|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 12:52:22   
Anoniman
A joj, mogu misliti, ja se isto bojim, evo pola godine smo skupa a vec sam se tako navikla, brojim minute kad izadjem negdje, sretno ti draga!

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 12:53:05   
Anoniman
Ne daj se user posted image , znam kako ti je user posted image user posted image
Je li Uma plakala kad si pobjegla??

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 12:55:26   
Skvo RR
Nije plakala, mislim da je bila malo zbunjena!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 12:56:01   
Ilhana RR
Oj draga znam kako ti je, i meni je tako bilo prije dva mjesca... neznam sta da ti kazem da te utjesim...

Nadam se da je u Uma podnijela dobro citav dan bez tebe... pusa za obadvije!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 13:02:04   
Nedi
14.10. će biti godina od kako sam se vratila na posao i još uvijek ponedjeljkom imamo rastanak popraćen sa krokodilskim suzama. Uh...kako je teško, svaki ponedjeljak kasnim i ne mogu sebi da dođem satima...Ostala 4 dana je ok.
A kad sam tek počela raditi...ne želim se ni sjećati, mislim da sam teže ja podnijela neko bebač.
Sretno svim mamama koje se moraju vratiti na posao, teško je, a kasnije postane svakodnevnica.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 13:05:30   
Ilhana RR
¨Mislim da mame to malo teze podnose nego djeca... moja je se hB navikla na obdansite i ako nije tamo cesto, bas sam juce na roditeljskom samo pozitivno cula o njoj i kako ih cesto iznenadi kako je fina prema drugoj djeci jer takvi nisu svedjani =)

Mislim da do skole mi mira necemo imati... tek onda ce biti malo lakse...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 13:11:55   
mamma mumi
Slazem se da je mama tezi povratak na posao, nego djeci. ja sam vec mjesec dana krenula s poslom, u pocetku mi je bilo tesko, sada je malo lakse, jer znam da mu je dobro. interesuje me da li se vama desava da kada dodjete s posla imate utisak da vas djete nije pozelilo i da je ljut na vas. Meni se to par puta desilo  da kada dodjem s posla tarik i negleda u mene, nece mi nekih pola sata, okrece glavu od mene, ma pravo me ignorise, a meni se srce lomi.Kazu da je to uredu, da  djete misli da je ostavljeno pa se ko duri.Uh al boli to durenje.Ima te li vi takav dojam?

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 13:12:05   
Skvo RR
Sada nisam realna, vec sam do bola subjektivna, tako da jos nemam misljenje ni na sta! Znam samo, da mi je tesko!!! Samo mi moje pile od jutros na pameti, kako sam je probudila, presvukla, nahranila, da docekamo tetu ciste i mirisne!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 13:14:22   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Slazem se da je mama tezi povratak na posao, nego djeci. ja sam vec mjesec dana krenula s poslom, u pocetku mi je bilo tesko, sada je malo lakse, jer znam da mu je dobro. interesuje me da li se vama desava da kada dodjete s posla imate utisak da vas djete nije pozelilo i da je ljut na vas. Meni se to par puta desilo  da kada dodjem s posla tarik i negleda u mene, nece mi nekih pola sata, okrece glavu od mene, ma pravo me ignorise, a meni se srce lomi.Kazu da je to uredu, da  djete misli da je ostavljeno pa se ko duri.Uh al boli to durenje.Ima te li vi takav dojam?


haha tako moja Lamija reaguje ako nije u obdanistu dok je drugacije ako odem po nju u obdaniste, onda me ljubi grli i sve moguce samo da je neostavljam hehe a ipak joj je fino...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 15:23:21   
tea lana
IZVORNA PORUKA: skvo

Sada nisam realna, vec sam do bola subjektivna, tako da jos nemam misljenje ni na sta! Znam samo, da mi je tesko!!! Samo mi moje pile od jutros na pameti, kako sam je probudila, presvukla, nahranila, da docekamo tetu ciste i mirisne!


dusa draga,ma znam ja da je tebi teze nego njoj ali navici cete se obje.Pusa velika za obje.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 15:27:33   
Suzana
skvo ne daj se, svima nam je tako bilo user posted image (ja sam morala nakon 6 mjeseci ostaviti one moje slatkiše...), ali čovjek se adaptira na sve, nemamo izbora...
Provela si sa njom godinu dana i to je super. user posted image
Želim da se što prije naviknete na novonastalu situaciju.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 16:05:05   
new mama
Skvo mila kako ideuser posted image ,jesi li zvala,kako Umce slusa li,pusa vam i da se sto prije naviknete,a evo i Ajna salje pusuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 16:08:49   
Azure
skvo da te malo utjesim. Ja sam prosla pakao taj dan na poslu i nisam bila ninasta skoncetrisana sem na svoje dijete, kako je, je li jela, falim li joj, zvala sam milion puta.user posted image A kad sam dosla kuci sva uzbudjena vidjela sam da je ona odlicno, cak mi nije ni pruzila ruke da je uzmem nego je kod nane na rame se naslonila i gledala me. Bolje je ona prevazisla taj prvi dan na poslu nego ja, vjeruj mi. Drzim ti figei ljubimalo bebce za mene. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Povratak na posao
7.10.2009 17:10:53   
bebano
IZVORNA PORUKA: skvo

Sinoc nisam oka sklopila, jutros kada sam izasla (citajte) pobjegla iz kuce, tako mi je bilo teskoooo!
 
 
Draga Skvo, znam kroz sta prolazis jer sam ja pocela raditi kada je mom bebacu bilo 4 mjeseca. Zamisli mog ocaja i koliko sam bila nesretna. Dobra stvar u svemu je ta sto ga je cuvala moja mama i sto sam ja dok on nije napunio godinu dana radila "samo" do pola 3 inace radim do pola 6.
Ono sto ti hocu reci je da si pametno postupila sto si "pobjegla" iz kuce jer sam i sama iz pocetka pravila gresku pozdravljajuci se sa sinom. Ja ga uzmem pa ga nosam, pa ga ljubim, pa kada krenam masem mu i jos mu govorim papa. I jasno da se djete rasplace kada ja izadjem. Ali kako sam pocela praktikovati to "bjezanje" znaci mama ga obavezno odvede u neku drugu prostoriju da ne vidi da izlazim, nikada nije plakao. Jednostavno mu mama zaokupira paznju necim drugim i gotovo. Mislim da je sve to nama puno teze nego djecici. Barem se tjesim tako user posted image .


_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Povratak na posao
8.10.2009 12:49:05   
emma.L
Ja sam isto počela raditi kad je Ema imala 4 mjeseca.
Bilo mi je teško, ali sam znala da je u dobrim rukama (čuva je moja svekrva). Plakalo mi se dok sam silazila niz stubište, a čim sam izišla i udahnula - krenulo je OK. Nije mi bilo svejedno taj dan, ali sam otrčala na pauzi da je podojim i uvjerila se da je ona super.
Sad vidim da bi mi bilo 100000 puta teže da se sada vraćam na posao.
Ja ne bježim jer sam navikla Emu da se poljubimo i da joj mahnem na odlasku. Zasada ne plače, nadam se da ćemo tu fazu preskočiti, jer bi mi to bilo jako teško podnijeti.
Ali, što hoću reći je sljedeće- svaki ponedjeljak mi je malo teže otići na posao nego običnim danima user posted image .
Ne znam kako bih podnijela da je ostavim na vratima vrtića i da odlazim dok ona zove i pruža ruke user posted image .
Zato se divim svim mamama koje ostave bebe tetama ili u vrtić.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:04:22   
Anoniman
Da ne otvaram novu temu, nadovezat ću se na ovu.
Eh drage moje vjerujem da ćete mi pomoći i razmjeniti samnom svoja iskustva.
Radi se o slijedećem:
01.12. bih se trebala vratiti na posao kada će moj user posted image imati 6 mj. S obzirom da su nam nane (moja i mama mm) još uvijek radno aktivne primorani smo naći tetu čuvalicu koja će se brinuti za našeg B. Već sam obavila par razgovora sa osobama koje bi čuvale B al iskreno rečeno ne mogu biti objektivna pa sam nekako svakoj od njih našla manu user posted image  Briga i strah me toliko opterećuje da se bojim da ću ubrzo, svojom brigom i stresom, naškoditi ne samo sebi već i bebi (jer doji). Sama pomisao da ga ostavljam sa nekim "anonimusom" steže mi grudi..... Mali je, doji, rastu mu zubići, traži bliskost..... ko mu može pružiti najbolju sigurnost osim majke? Radit ću idućih, najmanje 35 god., a nikada neću doživjeti njegov 7-mi,8-mi,9-ti.... mjesec..... Pa onda koliko ću uopšte moći "kvalitetno" provesti vrijeme sa njim nakon posla? Dolazim u 17h a on ide na spavanje u 20:30..... To je cca 1h, ostalo će proći u obavljanju "drugih stvari". Nekako se osjećam loše zbog toga.
Na posao se moram vratiti, tako smo se usmeno dogovorili, pa sam i svjesna ako se sada ne vratim da se vjerovatno neću moći vratiti ni nakon 1. rođendana......
Ja volim raditi, to je neupitno, drago mi je i kad ne moram misliti koliko ću novca potrošiti i naravno da nam je novac potreban (kao i svima), dosadi i kuća (posebno nakon 7 god. neprekidnog rada) al s druge strane počinje me gristi savjest da svojoj bebi u startu uskraćujem majku user posted image (znate već na šta mislim), teško mi je riječima opisati sve što osjećam.....  
S druge strane, sa poslodavcem sam se dogovorila da u početku (prvih par sedmica) radim krače pa da polako povečavam broj radnih sati al ne vidim ni u toj "privilegiji" nikakav plus.
 
Šta vi mislite o svemu navedenom, da li da se "stisnem" i ostanem sa svojom bebom pa nakon 1 rođ. "Jovo na novo" u potragu za poslom ili da ipak na uštrp svoje bebe sačuvam posao?

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:11:07   
Skvo RR
Isto sam prosla, citaj ranije postove. Moj ti je savjet da se vratis na posao. Ja sam pocela 7. oktobra i jos mi je tesko, ali djeca se postepeno asimiliraju, prosto nas iznenade svojom sposobnosti prilagodjavanja novim ljudima i situacijama.
Tebi je kljucno, da nadjes pouzdanu osobu, to je sada najvaznije, a sto se tice bebaca, nista ne zna vjeruj mi. Ja radim od 9-17oo, Uma se sada dize oko pola 8, 8 i ide na spavanje oko 22 00 i skupa sam sa njom sat prije posla, i 5h nakon posla....Imam hvala Bogu i vikend, tako da nije strasno. Pozelim je i iskoristim svaki minut maksimalno.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:12:58   
new mama
Mila moja znam da ti je tesko,ja sam to sve prosla,mada je moja malena bila veca,ali bez obzira tesko se odvojiti i naviknuti na novi ritam,posebno kad se naviknes da sa bebom provodis po cijeli dan,a naravno druge stvari posebno,jel fino jeo,da li je presvucen,kako spava itd,neznam moj savjet je da li mozes da trazis neplaceno,neznam u kakvoj si finansijskoj situaciji,makar pola godine,ako nista opet bi imala posao poslije toga,osim ako nisi to vec pokusalauser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:19:15   
Anoniman
skvo, njemu će biti 6 mj......
new mama i ovako mi je neplaćeno, a čist sumnjam da će mi dati još 6 mj. porodiljskog jer su mi nakon 4 mj. rekli da što se njih tiče trebala bi im i ranije, znači i prije 6 mj. user posted image

(odgovor članu new mama)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:19:58   
emsica
Draga moja, potpuno te razumijem. Ja sam s prvim djetetom imala punu godinu porodiljnog i bake za cuvanje, pa sam se uzasavala povratka na posao. Grozan je to osjecaj. Ne moze se to lako pregristi, ali zivot je takav i treba se boriti. Moj ti je savjet da dobro razmislis o svom poslu i cjelokupnoj situaciji. Ako imas dobar posao koji volis i sefove s kojima se mozes dogovoriti oko svega trebala bi to sacuvati. Nije lako ovih dana naci bilo kakav posao, a pogotovo dobro placen. Naravno da je ljubav prema bebici vaznija, ali.... Nije lako ni nakon godinu dana ostaviti bebu nekome na cuvanje. Ako ti je posao dobar i ako mislis da neces lako naci drugi slican, moj ti je savjet da se saberes i probas odabrati pogodnu osobu za cuvanje. Ako postoji opcija da mama ili svekrva uzmo odmor, bolovanje, neplaceno i sl. vidi s njima pa probaj premostiti mjesec dva dok beba ne ojaca i dok ne nadjes dobru cuvalicu. MDobro ce ti doci i krace radno vrijeme, iako se sad ne cini tako, da premostis sok tih prvih mjeseci. Beba ce biti dobro i nece joj nista nedostajati (elementarno), a ti ces joj nadoknaditi mazenje poslije posla i vikendom. Ne znam kako je to bilo kod tvojih, ali mama je nas dvije rodila u kratkom razmaku i imala je samo pola godine porodiljnog (tako je prije bilo po zakonu) i ispale smo sasvim ok.
Mogla bih se sad raspisati, ali mislim da shvacas moju poruku. Sretno i tebi i tvojoj bebici!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:24:47   
new mama
IZVORNA PORUKA: enisa_sara


new mama i ovako mi je neplaćeno, a čist sumnjam da će mi dati još 6 mj. porodiljskog jer su mi nakon 4 mj. rekli da što se njih tiče trebala bi im i ranije, znači i prije 6 mj. user posted image

bezobrazlukuser posted image ,ali jel dobivas od kantona i meni firma nije nista placala,e neznam onda isto mislim da bi se trebala vratiti na posao,kao sto Skvo rece trebas naci nekog bas pouzdanog,tesko ce biti ispocetka,ali naviknuces se,e sad jedino je pitanje,da li se tebi vraca u tu firmu,da li volis to sto radis,pa da ti to jos vise otezava povratakuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:25:22   
gvendolina
enisice draga mogu misliti kako ti jeuser posted image   samo da ti pruzim podrskuuser posted image   jer vjeruj mi cesto pomislim na tebe i to da li si pronasla nekog da ga cuva

Moja prijateljica je nedavno pocela raditi,a bebac ima tek 3 mjesecauser posted image Cula sam da se u nekim bankama takodje mame moraju vratiti na posao nakon 3 mjeseca,bas grozno.

Nadam se samo da ces ubrzo naci nekog pouzdanog ko ce cuvati B,sretnouser posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:26:27   
sweet BaBy
user posted image user posted image user posted image stvarno mi je zao sto imas taj veliki problem. Naravno, vecina nas (ako ne i svi) predlozili bi ti i voljeli bi da ostanes uz svog Benjamina. I to bi bilo idealno rjesenje, ali ako mislis da cete moci bez tvoje plate.
Ali ipak postoji i veliki rizik da li ces za 6-7 mjeseci moci naci posaouser posted image
Stvarno je to grozno sto poslodavci ne dozvoljavaju majkama da budu uz svoje user posted image kada su im najpotrebnije.
Ja ti zelim mnogo srece i uz tebe sam. I da aBd nadjes finu tetu za Benjamina. Vjeruj mi da bih ga ja najradije cuvala da moja Aida nije ovako malauser posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 10:38:02   
pocahontas
ne znam da li si vec to uradila, ali ukoliko smatras da nece imati negativan efekat, probaj otvoreno porazgovarati sa poslodavcem i otvoreno pitati za mogucnost produzenja porodiljnog odsustva kao i za eventualne posljedice toga ( da li ce te posao cekati i sl.)..predlozi da nekoga zaposle da obavlja tvoje poslove na odredjeno vrijeme dok se ti ne vratis, nekog pripravnika npr.....tako je moja kolegica uradila..pronasla je djevojku, koja je sestra njene prijateljice da godinu dana radi umjesto nje u nasoj firmi...mala nema ambicije da na tom radnom mjestu ostane jer namjerava da nastavi sutdij, tako da je nece "izraditi"user posted image .ja bih dakle prvo probala sve kako bih ostala da "sjedim na dvije stolice" ( da te ceka posao i da si kuci s bebom), pa tek onda bih se pomirila s tim da se ipak moram vratiti tako rano na posap..ako smatras da ti novci tokom ove godine odsustva s posla toliko i ne trebaju, i da bi mogla mozda naci drugi posao kasnije (preko veze i sl.), onda poslusaj svoj majcinski instinkt...
kako god odlucis zelim ti svu srecu ovog svijeta, da ti Bog podari ono sto je najbolje za vas dvoje!



_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Povratak na posao
12.11.2009 12:15:17   
Anoniman
Hvala vam puno na savjetima i podršci user posted image
Pretpostavljam šta god da odlučim uvijek ću se pitati je li bila ona druga solucija pametnija user posted image
Vidjet ću.....

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *