|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi pregled nakon poroda
23.6.2009 14:32:45   
emma.L
taze- mlada, ta nelagoda zna potrajati, ali pregled nije nešto posebno neugodan. Evo 8 mjeseci nakon poroda, bez epiziotomije i sa samo tri končića ja ponekad osjetim zatezanje, a dr. Divanović mi je otkrio i uzrok. Taj jedan jedini unutarnji končić je stvorio mali hematom, koji se može napipati. Dakle, on to stvarno polako uradi, samo ga upozori gdje i šta zateže ili smeta.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Prvi pregled nakon poroda
23.6.2009 14:36:01   
taze_mlada
IZVORNA PORUKA: emma.L

taze- mlada, ta nelagoda zna potrajati, ali pregled nije nešto posebno neugodan. Evo 8 mjeseci nakon poroda, bez epiziotomije i sa samo tri končića ja ponekad osjetim zatezanje, a dr. Divanović mi je otkrio i uzrok. Taj jedan jedini unutarnji končić je stvorio mali hematom, koji se može napipati. Dakle, on to stvarno polako uradi, samo ga upozori gdje i šta zateže ili smeta.


ma sva sreca pa je on pazljivuser posted image i strucanuser posted image

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Prvi pregled nakon poroda
23.6.2009 14:44:01   
Anoniman
ej, sorry ja tek vidjela da ste pisale poslije mene, hvala na podrsci, ma ako neko misli raditi papa test neka ne zuri,mislim da treba proci bar 2 mjeseca
pregled je neugodan samo zato sto podsjeti na poroduser posted image user posted image user posted image user posted image , inace nista ne boli, ma citala sam i ja to nisu klasicne ranice,nego blago ostecenje epitela, i on meni nije rekao nista za terapiju, a iskreno ako mi ista bude sumnjivo kad stigne nalaz papa, odmah idem kod Divnog, mislim ovo mi je bio sistematski i morala sam otici,i ovo je priivatno ali nesto ne vjerujem drugim dr.

ljubim vas sve

(odgovor članu taze_mlada)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Prvi pregled nakon poroda
23.6.2009 15:03:47   
emma.L
Sahara, tek sad se malo vratih po postovima. Imam i ja ranicu (i prije sam trudnoće sam imala promjenu koja se povukla, valjda bila od puno sekreta), papa test nije pokazao cin, ali jeste neke abnormalne ćelije i Divanović me poslao kod Spahovića na kolposkopiju. Elem, nakon straha, ispostavi se da se samo malo tkivo izvrnulo prema van od napona. Dakle, držim fige i nadam se da će ti isto tako biti. Ja čak ne moram na kontrolu zbog toga.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Prvi pregled nakon poroda
23.6.2009 15:21:11   
Anoniman
emma.L , drago mi je za tebe,i hvala ti i ja se nadam da ce sve biti ok, a javim vam
pusa

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Prvi pregled nakon poroda
26.7.2009 20:18:08   
ivanak
Bok vam,

sutra mi je 40 dana od poroda i doktor mi je rekao da nakon to što prođe pođem na pregled.7
Naravno, ja bi pošla, ali ne još uvijek krvarim i to puno, puno...
Jeste li vi išle na pregled iako ste krvarile ili kako?
Nervozna sam, jer me živo zanima jeli sve u redu sjelo na svoje mjesto... kontate i same na što mislim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Prvi pregled nakon poroda
26.7.2009 20:21:35   
nanika
Ja se nisam usudila ici odmah nakon 40 dana pa sam otisla nakon 3 mjeseca. Nisam bila bas poslusna ali sve je dobro proslo. Nekako sam imala fobiju od pregleda, ne da nesto nije uredu, nego sama pomisao da ce me diratiuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Prvi pregled nakon poroda
26.7.2009 20:47:21   
Anoniman
Hi,ja samo da kazem da sam dobila rezultate papa testa i hB sve je uredu, redovna godisnja kontrolauser posted image , sorry ali sam zaboravila javiti ranije

(odgovor članu nanika)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Prvi pregled nakon poroda
27.7.2009 7:57:31   
ivanak
Svakako me mora dirnuti doli da vidi jeli sve u redu... naravno da mi nije ugodno bez rane i sa ranom...
A šta ja znam, mene je strah da nešto nijeu redu jer je krvarenje još uvijek tu...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Prvi pregled nakon poroda
27.7.2009 15:03:48   
Suzana
ivanak, nije čudno da dugo krvariš, neke žene krvare duže a neke kraće. I ja sam krvarila 40-ak dana i više, ali nije obilno.
Na prvi pregled poslije poroda (a porodila sam se na CR) sam otišla nakon 5-6 mjeseci. user posted image Sa blizancima je jako teško naći slobodno vrijeme. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Prvi pregled nakon poroda
28.7.2009 11:40:32   
emma.L
sahara, super vijesti! user posted image
ivanak, i ja sam baš dugo krvarila, ali mi je poslije dr rekao da misli da se to na krvarenje nadovezala mjesečnica user posted image . Uglavnom, mislim da nema smisla pregled dok krvariš. Ja sam sačekala tri mjeseca, u međuvremenu imala još jedan menzes. Tada uradila pap-test i sve briseve, generalku nakon hrkljuša user posted image . I malo mi je samo bilo neugodno jer je ostala kvržica na grliću gdje je jedan končić bio, ali inače, nije bilo baš bolno.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Prvi pregled nakon poroda
28.7.2009 12:36:25   
gvendolina
sahara super vijestiuser posted image user posted image user posted image hB da je sve u redu

i ja moram otici na kontrolu,samo ne znam gdje da idem,mozda u Skerlica
user posted image   koju bi ste dr gore preporucili?
ivanak to krvarenje je kod svakog individualno,kod mene nije tako dugo trajalo.Isprva je bilo obilno i potrosila sam brdo ulozaka.kasnije mi se samo pomalo pojavljivao iscejdak.Trebala bi ti otici na tu kontrolu provjeri je li sve OK,puno je da svih 40 dana tako obilno krvaris.


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Prvi pregled nakon poroda
3.8.2009 10:53:39   
Mrva
Drage moje,

Ja sam na prvi pregled nakon porodjaja isla u novembru (porodila se u septembru), i htjela sam sada, prije nego pocnem raditi, da uradim detaljan ginekoloski pregled i papa test, pa me zanima vas prijedlog kod koga da to uradim.

Hvala unaprijed 


_____________________________

Lovely

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Prvi pregled nakon poroda
3.8.2009 11:24:55   
Suzana
Mrva,

Evo ja ti preporučujem Dr Amru Hadžismailović u Poliklinici CLARUS na Skenderiji.
Ja sam dugo, dugo godina išla Dr Jadranki Dizdarević koja mi je i vodila trudnoću, ali sam se odlučila promijeniti ginekologa i prema preporuci prijateljice otišla Dr Amri koja mi se vrlo dopala, pa se nadam da ćeš i ti imati isto iskustvo ukoliko se odlučiš za nju.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Prvi pregled nakon poroda
3.8.2009 17:56:49   
Mrva
Suzana, hvala mnogo, kakva koincidencija, i ja sam trudnocu vodila kod dr. Dizdarevic!
Pretpostavljam da na netu imaju kontakt telefon pol. Clarus, a ako ne, zamolit cu te da mi das broj telefona!


_____________________________

Lovely

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Prvi pregled nakon poroda
4.8.2009 12:12:56   
Suzana
Mrva, evo ti broj telefona 033/222-123. user posted image
Kolika ti je bebica, jesi li do kraja iznijela trudnoću kod Dr Jadranke?



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Prvi pregled nakon poroda
4.8.2009 22:18:35   
Mrva
Adi ce, ako Bog da, 8.8. imati punih 11 mjeseci! user posted image
Dr. Dizdarevic mi je vodila trudnocu do 8 mjeseca, nakon cega me uputila dr. Masicu na dalji tretman :)
Hvala ti za broj telefona :)


_____________________________

Lovely

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Prvi pregled nakon poroda
30.9.2009 14:21:44   
ena23
Ja danas zvala da se narucim u dom zdravlja, kaze meni sestra "sine, nemamo slobodnog termina sljedece dvije sedmmice, ali ako se ti dobro osjecas nema ni potrebe da dolazis" user posted image user posted image    svakakvih zdravstvenih radnika...

Zato: sve vi koje ste isle privatno na "generalku", koliko to sve otprilike kosta?

A kako me puzic svojim slatkim rukicama njezno otvarao na porodu i sad me svu milina obuzme kad pomislim na ginekoloski pregled  user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Prvi pregled nakon poroda
30.9.2009 15:43:44   
mamin sin
IZVORNA PORUKA: ena23


Zato: sve vi koje ste isle privatno na "generalku", koliko to sve otprilike kosta?





Ja bila na "generalki"prije 15-ak dana u Clarusu i košta 130 KM. Uradi ti ginekološki pregled, kolposkopiju, bris sekreta, PAPA test, UZV i pregled grudi palpacijom ali ako dojis neće ti raditi...

I ja sam isto prezadovoljna dr. Amrom, kod nje idem već 5 godina, prvu mi trudnoću čistila zbog spontanog, drugu vodila, uglavnom detaljna je jako pristupačna, ne paniči oko nekih stvari ma super je!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Prvi pregled nakon poroda
30.9.2009 15:47:31   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: ena23

Ja danas zvala da se narucim u dom zdravlja, kaze meni sestra "sine, nemamo slobodnog termina sljedece dvije sedmmice, ali ako se ti dobro osjecas nema ni potrebe da dolazis" user posted image user posted image    svakakvih zdravstvenih radnika...

Zato: sve vi koje ste isle privatno na "generalku", koliko to sve otprilike kosta?

A kako me puzic svojim slatkim rukicama njezno otvarao na porodu i sad me svu milina obuzme kad pomislim na ginekoloski pregled  user posted image



Ja sam cini mi se platila 100 KM, generalni pregled kod Dr Divanovica!
Pregled je ukljucivao, vaginalni pregled, papa test i uzv!
user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Prvi pregled nakon poroda
30.9.2009 15:52:10   
ena23
user posted image user posted image
Hvala vam na odgovorima drage moje. Samo jos da vidim kome cu user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Prvi pregled nakon poroda
1.11.2009 19:12:52   
aida84
Jos mi je ostao strah i neugoda od dvije amnioskopije koje sam radila u trudnoci a bila zatvorena pa me je jako bolilo...
Sad me strah otici na obicni pregled...ne znam kako cu se osloboditi toga straha, ali pri samoj pomisli da ce mi dole nesto stavljati brrrrrrrrrrrr........inace porodila sam se na CR...


_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Prvi pregled nakon poroda
24.1.2010 23:09:06   
mama Nataša
Cure drage, ja stvarno ne znam šta ću!
Meni se ni na kakav pregled ne ide a ima evo već 5 mjeseci od porodauser posted image

Jel se baš mora i na PAPA test i na UZV dojke i sve ostalo već nabrojano u ranijim postovima????

Ne znam ni odakle bih počela, da li od ljekara opšte prakse i uputnica? Da li ići doktoru koji je trudnoću vodio ili u Skerlićevu ili gdje???

Ako ima neko neki savjet oko ovog bila bih vrlo zahvalna

I uopšte ne mogu da vjerujem da ne mogu da se sjetim šta sam radila po ovom pitanju nakon prvog poroda, ko da je bio prije 500 a ne prije 5 godina, uhuser posted image



_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Prvi pregled nakon poroda
24.1.2010 23:11:40   
veeseelaa
mama Nataša ja se porodila prije godinu dana pa nisam išla na pregled, ajd ne sekiraj se
a ako ti se baš ide idu u Skerlićevu, naravno ako tamo imaš karton ako ne idu u svoj dom zdravlja ima i tamo ginekolog

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Prvi pregled nakon poroda
25.1.2010 0:05:57   
Kviki
Mama Nataša isti slučaj i kod mene, 5 i po mjeseci prošlo od poroda, a ja još nisam otišla na pregled. Te danas ću, te sutra ću.
Zna li neko mora li se imati uputnica od ljekara porodične medicine kada se ide u najbliži DZ?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *