|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pedijatar
12.5.2012 9:06:38   
M kao Mama
Ljubazno Vas molim da obratite pažnju na datu temu i da ne idete van konteksta iste,

LP


(odgovor članu Nurka)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Pedijatar
14.5.2012 9:21:49   
Alhemicarka
Treba mi informacija. Treba da odvedem novorođenče na prvi pregled, i sad sam zvala Vrazovu, doktorica za koju smo se odlučili je druga smjena, a kao praksa im je da novorođenčad pregledaju ujutro user posted image . Kakve to veze ima? Mi mislili da se napravimo budale i odemo sutra u drugu smjenu, jer nam nešto puno čekati slijedeću sedmicu (bebi je danas 35 dana). Je li to ima neke veze sa vakcinacijom, pregledom i kontraindikacijama ili je to eto njihova praksa?

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Pedijatar
14.5.2012 9:35:42   
canim
Ima veze, jer vakcinaciju obavljaju samo ujutro ako dodjes poslijepodne ne vjerujem da ce bebu vakcinisati.

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Pedijatar
14.5.2012 9:38:44   
Malenaoduvijek
vakcinisu se djeca i popodne u Vrazovoj do 16 h ,samo za novorodjence ne znammislim da prvi pregled ide samo ujutro i mi smo isli ujutro to oni vjerovatno zbog guzve.

a nemojte se praviti ludi jer se sestre nece libiti da vas vrate ...

< Poruku je uredio MALA1994 -- 14.5.2012 9:39:26 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Pedijatar
14.5.2012 9:59:48   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Treba mi informacija. Treba da odvedem novorođenče na prvi pregled, i sad sam zvala Vrazovu, doktorica za koju smo se odlučili je druga smjena, a kao praksa im je da novorođenčad pregledaju ujutro user posted image . Kakve to veze ima? Mi mislili da se napravimo budale i odemo sutra u drugu smjenu, jer nam nešto puno čekati slijedeću sedmicu (bebi je danas 35 dana). Je li to ima neke veze sa vakcinacijom, pregledom i kontraindikacijama ili je to eto njihova praksa?


Reakcija na vakcinu može nastupiti odmah, ali najčešće u roku od 8-12 sati.
Pa kad beba dobije vakcinu u osam sati, reakcija nastupa u kasnim poslijepodnevnim satima.
A ako dodje u 16.00., reakcija može nastupiti iza ponoći, obično kada i roditelj spava.
I onda se može kasno i uočiti.
Zato bolje nekad poslušati i zdravstvene radnike, i oni nešto znaju.

< Poruku je uredio hanabanana -- 14.5.2012 10:00:13 >

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Pedijatar
14.5.2012 10:07:12   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Treba mi informacija. Treba da odvedem novorođenče na prvi pregled, i sad sam zvala Vrazovu, doktorica za koju smo se odlučili je druga smjena, a kao praksa im je da novorođenčad pregledaju ujutro user posted image . Kakve to veze ima? Mi mislili da se napravimo budale i odemo sutra u drugu smjenu, jer nam nešto puno čekati slijedeću sedmicu (bebi je danas 35 dana). Je li to ima neke veze sa vakcinacijom, pregledom i kontraindikacijama ili je to eto njihova praksa?

A zasto ne sacekate da ta dr bude I smjena? S razlogom je odredjeno kada se prima vakcina....
Necete zakasniti nigdje...
A sestre bi vas vratile 100%...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Pedijatar
14.5.2012 10:08:04   
Hanady RR
I pored navedenog...
manji je portok virusa i bakterija u jutarnjim satima...u smislu da je sve očišćeno i sterilisano ...
u toku dana higijeničarke ne mogu oko djece i roditelja raditi dezinfekciju sredtvima namjenjenim za to...
tako da je za male bebe, novorođenčad bolje da u jutarnjim satima posjete ordinacije zdrave djece

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Pedijatar
14.5.2012 10:19:53   
Alhemicarka
Hvala na odgovorima, učinilo mi se dugo čekati slijedeću sedmicu, da ne zakasnimo, jer tad će već imati 42 dana, a iskreno, ne bih kod nekog drugog doktora.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Pedijatar
14.5.2012 10:47:51   
teacher75
na tu vakcinu ne mozete zakasniti, ni mi je jos nismo primili a mali ima vise od 2 mjeseca. mislili smo danas ici ali nam se ne da po ovom vremenu tako da opet odgadjamo

< Poruku je uredio teacher75 -- 14.5.2012 10:48:06 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Pedijatar
14.5.2012 11:10:10   
shpagica
IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Hvala na odgovorima, učinilo mi se dugo čekati slijedeću sedmicu, da ne zakasnimo, jer tad će već imati 42 dana, a iskreno, ne bih kod nekog drugog doktora.


A kod koga ste odlucili ici?

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Pedijatar
14.5.2012 12:13:41   
Alhemicarka
Kod dr. Aide Hadžimurtezić

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Pedijatar
15.5.2012 13:24:09   
mamin_djecak
Drage moje, imate li preporuku za dobrog pedijatra u DZ Kumrovec? Moj bebac bi trebao iduce sedmice na prvi pregled i vakcinu.. Da li se treba naruciti?

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Pedijatar
15.5.2012 14:20:25   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage moje, imate li preporuku za dobrog pedijatra u DZ Kumrovec? Moj bebac bi trebao iduce sedmice na prvi pregled i vakcinu.. Da li se treba naruciti?

mi smo kod dr jasminke smlatic

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Pedijatar
16.5.2012 13:39:35   
mamin_djecak

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Drage moje, imate li preporuku za dobrog pedijatra u DZ Kumrovec? Moj bebac bi trebao iduce sedmice na prvi pregled i vakcinu.. Da li se treba naruciti?

mi smo kod dr jasminke smlatic



hvala teacher, imas li mozda broj ambulante?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Pedijatar
19.5.2012 9:12:28   
DM
Marica27-kako to mi možemo "pedijatre napraviti boljim"? Je li tako što ćemo prestati govoriti o njihovim propustima i sl? Vjeruj mi neće oni tada biti bolji, ali kad bi barem poslušali roditelje i počeli savjesnije da rade svoj posao-bili bi bolji!
Zar da šutimo o onome što znamo?
Slažem se da ne znamo sve ono što oni znaju-da znamo -ne bi nam ni trebali!
Ali dokle će tako aljkavo raditi svoj posao?
Šta misliš kad bi svi nastavili raditi greške kao oni?
Zar ti ne skreneš pažnju trgovcu koji ti je naplati račun za kupljenu robu više? Ovo je samo jedan primmjer....i zašto mi ne bi smetalo kad pedijatar propiše antibiotik mom djetetu(ili tebi -tvom) bez da je uradio ijedan drugi nalaz osim onog štapića koji ovlaš stavi u usta djetetu i konstatuje da mu je grlo crveno(a kakvo bi i bilo nakon 24-satnog neprekidnog kašljanja) ili kad ti u oči kaže da je vjerovatno neki virus-a onda ti "gruhne" neki antibiotik, ili kad pregleda osip na djetetu i "misli da bi mogao biti šarlah iako nema ostale simptome" i eto on bi propisao peniciline ili......hoćeš da ti još nabrajam?!
I što bi to mi izdvajali novac da bi se oni dodatno educirali(znaš li možda ko plaće silne seminare, čak i na egzotičnim mjestima tolikom doktorima,ili otkud pojedinim doktorima onako skupa auta, a rade za tako mizernu platu?)
Pa ako ćemo njima plaćati dodatnu edukaciju-hajmo onda i prosvjetnim radnicima platiti dodatnu edukaciju-da bolje rade sa našom djecom; hajmo onda i ostalima plaćati dodatne edukacije......
Treba li da pišem dalje

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Marica27)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Pedijatar
19.5.2012 9:16:43   
aya 05
Ja opet postavljam pitanje,zasto vi vodite djecu pedijatru kad niste nikada zadovoljne?

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Pedijatar
19.5.2012 9:30:39   
DM
AYA-evo tijedan primjer -pa mi ti procjeni...
Odvedem dijete u 5 ujutro, na pravi dan Bajrama u hitnu jer je jako teško disao, čak mi sam kaže-mama hajdemo doc da ozdrvaimuser posted image (a dan prije toga zbog kašlja bili kd ped koji mu je propisao antibiotik i inhalacije zbog bronhitisa) i hitna nas prebaci na pedijatriju, gdje bivamo smješteni na pulmološko odjeljenje.
Tu nas primi dežurni pedijatar(jer je praznik i nema pulmologa na pulmološkom odjeljenju) i propiše terapiju za to nj stanje(opstrukcija-i dobio intravneozno urbason i 2X inhalacije) i kako je bio četvrtak i petak praznik, a anastavio se i vikenda-ta 4 dana gore su samo prolijetali pokoji pedijatar koji je bio na dežuri na nekoliko odjeljenja(znaš da je znala doc pitati "s vrata" kako ste vi, dobro jel'de iprodužiti.) Misliš da se neko sjetio staviti slušalice da posluša dijete,a napisah zašto smo zaglavili gore(kao trebamo čekati ipak pulmologa) i ko zna dokle bi mi primali tu terapiju( da se nadovezao još koji praznik).
A poreda svega. kad su nas primili -uradili su nalaze i ustanovil da antibiotik koji je dobio od svog pedijatra nije bio ni potreban!
Zašto im je tako teško napisati uputnicu i uraditi nalaze-pa onda djelovati?
Eto šta nas boli!
Zašto je svaki odlazak doc, dijagnoza "crveno grlo" i terapija antibiotik?
Vjeruj mi da imama 3 nerastvorena antibiotika koja mi je doc propisao i nakon urađenih nalaza se i on povukao sa svojom dijagnozom!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Pedijatar
20.5.2012 10:45:59   
saritaa
pozdrav, jedno pitanje za mostarke: zna li neko dobrog pedijatra da radi privatno, osim dr. Vele ?


_____________________________

Ako te jednog dana sustigne bijeda, ti ne govori Stvoritelju o tome kako imas jako veliki problem.Okreni se svojoj bijedi i reci joj da ti imas jako mocnog Stvoritelja.

mamina princeza 25.02.2008.
mamin princ 01.10.2011


(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Pedijatar
20.5.2012 11:00:14   
škorpija
iskreno ja se čudim i mama koje pristaju da daju antibiotik svaki put kad pedijatar propiše, ajdin ima bronhitis od 4. mjeseca, ali popio je dosad antibiotik JEDNOM (bilo sekino vjenčaenj, ja kuma, prisala sam na sve samo da odemo u bihać, a garant mu ni tad nije trebao), mi više dr i ne idemo, ako su sline providen, kući dajemo ventolin da ne pređe u opstrukciju, ako pređe u opstrukciju, dobije bocu i gotovo, nemojte slijepo vjerovati pedijatru samo zato što vas je strah i želite da dijete što prije ozdravi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu saritaa)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Pedijatar
20.5.2012 14:02:08   
bombina
e sto se tice pedijatara i antibiotika tu ne mogu stvarno bit pametna...moja Amina prije nekoliko dana dobije temp.i ja je odnesem u DZ,kad tamo dr.kaze ima upalu grla i odmah antibiotik,i davala ja tri dana kad juce dobije neki strasan osip i posto je subota ja nju u vrazovo,dezurna dr.kaze ona meni ovako..."ma ja,najlakse je dat antibiotik,nema niko strpljenja,dijete u toj dobi nije uobicajno da ima upalu grla,odnosno skoro nikako ne moze imati tu dijagnozu,tako da odmah iskljucujem antibiotik,koji je jak i vjerovatno od njega i ima proljev....." eh sta sad???bila sam sto posto ubjedjena da je nasa dr.najbolja,da ne moze napraviti gresku,da je posvecena maximalno,medjutim...razocarala sam se...

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Pedijatar
20.5.2012 14:07:25   
teacher75
i nama kod upale grla uvijek da anitbiotik. mene je strah da odbijem pogotovo nakon one upale pluca, ne daj boze da joj se opet spusti na pluca, ovako sam sigurna da ce od anitbiotika ozdraviit. a vala ja sam u svom zivotu uzimala antibiotike maltene ko bobe jer sam cesto imala bronhitise i upalu pluca, pa evo hb sve ok, nista mi sad ne fali. mislim da malo i pretjerujemo kad na njih toliko crno gledamo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Pedijatar
20.5.2012 14:15:05   
felix

IZVORNA PORUKA: teacher75

i nama kod upale grla uvijek da anitbiotik. mene je strah da odbijem pogotovo nakon one upale pluca, ne daj boze da joj se opet spusti na pluca, ovako sam sigurna da ce od anitbiotika ozdraviit. a vala ja sam u svom zivotu uzimala antibiotike maltene ko bobe jer sam cesto imala bronhitise i upalu pluca, pa evo hb sve ok, nista mi sad ne fali. mislim da malo i pretjerujemo kad na njih toliko crno gledamo

user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Pedijatar
20.5.2012 16:16:57   
škorpija

IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: teacher75

i nama kod upale grla uvijek da anitbiotik. mene je strah da odbijem pogotovo nakon one upale pluca, ne daj boze da joj se opet spusti na pluca, ovako sam sigurna da ce od anitbiotika ozdraviit. a vala ja sam u svom zivotu uzimala antibiotike maltene ko bobe jer sam cesto imala bronhitise i upalu pluca, pa evo hb sve ok, nista mi sad ne fali. mislim da malo i pretjerujemo kad na njih toliko crno gledamo

user posted image


jeste tičer, onda se to može reći za puno stvari, ja sam mjesece i mjesece provela u hodalici, odrasla sam na keksu i mlijeku, a  hvala bogu ne fali mi ništa, zdrava ko drijen, pa eto možda pretjerujemo i kad su te stvari u pitanjuuser posted image . za antibiotike je dokazano da ne pomaži kod visurnih oboljenja a atakvih je možda 90 postot kod djece, a da su štetni jesu, uništavaju crijevnu floru i onemogućavaju stvaranje imuniteta. ja sam u djetinjstvu popila litre antibiotika ali smao zato što je moja mama mislila da je to isto što i biljni sirup za kašalja, tad se nije znalo za bolje, a valjda svi uznate da pedijatri sarađuju sa farmaceutskim kućama i da im ide u prilog da prodaju što više antibiotika (doduše i svih drugih lijekova, meni stalno guraju bisolov iako sam ima sto puta rekla da mu ne pomaže, ali bogami košta on 10-11 KM)

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Pedijatar
20.5.2012 16:23:11   
new mama
Sto se tice antibiotika,dobro je ko moze da ga ne ukljuci svaki put,nazalost kod mene je situacija bila takva da sam skoro svaki put morala ukljuciti,cak mi je prvi put fasovala upalu pluca,a jos je bila pod antibiotikom,znaci kod nas nije moglo,jer ko zna sta bi bilo jos da ga nismo ukljucili kad je bila manja.Sad je vec druga prica,vec je ojacala imunitet i sad se moze izboriti bez antibiotika,osim ako nije vise bolesna,a sad je to hB rijetko,odavno nije uopse popila antibviotik i samo da tako nastavi abduser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Pedijatar
20.5.2012 21:47:01   
shpagica
IZVORNA PORUKA: bombina

e sto se tice pedijatara i antibiotika tu ne mogu stvarno bit pametna...moja Amina prije nekoliko dana dobije temp.i ja je odnesem u DZ,kad tamo dr.kaze ima upalu grla i odmah antibiotik,i davala ja tri dana kad juce dobije neki strasan osip i posto je subota ja nju u vrazovo,dezurna dr.kaze ona meni ovako..."ma ja,najlakse je dat antibiotik,nema niko strpljenja,dijete u toj dobi nije uobicajno da ima upalu grla,odnosno skoro nikako ne moze imati tu dijagnozu,tako da odmah iskljucujem antibiotik,koji je jak i vjerovatno od njega i ima proljev....." eh sta sad???bila sam sto posto ubjedjena da je nasa dr.najbolja,da ne moze napraviti gresku,da je posvecena maximalno,medjutim...razocarala sam se...


a koja je dr bila dezurna u Vrazovoj?

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *