|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: jastuk za dojenje (banana)
4.6.2008 19:47:45   
Emina*
Ja sam ga oprala rucno, i nije se nimalo promijenio  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: jastuk za dojenje (banana)
4.6.2008 19:50:20   
anitaMO
ja to nisam ni imala,a Laura nije htjela ni dojiti samo 20 dana.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: jastuk za dojenje (banana)
4.6.2008 22:42:27   
aazra
Hej Eminice!

Mora da si se napatila s pranjem "banane". Ja svoj nisam mjerila, ali MM kaze da ako ga budem koristila da se oslonim na njega dok spavam, da ce preci spavati u drugu prostoriju..user posted image
To je ovaj iz "kane", stvarno je velik, ali mislm da se bebica moze fino staviti na njega.
posto nemam iskustva s dojenjem, a jaaaaaako to zelim, nekako bi da sebi olaksam i da mi bol u ledjima ne ometa "koncentraciju". Inace, ja ni nasu posteljinu ne perem cesto (osim presvlaka i jastusnica), ali eto posto se bebac moze popiskiti, izbljuckati na ovom, mozda cu biti u situaciji da ga operem.

Samo Eminice, ti si imala srece s ovim ljetnim danima, pa ti se brzo osusio, kad bi se prao po zimi, bogami mi se cini da bi se lako pojavile gljivice dok se ne bi osusio. Jesi li ga prala u kadici?

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: jastuk za dojenje (banana)
5.6.2008 8:32:38   
Emina*
Jesam Azric, u kadici sam ga prala i vala iskreno, izmucila sam se..
Ja dok operem jednu stranu, na drugoj se pojavi jos pjene user posted image   user posted image
I ajmo jovo nanovo...
Ma ja mislim da sam ga ispirala jedno 2 sata.....
Kod mene je isto pravo velik, ja mislim da je duzine negdje oko 2m kad bi se ono kao ispravio....
I zacas se osusio, kako si i rekla, jer sam bas maksuz za njega pratila vremensku prognozu...
Ne znam sta je kod tvog jastuka punjenje, jer sam ja svoj dobila iz Njemacke,
ali kod mene je kao polistiren (stiropor), ja mislim user posted image , pa se zacas osusio........  user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 5.6.2008 8:33:14 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: jastuk za dojenje (banana)
5.6.2008 9:17:57   
bezelye
Ako su vam jastuci punjeni vatelinom mozete ih slobodno prati u masini, naravno ako ih uspijete ugurati user posted image  Vatelin je poliestersko vlakno koje se nece deformisati. On je kao vata samo nije pamuk nego umjetno vlakno, tako da prati oblik navlake. Slobodno cenrtifuga. Osusi se zacas. Mi na kraju svake hladne sezone operemo jorgane u masini i nista im se ne desi. Brzo se osuse i cisti cekaju narednu sezonu. Isto radim i sa jastucima. Centrifuga tako dobro iscijedi da se ustvari susi samo navlaka.
Moja jetrva cak pere sve mekane igracke (mede) u masini, cak ih susi u susilici. Ja danas imam u planu oprati par tih igracaka pa vam javim rezultat.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: jastuk za dojenje (banana)
5.6.2008 9:38:29   
sanja.sa
IZVORNA PORUKA: aazra


Ja svoj nisam mjerila, ali MM kaze da ako ga budem koristila da se oslonim na njega dok spavam, da ce preci spavati u drugu prostoriju..user posted image



ja sam svoj koristila za spavanje i moj dragi se zaliouser posted image , kaze ti ko kraljica, a ja se skupio u cosku ko sirotanuser posted image . sta me briga, meni je bas bilo super, jedino sto je bilo prevruce pa zadnjih dana ne spavam sa njim.

sto se pranja tice ja sam svoj nagurala u masinu, nije mu nista bilouser posted image . naravno, ima razlicitih punjenja, pa provjerite koje je kod vas prije nego sto pocnete gurati u masinuuser posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: jastuk za dojenje (banana)
5.6.2008 9:52:01   
bezelye
Ma ja, slobodno "nagurajte" user posted image  ali ako je vatelin, a trebalo bi da jeste. Koliki je jorgan pa stane u masinu, ha ja. On se svakako smije i vakumirati, pa ga mozete poslije drzati u onim vrecama iz kojih se zrak izvuce usisivacem. Vidjecete kako se slijepi, zauzima vrlo malo prostora. Samo mala napomena, da se ne prepadnete. Nakon tog vakumiranja, kad ga ponovo otvorite bice i dalje sljepljen. Samo sacekajte dan-dva da se vatelin dozove i jastuk ce opet biti kao prije user posted image

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: jastuk za dojenje (banana)
5.6.2008 9:59:41   
rozi
Ja sve perem u masini, bas sve. Plisane igracke(jos da mogu i one na baterije user posted image ), patike, papuce...Debeli jorgan sam jedva ugurala, samo sam ponovila ispiranje jer se od velicine nije mogao okretati user posted image .

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: jastuk za dojenje (banana)
5.6.2008 10:08:02   
bezelye
Sad cu ja igracke u masinu, pa onda i u susilicu. Ma sve sto moze u masinu samo da ne ide na ruke. Joj perem na ruke a bole me ledja user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: jastuk za dojenje (banana)
5.6.2008 10:19:42   
sanja.sa
IZVORNA PORUKA: bezelye

. Ma sve sto moze u masinu samo da ne ide na ruke. Joj perem na ruke a bole me ledja user posted image


aida u pravu siuser posted image , ja jucer nesto prala na ruke i ledja me zabolilaaaa. kaze MM sinoc hajmo u setnju. samo sam ga pogledala i rekla ja odoh u horizontalu, a ti sam setajuser posted image

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: jastuk za dojenje (banana)
6.6.2008 23:42:32   
aazra
Hvala na savjetima, vatelinsko je punjenje i kod mene, samo sto je jastuk ogroman.

nekako pod rukom djeluje cvrsto. jeste li sigurne da se nece deformisati u centrifugi?
Mislim da cu gledati da ga operem stvarno samo kad bas budem morala, ali eto ipak da znam.
ma, vatelin je super.

A, sad ne znam nisam cula za te vrecice iz kojih se zrak izvuce usisavacemuser posted image , malo mi moram priznati djeluje komplikovano - jeste li sigurne da moze i bez tog i da se nece deformisati?

jesam dosadna, samo postavljam jedna te ista pitanja...

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: jastuk za dojenje (banana)
9.6.2008 8:19:14   
samir_5
Taj  jastuk od heljdinih mrvica imate kod Enise i Faruka
( proizvodjaci heljde i heljdinih proizvoda)bar je bilo,cini mi se da nije bio skup, ali je praktican u trudnoci i poslije poroda.


Evo deklaracije sa svog jastuka, Heljda EiF imaju i broj tel. pa pitaj, 061545375 nalaze se u ulici Porodice Foht Sarajevo

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: jastuk za dojenje (banana)
9.6.2008 9:34:55   
bezelye
azraa te vrece su za cuvanje stvari koje ne koristis a zauzimaju puno prostora (jorgani, jastuci, deke, odjeca).
Posto se svi zale da je taj jastuk ogroman odmah su mi naumpale te vrece pa sam ih zato i spomenula. Naravno da mozes bez njih, samo ti vremenom stan postane mali user posted image  Uvijek fali prostora. 

Sigurno si vidjela na TV-u, onaj TeleShop ili vec nesto slicno. Evo mozes vidjeti na ovim linkovima kako to izgleda
https://www.spacebag.com/spacebag
http://www.tvshopping24.com/cgi-bin/internationalshop/iboshop.cgi?showd670,,9901520


Heljdin jastuk je jako tezak i ne moze se prati, nazalost. Ja sam imala mali jastucic za sebe, dimenzije 40x60 (tako nesto). Bio je tanak ali tezaaaaak. Mogu misliti kako je tezak jastuk za dojenje. Uh...

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: jastuk za dojenje (banana)
11.6.2008 22:28:25   
aazra
Bezelye,

Vjerujem da su te vrecice prakticne, nama je stan bas mali, ali eto uvijek se nekako nadje prostora, bar za saduser posted image , poslje cemo vidjeti..

Super je sto se jastuk za dojenje moze staviti u masinu i da se ne deformise. ja sam mislila da je to malo teze zbog toga sto je cvrst, ali eto nadam se da mu nece nista biti.

Ma, prvo akobogda da rodim bebaca zivog i zdravog - tek mi je 23. sedmica, pa da ga pocnem dojiti, pa tek onda cu razmisljati o pranju jastuka - ali eto tek kad sam ga kupila odmah mi je to proslo kroz glavu, kako ga oprati. Dobro je sto se navlaka moze skinuti, pa je najbolje ako nije hitno samo nju i prati. jesu li te kese skupe?
Slazem se da je heljdin mozda zdraviji, ali nepraktican zbog tezine.
Ali, i ovo antialergijsko punjenje vatelin mislim da je sasvim ok.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: jastuk za dojenje (banana)
12.6.2008 8:28:35   
bezelye
azraa ja sam kupila najvece vrece koje sam u tom trenutku nasla. Dimenzije 90x130, bolje da mogu staviti krupnije stvari ili vise manjih. Platila sam 7,5 KM po komadu. E sad moguce da je u BIH malo skuplje, posebno preko TeleShopa. Ovdje su cijene za te vrece vec postale puno realnije nego kad su se tek pojavile. Sad se mogu naci na svakom koraku, u svakom supermarketu i hipermarketu, cak i na pijaci. Posto ima razlicitih proizvodjaca ima i razlicitih cijena. Neki ovu najvecu vrecu prodaju i za 15 KM user posted image

Dobro je sto imas navlaku pa je mozes oprati. Ja bih ti jos preporucila da bebi ispod glave stavljas i pamucnu tetra pelenu. Fina je mekana i lako se odrzava. Cak je dobro koristiti je i u kreveticu. Beba uvijek nesto bljucne. Meni je jetrva dala jedan komplet one posteljinice sa ogradicom za krevetic. Sve je super ocuvano ali je navlaka za jastuk izgubila boju u odnosu na ostale dijelove. Navlaku za jastuk nekad treba oprati svaki dan a ostatak posteljine ne tako cesto. Steta. Zato je bolje mijenjati pelenu user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: jastuk za dojenje (banana)
13.6.2008 18:03:29   
chalma
IZVORNA PORUKA: bezelye

Azra jel ta radnja na Skenderiji bas "Kana" ili oni samo kupuju od Kane pa preprodaju? Ako je radnja "Kana" obavezno se zali kad odes na Ilidzu. Dole je fabrika i tamo su vlasnice, dvije sestre. Pa mozda tvoja primjedba bude od koristi i neko nakon tebe bude zadovoljniji sa prodavacicom. Mada i jedna od vlasnica vrlo cesto zna biti tako nezinteresovana za kupca. Moji su prijatelji opremali hotel. Mozes zamisliti koliki je to posao. Od posteljine, jastuka, jorgana, silnih stolnjaka i salveta... I gospodja je bila tako nezainteresovana i arogantna da su se ljudi fino pokupili i sve dogovorili i kupili u drugoj firmi.
Bez dileme, imaju dobar kvalitet ali treba posvetiti paznju i kupcu. Kad me neko fino usluzi moze mi prodati i sto nisam mislila kupiti, ali kad me tako "strese" e vala necu ni djaba.



zdavo svima,

ja sam nova ovdije ali ipak nisam mogla ostati ravnodusna prema ovoj poruci, iz razloga sto sam ja stalni kupac u KANI, i mogu vam reci da je to jedna od najboljih prodavnica sto se tice tekstila u BiH. Radnja na Skenderiji nema veze sa Kanom na Ilidži, osim sto uzimaju stvari valjda sa Ilidže. Ja sam kupila taj jastuk za svog necaka prije godinu dana tami i zaista je kostao 25 KM ali posto su sada veci  i kvalitetniji kostaju 30 Km a imaju i neki za spavanje i za dojenje zajedni i on kosta 55 Km. sve to znam jer ja sam za svoje bebce koje stize za koji mjesec kupila sve, od zavjesa  do posteljine i jastuka jer ljudi zaista rade kvalitetno i svi su im proizvodi antialergik sa  certifikatom,.
pusa svima

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: jastuk za dojenje (banana)
14.7.2008 13:37:35   
Okarica
IZVORNA PORUKA: rozi

Ja sam izgleda podesila onu ljubazniju(na Ilidzi) , jer mi je sve lijepo pokazala. Kupila sam kod njih taj jastuk, plahticu i ogradicu za krevetic. Tamo sam jedino nasla ogradicu od 3 metra, jer mi je krevetic vecih dimenzija od standarda. Ja sam uzela onaj zuti , kao kod Visnje. 
Aazra, ja ovaj ne mogu koristiti za spavanje , nije kao Beluga da se moze namjestati po tvojoj zelji, pa ce mi sluziti iskljucivo za dojenje i moze poslije poluziti kao osonac bebi kad pocne sjediti.  Mozda je neko skontao za sto se jos moze koristiti. user posted image


Moj muž je neki dan kupio taj banana jastučić u Kani i uz njega posteljinu, jastuk, dekicu, plahtu, ogradicu za krevet i još svašta nešto. Kaže da nije mogao da odoli, a stvarno je sve preslatko. Jastučić za dojenje je žuti sa Mikijem i srculencima, a takva je i postaljina i ogradica za krevetac. Moj dragi je to sve redom pokupovao. Čini mi se da je jastuk platio 35 KM, a žena je bila ljubazna. Što se tiče jastuka, meni je malo glomazan, ali nema veze, sladak je.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: jastuk za dojenje (banana)
14.7.2008 20:54:52   
Visnja RR
to sto je glomazan nije problem vjeruj mi jer ce beba vrlo brzo rasti pa je bolje sto je veci da ne sleti s njega :)

i moj je zuti s mikijem... al sad nicem ne sluzi jer ne dojim.. navodno kad bebana pocne da sjedi bice dobro ubaciti ga u njega i onda nece moci ni lijevo ni desno pasti...zato ga cuvam..
ali dok sam dojila zlata je vrijedio...
a vidim gdja je digla cjenu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: jastuk za dojenje (banana)
14.7.2008 21:02:05   
Okarica
U pravu si Višnja za sjedenje. Mogao bi da posluži jer izgleda da je prilično čvrst i stabilan. Jesi li ga prala u mašini?

Sad sam vidjela da sam gore napisala umjesto posteljina "postaljina" a sad mi je kasno za korekciju.



_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: jastuk za dojenje (banana)
14.7.2008 21:46:47   
Visnja RR
nisam :) jer je velik a moja masina je kapacitata 5 kg... a nisam ni probala da ga uguram... malo sam ga koristila i vratila u kesu u kojoj je kupljen... opracu samo jastucnicu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: jastuk za dojenje (banana)
14.7.2008 22:03:21   
Okarica
I ja ću najvjerovatnije tako jer ni meni ne može stati u mašinu. Zaboravila sam reći da je moj dragi, između ostalog kupio i neku torbicu u istom dezenu. Sve je u fazonu Mikija, preslatko jeuser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: jastuk za dojenje (banana)
25.10.2008 21:33:29   
Visnja RR
evo da podignem temu za nasu saso...
trebao bi ovdje savjet iskusnih mama dojilja koje koriste ovaj jastuk...
vec sam rekla da sam jastuk koristila dok sam dojila ali samo 2 m... koliko dugo se koristi taj jastuk obzirom da bebice rastu?
saso ga zeli nabavitri a njenoj bebi je 1 m...isplati li joj se kupovati jer je on odlican za pocetak ... a ja nisam sigurna da bi ga jos dugo koristila...
molila bih za savjet majki koje imaju taj jastuk i koriste ga!...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: jastuk za dojenje (banana)
26.10.2008 10:19:56   
mamin sin
Uuuuuu...Meni je jastuk odlicno posluzio a nabavila sam ga tek kad je bebac imao 2 mj. (narucila iz BG, jer ga u SA nigdje nema). Koristila ga sve dok je bas intenzivno dojio, sad kada je samo na 2 podoja (11,5 mj.) ga ne koristim za dojenje, jer je to brzinsko dojenje...user posted image  I mislim da je bas zgodniji kada je dijete malo vece jer ne drzis rukom njegovu tezinu vec oslonis na jastuk.... Ma spasio me...
Fino jedan kraj jastuka stavim iza ledja, usturim se user posted image , savijem ga ispred sebe i bebu na njega stavim u visini grudi. Pravo je udobno, uzivancija i nikada u toku i nakon podoja nisam osjetila opterecenje za ruku i ledja. Cak sam i po noci ga koristila, dojili smo bez njega samo izvan kuce. I bebac je uzivao! user posted image

Kasnije smo ga koristili da bebac sjedi u njemu...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: jastuk za dojenje (banana)
26.10.2008 10:24:42   
mamin sin
Jos da napsem...user posted image  (kako sam ja opsirna)

Moj je Beluga jastuk, punjenje stiropolske kuglice, jastucnica se moze skidati i mozes ga prilagoditi kako god ti odgovara, jednom rukom...Gledala sam i onaj sa heljdinim punjenjem u apoteci ali je za mene pravo tezak i kosta 80 KM, a ja ovaj platila 20 EUR.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: jastuk za dojenje (banana)
26.10.2008 10:31:52   
Anoniman
meni je isto super pomogao, al samo u pocetku.. do neka dva mjeseca bebinog zivota smo ga koristili... poslije ne, jer je maca narasla i bilo mi je malo naudobno smjestiti na njega...
takodjer sam ga koristila na saaamom pocetku, dok me jos rana bolila od epi, nisam mogla da sjednem, a on je super posluzio user posted image kao sjedaljka user posted image

(odgovor članu mamin sin)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *