|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 18:57:30   
Anoniman
Ja isto znam zenu koja je 6 mjeseci posle carskog ostala trudna,i jeste malo vise mirovala tu trudnocu ali je opet rodila na carski.
Sve je individualno!!!

(odgovor članu RAJA)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 20:11:06   
ElmaB
Ok, ako vi tako kazete, ali ja sam za to prvi put cula. Ljekari uvijek savjetuju pauzu izmedju dva carska reza. Neznam, mozda je to sada normalno. Po, meni ipak nije!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 20:29:16   
larina
ja sam prvi porod imala carski rez i doktorica koja mi je to radila mi je rekla da mogu opet nakon 6 mjeseci ostati trudna,a moja doktorica-ginekolog mi je savjetovala ipak da sacekam 2 god.ali ja sam nakon godinu ostala trudna i nisam imala nikakvih problema i teskoca sa tim pa sam se drugi put na  normalan nacin porodila i za 2,5 mjeseca opet trudna i opet trudnoca sve uredu i tako da sam se i terci put normalno porodila bez problema

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 21:01:49   
ElmaB
Drago mi je da si imala srecu i da su ti porodi bili ok, ali zaista ne znam da ljekar preporucuje da nakon prvog carskog reza mozes nakon 6 mjeseci ostati u drugom stanju!user posted image
S, obzirom da pisete da je to sasvim normalna stvar, onda sam ja vjerovatno medicinski fenomen pa sam morala cekati dvije godine poslije prvog poroda do naredne trudnoce. Isto tako, mi je strogo zabranjeno da se odlucim na ponovnu trudnocu, jer mi materica ne bi izdrzala ponovno rastezanje. Po vasim postovima zakljucujem da ljekari kod kojih ja idem, ocito nemaju pojma!
Bravo za sve vas koje ste imale tako pozitivno iskustvo!!!!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: rana-carski rez
27.1.2009 21:31:15   
larina
ja sam sve pitala o tome doktoricu- pitala sam je jeli istina da kad uradim carski rez da nemogu vise od 2 trudnoce izdrzati.ona mi je rekla da to nije istina da moze biti vise trudnoca,ako se dobro,zdravo osjecam da to nije nikakav problem,a isto mi je rekla da poslije carskog se mogu normalno poroditi i u to sam se uvjerila,pa sam se 2 puta normalno porodila ni osjetila za taj oziljak,samo sam mazala sa onom uljem za trudnice citav stomak da ne ispucam.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: rana-carski rez
28.1.2009 11:43:16   
Almira86
Ja sam rodila na carski prije 4 mjeseca rana je ok nije curila lijepo zarasl-vani,neki dan sam osjetila na lijevoj strani na dodir osjetila nesto kao zrno graska ,bila sam se uplasila,isla sam dok.vrsila mi pregled kaze da je to priraslica od unutrasnjeg sava da nije opasno ukoliko neboli,mene neboli,kaze da mi je maternica ostala zavaljena,dali je kod koje bila ta priraslica? 

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: rana-carski rez
28.1.2009 11:52:37   
ElmaB
Imala sam ih ja nekoliko nakon prvog poroda. Prilikom drugog poroda, skinuli su mi sve, kada su radili ponovno carski rez. To ti je normalno, da se na unutrasnjem savu stvori masno tkivo, tj. priraslice!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: rana-carski rez
28.1.2009 12:18:12   
Almira86
Hvala ti,kod mene je rana roze boje da li je kod tebe takva,koliko treba vremena da ona postane bijela?

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: rana-carski rez
28.1.2009 13:21:44   
hanabanana
Meni se rez tako reći ni ne vidi više, nisam ni imala one klasične konce.
A maternica mi je zavaljena bila i prije prvog poroda.

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: rana-carski rez
28.1.2009 13:36:49   
HanaBana
Moj rez se uopste vise ne vidi, totalno je bijel. Proslo je 19 mjeseci od poroda. Maternica mi je takodjer zavaljen, kaze dr rano sam ustala poslije poroda, ali da to ne bi trebalo predstavljati nikakvu prepreku za drugo dijete.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: rana-carski rez
28.1.2009 14:39:54   
ElmaB
Nekoliko mjeseci poslije oba poroda rana mi je bila roza, malo cak i otecena, posebno poslije drugog, ali brzo je proslo. Ne sjecam se tacno koliko, ali znam da sam i neki dan osjetila da me malo bolucka, tacno na promjenu vremena!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: rana-carski rez
29.1.2009 12:05:24   
larina
meni se isto vise rez gotovo ne primjeti,nisu mi sili ranu samo su malo bili skopcli sa nekim snalicama -uh kad sam to vidjela kako sam se bila prepalauser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: rana-carski rez
29.1.2009 18:07:52   
seky
Drage moje evo ja sam porodjena prije 19 dana carskim rezom i rana je skoro zarasla,jos malo se crveni gdje su bili konci.. A sto se tice priraslica to je normalno poslije svake opeacije to se nalazi tik uz savove a pogotovo gdje su radjeni vise puta savovi tj.visestruke operacije po istom rezu. Meni je treci carski rez i bilo je vise priraslica ali sve je uradjeno hB kako treba.. A sto se tice poroda moze se koliko hoces radit CR ali upravo zbog tih priraslica se ne preporucuje vise od dva - tri.

_____________________________

moja zivotna bogatstva
Ensar 31.03.1999
Ajla 22.03.2002
moje trece bogatstvo stiglo na svijet 10.01.09 Sanjin

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: rana-carski rez
29.1.2009 18:15:08   
sarayka
Ja sam također dobila savjet da razlika između djece mora biti bar 2 godine...
Svakako i ne planiram prije....

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu seky)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: rana-carski rez
29.1.2009 19:31:38   
larina
ja nisam poslije carskog imala te priraslice-vjerovatno zato sto me nisu sili

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: rana-carski rez
30.1.2009 0:21:45   
Vizionarka
pozz svima
ja dugo nisam bila na forumu a sad kako nove situacije iziskuju nova pitanja, evo me opet :))
kod mene je 11 mj nakon poroda rana sasvim ok. meni su takodjer preporuchili 2 god pauze i ja to namjeravam poshtovati, nekako bih se bojala da ne isposhtujem ako krene shta naopako da sam kriva shto ipak nisam prichekala. mada uvijek je sve moguce, jelTe :))
zanima me, zapravo, kolika je mogucnost prirodnog poroda nakon prvog carskog??? kakva su iskustva vas iskusnih?user posted image

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: rana-carski rez
30.1.2009 20:31:34   
larina
evo odma odgovor ja sam prvi put carski,drugi i treci put normalno-nije bilo nikakvih problema,super sve proslouser posted image

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: rana-carski rez
3.2.2009 22:48:21   
Almira86
Sto se tice te razlike sve je individualno kod mene komsinica imala jedan carski ostane ponovo trudna nakon 6 mjeseci,kad je maloj bilo 6 mjeseci ona ponovo ostane trudna znaci tri carska reza sve razmak po 6 mjes,mene zanima dali te priraslice uticu stetno na plod,na drugo trudnocu,posto sam vec jednu komplikovanu imala pa se plasim?Da li mozda utice na plodnost? 

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: rana-carski rez
4.2.2009 17:11:41   
Almira86
Evo mene opet,posto mi nitko nije odgovorio,molim ako neko zna,da li ta priraslica utice za plodnost,dali stvara komplikacije prilikom ponovog zatrudnjivanja?Da li priraslica raste-povecava se,meni isto kao da je porasla ili sam se puno opteretila tim pa zbog toga je taj osjecaj?

(odgovor članu Almira86)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: rana-carski rez
3.4.2009 14:16:17   
Anoniman
Ma, ne brini... uopće to ne utiče na plodnost niti na plod!!!  Tokom slijedećeg poroda skinut će ti priraslice.  Njih ima svako ko je imao bilo kakvu operaciju!

Rekla bih da le larina medicinski fenomen!!!  Koliko znam iz iskustva drugih, poslije jednog carskog preporučuje se svaki put carski i "čuvanje" najmanje 2 godine, zbog mogućeg pucanja materice.  Znam za ženu koju su htjeli poroditi prirodno, nakon jednog carskog, ali joj je pukla materica i doslovno su joj se borili za život jer je sasvim iskrvarila!  Bogu hvala ona je sada dobro, ali materice više nema!
Mislim da su priče poput larinine rijetke.  Uostalom sve zavisi od stanja žene i njene materice.

< Poruku je uredio pingpong -- 3.4.2009 14:18:15 >

(odgovor članu Almira86)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: rana-carski rez
4.5.2009 18:30:37   
Amyna
I mene interesuje kako izgledaju te priraslice, jesu li vidljive golim okom. Ja sam prije osam mjeseci imala carski rez i jako lose me je doktor zasio, sve rupa do rupe u kojoj se vidi koza. I danas me boli, isla sam svom doktoru a on kaze da je sve u redu i ako hocu mogu uraditi plastiku ali samo zbog estetike. Nije mi spomenuo nikakve priraslice niti znam sta je to.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: rana-carski rez
4.5.2009 20:54:27   
ElmaB
Ne vidi se golim okom, to su priraslice ili masno tkivo koje se uhvati sa unutrasnje strane reza. Ginekolog to moze vidjeti na ultrazvucnom prgledu.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amyna)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: rana-carski rez
30.4.2011 17:01:25   
adriana86
Pozdrav mame! evo ja sam ovdje nova i htjela bih se nadovezati na ovu temu...
Htjela bih dati podršku ženama koje su ostale trudne brzo nakon carskog reza...
Nije nikakav fenomen roditi prirodnim putem nakon carsko reza i to zahvaljujući uznapredovaloj medicini.
Ja sam ostala trudna 6 mjeseci nakon carskog reza i sada sam ušla u drugo tromjesečje.
Isto me je bilo strah kakav bi mogao biti ishod pa sam se dobro informirala...
Neznam kako će se dovršiti moja trudnoća ali dala sam si truda da malo istražim...
Zahvaljujući vodoravnom šavu koji se sada radi u bikni predjelu (ispod trbuha), šanse za puknuće maternice prilikom poroda prirodnim putem su gotovo nikakve odnosno 1-2%, isto kao i kod onih žena koje su prvu trudnoću dovršile prirodnim putem.
Drage trudnice, medicina je sada napredovala pa je svašta moguće, ali o tome dali ćete roditi  carskim rezom ili prirodnim putem nakon prethodnog carskog reza, ovisi o nizu faktora...
Najbolje je da se posavjetujete sa ginekologom koji vam vodi trudnoću a ako niste zadovoljne odgovorom potražite drugo, ako treba i treće mišljenje, ali naravno od stručne osobe...
Forumi ove vrste, služe za izmjenu iskustava i davanje korisnih savjeta iz iskustva, pa molim sve one koje nisu dobro informirane ili samo pretpostavljaju, da to ne čine, jer nepotrebno zastrašuju trudnice.
Kada su se radili poprečni šavovi, onda je bila veća mogućnost od rupture maternice, no sad je to svedeno na minimum...
Meni su liječnici koji su me operirali, kao i oni koji su kontrolirali moj oporavak, rekli da smijem ostati trudna nakon 6 mjeseci...user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: rana-carski rez
30.4.2011 17:25:53   
jasmin

IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Drago mi je da si imala srecu i da su ti porodi bili ok, ali zaista ne znam da ljekar preporucuje da nakon prvog carskog reza mozes nakon 6 mjeseci ostati u drugom stanju!user posted image
S, obzirom da pisete da je to sasvim normalna stvar, onda sam ja vjerovatno medicinski fenomen pa sam morala cekati dvije godine poslije prvog poroda do naredne trudnoce. Isto tako, mi je strogo zabranjeno da se odlucim na ponovnu trudnocu, jer mi materica ne bi izdrzala ponovno rastezanje. Po vasim postovima zakljucujem da ljekari kod kojih ja idem, ocito nemaju pojma!
Bravo za sve vas koje ste imale tako pozitivno iskustvo!!!!user posted image


Ljekari kod kojih ti ides su sigurno odlicni i tebi su preporucili ono sto je za tebe ocito najbolje.Poznaju te,njihova si pacijentkinja.Ovdje svojim pacijanticama u vecini slucajeva kazu da mogu zatrudniti nakon 6 mjeseci,i da je moguce imati 5 puta porod na carski rez.Ovdje se operacija izvodi laserom.Ali i pored toga,ja bih zbog sebe cekala duze.Recimo,druga trudnoca mi se desila neplanirano nakon 7 mjeseci od poroda,ali hvala Bogu i druga operacija je protekla cak bolje nego prva.Sad je vec proslo dvije godine i 7 mjeseci od drugog poroda,ali ne bih se jos smjela usuditi na trecu,osim ako Bog drugacije ne odredi.Iako se rez gotovo i ne vidi,nesto sasvim malo,no ipak bih voljela pricekati jos 2,3 godine,pa onda krenuti na trece.Pa i ako tada bude carski,ne znam da li bih se usudila za vise.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: rana-carski rez
30.4.2011 17:30:25   
jasmin
IZVORNA PORUKA: adriana86

Pozdrav mame! evo ja sam ovdje nova i htjela bih se nadovezati na ovu temu...
Htjela bih dati podršku ženama koje su ostale trudne brzo nakon carskog reza...
Nije nikakav fenomen roditi prirodnim putem nakon carsko reza i to zahvaljujući uznapredovaloj medicini.
Ja sam ostala trudna 6 mjeseci nakon carskog reza i sada sam ušla u drugo tromjese�je.
Isto me je bilo strah kakav bi mogao biti ishod pa sam se dobro informirala...
Neznam kako će se dovršiti moja trudnoća ali dala sam si truda da malo istražim...
Zahvaljujući vodoravnom šavu koji se sada radi u bikni predjelu (ispod trbuha), šanse za puknuće maternice prilikom poroda prirodnim putem su gotovo nikakve odnosno 1-2%, isto kao i kod onih žena koje su prvu trudnoću dovršile prirodnim putem.
Drage trudnice, medicina je sada napredovala pa je svašta moguće, ali o tome dali ćete roditi  carskim rezom ili prirodnim putem nakon prethodnog carskog reza, ovisi o nizu faktora...
Najbolje je da se posavjetujete sa ginekologom koji vam vodi trudnoću a ako niste zadovoljne odgovorom potražite drugo, ako treba i treće mišljenje, ali naravno od stru�ne osobe...
Forumi ove vrste, služe za izmjenu iskustava i davanje korisnih savjeta iz iskustva, pa molim sve one koje nisu dobro informirane ili samo pretpostavljaju, da to ne �ine, jer nepotrebno zastrašuju trudnice.
Kada su se radili popre�ni šavovi, onda je bila veća mogućnost od rupture maternice, no sad je to svedeno na minimum...
Meni su lije�nici koji su me operirali, kao i oni koji su kontrolirali moj oporavak, rekli da smijem ostati trudna nakon 6 mjeseci...user posted image



Upravo ovako.Ja sam sve do poroda pricala s doktoricom o mogucnosti prirodnog poroda.No ona se plasila jer bebica nije okrenuta glavom na dolje,a i bio je tezak(3850) te je zbog mogucih komplikacija toplo savjetovala opet carski rez,sto sam i poslusala.


< Poruku je uredio jasmin -- 30.4.2011 17:32:09 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu adriana86)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *