|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Baby Einstein
11.12.2009 21:22:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Ma ne mogu da vjerujem da su ljudi povjerovali u ovo...
No, svako ima pravo na misljenje...
Moja djevojcica od 11 mjeseci gleda svaki dan (dok je na tuti) i uziva...
Gluposti, svako dijete je prica za sebe, moja Naida je prohodala sa 9 punih mjeseci pravo... a stalno je bila u hodalici (iako kazu da dijete koje koristi hodalicu kasno prohoda)...
Vec sada zna reci 10tak rijeci i zna oponasati 30tak stvari...
Nema to veze sa Baby E. ili Teletabisima... to ima veze koliko radis sa djetetom i kakvo je to dijete samo po sebi...
Ne mozes ocekivati da djetetu pustis CD, DVD i ocekujes da ce biti genij!
Samo Amerikanci to mogu pomisliti, idu linijom manjeg otpora. Neka dijete gleda crtani a ja cu spavati i moje dijete ce za 15 dolara biti genij...

Smijesno!


ja ne vidim da je to iko ovdje pomislio a kamoli rekao

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Baby Einstein
11.12.2009 21:29:56   
Nanica Sarajevo
Kako da ne_

pise da je video oznacen kao obrazovni, ali da vrlo malo edukuje djecu, prema analizi koju su obavili u kojoj su rezultati ispali da djeca koja su gledala Baby Einstein video imaju manji rezultat na testovima kada se mjeri razvijanje standardnog govora. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Baby Einstein
11.12.2009 21:36:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Kako da ne_

pise da je video oznacen kao obrazovni, ali da vrlo malo edukuje djecu, prema analizi koju su obavili u kojoj su rezultati ispali da djeca koja su gledala Baby Einstein video imaju manji rezultat na testovima kada se mjeri razvijanje standardnog govora. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


je li mozes navesti gdje si to procitala?

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Baby Einstein
11.12.2009 21:44:49   
Nanica Sarajevo
Naravno...
u linku koji je postavila Breskva na prethodnoj stranici

"Super dada evo pronašla sam taj link o štetnosti baby einsteina
http://www.nj.com/parenting/eric_ruhalter/index.ssf/2009/10/baby_einstein_recall_-_like_fi.html"


_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Baby Einstein
11.12.2009 21:58:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Naravno...
u linku koji je postavila Breskva na prethodnoj stranici

"Super dada evo pronašla sam taj link o štetnosti baby einsteina
http://www.nj.com/parenting/eric_ruhalter/index.ssf/2009/10/baby_einstein_recall_-_like_fi.html"



izvini, tek sada kada sam procitala sve postove skontala sam o cemu pricasuser posted image totalni nesporazumuser posted image user posted image ...

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Baby Einstein
11.12.2009 22:04:23   
snijeg
E pa  više ne mogu biti pametna od njihovih istraživanja!!! Ja Lamiji od rođenja puštam, više zbog muzike, a sad se i zagleda 20 - tak minuta. Lično mislim da je Baby Einstein fantastičan uradak za djecu. Pa zaboga ako je ovo štetno, pa kako su crtići  tek štetni user posted image
Mislim da je ovo opet neka igrarija i ekonomska računica u pitanju, hej pa muzika vrijedi više nego 100 drugih crtiće!


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Baby Einstein
11.12.2009 22:12:22   
Anoniman
ma amerikanci pisu na kesicama od kikirikija "prvo otvori pa jedi"user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Baby Einstein
11.12.2009 22:13:38   
snijeg
IZVORNA PORUKA: dadada

ma amerikanci pisu na kesicama od kikirikija "prvo otvori pa jedi"user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Baby Einstein
13.12.2009 21:45:20   
Nanica Sarajevo
Ma no frks user posted image
Samo ne mogu da razumijem da su toliko pojednostavljeni u svojim mozgovima...
Muzika je super, obicna klasicna muzika, ali nekako veselija, prilagođena djeci..

Kao što Snijeg kaže - mislim da je lova u pitanju...

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Baby Einstein
9.1.2010 23:45:20   
Ella_H
Disney je nudio povratak novca radi Baby Einstaina i propagande
da ce djeca biti pametnija itd ehehe sto mi je uvijek i bilo smjesno
ali eto, mislim da je ok stvar da zabavi djete koji minut nema sta
a sve zavisi do bebe kako ce joj pasati
sto se tice glupih amerikanaca zivim s njima i puna mi ih je kapa
kod njih je sve sigurnost sigurnost u vezi ovog ili onog
a najgori su u pogledu svega toga, skontajte samo
da je najveci smrtni postotak novorodjenih beba upravo u Americi
- ( zalosno...

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Baby Einstein
10.1.2010 1:47:15   
milenium
ovaj gore oglas mi je preskup 70 kmuser posted image  možda bi i kupila napose koji al nije navedeno za koji je uzrast koji cd,samo su navedena neka imena nazivi cda.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Baby Einstein
10.1.2010 1:57:15   
teta berta
Moja Nika ne voli tog einsteinauser posted image user posted image Njoj samo daj kiki klown, fifi, mama kukunka i sva sretna!!!

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Baby Einstein
10.1.2010 2:49:48   
veeseelaa
 a sta je to baby einstein?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu prelude za lude)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Baby Einstein
10.1.2010 3:00:44   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a sta je to baby einstein?


Evo ovo je jedan dio.

http://www.youtube.com/watch?v=llVyGP7bruk&feature=related

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Baby Einstein
10.1.2010 3:02:39   
veeseelaa
hvala mila, bi mi mrsko iščitati sve postove
i po čemu je sad ovaj crtani poseban?

< Poruku je uredio veeseelaa -- 10.1.2010 3:03:32 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Baby Einstein
10.1.2010 3:25:42   
prelude za lude
http://www.babyeinstein.com/en/products/product_list/?state=category&subState=dvds

Poseban je po tome jer je namjenjen da privuce paznju bebama, nema krvi, nasilja i gluposti kao svi danasnji popularni crtani filmovi.
Naravno mnogi danas stave bebu pred tv i ukljuce kanal DM i beba gleda, mirna. Pa  prve bebine rijeci budu: "Ne kuni me majko..." ili "šEHERZADAAAAA, šEHERZADAAA". Ili odete negdje sa bebom, zasviraju narodnjaci iz auta u prolazu, a vasa beba zapjeva iz sveg glasa....
Vi u zemlju da propadnete.

< Poruku je uredio prelude za lude -- 10.1.2010 3:31:59 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Baby Einstein
10.1.2010 3:36:19   
prelude za lude

1 Baby Noah Animal Expedition DVD A musical introduction to animals around the globe. Includes the music of Beethoven, Mozart and Strauss.
2 Baby da Vinci From Head to Toe DVD Baby_s first introduction to their eyes, ears, hands, feet and more.
3 Baby MacDonald A Day on the Farm DVD A fun-filled introduction to the sights and sounds of a farm Features live-action images and engaging visuals of puppets, children, toys and real-world objects .
4 Baby Bach Musical Adventure DVD
5 Baby Beethoven Symphony of Fun DVD
6 Baby Mozart Music Festival DVD - Award Winner! Parenting Video of the Year Award (1998)
7 Baby Galileo Discovering the Sky DVD - Award Winner!
8 Baby Neptune Discovering Water DVD - Award Winner!
9 Baby Newton Discovering Shapes DVD - Award Winner!
10 Baby Santa's Music Box DVD
11 Baby Shakespeare World of Poetry DVD - Award Winner!
12 Baby Van Gogh World of Colors DVD - Award Winner!
13 Language Nursery DVD - Award Winner!
14 Neighborhood Animals DVD - Award Winner!
15 Numbers Nursery DVD - Award Winner!
16 World Animals DVD Discover animals from the jungle and around the world. 1 year and up.
17 Baby Monet Discovering the Seasons DVD - Award Winner!
18 Baby Wordsworth First Words Around the House DVD 1 year upwards
19 Baby Einstein On The Go - riding, sailing and soaring DVD 1 year and up
20 Baby Einstein Meet the Orchestra - First Instruments DVD 1 year and up
21 Baby's Favorite Places DVD 6 mo up.
22 Baby's First Moves DVD 6 mo up
23 My First Signs DVD 1 year up
24 Discovering Shapes: Circles,Squares and More! DVD 3 mo up
25 Lullaby Time: Soothing Sounds for Baby DVD (NEW RELEASE) 3 mo up 26 Baby's First Sounds: Discoveries for Little Ears DVD (NEW RELEASE) 6 mo up

(odgovor članu prelude za lude)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Baby Einstein
10.1.2010 17:24:39   
milenium
Ako se neko ne snalazi u tome, nije problem, ja cu provjeriti i napraviti novi spisak sa naslovima dvd-ova sa oznakama za koju starost bebe su namjenjeni.


user posted image 3 km da je jedan ni to nebi bilo skupo,nego,kad vidimo ovu brojku 70-to je puno ODJEDNOM dat za te cd-ove pa makar da ih dođe i sto.
mislim da će ti se to prije prodati po komadima,zbog cijene a i zbog toga što neke mame koje imaju bebe od godinu dana ne trebaju baby einstein za uzrast od 6mjeseci,9mj itd.
mom je prošla godina tako da bih ja uzela one koji su iznad god dana.a kad je bio mali nigdje ih nisam mogla naći a tražila sam ih.user posted image

(odgovor članu prelude za lude)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Baby Einstein
11.1.2010 0:15:40   
prelude za lude
1. Baby Santa's Music Box (6 mj. +)
2. Baby Bach (3 mj. +)
3. Baby Mozart (3 mj. +) Award Winner! Parenting Video of the Year Award (1998)
4. Baby Neptune (6 mj. +) Award Winner!
5. Baby Beethoven (3 mj. +)
6. Baby Galileo (9 mj. +) Award Winner!
7. Baby Newton (12 mj. +) Award Winner!
8. Baby Van Gogh (6 mj. +) Award Winner!
9. Baby ShakeSpeare (6 mj. +) Award Winner!
10. Baby MacDonald (9 mj. +)
11. Baby Da Vinci (6 mj. +)
12. Numbers Nursery (12 mj. +) Award Winner!
13. Language Nursery (12 mj. +) Award Winner!
14. Neighborhood Animals (9 mj. +) Award Winner!
15. World Animals (6 mj. +)
16. Baby Noah (9 mj. +)
17. Baby Monet (3 mj. +) Award Winner!
18. Baby Wordsworth (9 mj. +)
19. On the Go (9 mj. +)
20. Meet the Orchestra (12 mj. +)
21. Baby's Favorite Places (12 mj. +)
22. Baby's First Moves (3 mj. +)
23. My First Signs- See and Sign with Baby (6 mj. +)
24. Discovering Shapes circle, squares and more (9 mj. +)
25. Lullaby Time (3 mj. +)
26. Baby's First Sounds: Discoveries for Little Ears (6 mj +)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Baby Einstein
11.1.2010 0:31:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: prelude za lude

http://www.babyeinstein.com/en/products/product_list/?state=category&subState=dvds

Poseban je po tome jer je namjenjen da privuce paznju bebama, nema krvi, nasilja i gluposti kao svi danasnji popularni crtani filmovi.
Naravno mnogi danas stave bebu pred tv i ukljuce kanal DM i beba gleda, mirna. Pa  prve bebine rijeci budu: "Ne kuni me majko..." ili "šEHERZADAAAAA, šEHERZADAAA". Ili odete negdje sa bebom, zasviraju narodnjaci iz auta u prolazu, a vasa beba zapjeva iz sveg glasa....
Vi u zemlju da propadnete.


hahahah u pravu si, vala onaj DM je "opasan" ja prešaltam da malena slučajno ne čuje, baš ne bi voljela da đuska na tu muziku
Šta ima da đuska, kolce da zaigrauser posted image user posted image user posted image  
primijetila sam da raja na FB stavlja klipove svoje dječice kako "plešu" uz neke Bože me sačuvaj pjesme
Odo ja off


< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.1.2010 0:34:45 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu prelude za lude)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Baby Einstein
11.1.2010 0:34:47   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: prelude za lude

http://www.babyeinstein.com/en/products/product_list/?state=category&subState=dvds

Poseban je po tome jer je namjenjen da privuce paznju bebama, nema krvi, nasilja i gluposti kao svi danasnji popularni crtani filmovi.
Naravno mnogi danas stave bebu pred tv i ukljuce kanal DM i beba gleda, mirna. Pa  prve bebine rijeci budu: "Ne kuni me majko..." ili "šEHERZADAAAAA, šEHERZADAAA". Ili odete negdje sa bebom, zasviraju narodnjaci iz auta u prolazu, a vasa beba zapjeva iz sveg glasa....
Vi u zemlju da propadnete.


hahahah u pravu si, vala onaj DM je "opasan" ja prešaltam da malena slučajno ne čuje, baš ne bi voljela da đuska na tu muziku


user posted image user posted image user posted image user posted image
Kaze meni jedna teta, koja je bila potencijalna Zarina teta cuvalica "ova mala koju sad cuvam, ima 2,5 godine i sama upali DM i djuska". U tom momentu teta je prekrizena. user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Baby Einstein
11.1.2010 1:36:29   
Ella_H
Ajjj Nunichi cuj DM i djuska i ja bi je prekrizila namaH
hehehe

prelude za lude zasto mislis da samo sto je nesto izumio WALT DIsney mora da je
odlicna stvar a bosanske stvari su izmisljotine....
Ja zaista gledam njihovu djecu svaki dan vecinom debil do debila
ukljucujuci i nasu koju odgajaju njihovi TV programi, dvd-ovi itd...

Sve te stvari su ok u granicama ponekad kljucna rijec,
a da ih sve te studije nisu opovrgnule zasto mislis da bi WALT DISNEY davao povrat novca roditeljima

70 km nije puno za 26 dvd-ova cjena je odlicna ali mi je jednostavno bilo krivo kad
si napisao to za bosanske izmisljotine

Ja sam ponosna na to sto moj momcic od 4 godine zna sta je to KanaFa, ChenIfa, kalja, sto
voli suDzuk, HurmadziK, i sto pjeva Bosno bosno volim te, tako jako od 2 svoje godine hahaha

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Baby Einstein
11.1.2010 2:28:44   
milenium
mene samo zbunjuje ovo za language jezik i za brojeve,jeli to na engleskom jeziku ili našem?kako će djete učit to ako je na engleskom,kako će mu taj dvd pomoć?ili da samo gleda slikeuser posted image ovo sam odavno željela pitat na ovoj temi?

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Baby Einstein
11.1.2010 10:37:40   
prelude za lude
Pogresno si skroz razumjela bit. Kad kompanija kao sto je Walt Disney napravi namjenski dvd kao sto je ovaj onda to mora biti dobro. Tu nema price. A to za povrat novca... Naravno glupi amerikanci, treba im digitron da bi zbrojili dva dvocifrena broja. Ovo znam jer sam jer sam radio s njima 6 godina. Do ovog povrata novca je doslo jer su mnogi mislili da ce im dijete biti genij poput Einstein-a ako gledaju ovaj dvd, a reklama za ove dvd-ove je navodila na taj zakljucak. Naravno ovo je vec drugi problem koji je totalno druge prirode i zalazi u sferu marketinga i prava. Naravno svako moze svakog tuziti i pokusati ga oguliti.
A ovo za bosanske izmisljotine, i to je pogresno shvaceno. Pokusao sam reci da za ove dvd-ove, citavu pricu nisam ja izmislio. Dvd se pokazao jako dobro u citavom svijetu.
A to za vase dijete sto kazete da ste ponosni sto zna sta je kanafa, ćenifa ...
Tako i treba biti ponosan i treba uciti dijete materinjem jeziku i starinskim izrazima, ali isto tako treba dijete uciti i pripremati i na zivot van kucnih okvira.

To milenium:
Ovi dvd-ovi su naravno engleska verzija, ne postoji nasa sinhronizacija. To za jezik i brojeve. To i nije bas tako kako ti mislis. Sadrzaj dvd-a je uglavnom neke lutkice koje hodaju, crtaju ,boje, oblici koji promicu, samo ponekad se na engleskom jeziku spomene neka boja ili broj. Nije bit u tome. Nije bit da dijete nauci boje i brojeve sa ovog dvd-a. To je ipak vas posao, kao roditelja. Bit je da se dijete zainteresuje za nesto kao sto je sadrzaj ovog dvd-a. Sta dijete moze nauciti gledajuci crtani "Tom i Dzeri"!!!!! Je li to da ako padne klavir na tebe, ti ipak ostanes ziv!! Ili ako te auto pregazi, ti ipak ostanes ziv!!! Razumijete sta zelim reci.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Baby Einstein
11.1.2010 12:09:39   
milenium
To milenium:
Ovi dvd-ovi su naravno engleska verzija, ne postoji nasa sinhronizacija. To za jezik i brojeve. To i nije bas tako kako ti mislis. Sadrzaj dvd-a je uglavnom neke lutkice koje hodaju, crtaju ,boje, oblici koji promicu, samo ponekad se na engleskom jeziku spomene neka boja ili broj. Nije bit u tome. Nije bit da dijete nauci boje i brojeve sa ovog dvd-a. To je ipak vas posao, kao roditelja. Bit je da se dijete zainteresuje za nesto kao sto je sadrzaj ovog dvd-a. Sta dijete moze nauciti gledajuci crtani "Tom i Dzeri"!!!!! Je li to da ako padne klavir na tebe, ti ipak ostanes ziv!! Ili ako te auto pregazi, ti ipak ostanes ziv!!! Razumijete sta zelim reci.
IZVORNA PORUKA: prelude za lude



user posted image user posted image user posted image tako sam i misla al eto.

(odgovor članu prelude za lude)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *