko cijele noci bi im zujalouser posted image ne znam kako su oni mogli spavati uz tu bukuuser posted image zar nije lakse par veceri pustiti dijete da se i malo isplace da se navikne na novi nacin uspavljivanja,nego mjesecima slusati fenuser posted image

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Kako uspavati bebu?
6.2.2013 15:33:58   
Suncica_
haha nama fen radi oko 5 do 10 minuta samo dok zaspe, posto je tu jako tezak a kad zaspe gasimo i nist... sto kazu moze tenk proci kroz sobu on se ne pomakne

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Kako uspavati bebu?
6.2.2013 21:44:15   
frckica
evo jedan savjet za mame koje nosaju i ljuljaju djecu, da ne bih oteglila ruke nabavili smo gimnasticku veliku loptu i sjednemo na nju cupkamo odnosno ja jer je dojim i tako mi zaspi user posted image znam da ni to nije ideala al sad je pustim da se premori pa se sama okrene na stranu i zaspi e to me je zadivilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ali naravno bez placa user posted image

_____________________________

Rania 12.07.2012

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Kako uspavati bebu?
6.2.2013 22:40:20   
novi kolacic
Ha, ha, ha, na lopti bih ja prva zaspala! A u cemu je fazon sa fenom? Otkud vas sad toliko sa tim fenom? Kome je palo na pamet to??? user posted image

(odgovor članu frckica)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Kako uspavati bebu?
7.2.2013 9:59:28   
SailorMoon
Kolacic to za fen ili usisivac je davno vec poznato da bebe umiruje, jer ih taj zvuk podsjeca na strujenje krvi u stomjako kod mame. Zato to obozavaju.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Kako uspavati bebu?
7.2.2013 11:03:00   
novi kolacic
E to nisam znala...

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Kako uspavati bebu?
11.3.2013 11:54:48   
loomasa
moja beba ima 8 mjeseci i od kada se rodila desilo se možda svega 3 puta da leži sa mnom na krevetu i odjednom kao zaspe sama. inače je ninanje i ninanje i ninanje i otpadanje leđa :)

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *