|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 10:12:23   
milomoje
Evo malo sam zbunjena, jucer je mm kupio bebi izmedju ostalih gotovih hapica  u teglicama i jednu (od domacceg proizvodjaca u Sve kojeg preporucuju ovdje) teglicu - MIJESANO POVRCE koje je za bebe od 6 mjeseci... sadrzi:
 
-vodu,paradajz,pastu(s jajima), sampinjone,mrkvica,korijen celera,prasu,pavlaka,koncentrar rize,sir, ulje,timjan, bazilika, origano
 
E hajd sad budi pametan i prati tablice...
Sta sad, dati ili ne?... 
inace kuham njoj posebno, ali selimo za par dana tako da sam u frci i paketima, pa ne stizem..  

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 10:13:31   
teacher75
IZVORNA PORUKA: milomoje

Evo malo sam zbunjena, jucer je mm kupio bebi izmedju ostalih gotovih hapica  u teglicama i jednu (od domacceg proizvodjaca u Sve kojeg preporucuju ovdje) teglicu - MIJESANO POVRCE koje je za bebe od 6 mjeseci... sadrzi:
 
-vodu,paradajz,pastu(s jajima), sampinjone,mrkvica,korijen celera,prasu,pavlaka,koncentrar rize,sir, ulje,timjan, bazilika, origano
 
E hajd sad budi pametan i prati tablice...
Sta sad, dati ili ne?... 
inace kuham njoj posebno, ali selimo za par dana tako da sam u frci i paketima, pa ne stizem..  

ne mogu da vjerujem da su to sve stavili!!! ja doduse rijetko kupujem te gotove kasice ali uvijek gledam sastav, al rijetko se desi da nesto ne vidim... najbolje da sami pravimo kako treba....


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 10:17:48   
milomoje
Slazem se s tobom, i ja rijetko to kupujem, ali eto kontam sada da li je baciti ili ne, ali nije ni to problem, nego sam zaista sokirana da jedna ovakva firma koju porodilista i zdravstvene institucije ovdje preporucuju da sve ovo stavljaju malim bebama..  ko je sada tu u pravu, izgleda svaka zemlja ima svoja nahodjenja, a svi se ko fol pridrzavaju europskih zakona... no comment user posted image

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 11:31:13   
mube
milomoje mozes li mi reci o kojem proizvodjacu se radi,i ja sam u swe a pocela sam davati ove gotove kasice,doduse za 5 mjesec?

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 12:34:54   
Crazy little thing
Pozdrav svima, evo ja bih ovdje odgovorila na temu koja je i postavljena. Naime, ako bebe POČINJU jesti tek sa šest mjeseci, mislim, ako tek tad kušaju prvi put hranu s kaškicom, kako možete očekivati od njih da sve pojedu. Moja cura je prvi put probala drugu hranu osim mljeka sa peti pol mjeseci, a tek je tamo kad joj je bilo devet mogla pojesti jedan obrok s kaškom, dotad je uvijek sisu dodavala. Pa kad prvi put krenu s hranom njima je to ko neka igra, oni još i ne kuže da je to za jelo. Znam da je kod mene kašice bilo posvudauser posted image

A  i najbolje je krenuti samo s jednom namirnicom, ne kombinirati, da se vidi jel dijete alergično na nešto. Po meni mrkvica sa šest mjeseci nije loš izbor jer je ona ono slatkasto povrće i podsjeća ih na majčino mljeko.

Kravlje mljeko sam ja počela davati tek sa 11 mjeseci, ito ne na bocu, jer je još dojila, već bi ga razrijedila s vodom i pravila čokolino za doručak. Pošto sam ja ponekad jutri imala predavanja pa je ona morala neš pojesti a bilo mi glupo tad joj davati bočice i AD jer sam ja protiv bočica. A čokolino je jela kašikom.

Ali opet, ima mama koje se ne bi složile ni sa mnom i svaka ima neko svoje mišljenje, ali ja sam kod bilo kakve nedoumice pitala pedijatricu i mislim da je to za svaku mamu-po-prvi-put najbolje.


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 12:44:29   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: milomoje

Evo malo sam zbunjena, jucer je mm kupio bebi izmedju ostalih gotovih hapica  u teglicama i jednu (od domacceg proizvodjaca u Sve kojeg preporucuju ovdje) teglicu - MIJESANO POVRCE koje je za bebe od 6 mjeseci... sadrzi:
 
-vodu,paradajz,pastu(s jajima), sampinjone,mrkvica,korijen celera,prasu,pavlaka,koncentrar rize,sir, ulje,timjan, bazilika, origano
 
E hajd sad budi pametan i prati tablice...
Sta sad, dati ili ne?... 
inace kuham njoj posebno, ali selimo za par dana tako da sam u frci i paketima, pa ne stizem..  

ali ne znam sto se čudiš, pogledaj bilo koji brand dječije hrane - teglice, stavljaju sve i svašta, odnosno stave recimo gluten u kašicu koja ide od 5 mjeseci (a neke tablice ga zabranjuju do recimo 8 mjeseciuser posted image )..prvo sam pomislila da mozda odstrane te neke alergene tvari kod recimo paradajiza, narandze i sl. pa napisu onda da moze to beba jesti i ako je mladja od recimo 9 mjeseci (a znamo da paradajiz i narandza idu tek kasnije, cak i nakon godine dana)..ne znam...to samo znaju ONIuser posted image user posted image


ja sam svakako skeptik kada su u pitanju te teglice sa rokom trajanja od 2 godine (a nisu u frizideru, vec samo na policama marketa)..molim te lijepouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image whaaaaaaaattttttuser posted image koji je to princip očuvanja svježine hrane u teglicamauser posted image na prirodnoj bazi nije sigurno kao što tvrde - organic, ovo-ono..mozda i jeste organik ali je zagađeno konzervansima garant radi očuvanja svježine i trajnosti...zato ja kažem, radije na lijepu pijacu, pa prskano-neprskano, bar istruhne za 4 dana, a ne traje mi 2 godine, ha ja user posted image






_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 13:48:32   
anidla
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: milomoje

Evo malo sam zbunjena, jucer je mm kupio bebi izmedju ostalih gotovih hapica  u teglicama i jednu (od domacceg proizvodjaca u Sve kojeg preporucuju ovdje) teglicu - MIJESANO POVRCE koje je za bebe od 6 mjeseci... sadrzi:
 
-vodu,paradajz,pastu(s jajima), sampinjone,mrkvica,korijen celera,prasu,pavlaka,koncentrar rize,sir, ulje,timjan, bazilika, origano
 
E hajd sad budi pametan i prati tablice...
Sta sad, dati ili ne?... 
inace kuham njoj posebno, ali selimo za par dana tako da sam u frci i paketima, pa ne stizem..  

ali ne znam sto se čudiš, pogledaj bilo koji brand dječije hrane - teglice, stavljaju sve i svašta, odnosno stave recimo gluten u kašicu koja ide od 5 mjeseci (a neke tablice ga zabranjuju do recimo 8 mjeseciuser posted image )..prvo sam pomislila da mozda odstrane te neke alergene tvari kod recimo paradajiza, narandze i sl. pa napisu onda da moze to beba jesti i ako je mladja od recimo 9 mjeseci (a znamo da paradajiz i narandza idu tek kasnije, cak i nakon godine dana)..ne znam...to samo znaju ONIuser posted image user posted image


ja sam svakako skeptik kada su u pitanju te teglice sa rokom trajanja od 2 godine (a nisu u frizideru, vec samo na policama marketa)..molim te lijepouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image whaaaaaaaattttttuser posted image koji je to princip očuvanja svježine hrane u teglicamauser posted image na prirodnoj bazi nije sigurno kao što tvrde - organic, ovo-ono..mozda i jeste organik ali je zagađeno konzervansima garant radi očuvanja svježine i trajnosti...zato ja kažem, radije na lijepu pijacu, pa prskano-neprskano, bar istruhne za 4 dana, a ne traje mi 2 godine, ha ja user posted image







jel ti nikad, ama bas nikad nisi dala Rafiju neku teglicu (nije bitan proizvodjac), ako nisi, e pa zeno svaka tebi cast! user posted image

ja sam u pocetku bila protivnik teglica, ali kasnije sam posustala, nekad ne stignem, vani sam, na putovanju...

a sto se tice toga sto pise na teglicama od kojeg mjeseca, to apsolutno nigdje nema veze s vezom....nikad nisam dala teglicu koja sadrzi gluten a pise od 5 mjeseci, ili npr piletina sa paradajzom je od 7 cini mi se mjeseci, ali ni nju nikad nisam kupila zbog paradajza.....

to strogo pazim i drzim se tablica i pedijatra..


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 13:54:01   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: milomoje

Evo malo sam zbunjena, jucer je mm kupio bebi izmedju ostalih gotovih hapica  u teglicama i jednu (od domacceg proizvodjaca u Sve kojeg preporucuju ovdje) teglicu - MIJESANO POVRCE koje je za bebe od 6 mjeseci... sadrzi:
 
-vodu,paradajz,pastu(s jajima), sampinjone,mrkvica,korijen celera,prasu,pavlaka,koncentrar rize,sir, ulje,timjan, bazilika, origano
 
E hajd sad budi pametan i prati tablice...
Sta sad, dati ili ne?... 
inace kuham njoj posebno, ali selimo za par dana tako da sam u frci i paketima, pa ne stizem..  

ali ne znam sto se čudiš, pogledaj bilo koji brand dječije hrane - teglice, stavljaju sve i svašta, odnosno stave recimo gluten u kašicu koja ide od 5 mjeseci (a neke tablice ga zabranjuju do recimo 8 mjeseciuser posted image )..prvo sam pomislila da mozda odstrane te neke alergene tvari kod recimo paradajiza, narandze i sl. pa napisu onda da moze to beba jesti i ako je mladja od recimo 9 mjeseci (a znamo da paradajiz i narandza idu tek kasnije, cak i nakon godine dana)..ne znam...to samo znaju ONIuser posted image user posted image


ja sam svakako skeptik kada su u pitanju te teglice sa rokom trajanja od 2 godine (a nisu u frizideru, vec samo na policama marketa)..molim te lijepouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image whaaaaaaaattttttuser posted image koji je to princip očuvanja svježine hrane u teglicamauser posted image na prirodnoj bazi nije sigurno kao što tvrde - organic, ovo-ono..mozda i jeste organik ali je zagađeno konzervansima garant radi očuvanja svježine i trajnosti...zato ja kažem, radije na lijepu pijacu, pa prskano-neprskano, bar istruhne za 4 dana, a ne traje mi 2 godine, ha ja user posted image







jel ti nikad, ama bas nikad nisi dala Rafiju neku teglicu (nije bitan proizvodjac), ako nisi, e pa zeno svaka tebi cast! user posted image

ja sam u pocetku bila protivnik teglica, ali kasnije sam posustala, nekad ne stignem, vani sam, na putovanju...

a sto se tice toga sto pise na teglicama od kojeg mjeseca, to apsolutno nigdje nema veze s vezom....nikad nisam dala teglicu koja sadrzi gluten a pise od 5 mjeseci, ili npr piletina sa paradajzom je od 7 cini mi se mjeseci, ali ni nju nikad nisam kupila zbog paradajza.....

to strogo pazim i drzim se tablica i pedijatra..



ama bona, cuj nikaduser posted image ma nisam to napisala..naravno da sam dala, ali bas kada idemo negdje vani i na moru kada smo bili zivio je na teglicamauser posted image user posted image ...

samo sam napisala da mi je nebuloza da neko iskljucivo teglicama hrani bebu jer eto misli da su te teglice bolje od ovog voca i povrca s pijace, jer na njima PISE da su organic..ma molim te lijepo, djes ba sta ima user posted image ...to ne mogu da svarim nikako jer NISU i tackauser posted image ali da ce im nesto biti od teglica nece, daleko od toga....samo isticem da nisu Bogom dane, hem su skupe hem nisu tako dobre kao sto nam ih plasiraju...


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 13:56:12   
sheri
ja Nori nikad nisam dala nista iz tegliceuser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 13:56:20   
Visnja RR
pocy moja draga Asja je bila iskljucivo na teglicama + povrce sa pijace...dakle teglicu podijelim na tri dana i u to dodam domace povrce + kocka domace supice...
zivio HiPP user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 14:09:56   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pocy moja draga Asja je bila iskljucivo na teglicama + povrce sa pijace...dakle teglicu podijelim na tri dana i u to dodam domace povrce + kocka domace supice...
zivio HiPP user posted image user posted image


pa onda nije isključivo na telgicama user posted image
ma Asja naša je mala fensi šmizlica koja je birkala, može joj se, ha ja user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 14:23:45   
anidla
IZVORNA PORUKA: sheri

ja Nori nikad nisam dala nista iz tegliceuser posted image


e onda tebi svaka cast, ili sto bi nas narod rekao, halal ti cufta user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 14:29:11   
milomoje
IZVORNA PORUKA: mube

milomoje mozes li mi reci o kojem proizvodjacu se radi,i ja sam u swe a pocela sam davati ove gotove kasice,doduse za 5 mjesec?



Proizvodjac je SEMPER - inace ovdje i nemas neki izbor jer oni stite svoje proizvode, imas semper, hipp i nestlle, i to u vecim trgovinama.. 

Ja sam isto do sada davala te kupljene hapice od 4 mj a ona je bila starija, ali nema neki izbor, mrkva, krompir, kukuruz i to je to, mislim na povrce samo, voce joj frisko dajem...

Visnja, kako mislis + kockica domace juhe, jel zaledis juhu od recimo piletine ili tel.kostiju ili onu kocku pilecu raskuhas... ili ?

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 14:32:51   
bananica
ja sam svojoj od 6. mjeseca davale hipp-ove teglice, slane i slatke i tako do 11. mjeseca, tada sam pocela kuhati razne kasice sa raznovrsnim povrcem, sve miksala jedno vrijeme, a poslije gnjecila....za mene su teglice super, svi potrebni hranjivi sastojci su unutra, vitamini, itd.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 14:34:16   
Visnja RR
napravim domacu supicu od pilenceta ili telecu ali bez soli i vegete.....samo povrce i meso... kad je gotovo odvojim jedan loncic za Asju a ostatak zacinim za nas...odvojim samo supcu bez mesa i povrca...
e taj loncici za Asju uspem u one posudice za led i zaledim... tako da svaki dan uzmes samo kockicu -dvije i imas domacu supicu da ne pravis svaki danuser posted image   ja sam u sve to stavljala i kap domaceg maslinovog ulja

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 14:41:12   
milomoje
Hvala na odgovoru Visnja, eh tako cu i ja od sada .. ja sam zaledjavala neko povrce u tu posudicu za led ali ne moze ni svako ... 
Sto se tice ove teeglice sto sam spominjala, odlucila sam ipak sacekati s tim...
I od sadaa samo mama kupuje teglica, no pappi no :)

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
19.8.2010 14:55:01   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: milomoje

Hvala na odgovoru Visnja, eh tako cu i ja od sada .. ja sam zaledjavala neko povrce u tu posudicu za led ali ne moze ni svako ... 
Sto se tice ove teeglice sto sam spominjala, odlucila sam ipak sacekati s tim...
I od sadaa samo mama kupuje teglica, no pappi no :)


a kansnije, kada bebče naraste i povećaju mu se apetiti, i kockica ledene supe mu bude malecka, mozes tako skuhanu supu i isčopkane komadiće finog telećeg mesa nasuti u male plastične posudice od cca 80 ml (kupis u apoteci, kostaju oko 50 fenina, inace se koriste za urin, sterilne suuser posted image , ja ih perem i u masini) i zalediš..ja tako pravim i imam zaliha za čitav mjesec, samo ujutro izvadim po jednu takvu supicu do ručka da se odledi i mixam sa svježe skuhanim povrćem i hljebom user posted image

< Poruku je uredio pocahontas -- 19.8.2010 14:56:09 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 11:50:03   
shejla
a mozes i da ne kupujes bespotrebno te posudice, vec zaledis u bilo sta.... ja najcesce skuham nekoliko bataka i onda u plasticne case ili zdjelice ili kutije stavim po jedan batak i supe i to zaledim... 

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 12:07:55   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: shejla

a mozes i da ne kupujes bespotrebno te posudice, vec zaledis u bilo sta.... ja najcesce skuham nekoliko bataka i onda u plasticne case ili zdjelice ili kutije stavim po jedan batak i supe i to zaledim... 


ma ja kupila te posudice da bas budu za tu namjenu i njegove, ipak nekako kontam nek ima poklopac, fino zavrljot i mirna Bosna user posted image
a da vas pitam za piletinu - koji firmu piletine kupujete? ja nesto izbjegavam tu piletinu iz marketa, znam da su garant to sve hormonska pilad, pa mi je cak i pedica rekla da bolje da mu ni ne dajem, jer nema pretjerane koristi od piletine, cak vise stete moze imati,,,najbolja je kaze teletina, mlado meso pa nije valjda puno gojeno pod predpostavkom da se prirodno hrani...user posted image junetina je opet najbogatija zeljzom, ali kaze ona, dok uzgojis stoku do faze junetine, hormona i hormona se nadoji da sto brze naraste user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:08:45   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: shejla

a mozes i da ne kupujes bespotrebno te posudice, vec zaledis u bilo sta.... ja najcesce skuham nekoliko bataka i onda u plasticne case ili zdjelice ili kutije stavim po jedan batak i supe i to zaledim... 


ma ja kupila te posudice da bas budu za tu namjenu i njegove, ipak nekako kontam nek ima poklopac, fino zavrljot i mirna Bosna user posted image
a da vas pitam za piletinu - koji firmu piletine kupujete? ja nesto izbjegavam tu piletinu iz marketa, znam da su garant to sve hormonska pilad, pa mi je cak i pedica rekla da bolje da mu ni ne dajem, jer nema pretjerane koristi od piletine, cak vise stete moze imati,,,najbolja je kaze teletina, mlado meso pa nije valjda puno gojeno pod predpostavkom da se prirodno hrani...user posted image junetina je opet najbogatija zeljzom, ali kaze ona, dok uzgojis stoku do faze junetine, hormona i hormona se nadoji da sto brze naraste user posted image user posted image



Ovaj tvoja pedica kao da je pedica sa Klinike Mayo.....

Nista ti ne znaci kupovala na selu ili u marketu...osim ako nisi sigurna da su pilici i koke iz BiH (sta je starije pile ili koka), da je hrana kojom hrane pilice organski korektna i slicno...Mi nazalost nemamo ni "Inspekcije" po privatnim farmama...tako da rekla bi da je poprilicno svejedno...U EU svako jaje nosi oznaku koke koja ga je snijela...

Ako kazemo imamo "brend" -Vlasicki sir... Ovce...hajde da kazemo da su generacijama u BiH...user posted image  (sto je blago receno nemoguce), pa trava kojom se hrane ( ako je rasadjuju putem trine onda bi fakticki mogla biti 100% vlasickog porijekla, ali i to debelo sumnjam... Onda u konacnici imamo sir od sumnjivih ovaca i sumnjivog hranjenja...ali sa porijeklom (pravilo porijekla) se zove Vlasicki..i pitam se da li je u konacnici zaista Vlasicki...

Opet uzgajanje voca i povrca...sjeme, sadnice i slicno....ako krenemo samo od sjemena u startu kako god se brinula o svojim vockama i povrckama imas mutanta, jer je zabrinjavajuci sastav sjemena na BiH trzistu.

Tako da zakljucim...kako god ne valja....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:10:22   
teacher75
ja kupim u brojleru piletinu a kada nabavim domacu koku onda se obradujemuser posted image mada rijetko pravim piletinu, cesce su jela sa teletinom...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:16:16   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: anidla

jel ti nikad, ama bas nikad nisi dala Rafiju neku teglicu (nije bitan proizvodjac), ako nisi, e pa zeno svaka tebi cast! user posted image



Ja nisam. Mladjoj kćeri.
I nije moja čast.
Nije htjela.
A ja morala nositi pretis na more.
Ne podsjećaj me.

Starija je jela sve što joj se da.
Nisam bježala od gotovih kašica, ali nisam pratila šta proizvođač misli o tome kada bih trebala ponuditi neku namirnicu svom dijetetu, nego ono što što sam ja mislila da treba jesti u određenom uzrastu.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:17:10   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: shejla

a mozes i da ne kupujes bespotrebno te posudice, vec zaledis u bilo sta.... ja najcesce skuham nekoliko bataka i onda u plasticne case ili zdjelice ili kutije stavim po jedan batak i supe i to zaledim... 


ma ja kupila te posudice da bas budu za tu namjenu i njegove, ipak nekako kontam nek ima poklopac, fino zavrljot i mirna Bosna user posted image
a da vas pitam za piletinu - koji firmu piletine kupujete? ja nesto izbjegavam tu piletinu iz marketa, znam da su garant to sve hormonska pilad, pa mi je cak i pedica rekla da bolje da mu ni ne dajem, jer nema pretjerane koristi od piletine, cak vise stete moze imati,,,najbolja je kaze teletina, mlado meso pa nije valjda puno gojeno pod predpostavkom da se prirodno hrani...user posted image junetina je opet najbogatija zeljzom, ali kaze ona, dok uzgojis stoku do faze junetine, hormona i hormona se nadoji da sto brze naraste user posted image user posted image



Ovaj tvoja pedica kao da je pedica sa Klinike Mayo.....

Nista ti ne znaci kupovala na selu ili u marketu...osim ako nisi sigurna da su pilici i koke iz BiH (sta je starije pile ili koka), da je hrana kojom hrane pilice organski korektna i slicno...Mi nazalost nemamo ni "Inspekcije" po privatnim farmama...tako da rekla bi da je poprilicno svejedno...U EU svako jaje nosi oznaku koke koja ga je snijela...

Ako kazemo imamo "brend" -Vlasicki sir... Ovce...hajde da kazemo da su generacijama u BiH...user posted image  (sto je blago receno nemoguce), pa trava kojom se hrane ( ako je rasadjuju putem trine onda bi fakticki mogla biti 100% vlasickog porijekla, ali i to debelo sumnjam... Onda u konacnici imamo sir od sumnjivih ovaca i sumnjivog hranjenja...ali sa porijeklom (pravilo porijekla) se zove Vlasicki..i pitam se da li je u konacnici zaista Vlasicki...

Opet uzgajanje voca i povrca...sjeme, sadnice i slicno....ako krenemo samo od sjemena u startu kako god se brinula o svojim vockama i povrckama imas mutanta, jer je zabrinjavajuci sastav sjemena na BiH trzistu.

Tako da zakljucim...kako god ne valja....user posted image


ode ti ihihiiiiiiiiiiiiiii...user posted image i ne znam fakat sta je starije koka ili jajeuser posted image user posted image

nego, pilad su samo sporna, telad nisu...meni barem, nekako su mi prirodnija....pilice bas tovare antibioticima i hormonima, a nisu bog zna kako ni hranljiva...vise kalorija ima teletina i vise zeljeza...piletina je nekako dijetalna hranauser posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:30:39   
Anoniman
ja opet smatram da je "sigurnija" ona koka iz masovnog gojilista nego domaca koka (osim ako igrom slucaja nepoznajem bas nekog ko zivi na selu gdje ptice cvrkucu,krave mucu a pcelica maja oprasuje cvijet)...odkud ja znam gdje neko uzgaja svoje koke koje zove domacim...mozda bas negdje pored autoceste ima svoju "farmu" pa tako koka svaki dan udise olovo a ne cistu havu...one sto se tove barem moraju proci kroz nekakve inspekcije

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zašto bebe ne smiju jesti ono što kuhamo ...
20.8.2010 13:33:33   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: dadada

ja opet smatram da je "sigurnija" ona koka iz masovnog gojilista nego domaca koka (osim ako igrom slucaja nepoznajem bas nekog ko zivi na selu gdje ptice cvrkucu,krave mucu a pcelica maja oprasuje cvijet)...odkud ja znam gdje neko uzgaja svoje koke koje zove domacim...mozda bas negdje pored autoceste ima svoju "farmu" pa tako koka svaki dan udise olovo a ne cistu havu...one sto se tove barem moraju proci kroz nekakve inspekcije


slazem se sa svim navedenim, zato Cici ne jede piletinu, ni domacu ni kupovnu...
a te inspekcije - e moja ti, znas li ti kako rade inspekcijeuser posted image znam ja user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *