|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: rana-konci
20.12.2008 20:45:58   
larina
nisam imala konaca niti sam pukla,niti su me rezali,a mogla sam nakon sat da normalno sjedim,hodam idem  na vc-imala sam lahka dva poroda na normalnan nacin,a prvi put na carski jer se beba nije okrenula,ali i tu nisu bili konci nego kopcice-ko snale,samo se sad malo primjeti mala vodoravna crtica ispod stomaka.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: rana-konci
24.3.2009 20:11:22   
Anoniman
Drage mame,
meni je danas sedmi dan..bila mi je patronazna i kaze da je rana ok..sve kao super..medjutim, mene boli vise nego prvi, drugi i treci dan i vidim nesto bijelo..kazu gnoj je zelen ali mene opet malo prpa..pa rekoh da neko ne zna vise..sta bi to moglo biti??

(odgovor članu larina)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: rana-konci
24.3.2009 21:33:21   
Blue rose RR
Uhhh mene već žiguca, kad pomislim na "te dane"....ajooooj.
Katastrofa, i nek neko još kaže da se to može zaboraviti.
Prošlo je više od tri godine, a sada kad se sjetim sve me trnci prolaze, i fakat ko da osjetim i ponovo prolazim tu bol.user posted image

Helem nejse, nemam pojam kad su ispali, al znam da je mene boljelo i da sam bila prikovana za krevet haman mjesec i pol.user posted image


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: rana-konci
24.3.2009 22:04:30   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Zene- jedno pitanjce. Kako ste vi znale koliko konaca ste imale? Jeste li same vidjele ili vam je neko rekao? user posted image user posted image user posted image
Meni niko nista nije rekao a ja nisam ni znala sta da brojim jer nisam smjela ni da pogledam kako treba!



Čula sam kad je dr. rekao babici koliko će staviti vanjskih (6) i koliko unutrašnjih (3).

Mislim da su mi konci ispali nakon par dana, ne znam tačno koliko, ali znam da sam tek nakon deset dana mogla da sjedim.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: rana-konci
25.3.2009 9:11:33   
mišur
Meni je patronažna izvadila konce poslije nekih 7-8 dana, i tek sam onda mogla da sjednem.
Inače su mi stavili one što sami ispadaju, ali mi je ona ubrzala oproavak tako što mi ih je izvadila, i odmah mi je bilo puno lakše

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: rana-konci
25.3.2009 16:26:42   
Hankica
Ja sam pitala doktora koliko konaca imam, a on je prvo oklijevao, pa je rekao pet, i nije mi htio kasnije potvrditi, kao nije vazno. Ne znam zasto ne zele to reci, zelim da znam. To me je bas iznerviralo. A nisam mogla da gledam dole, bas mi nesto bilo muka.

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: rana-konci
25.3.2009 19:39:22   
lilyca
ja sam imala oko 6 unutrasnjih a vanjske 3 ili 4 kopce ovo nesto jedno napola pa neznam da li da brojim...ali dugo nisam mogla sjediti tako da sam i jela stojeci a posto nisam mogla lezati kocile mi se noge cetresnicu sam uglavnom provela setajuci po kuci

_____________________________

eedo 23.07.2008

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: rana-konci
25.3.2009 20:15:06   
larina
nisu me rezali tako da nisam imala konaca,nakon sat bila sam opet tip top samo sto sam krvarilauser posted image

(odgovor članu lilyca)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: rana-konci
25.3.2009 20:46:41   
lepara
rezana sam ali ne znam koliko konaca sam imala.
ispali su mi negde 10-ti dan
a sjecam se da sam 4 i 5 dan imala najvece bolove i isto to bijelo kao gnoj.to mi je bilo 2 dana. navece pukne i ujutro se opet vrati. moj doktor mi je rekao da se tako cisti rana.
a ja se bila pravo prepala. reko evo popucali konci morat ce me opet siti.katasrofa uffff


_____________________________

Moja Selma je zivot moj...
11.07.2008.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: rana-konci
25.3.2009 20:48:56   
Okarica
IZVORNA PORUKA: lepara


a sjecam se da sam 4 i 5 dan imala najvece bolove



I mene je tad najviše boljelo user posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: rana-konci
25.3.2009 21:25:42   
Dinkica
Ja mislim da sam imala 3 vanjska koncica a unutrasnjih ne znam, prvo su ispali vanjski, mozda nakon 10 dana pa onda polako su ispadali unutrasnji. Odlezala sam jedno 15-20 dana, bas je zatezalo, imala sam osjecaj da mi je doktor prisio konac za nogu, jer epiziotomija je isla na stranu, nije pravo kako sam zamisljala.J edno vece me je tako boljela rana iznutra da sam mislila da idemo u hitnu i kad sam ustala dobila sam naglo krvarenje, pa sam skontala koliko je dobro da lezimo toliko i nije, treba se polako kretati jer se krv skuplja lezeci, pa onda dobijemo odljeve kad naglo ustanemo. Mislila sam da me nikad nece proci, ali evo jeste kao i sve u zivotuuser posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: rana-konci
25.3.2009 21:56:31   
new mama
E kod mene je bilo ja mislim 4 vanjska i 8 unutrasnjih,ma bolilo pravo nemozes se namjestiti nikako,ni sjediti ni lezati ma nista,a sami su mi konci ispadali,a najgore bilo negdje 4-5 dan,al stacemo drage zenice tako nam je, a vrijediloo je istrpiti,mada se ne volim ni sjecati tih bolova,pozzuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: rana-konci
26.3.2009 19:46:10   
Anoniman
smirile ste me malo..mada mene evo jos boli, zateze, pece a osmi je dan...sutra mi dolazi patronazna pa nek vidi sta je..radim sve kao sto su mi rekli al' user posted image

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: rana-konci
1.4.2009 12:59:30   
noaa
dadada mene je bolilo isto tako i sestra na porodjajnom mi dala paracetamol kazu ne steti nista i ja sam ga pila kad god me bolilo.dojim normalno i nema problema, a konaca masala ko u prici puno me rezali nije beba htjela vani.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: rana-konci
2.4.2009 14:10:59   
emma.L
Ma kako ste vi primijetile da su ti konci ispali? Ja sam čekala i čekala i nikad ništa nije ispalo, a sve je fino zaraslo uskoro.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: rana-konci
1.7.2009 8:52:35   
ivanak
Ej bok Vam,

molila bih za pomoć - mislim da imam 3 vanjska i 1 unutrašnji, koliko sam uspjela vidit na ogledalce, jer me zanimalo kako to izgleda.
No, nije to bitno, nego jeli se kome upalila ta rana? Meni ni nakon 14 dana od poroda nije zarastao taj unutarnji i jedan koji povezuje te vanjske! I što je najgore užasno me boli, ne mogu ni sjedati, ni ležati, ni hodati.

ODgovorite mi

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: rana-konci
6.7.2009 20:28:25   
nita
Nadam se da ti je već bolje. A ako nije, možda ti pomogne moj primjer. Bila sam u sličnoj sitaciji i otišla sam ginekologu 15 dana nakon poroda. Rekla mi je da ranu poljevam 3%-tnim hidrogenom (imaš kupiti u apoteci) 3 puta dnevno. Nije bolno, osim što prvi put malo pecka. Ubrzo oslije toga stanje se popravilo. Možda da pitaš i patronažnu sestru, ako ti je teško otići ljekaru.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: rana-konci
6.7.2009 20:33:42   
andddy
pokusaj i sa praskom za pupak onaj bivacin i on je dobar za zarastanje ...

_____________________________

Mamina princeza

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: rana-konci
6.7.2009 20:55:10   
liliputanka
Mene su rezali i pukla sam, imala sam 12 - ak konaca, na tri razine su me šili unutra i vani naravno, tako mi je doktorica rekla. Meni su počeli ispadati možda 4 - 5. dan nakon poroda, vidjela sam na ulošku kao mali crvići. Budući da me je rana bolila i 20 dana nakon poroda, redovito sam prala i špricala Bivacin sprejom, meni je stvarno pomogao i preporučam ga!user posted image

_____________________________

Lorena, 22.10.2008.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: rana-konci
7.7.2009 9:15:00   
ivanak
Pošla sam kod svog ginekologa. Kaže sreća da si došla, nije se taj vanjski počeo još gnojiti. Pa mi je doli rezao konac... uh... ali unutarnjeg mi nije dirao, jer on se nije upalio. Dao mi je otopinu Rivanola da stavljam kao oblogu pa mi je bolje.
Vidila sam nakon 2 dana da ima 2 mala končića po cenat dva na ulošku - navjerojatnije od unutarnjeg. Malo me još uvijek boli pri puno hodanja ili naglom pokretu, ali od vanjskih šavova ništa me ne boli.

(odgovor članu liliputanka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: rana-konci
1.9.2011 21:45:55   
Lavić
Da malo "podignemo" temu...

Porodila sam se prije tačno mjesec dana, i konci mi još nisu otpali! Doduše, vanjski jesu, ali mi se nešto sve ovo odužilo...
Sad vidim ovu simpatičnu porukicu user posted image  i sjetim se da mi je patronažna rekla da stavljam obloge od rivanola, što ja naravno nisam radila jer mi je babica rekla da ranu trebam prati običnom vodom, ničim mazati i sl.
Izgleda da taj rivanol pomaže?
Koliko se drže obloge, kako često?
Moram definitivno probati, jer končići očito sami neće vanuser posted image

I da, mislila sam ujutro otići na Jezero, na pregled, nešto me strah da se ne zakomplikuje...

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: rana-konci
1.9.2011 21:49:24   
reallove
meni je doktor dao detol(dez.sredstvo)stavim u mlaku vodu i u toj vodi sjedim oko 5 min. 3 puta na dan...tako su konci isli,poslije 10 dana,mogla sam normalno da sjedim,hodam itd.

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: rana-konci
1.9.2011 21:52:00   
reallove
to su mi i u bolnici stavljali dok sam bila,odmah poslije poroda i dobila sam nesto kao tutauser posted image ,(neznam kako drugacije da objasnim)stavis na wc i sjedis tu

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: rana-konci
3.9.2011 8:43:03   
Lavić
Svaka čast doktorima u Jordanu!
Ja nisam više mogla čekati, pa sam sinoć otišla na GAK. Dežurni ljekar mi je za 5 min izvadio preostale konce. Sve je bilo apsolutno bezbolno, nakon čega mi je stavio sterilnu gazu natopljenu Rivanolom i dao uputu da i u narednim danima stavljam ovakve obloge. Što se konaca tiče, rekao mi je da su na GAK-u ranije koristili neke (rekao mi je ime, ali se stvarno nisam trudila da zapamtim user posted image ) končiće čiji je rok za resorpciju bio 7-14 dana, a sada koriste neke koji su kvalitetniji, ali se resorbuju u roku od 4-6 nedjelja.
Eto, možda će nekoj dami ova informacija biti korisna, ja sam sada konačno mirna user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: rana-konci
28.5.2012 9:23:27   
malisa26
Porodila sam se prije 28 dana, vanjski konci (4) su mi ispala, ali sinoc primjetim da imam unutrasnje konce, da li neko zna kad oni ispadaju??? Ili moram se konsultovat sa ginekologom???

Hvala

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *