|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: rana-konci
28.5.2012 9:30:48   
veeseelaa
ja sam imala i vanjske i unutarnje konce
vanjski su ispali deset_ak dana nakon poroda a unutarnji ne znam, nisam mogla provjeriti, niti sam zbog istih išla kod dr
ne smaraj se, ta moraju ispast

< Poruku je uredio veeseelaa -- 28.5.2012 9:31:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malisa26)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: rana-konci
28.5.2012 9:46:42   
Alma_27
ako ne ispadnu, moze ih dr. izvaditi. to ne boli. barem mene nije boljelo vadjenje ovog vanjskog konca. da se ne brines, nazovi dr. i pitaj ili ako ti jos dolazi patronazna, pitaj nju

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: rana-konci
28.5.2012 10:00:33   
Visnja RR
vjerujem da su ti unutrasnji konci apsorbirajuci tako da se ne brines...ionako ces uskoro na kontrolu kod dr. pa provjeri

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: rana-konci
28.5.2012 11:18:34   
treće
ja sam prije imala te konce koji su se topili- jednostavno nestajali i prije nego rana zaraste 7. dan,
ovaj put su mi stavili skroz drugačije ali je rana zarasla prije nego su konci ispali vanjski oko30 dana, unutrašnji oko 40 počeli ispadati

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: rana-konci
28.5.2012 11:41:01   
chuci
meni su vanjski isto ostali a rana već zarastala pa me to zatezalo užasno i na kraju sam ih prekinula pa su ispali (mm je, nisam ja jer se nisam mogla sageti user posted image ). unutrašnji su ispali nakon ravno 40 dana. isto sam izvukla zadnji konac sama dok sam se kupala, bio je već prekinut.
obzirom da sam išla gore u toku prvog mjeseca nakon poroda nekoliko puta pitala sam dr i pregledao me i rekao da je sve to u redu i da će sami vremenom ispasti.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: rana-konci
28.5.2012 13:51:31   
Dz3ni
Meni evo 14. dan od poroda i nisam primjetila da mi je išta ispalo user posted image ali i ne osjetim ih više, normalno sjedim i ništa me ne boli, zatezalo me neko vrijeme. Kad se sagnem vidim konce što znači da su još tu, ali ne usudim se fino pogledati kako izgleda...morati ću user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: rana-konci
24.3.2013 10:30:16   
Micanaa
danas mi je 20 dan kako sam rodila,i jos uvijek mi nisu svi konci ispali,imam jos 3 vanjska koja su kruta,i stezu,i imam unutrasnje koji su se podgnjojili,jeli to normalno ili da idem ginkologu da on vidi...koristila sam bivacin sprej i kamilicu,ali nista ne pomaze...user posted image

(odgovor članu adicamala)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: rana-konci
24.3.2013 10:36:32   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Micanaa

danas mi je 20 dan kako sam rodila,i jos uvijek mi nisu svi konci ispali,imam jos 3 vanjska koja su kruta,i stezu,i imam unutrasnje koji su se podgnjojili,jeli to normalno ili da idem ginkologu da on vidi...koristila sam bivacin sprej i kamilicu,ali nista ne pomaze...user posted image


Pognojili?

Ne razumijem kako to mislis...

Jesi li citala temu: http://www.ringeraja.ba/forum/Poslije_epiziotomije,_iskustva/m_757865/tm.htm


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Micanaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: rana-konci
24.3.2013 10:47:02   
Micanaa
unutrasnji su crveni,i ima malo gnoja..i bole me..sutra mislim na pregled,jer ocito to nije ok...user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: rana-konci
14.5.2013 21:36:50   
Apotekarka
Ja sam imala lagan porod s 2 konca malo me bolilo nista strasno kroz 5-6 dana su ispali medjutim jucer i danas me unutra dole nesto boli i pecka kad piskim,gledala sam na ogledalo nista specijalno ne vidim cini mi se da je stanje ok,30 dana je od poroda i danas mi bilo malo sluzi zuckaste na gacicama...Maloi smo ja i mm bili u akvciji presinoc pa me zabolilo i prestali da nije od toga ili sta boi moglo biti

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: rana-konci
14.5.2013 22:58:03   
Alannah
mene je nakon prvog odnosa poslije porodjaja bolilo strasno. Sacekaj do sutra,ako te ne prestane,javi se ginekologu,ako je bas neugodno to peckanje.Ipak je gospodja dole prosla kroz znacajne promjene i normalno je i da pecka i da boli.I ne brini,bice sve ok.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: rana-konci
14.5.2013 23:01:58   
Apotekarka
Nije strasno ali mi smetarazmisljala sam da probam s rivanolom mozda

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: rana-konci
4.6.2013 21:02:44   
Ljubica231
Meni je 22 dana od poroda i jos uvijek mi nisu ispali ti vanjski konci !Smogla sam sange da vidim sta to boli toliko u uzela ogledalo i vidjela da imam taj neki 2 ili 3 svezaj koncica. Tacno zatezaju , ponekad osjetim i bol.Bila sam jucer na pregleda i kazu sve super rana zarasla ali konce ti moramo skinuti. Moje pitanje za vas hrabe: boli li to kad oni skidaju ? Ja nisam mogla dozvoli jos malo boli pa sam pobjegla uz konstataciju da cu doci drugi put.

E pitam iskreno, boli li?

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: rana-konci
4.6.2013 21:11:39   
I love youu
Za vadjenje konaca ne znam je li boli, al ja da sam na tvom mjestu bi sacekala jos malo , jer meni su sami ispali ali je sigurno bilo proslo 30 dana.Vidjela sam ih u kadi kad sam se tusirala.A dok mi nisu bili ispali sam se cesto tusirala jer me jedino tad nisu zatezali I bilo mi je super tad kao da ih I nemam, pa eto tako radi da te ne zatezu.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: rana-konci
4.6.2013 21:15:50   
Ljubica231
hehe to sam vec usanovila i stalo sam u kadi! Ma i ja mislim da ce brzo jer vise.Hvala na savjetu!

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: rana-konci
4.6.2013 21:17:05   
Apotekarka
30 danauser posted image
S prvim porodom sam imala 26 konaca posči su ispadati nakon 10-ak dana a do 20 svi ispali sad sam imala 2 konca ispali u roku 7 dana
Jedino me buni sto sam sad krvarila 20 i koji dan a povremeno i sad bue n vesu malo sluzi sa sukrvicom i nisam jos dobila a s prvim porodom dobila ni manje ni vise nego 36 dan

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: rana-konci
4.6.2013 21:22:51   
I love youu
Apotekarko, rana mi je bila zarasla ali konci mi nisu bili ispali, jedan sam I ja izvadila jer se bio prepolovio.Vjerujes li mi da meni I dan danas curi smedji iscjedak I stavljam onaj dnevni ulozak, a u cetvrtak sad nam je 40 dana.Al eto sta cu ne boli me nista pa nek curi.A ja nemam nikakve naznake da cu dobiti, a ustvari I dojim pa mozda I necu odmah dobiti.

_____________________________

28.04.2013.god. Moja princeza :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: rana-konci
18.6.2013 19:48:20   
bookah
Vidim dosta slicnih situacija sa ovim koncima. Meni je 21dan nakon poroda, konci su jos tu, ,bole i zatezu. Jedan je konac pukao u startu, ali nije ispao, visi na onim cvoricima. Tu rana nije zarasla, imam rupicu te me jos vise boli. Gdje vadite konce? Nisam nasla nikoga privatno u Sarajewvu da to radi, a ne ide mi se na Jezero ako bas ne moram. Patronazna je gledala i kaze da zenama u zadnje vrijeme sporije ispadaju konci, a kad ae rasije niko ne sije ponovo radi infekcije.

< Poruku je uredio bookah -- 18.6.2013 19:50:32 >

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: rana-konci
18.6.2013 19:52:18   
ada_

IZVORNA PORUKA: bookah

Vidim dosta slicnih situacija sa ovim koncima. Meni je 21dan nakon poroda, konci su jos tu, ,bole i zatezu. Jedan je konac pukao u startu, ali nije ispao, visi na onim cvoricima. Tu rana nije zarasla, imam rupicu te me jos vise boli. Gdje vadite konce? Nisam nasla nikoga privatno u Sarajewvu da to radi, a ne ide mi se na Jezero ako bas ne moram. Patronazna je gledala i kaze da zenama u zadnje vrijeme sporije ispadaju konci, a kad ae rasije niko ne sije ponovo radi infekcije.

istu sam muku mucila s koncima,i onda sam kupila u apoteci ljiljanovo tj.zambakovo ulje i svaku vece posle pranja ranje sterilnu gazu natopim uljem i utapkam dobro na ranu za dva dana konci popustili i ne zatezu vise

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: rana-konci
18.6.2013 20:00:28   
Mya_81 RR
Je li ima otvorenih rana, tih rupica od konaca? Mozes ispirati hodrogenom 3 postotnim, onda isprati vodom pa onda staviti rivanol. Rane ce zarasti. Ja sam tako rijesila svoj problem, jer su meni svi konci popucali i bila je uzasna situacija, a nije mi padalo na pamet da idem ponovo sivati.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: rana-konci
19.6.2013 9:31:25   
veeseelaa
Gdje vadite konce?


tamo gdje si se porodila se javi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: rana-konci
21.6.2013 14:45:15   
bookah

IZVORNA PORUKA: ada_


IZVORNA PORUKA: bookah

Vidim dosta slicnih situacija sa ovim koncima. Meni je 21dan nakon poroda, konci su jos tu, ,bole i zatezu. Jedan je konac pukao u startu, ali nije ispao, visi na onim cvoricima. Tu rana nije zarasla, imam rupicu te me jos vise boli. Gdje vadite konce? Nisam nasla nikoga privatno u Sarajewvu da to radi, a ne ide mi se na Jezero ako bas ne moram. Patronazna je gledala i kaze da zenama u zadnje vrijeme sporije ispadaju konci, a kad ae rasije niko ne sije ponovo radi infekcije.

istu sam muku mucila s koncima,i onda sam kupila u apoteci ljiljanovo tj.zambakovo ulje i svaku vece posle pranja ranje sterilnu gazu natopim uljem i utapkam dobro na ranu za dva dana konci popustili i ne zatezu vise
i
Probala sam sa kantarionom, pomoglo je na vanjskim savovima, ali zadnji sav je unutra kako je otok spao. Na pregledu sam utvrdila da je taj konac za vanjske savove, ne za meko tkivo i sluznicu. Izgleda da na Jezeru nisu imali nista dr. Sad me ta zica grebe iznutra i dobila sam novu ranu od konca. Nezgodno dad iznutra mazati, ali moram nekako.
Nek trudnice nose svoj konac ako mogu ovo je patnja ziva. Konac koji je los je vicril, treba vicril rapid ili neki dr.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: rana-konci
10.3.2014 10:37:11   
idana_85
Prvi put imala tri vanjska, jedan unutrasnji. Ispali 4/5 dan. Bila je epiziotomija.
Sada sam im pukla do cmara ravno, pitam dr koliko ce biti konaca, kaze jedan samo. Jos me sila specijalizantica, ja joj prvo sivenje, mrak mi na oci pao, al rekoh ne bunim se ja pa bas je bila fina, nisam skoro ni osjetila. Sili su me vise od 20 min. Reko bas vam dugo traje taj jedan konac, kaze dr ma hocemo fino iznutra da te sredimo.
Kad je patronazna dosla kaze Jao kako si im skroz otisla,kako su tako dozvolili i pricam joj za konac kaze pa jeste jedan konac, jer ga nisu sjekli sili jednim, imas bar 7-10 kopci vani. Eh sto me obradovala. Evo danas je 12 dan nisam primjetila i jedan da je ispao sto mi je cudno. RAna me zulja,svrbi,zateze, cak mislim da je okolo malo i nateklo. Jos su me sili odozdo prema gore, u vrhu ostao koncic i cvor pravo ruzno,zulja me. Jos me i ulozak zulja....Pise mi 15 dana nakon poroda na kontrolu pa cu vidjeti s dr ako moze neka to vadi. Inace mi je puno lakse iako je rana veca nego prvi put kad su me rezali, haman mogu i sjesti :)
Krvarim povremeno, po dva dana nista odjednom se onda izlije krv i tako...ma kontam do 40 dana je sve normalno, psihicki sam se pripremila.user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: rana-konci
2.4.2016 19:08:36   
Shaci
Pozdrav svima, izvinite ako vadim temu iz naftalina...al maksuz sam se uclanila zbog ovoga.
Porodila sam se prije 15 dana,pojma nemam koliko imam konaca, krvarenje bilo prestalo nakon 6 dana i nakon 2 dana pauze ponovo pocelo i to kolicinski kao i prvih dana. Danas evo imam ponovo nekakvu bol, kao sto procitah u prethodnim odgovorima kao neko zatezanje i kad ustanem poveca se. Imam li razloga za zabrinutost??

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: rana-konci
2.4.2016 20:29:44   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: Shaci

Pozdrav svima, izvinite ako vadim temu iz naftalina...al maksuz sam se uclanila zbog ovoga.
Porodila sam se prije 15 dana,pojma nemam koliko imam konaca, krvarenje bilo prestalo nakon 6 dana i nakon 2 dana pauze ponovo pocelo i to kolicinski kao i prvih dana. Danas evo imam ponovo nekakvu bol, kao sto procitah u prethodnim odgovorima kao neko zatezanje i kad ustanem poveca se. Imam li razloga za zabrinutost??

user posted image prije svega dobro nam dosla i cestitam user posted image
Nemas razloga za zabrinutost. Predpostavljam da je rijec o prirodnom porodu. Rana zarasta, konci se zatezu i zato imas taj nelagodan osjecaj. Pokusaj da sto vise ranu zracis, ispiri sa cajem od hrastove kore, mozes i kantarion kao oblogu stavljati. Konci ce ubrzo ispasti i nema nekog pravila jer je to sve individualno od porodilje do porodilje. Probaj da sto vise odmaras.
Pridruzi nam se svakako na temi bebo do godinu dana user posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_2078332/mpage_1251/key_/tm.htm#2753313

< Poruku je uredio LieToMe RR -- 2.4.2016 20:34:36 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Shaci)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *