|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 13:21:49   
anidla
ja radim nekad 7 sati, a nekad 8 sati na dan

najgore mi je sto se ja vracam 07.10, a mm putuje  u Argentinu 10.10 i bice 8 dana e to ne znam kako sve predeverati...




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 13:36:15   
veeseelaa
cure sretno, znam da je zeznuto kad se nakon porodiljskog pocne raditi al se brzo covjek navikne, zelim vam brzo prilagodjavanje i vama i vasim bebicama
Tiki ti si kratko odsutna, tako sam i ja po 4 sata prvih 6 mjeseci radila a kod tebe ce to potrajati ili...?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 13:38:31   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

cure sretno, znam da je zeznuto kad se nakon porodiljskog pocne raditi al se brzo covjek navikne, zelim vam brzo prilagodjavanje i vama i vasim bebicama
Tiki ti si kratko odsutna, tako sam i ja po 4 sata prvih 6 mjeseci radila a kod tebe ce to potrajati ili...?

isto ko i kod tebe, od feburara cu imati vise casova pa cu biti odsutna oko 7-8 sati (dok odem na posao i vratim se). a sada cu da uzivam po 4-5user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 14:06:06   
veeseelaa
uzivaj draga, vrijeme brzo proleti, eh kad bi mogle do navrsene pete godine ovako po 4 sata user posted image
sto bi to merak bio user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 14:43:19   
megi
teacher sretno s povratkom na posao
i ja pozelim adnu a ona mene kako kaduser posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 14:50:28   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: megi

teacher sretno s povratkom na posao
i ja pozelim adnu a ona mene kako kaduser posted image


ma i moja je tako u pocetku a sad kad je ko porasla kad me vidi odmah skace na mene i dere se mamiiiiiii i ne da da je spustim, konta da ponovo negdje ne odem
au jes mi bilo krivo kad dodjem s posla a ona ni habera, hahahah ja ko dijete
a sad mi srce ko Evropauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 14:51:03   
Nedi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

uzivaj draga, vrijeme brzo proleti, eh kad bi mogle do navrsene pete godine ovako po 4 sata user posted image
sto bi to merak bio user posted image


I onda drugo dijete i još 5 godina po 4 satauser posted image user posted image user posted image user posted image

Tičerko i anidla sretno

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 18:02:05   
Atarka
Ja nakon skoro dvije godine pocinjem raditi od 15.9. (cuvala sam trudnocu kod kuce). Uhvatile su me, sto kaze Anidla, pomijesane emocije. Teta i mali su se vec upoznali i navikli, dolazila je od 15.8.po 2-3 sata, a danas je prvi put bilo cuvanje do 4h. Ja sam ga ostavila kod tete placuci i citav dan nisam znala jesam li dosla ili posla :)

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 18:37:07   
škorpija
atarka nema mjesta suzama, vec iskoristite ovo vrijeme dok ste jos zajedno svaki dan. sve ce to biti dobro, pogotovo ako ne radis vikendom, zacas prodje pet dana

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Povratak na posao
1.9.2010 21:17:10   
Atarka
Znam, draga Skorpija, ali eto to prvo odvajanje mi je bas nekako tesko palo. Teta ga cuva kad joj ga odnesem pa do 16h (dok jos nisam pocela raditi da se navikne bez sike), a kad pocnem raditi od 8-16h. Danas je kod tete bio za deset, kako ona kaze. Najbitnije mi je da je njemu lijepo i da se zna zabaviti, da ne place i da nije gladan. Kao sto kazes, eto vikenda zacasuser posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Povratak na posao
2.9.2010 7:28:08   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Atarka

Znam, draga Skorpija, ali eto to prvo odvajanje mi je bas nekako tesko palo. Teta ga cuva kad joj ga odnesem pa do 16h (dok jos nisam pocela raditi da se navikne bez sike), a kad pocnem raditi od 8-16h. Danas je kod tete bio za deset, kako ona kaze. Najbitnije mi je da je njemu lijepo i da se zna zabaviti, da ne place i da nije gladan. Kao sto kazes, eto vikenda zacasuser posted image


vjeruj mi draga, i ja sam se isto osjećala, a sada moram priznati da se na poslu odmorim user posted image user posted image user posted image user posted image   - samnom ce se sigurno složiti škorpija user posted image mada ga poželim jos nekako vise, a Boga mi i on mene (sada lupa glavom do zid od srece, klanja kada me vidi kad se vratim s posla, a prije me nije ni primjećivao)...vidjećeš, sve će to biti super, samo da ga teta fino čuva i brine se o njemu...onda si rahat user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Povratak na posao
2.9.2010 8:18:31   
ziki
Sretno svim mamama koje se vraćaju na posao. Sve emocije koje proživljavate su normalne ali bez brige sve se to stabilizuje. Mi smo nkad sam se vratila na posao morali da kupimo novi servis i čaše mjesec pred posao sve sam izlomila al se predeveralo. Na kraju maleni to lakše podnesu od nas, oni se igraju, malo spavaju i eto mame da se igra da mazi, ako doji da doji  i uživa.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Povratak na posao
2.9.2010 10:16:25   
niki83
Ja sam isto pocela raditi od sredine augusta, po 3-4h, a evo od ponedjeljka startam i po 6h user posted image , radim u prosvjeti i tako ce ostati cijelu skolsku godinu, najteze mi pada sto cu mijenjati smjene, jer kako sam vec negdje pisala ono poslijepodnevno spavanje nama nikako ne ide bez sike, eto jos 10-tak dana do toga, pa sad pokusavamo svaki dan nekako da iskombinujemo da zaspi bez dojenja, nadam se da cemo uspjeti ukinuti tu naviku..nasa teta cuvalica je moja seka, sa kojom se moja Naima super slaze, tako da imam jednu brigu manje :)hvala Bogu
sretno svim mamicama i ljubimo user posted image user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Povratak na posao
2.9.2010 11:50:38   
IvanaTz
I meni se priblizilo, 24.9. na posao... Osjecaji su mi pravo pomijesani, i ide mi se i ne ide, pozelila sam raju s posla i nasu zezanciju a nisam pozelila svakodnevno putovanje (putujem u Brcko na posaouser posted image ) ai kod kuce mi je praavoo fino sa user posted image ...

A kako teacher i niki83  pocinjete prije nego dijete napuni godinu, vidim radite u prosvjeti kao i ja pa me cudi, godina porodiljskog i onda godisnji...?


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Povratak na posao
2.9.2010 14:46:14   
teacher75
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

I meni se priblizilo, 24.9. na posao... Osjecaji su mi pravo pomijesani, i ide mi se i ne ide, pozelila sam raju s posla i nasu zezanciju a nisam pozelila svakodnevno putovanje (putujem u Brcko na posaouser posted image ) ai kod kuce mi je praavoo fino sa user posted image ...

A kako teacher i niki83  pocinjete prije nego dijete napuni godinu, vidim radite u prosvjeti kao i ja pa me cudi, godina porodiljskog i onda godisnji...?


iz materijalnih razloga se vracam ranije. skola mi ne placa ni marke, a onih 400 i nesto km mizerne naknade nije dovoljno za normalan zivotuser posted image a i lakse je od septembra odmah u razred uci nego kasnije se uklapati kad se naviknu na drugog profesora...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Povratak na posao
2.9.2010 14:48:35   
teacher75
IZVORNA PORUKA: niki83

Ja sam isto pocela raditi od sredine augusta, po 3-4h, a evo od ponedjeljka startam i po 6h user posted image , radim u prosvjeti i tako ce ostati cijelu skolsku godinu, najteze mi pada sto cu mijenjati smjene, jer kako sam vec negdje pisala ono poslijepodnevno spavanje nama nikako ne ide bez sike, eto jos 10-tak dana do toga, pa sad pokusavamo svaki dan nekako da iskombinujemo da zaspi bez dojenja, nadam se da cemo uspjeti ukinuti tu naviku..nasa teta cuvalica je moja seka, sa kojom se moja Naima super slaze, tako da imam jednu brigu manje :)hvala Bogu
sretno svim mamicama i ljubimo user posted image user posted image


meni je sada super raspored jer nemam prve casove i imam samo po 3-4 casa dnevno osim utorka kad sam citavu smjenu u skoli (od februara kad ode kolegica na porodiljsko, dobicu joj casova pa ce onda biti frka al se nadam da cem ose do tada uhodati) sto se tice dojenja popodnevnog nije mi problem jer moze zaspati i bez toga, dojim je kad dodjem kuci iz 1. smjene a kad budem 2. dojicu je prije odlaska na posao. raspored mi je cik-cak, znaci jedan dan 1. pa iduci dan 2. smjena


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Povratak na posao
2.9.2010 15:35:17   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: teacher75



iz materijalnih razloga se vracam ranije. skola mi ne placa ni marke, a onih 400 i nesto km mizerne naknade nije dovoljno za normalan zivotuser posted image a i lakse je od septembra odmah u razred uci nego kasnije se uklapati kad se naviknu na drugog profesora...



E to shvatam... A jel ti radis u drzavnoj skoli ili privatnoj? Ovo mi majke mi nikad nece biti jasno da skola nece da plati porodiljsko, katastrofa user posted image ... I da takve razlike mogu biti u istoj drzavi, svasta!


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Povratak na posao
2.9.2010 15:43:35   
teacher75
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: teacher75



iz materijalnih razloga se vracam ranije. skola mi ne placa ni marke, a onih 400 i nesto km mizerne naknade nije dovoljno za normalan zivotuser posted image a i lakse je od septembra odmah u razred uci nego kasnije se uklapati kad se naviknu na drugog profesora...



E to shvatam... A jel ti radis u drzavnoj skoli ili privatnoj? Ovo mi majke mi nikad nece biti jasno da skola nece da plati porodiljsko, katastrofa user posted image ... I da takve razlike mogu biti u istoj drzavi, svasta!


radim u drzavnoj skoli i na poslodavcu je hoce li platiti ili nece, nazalost takav je zakon. dokgod ne bude obavezno da se placa razlika, u vecini skola nema nikakvih novcanih primanja za vrijeme porodiljskog odsustva..


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Povratak na posao
3.9.2010 14:34:35   
niki83
isti slucaj i kod nas...primamo samo onu osnovnu naknadu od centra za socijalni rad..
a meni je nekako bilo lakse poceti raditi sad i pripremiti sebi sve obaveze, od razreda, rasporeda, planova, nego doci poslije mjesec i pol na haos..razumijete vi mene ;)


_____________________________

N&N

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 18:11:47   
Hanady RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: koka i po

mnogo je tema koje govore o adaptaciji djeteta na vrtic,o odvajanju djeteta od majke.
dali se nekad neko zapitao kakve se sve stvari desavaju u srcu majke kad ostavlja svoje dijete nekome.
jednom sam se nasla u takvoj situaciji a vjerovatno me isto ceka i sa drugim djetetom.
molim vasa iskustva i sugestije kako lakse prebroditi "rastanak"


IZVORNA PORUKA: Nedi

koki gdje to ideš?





IZVORNA PORUKA: koka i po

ajoj....ja se zanijela i tek sad primjetih da nisam formulislala post kako treba ...
radi se o odvajanju majke od djeteta kada majka krene na posao


IZVORNA PORUKA: koka i po

IZVORNA PORUKA: koka i po

ajoj....ja se zanijela i tek sad primjetih da nisam formulislala post kako treba ...
radi se o odvajanju majke od djeteta kada majka krene na posao




user posted image .....majke


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Koko da li govoriš o odvajajanju djeteta od 8 do 16 ili na duže, de malo formuliši,


IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja sam pocela raditi kad je Lani bila 1godina, teta je dolazila 20ak dana dok sam ja jos bila tu, ostavljala sam ih same po 2-3 sata, nekad i duze, da bi se njih dvije navikle jedna na drugu a i da bih ja lakse krenula na posao....
Prvih mjesec dana mi je bilo bas tesko, falila mi je jako, stalno sam mislila sta radi, jede li, spava li, je li vesela....i zvala sam po 2-3x na telefon...A sad nakon vise od 3mjeseca, nazovem samo jednom, pitam sta rade, kako je spavala i jela...a nekad od posla ni to jednom ne stignem user posted image ...ali zato user posted image kuci da je zagrlim i da mi da pusu....
[/qu ote]
IZVORNA PORUKA: Dida79

Koko sve mi se cini da ti neke stvari uzimes previse ka srcu...razumijem nije lako otici i ostaviti djete nekome ali ti ides na par sati i ostavljas ga na sigurnom a vracas se isti dan.
Znam par slucajeva gdje su majke vani i svako par mjeseci dolaze na odmor to je jos gora situacija a i ja sama nisam bas daleko od togauser posted image
Zato te ne razumijem..sorry
nego budi sretna sto pocinjes raditi jer sve sto radis radis za dobrobit svoje djece a i sebe same


IZVORNA PORUKA: koka i po

jeste se raspisale user posted image ..
mama alma....radi se o omosatnom radnom vremenu..
lady 26 ...sve mi se cini da smo ja i ti tu negdje user posted image user posted image ..
didili....ja jesam previse vezana za svoju djecu....mozda zato sto sam bila prinudjena da ostavim Irfana u najosjetljivijem periodu za zenu(neto poslije poroda radi zdravstvenih problema) i ne mozda nego jeste sigurno ostavilo trag u meni.
sada se radi o saavim svakodnevnoj stvari koja mozda meni malo teze pada.
mozda ja pravim problem tamo gdje ga nema....
ali ja sam samo jedna majka koja mozda i previse voli svoju djecu i trazi nacin kako da sto bezbolnije prebrodi odredjeni period.
uglavnom hvala na sugestiji.


IZVORNA PORUKA: noa

E ovako ja jedva cekam to nase famozno ''razdvajanje'' ona u vrtic među svoju raju a ja na posao među odrasle ljude pa kakvi god bili, nisam ni ja zlatnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nece mi uopce tesko pasti samo da se desi,ljubav i vezu između nas dvije ne moze narusiti nikakvo radno vrijeme i smatram da cemo obe biti puno sretnijeuser posted image
Eto toliko od mene mozda nisam majka za Oprah Show al bolju od mene moje dijete nemauser posted image



IZVORNA PORUKA: Lady26

Jedino ako nisam ja "losa" mama ali mislim da je samo na pocetku krizni period...vjerujem teti da je pazi, nikad ni ogrebotinu ni modricu nije "zaradila" za ova 3mjeseca s njom, pojede fino, nekad spava vise-nekad manje i zato mi je "lako" ostaviti je...ali trebalo mi je jedno mjesec dana za ovo user posted image
Zato koko, pocetak ce biti tezak (nek se javi mama kojoj nije bilo na pocetku tesko ostaviti bebu) ali s vremenom ces se navici, ali cinjenica je da je nama puno teze nego njima....



IZVORNA PORUKA: Nedi

Zatrpavala sam se poslom i previše samo da taj dan već jednom prođe. Na pauzi trčala kući i još bržr trčala nazad na posao. Zivkala telefonom stalno, kontrolisala tetu pogotovo u početku, vrlo često se rasplakala..A uz sve to bila pomalo luda i odsutna...kasnije je nekako postala rutina, navikne se čovjek kad mora.


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

MA, ne sikiraj se bona, ja sam jedva čekala da počenm raditi,ozbiljno, cijeli život sam među narodmo, radila, bilaokružena frkom trkom i porodiljsko kada je došlo,ja sam imala poluditi, lijepo je meni bilo sa mojom šmizlom, ali falila mi je radna sredina, radni zadaci, i sve što ide uz to. Kada sam počela raditi, svekrva je čuvala, znala sam da joj je fino, da joj ništa neće faliti i da će joj ugađati više nog ja. Jedini problem sam imala kada je L krenula u vrtić, i taj mjesec na poslu nisam znala jesam lipošla, ili došla. Katastrofa.

Lijepo je biti kući sa djecom, ali brate lijepo je i raditi. Ja sam uvijek za tu opciju da se radi, naradvno ako su uslovi solidni, da ne kažem odlični.

Zato mala glavu gore, i sve će to biti Ok.




IZVORNA PORUKA: Dida79

E bas tako Noa...evo ja sad trenutno ne radim i jos ova duga zima pa po vrh svega gripe i onda smo osudjeni sjediti kuci i tacno mi bude zao djeteta
Ma koliko se ja trudila ja njemu ne mogu nadomjestiti njegove vrsnjake a vala ni on meni mojeuser posted image

Zato Koki glavu gore i bez te tuge u srcu kreni na posao vidjete ces nakan par dana promjenu na sebi a i na svome djetetu.


IZVORNA PORUKA: koka i po

ja prvo rekla hop pa skocila user posted image ...
nista sigurno....nego se pripremam za mogucu situaciju.


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

dali se nekad neko zapitao kakve se sve stvari desavaju u srcu majke kad ostavlja svoje dijete nekome.


tuga, jad i čemer
danima sam plakala od vrtića do posla, pa onda i u toku dana na poslu, nisam ni jela ni pila, samo sma bila tužna user posted image user posted image user posted image
gledala bi njene slike na kompu i user posted image user posted image user posted image i stalno mi njene okice uplakane u mislima...
uh kako sam bila nasekirana al vremenom kad sam uvidjela da je sretna u vrtiću i zadovoljna, da dobro napreduje i da se veseli ostanku počela sam dolaziti sebi

I danas, nakon 8 mjeseci kako ide u vrtić vrlo često znam se jako potresti jer je ostavljam, osobito kad se prikači za mene i ljubi me, to mi jako teško pada....

al teže bi mi bilo da ne radim i da joj ne mogu priuštiti sve što jedno dijete treba da ima.... topao dom, odjeću, kvalitetnu ishranu, sve namireno i plaćeno na vrijeme....

naravno ljubav je na prvom mjestu al kad čovjek zapadne u finansijsku krizu postaje rastrojen i nije ni sposoban biti veseo i pružiti djetetu maximalnu pažnju...

tako da sve kad se sabere i oduzme hB pa radim, hB pa postoje i dobri vrtići.... radim danas da bi moje dijete imalo bolju budućnost.... da bi bila neovisna, da bi mogla se kvalitetno školovati, baviti svim aktivnostima koje joj srce poželi bez da se presabiramo iz dana u dan možemol joj to priuštiti ili ne....

mogla bi pristojno živjeti i biti pore djeteta al na ovom vremenu ludom svaki dinar je dobro došao a da ne pričamo o njenim potrebama i troškovima malo kasnije....

mojoj kćerki želim priuštiti pored školovanja i stambeni prostor i auto aBd, da baš baš bude samostalna i da nikada ne ovisi ni od koga....

zato radim i stvaram, sve za nju


IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: koka i po

ja prvo rekla hop pa skocila user posted image ...
nista sigurno....nego se pripremam za mogucu situaciju.


I ja sam takva aplicirala na jedan posao i nakon razgovora imam velike sanse za radno mejsto...i prije nego mi je mail sa odgovorom dosao ja sam vec sve bila ugovorila cak sam i vrtic kontaktiralauser posted image
Ma ne dam ja da mene nista iznenadiuser posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: noa

E ovako ja jedva cekam to nase famozno ''razdvajanje'' ona u vrtic među svoju raju a ja na posao među odrasle ljude pa kakvi god bili, nisam ni ja zlatna
Nece mi uopce tesko pasti samo da se desi,ljubav i vezu između nas dvije ne moze narusiti nikakvo radno vrijeme i smatram da cemo obe biti puno sretnije
Eto toliko od mene mozda nisam majka za Oprah Show al bolju od mene moje dijete nema



I ja sam jedva cekala da krenem na posao, jer sam tatalno bila otupila, dosta mi je bilo kuce...na stranu Lana (zbog nje mi se nije islo) ali zbog mene licno - jedva sam cekala povratak...i vjeruj da sam "dosla sebi" kako radim, malo sad kuca trpi, nije cakum-pakum ali briga me, poslije posla vrijeme je rezervisano za Lanciku...





IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Koko ja s eu potpunsoti slažem sa didom...
tvoje nastojanje d anam ili ti mi objasniš kako ti svoju djecu voliš dovodi me do pozicije da isada da ja svoju djecu manje volim nego ti svoju...što nije tačno...
Svi mi volimo svoju djecu srcem i dušom..
i ako je jedno dijete, i ako ih je dvoje i ako smo dugo čekali bebu i ako je dijete veliko pa još nema brata i sestru...ja znam sve su to neke osjetljive teme...ali ja sad mogu da se kladim sa savkom od vas da niko svoju djecu ne voli kao ja svoju i niko neće dobiti tu opkladu.

Ja sam se do starije na ovaj način odvojila kada joj je bilo 8 mjeseci...
ostavila sma je kod svoje mame, moje mame koja je život meni posvetila i od mene napravila čovjeka i ta mama je zahtjevala i danas zahtjeva da ona bude ta koja će biti s anjima dok ja sam na poslu.
To jutro kada sam ostavila dijete kod svoje mame i došla na posao sjela sma u kaneclariju i sve kolegice oko mene, pa kako si, pa kako ti je beba, jao divno izgledaš, jao neka si došla....
ja ih smao pogledam i odvalim plakat ....
u tom ulazi jedna starija radna kolegica i pita zabrinuto ''Šta je, šta je bilo...jel neko umro''
ja podignem glavu i kažem ostavila sam bebu bez mene, a žena mi kaže Gdje...reko kod mame...

kaže ona meni
'' Sad mi dođe da te lijepo išamaram...sram te bilo. Ti ko voliš svoje dijete a ja svoje troje ( ima blizance i kasnije još jedno) nisma voljela jel...jer sam ih sa 4 i po mjeseca po tadašnjem zakonu ostavila u jaslicama. poranim ujutro u 6 po zimi teškoj i magli sa Ilidže i predam ih u jaslice ženama koje minišat nisu, pa na posao...hljeba da im zaradim. Srami se kako si bezosjećajna...
ja stala u čudu...
sve kontam mene niko ne razumije...
dođem mami pričam a ona mi kaže...
jel ti mene voliš...
reko volim...
Jesma ja tebi dobra mama uvijek bila...
reko nema bolje od tebe...
E sad da ti kažem kad si imala 3 mjesac ostavila sma te u jaslicama na adaptiranom mlijeku. Vidiš ti to i ne osjetiš sada....
niti me manje voliš nego djeca svoje mame koje su s anjima 24 sata...zato šuti ta kolegica u pravu je bila.

Eto koko ovako sam svoje prvo pila ostavila i nikada nisma plakla, bar da me niko ne vidi...
Mislim da je za ženu bolje da je na poslu, ima svoj dinar...
Za djecu je bolje d anisu stalno sa roditeljuima 24 sata...
i mislim da i ja i ti i svaka majka na ovome forumu koja je u nekoj bliskoj komunikaciji svoju djecu isto volimo.

nadam se shavtaš moju potrebu da ti pomognem. sretno na poslu, to je jako bitno i ne malo tužno je reći sada i najbitnije...Sretnouser posted image


IZVORNA PORUKA: noa

ovo sto je veesela rekla itekako stojiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne bih da zivciram neku nasu forumasicu sa ''potpisujem''user posted image user posted image user posted image al isto tako vidim da se moji i Didini postovi razlikuju od onih mama koje radeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja znam da mom dijetetu puno znace ovi nasi zajednicki trenutci al bome kad nedavno uhvati za lutku hello kitty od 350 kn ne bi mi svejedno sto moradoh provuci karticu od mmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a da sam imala svoju placu nimalo mi ruka zadrhtala nebiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: HAHA

Milioon puta sam bila u situaciji gledati scenario ostavljanja djeteta,gdje je majka slomljena,nesigurna,uplakana.Ostajala sam s djecom,nekad su plakali,nekad ne.Vjerujte da je mnogo bezbolnije kada nesigurnost,brigu i sve dobro sakrijete i djetetu samo pozitivnu stranu razdvajanja pokažete.Ma koliko mali bili,uvijek razgovarajte s njima i objasnite im da ih ne napuštate,da će im ,tamo gdje su ,biti lijepo,zabavno i da ćete se opet brzo vidjeti. Nije pravilo,ali uglavnom ako je majka tako postupala postupak navikavanja je bio puno lakši.Dječije emocije se veoma brzo mjenjaju,nekad mama i ne ode iz vrtioćkog dvorišta,a djete se igra,smije,bezbrižno je.


IZVORNA PORUKA: dadada

ja PODAPISUJEM sve do sad recenouser posted image

ne sekiraj se koko...bice vam svima boljeuser posted image



IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Mislim da je za ženu bolje da je na poslu, ima svoj dinar...
Za djecu je bolje d anisu stalno sa roditeljuima 24 sata...
i mislim da i ja i ti i svaka majka na ovome forumu koja je u nekoj bliskoj komunikaciji svoju djecu isto volimo.



slazem se u potpunosti, super se osjecam kad vidim neku stvarcicu/igracku za Lanu i znam da joj mogu kupiti, jer radim...
Vjerujes li da me moje dijete dok nisam pocela raditi nije zagrlilo ni poljubilo?! Nije bila vezana za mene, vise bi se obradovala MM, jer on nije bio po cijeli dan s njom, a ja sam bila tu u bilo koje doba dana/noci....
A sad...nece ni mm uvijek od mene, pozeli me, zna se nocu probuditi samo da "provjeri" jesam li tu....
A ne kazem da mi nije bilo lijepo i na porodiljskom, cijelo ljeto smo lunjale, to ce mi itekakako faliti ovo i naredna ljeta user posted image



IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Mislim da je za ženu bolje da je na poslu, ima svoj dinar...
Za djecu je bolje d anisu stalno sa roditeljuima 24 sata...
i mislim da i ja i ti i svaka majka na ovome forumu koja je u nekoj bliskoj komunikaciji svoju djecu isto volimo.



slazem se u potpunosti, super se osjecam kad vidim neku stvarcicu/igracku za Lanu i znam da joj mogu kupiti, jer radim...
Vjerujes li da me moje dijete dok nisam pocela raditi nije zagrlilo ni poljubilo?! Nije bila vezana za mene, vise bi se obradovala MM, jer on nije bio po cijeli dan s njom, a ja sam bila tu u bilo koje doba dana/noci....
A sad...nece ni mm uvijek od mene, pozeli me, zna se nocu probuditi samo da "provjeri" jesam li tu....
A ne kazem da mi nije bilo lijepo i na porodiljskom, cijelo ljeto smo lunjale, to ce mi itekakako faliti ovo i naredna ljeta user posted image


lako je lunjati kad imamo od čega...

ja svoju djecu volim ko očinji vid...u njih mi niko dirati ne smije...
ja njima stavram, za njih živim ali i za sebe....
kupujem, putujem, želje ispunjavam...kupujem i više nego im treba...al ako žele i to nije mimo naših pravila ja sam njima mama i za njih sam tu.

sa mlađom sam bila dugo, baš dugo...sve sam iskoristila što sma do države mogla...nisma htjela ranije d aje soatvim, i opet odvojile smo se...njoj je bilo gore nego starijoj...em je dojila em sama ja ostala dugo i ona je već bila svjesna da nije s amnom stalno.
Svaki poljubac u noći pamtim i čuvam...
svaki poziv mama skače...
mama radi i u kući i oko kuće i na poslu...
mama ih vodi gdje god požele...
mama sa njima igra škole, gleda crtane i kupa se...
mama je njihova kuharica..
ali mama je njihova drugarica koja mora otići da zaradi da bi mi sve imale....

I mene je duša bolila...ali sma bila relana...
i iz te realnosti svakoj mami na ovome forumu želim da što prije dobije dobar posao u normalnom radnom vremenu sa dobrim i redovnim primanjima.
Vrijeme je takvo...ja spavam 4-5 sati maksimalno...tačnije i manje do toga...navikla sam sebe...i neka sam ...to je moja ''žrtva''...
al da plačem nad živom i zdravom djecom neću....
ja sam mama i radna kolegica i žena...i mogu sve što hoću kada to hoću.


IZVORNA PORUKA: Lady26

Kad sam napisala lunjanje mislila sam na set_nje, kafice nas dvije, sa drustvom u jutarnjim satima, to ce mi faliti jako....zato sam uvijek imala novaca, ni tada dok nisam radila nista joj nije nedostajalo hB, sada pogotovo jer je i mm zaposlen hB...


IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Mislim da je za ženu bolje da je na poslu, ima svoj dinar...
Za djecu je bolje d anisu stalno sa roditeljuima 24 sata...
i mislim da i ja i ti i svaka majka na ovome forumu koja je u nekoj bliskoj komunikaciji svoju djecu isto volimo.



slazem se u potpunosti, super se osjecam kad vidim neku stvarcicu/igracku za Lanu i znam da joj mogu kupiti, jer radim...
Vjerujes li da me moje dijete dok nisam pocela raditi nije zagrlilo ni poljubilo?! Nije bila vezana za mene, vise bi se obradovala MM, jer on nije bio po cijeli dan s njom, a ja sam bila tu u bilo koje doba dana/noci....
A sad...nece ni mm uvijek od mene, pozeli me, zna se nocu probuditi samo da "provjeri" jesam li tu....
A ne kazem da mi nije bilo lijepo i na porodiljskom, cijelo ljeto smo lunjale, to ce mi itekakako faliti ovo i naredna ljeta user posted image


lako je lunjati kad imamo od čega...

ja svoju djecu volim ko očinji vid...u njih mi niko dirati ne smije...
ja njima stavram, za njih živim ali i za sebe....
kupujem, putujem, želje ispunjavam...kupujem i više nego im treba...al ako žele i to nije mimo naših pravila ja sam njima mama i za njih sam tu.

sa mlađom sam bila dugo, baš dugo...sve sam iskoristila što sma do države mogla...nisma htjela ranije d aje soatvim, i opet odvojile smo se...njoj je bilo gore nego starijoj...em je dojila em sama ja ostala dugo i ona je već bila svjesna da nije s amnom stalno.
Svaki poljubac u noći pamtim i čuvam...
svaki poziv mama skače...
mama radi i u kući i oko kuće i na poslu...
mama ih vodi gdje god požele...
mama sa njima igra škole, gleda crtane i kupa se...
mama je njihova kuharica..
ali mama je njihova drugarica koja mora otići da zaradi da bi mi sve imale....

I mene je duša bolila...ali sma bila relana...
i iz te realnosti svakoj mami na ovome forumu želim da što prije dobije dobar posao u normalnom radnom vremenu sa dobrim i redovnim primanjima.
Vrijeme je takvo...ja spavam 4-5 sati maksimalno...tačnije i manje do toga...navikla sam sebe...i neka sam ...to je moja ''žrtva''...
al da plačem nad živom i zdravom djecom neću....
ja sam mama i radna kolegica i žena...i mogu sve što hoću kada to hoću.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Iskreno s enadam da ci i ja uskoro "ostaviti" moju Ajšu. Volim je najviše na svijetu , ali je došlo vrijeme i da na sebe malo mislim, a samim tim ce nam svima biti ljepše.user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: koka i po


mojim postom nisam imala namjeru da podcjenjujem ljubav majki prema svojoj djeci niti da se natjecem u tome.niti sam aludirala na to da sam ja nesto bolja majka od drugih.
nisu svi ljudi isti i ne daj Boze da jesu.
po mojoj teoriji ljubav se ne mjeri novcem.lijepo je kad djetetu mozes da priustis onoliko koliko ti mislis da mu treba(mada se vecinom pretjeruje) a lijepo je Bogami i kad to isto dijete obradujes samo svojim prisustvom ...mozda vise nego lutkicom od 350KM.
ali da ne idem OT....svacije misljenje cijenim.
drago mi je sto nisam jedina koja ovako razmislja,ali mi je i drago sto nas ima i razlicitih.
uglavnom volim cuti i drugacija misljenja ...
i znam da necu ovdje naci odgovor na svoje pitanje nego bar par dobrih savjeta koje sam djelimicno i dobila.
hvala .



IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: noa

E ovako ja jedva cekam to nase famozno ''razdvajanje'' ona u vrtic među svoju raju a ja na posao među odrasle ljude pa kakvi god bili, nisam ni ja zlatnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nece mi uopce tesko pasti samo da se desi,ljubav i vezu između nas dvije ne moze narusiti nikakvo radno vrijeme i smatram da cemo obe biti puno sretnijeuser posted image
Eto toliko od mene mozda nisam majka za Oprah Show al bolju od mene moje dijete nemauser posted image



ti si divna i iskrena majka


IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: koka i po


mojim postom nisam imala namjeru da podcjenjujem ljubav majki prema svojoj djeci niti da se natjecem u tome.niti sam aludirala na to da sam ja nesto bolja majka od drugih.
nisu svi ljudi isti i ne daj Boze da jesu.
po mojoj teoriji ljubav se ne mjeri novcem.lijepo je kad djetetu mozes da priustis onoliko koliko ti mislis da mu treba(mada se vecinom pretjeruje) a lijepo je Bogami i kad to isto dijete obradujes samo svojim prisustvom ...mozda vise nego lutkicom od 350KM.
ali da ne idem OT....svacije misljenje cijenim.
drago mi je sto nisam jedina koja ovako razmislja,ali mi je i drago sto nas ima i razlicitih.
uglavnom volim cuti i drugacija misljenja ...
i znam da necu ovdje naci odgovor na svoje pitanje nego bar par dobrih savjeta koje sam djelimicno i dobila.
hvala .



Upravo....nazalost...
Bit ce tesko, ne bi ni valjalo a ne bude tako ali s vremenom ces se navici vjeruj....trcat ces kuci da ih vidis, zvat ces da ih cujes...a kad te zagrle i cmoknu, sve prodje i na sve zaboravis user posted image user posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: noa

lutka nije 350 maraka nego 350 kuna znala sam da ce skracenica za valutu biti pogresno protumacena a lutka je navedena kao banalan primjer onog sto na zalost ili na srecu cini sretnim moje djeteuser posted image
Majo sta da kazem ako ne moze drugacije ja sam za opciju iskrenouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: MALA1994

iskreno, moja majka je cijeli zivot radila i ja sam je u neku ruku ostala zeljna, imala sam dedu koji me cuvao i bila sam jako vezana za oboje.

ja sam evo dvije godine bila na porodiljskom, a sada sam na bolovanju i nadam se da cu jos odredjeno vrijeme biti jer ne zelim svoju djecu ostaviti nikome.

kod mene je specificna situacija sa starijim sinom i ja njega ne zelim ostaviti nikome i zato je mama pored njega..

ali to je moje misljenje, a svako ima pravo na svoje.

a isto tako ne mislim da mame koje rade manje vole svoju djecu, daleko od toga.

ljubav se ne mjeri na taj nacin kao sto se ne mjeri ni time koliko materijanog mozes priustiti svom djetetu.

da bogdo kod nas postoji mogucnost poludnevnog radnog vremena za mame kao u njemackoj ali kod nas ili punom parom ili nikako.

ja stvarno ne znam kako cu se na jesen odvojiti od svoje djece kada budem morala, neka mi dragi Bog bude na pomoci.








_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 18:18:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: koka i po


mojim postom nisam imala namjeru da podcjenjujem ljubav majki prema svojoj djeci niti da se natjecem u tome.niti sam aludirala na to da sam ja nesto bolja majka od drugih.
nisu svi ljudi isti i ne daj Boze da jesu.
po mojoj teoriji ljubav se ne mjeri novcem.lijepo je kad djetetu mozes da priustis onoliko koliko ti mislis da mu treba(mada se vecinom pretjeruje) a lijepo je Bogami i kad to isto dijete obradujes samo svojim prisustvom ...mozda vise nego lutkicom od 350KM.
ali da ne idem OT....svacije misljenje cijenim.
drago mi je sto nisam jedina koja ovako razmislja,ali mi je i drago sto nas ima i razlicitih.
uglavnom volim cuti i drugacija misljenja ...
i znam da necu ovdje naci odgovor na svoje pitanje nego bar par dobrih savjeta koje sam djelimicno i dobila.
hvala .


koko sve si u pravu....

samo na ovaka post tipa ljubav se ne mjeri novcem, ljepše je biti sa djetetom duže vreman nije mi jasno zašto planiraš da radiš.

nemoj ići da radiš koko....ti si previše emotivna mama, sjedi kući sa djecom svojom, budi sa njima...sreća pa ti možeš...ja na žalost to ne mogu...
bez obzira na ljubav koju imama prema svojoj djeci ja moram da radim.user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 5.3.2011 18:20:07 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 20:12:39   
rose
eto i ja sam jedna mama koja je kao nase nekad, ostavila curicu od 3.5 mjeseca i vratila se na posao na radno vrijeme od 8.30-17.30 s dvije pauze za dojenje...zasto? zato sto zivimo i placamo racune od mog posla i sto to isto ne bismo mogli od mm plate, sto sam kad sam dobila taj posao s mogucnoscu ugovora do 3 godine i odlucila definitivno da je najbolje vrijeme da rodim dijete sad ili nikad jer su mi 34 godine...pa makar imala ugovor od samo godinu dana i porodiljsko od samo 16 sedmica...(mada bih je i bez toga rodila i zivjela u zajednici kod svojih roditelja do prve prilike za posao...i to je bila opcija...mada ne bas najbolja) ..evo potpisala sam ugovor za drugu godinu, ima se za kiriju, za odjecu i igracke, nadamo se i izgradnji vlastitog krova nad glavom...dojimo skoro svaka dva sata, po noci lijepo spavamo bez prekida pa mama odmorna na posao ode...ali i dodajemo po potrebi neku malu flasicu adaptiranog ili caja cisto da beba lakse saceka mamu izmedju one dvije pauze za dojenje prije povratka kuci u 18.00, srecom mi je posao na 2 minute taksijem od kuce (taksijem jer imamo brdo...a moglo bi se i pjeske za 5 min)...da je lako, nije...pozelimo se...moja mama je ne moze cuvati a sveki zivi 50 km dalje, mi nemamo tetu cuvalicu...mi imamo tAtu cuvalicu user posted image i sada se povezuju kao sto smo se nas dvije vezale protekla 3.5 mjeseca...sada tata uziva u njenom cjelodnevnom gugutanju a mama dobije zbunjeni pogled kad se pojavi kuci u 11, pa u 15 pa u 18...prezivjet cemo ko i u vrijeme nasih mama user posted image  

< Poruku je uredio rose -- 5.3.2011 20:15:19 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 20:22:48   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: rose

eto i ja sam jedna mama koja je kao nase nekad, ostavila curicu od 3.5 mjeseca i vratila se na posao na radno vrijeme od 8.30-17.30 s dvije pauze za dojenje...zasto? zato sto zivimo i placamo racune od mog posla i sto to isto ne bismo mogli od mm plate, sto sam kad sam dobila taj posao s mogucnoscu ugovora do 3 godine i odlucila definitivno da je najbolje vrijeme da rodim dijete sad ili nikad jer su mi 34 godine...pa makar imala ugovor od samo godinu dana i porodiljsko od samo 16 sedmica...(mada bih je i bez toga rodila i zivjela u zajednici kod svojih roditelja do prve prilike za posao...i to je bila opcija...mada ne bas najbolja) ..evo potpisala sam ugovor za drugu godinu, ima se za kiriju, za odjecu i igracke, nadamo se i izgradnji vlastitog krova nad glavom...dojimo skoro svaka dva sata, po noci lijepo spavamo bez prekida pa mama odmorna na posao ode...ali i dodajemo po potrebi neku malu flasicu adaptiranog ili caja cisto da beba lakse saceka mamu izmedju one dvije pauze za dojenje prije povratka kuci u 18.00, srecom mi je posao na 2 minute taksijem od kuce (taksijem jer imamo brdo...a moglo bi se i pjeske za 5 min)...da je lako, nije...pozelimo se...moja mama je ne moze cuvati a sveki zivi 50 km dalje, mi nemamo tetu cuvalicu...mi imamo tAtu cuvalicu user posted image i sada se povezuju kao sto smo se nas dvije vezale protekla 3.5 mjeseca...sada tata uziva u njenom cjelodnevnom gugutanju a mama dobije zbunjeni pogled kad se pojavi kuci u 11, pa u 15 pa u 18...prezivjet cemo ko i u vrijeme nasih mama user posted image  


Svaka ti castuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 20:30:50   
HAHA
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Povratak na posao
5.3.2011 20:59:52   
Anoniman
roseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu HAHA)
  Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *