|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:12:30   
dana3
Koliko je meni poznato zakon posotiji da svaka porodilja ima pravo na godinu dana za dijete jer to je zakon koji s emora postovati zbog evrposke unije i pravila.
Moja rodica u Bosni je poslije godine dana na porodiljskom radila 6 mjeseci po 4 sata dnevno.kad je pocela sa punim radnim vremenom dijete je ima 18 mjeseci.
Radila je u opstini pa sad ja ne kontam u kojim firmama Vi radite i kako je vama odredjeno ugovorom.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:17:36   
veeseelaa
ja sam kao i tvoja rodica imala godinu porodiljskog, narednih 6 mejseci ću raditi po 4 sata. plata umanjenja 50%
Al i od tog mi je muka, naravno da je zakonom sve regulirano al kad nemaš love nemaš ni da tužiš a i da dobiješ tužbu valja se vratiti u takvo okruženje u kojem ti je poslodavac džukac
Rješenje je prebiti šefa pa te sljedeći put neće zvati da se vrneš s porodiljskog

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:19:02   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: dana3


Moja rodica u Bosni je poslije godine dana na porodiljskom radila 6 mjeseci po 4 sata dnevno.kad je pocela sa punim radnim vremenom dijete je ima 18 mjeseci.



Moze i kod nas, ali samo u slucaju da je treca beba u pitanju, ili  u slucaju neke teske bolesti bebe.
Ja imam kolegicu koja radi samo 4h zbog bolesne bebe, godinama vec.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:21:14   
veeseelaa
ma može ti poslodavac ako je čovjek izaći u susret
Ja Boga mi za 4 sata odradim posla kao prije za 8
Ja sam lijepo zamolila i udovoljili su mi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:23:04   
Nunichi
Ma moze, ali ja govorim o slucaju da je plata puna.
Mozes ti i neplaceno uzeti i dvije godine. user posted image Ko ova moja jedna...rodila dvoje djece i nije radila 4 godine. user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:25:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Ma moze, ali ja govorim o slucaju da je plata puna.
Mozes ti i neplaceno uzeti i dvije godine. user posted image Ko ova moja jedna...rodila dvoje djece i nije radila 4 godine. user posted image



e to mi već ne bi daliuser posted image user posted image user posted image  rado bi ja još jednu godinicu bila s malenom al da znam da će me posao čekati


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:26:22   
dana3
 Veeseelaa tako je kako je .nije takav zakon samo u BiH vec i ovde, ako pratis zakon i hoces da budes sa bebom, manje je para.nece ti niko dati 100% platu a radis pola radnog vremena.
Zato se neko kostrijesi kad ja kazem da mi ne mozemo biti 5ravnopravne sa muskarcima ali ovde u svedskoj muz i zen aimaju isto dana z abebu tako da jedno drugom moze da da te dane pa ispadne da zena bude na porodiljskom skoro 2 godine utsvari 18 mjeseci ali dobija manje para.ili Muz moze da bude kuci a ZENA da radi.zavisi kako se dogovore.
Ne daj boze da je ko u americi-radi se o TRI NEPLACENA MJESECA

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:28:36   
veeseelaa
da je meni kakvih ludih para ne bi ni radila, najhepi sam kad sam s mojoj pašinicom
Hebo ga život i s poslomuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:40:48   
veeseelaa
Kod mene snaha radi u Turkich banci kod njih porodiljsko traje 4 mjesecauser posted image user posted image user posted image  nepisano pravilo user posted image user posted image user posted image  užaš, užas


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:46:51   
Hanady RR
ja samo virnula da vidim kako ste na ovoj temi...ja još nesmijem da pišem ništa....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image avrijeme proleti, ode i moja godinica uz moju dundu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , neću još da budem na ovoj temi , neću, neću i neću

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:51:22   
veeseelaa
ista sam takva bila Hanady, počela sam se javljati na ovoj temi kad sam počela raditi
Možda jedan post da sam ranije napisala, zaobilazila sam je u širokom luku
Al šta ćeš, takav je život, stvarno je teško biti i majka i uposlenica i domaćica.... user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 0:55:46   
veeseelaa
nek neko otvori temu prijevremena penzija ili sl
Ja već razmišljam o istoj
Smiješno jeste al nije daleko od pameti
Svaki dan mi je sve teže i teže ostavljati bebicu, još kad počne plakati kad krenem i zvati me mama, mama srce mi se cijepa
Prvi dan sam vozila i plakala sve do posla, kad sam se vratila skinula sam je gologuzu i svu izljubila
Uh

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.1.2010 0:58:32 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:08:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ah cure moje neznam šta bih vam rekla i sama sam u istoj situaciji al ne gledam to tako sa dramatične strane
Sabur a raditi se mora, prelomiš to sama sa sobom
Radiš jer novci trebaju i njim ćeš poboljšati/uljepšati život svog djeteta, meni je gora varijanta biti domaćica i stalno u kući
Kuća uguši, stoga nadjite radosti i u povratku na posao, osobito majke koje su bile cijelu godinu na porodljskom



Samo da te podsjetim šta si pisala prije mjesec user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:13:18   
Anoniman
Ja radim 6h, od 8-14h. Ujutro prije posla doji a ostavim mu i flašicu svog izdojenog mlijeka koje popije izmeđe 2 čvrsta obroka koja ima dok ja dođem s posla. Užasno je..... user posted image user posted image , nema minute da ne mislim na njega, nema dana da ne nazovem 3x..... i onda kad dođem....... samo što mi se ne popne na glavu user posted image , onda doji, doji pa se odmakne pa mi se smije uz riječ "maaaaamaaaaa eeeeeeeeeeee" user posted image , pile moje drago.... I ove sedmice sam na godišnjem (zbog suneta) i evo me "leptiram" user posted image po kući, drago mi što ćemo biti skupa user posted image još nam i Laly na raspustu..... milina!!! Ljubi mama djecu svoju!!!!!!! user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:13:55   
Hanady RR
ja ja...tek se počnemo češati kad nas zasvrbi....a dok drugog srvbi nama nije drama.

Uh...samo neka su oni nama zdravi. ja sam to jednom pregurala...valjda ću opet...al tada

E to vam moram ispričat.
Dođem ja na posao ostavila Handi kod mame, sredila se sjel u kancelariju i moje starije kolegice sa kafom me čekaju i odmah pitaju kako mi je beba...a ja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne da počenm plakat nego ričem ko vo. gledaju me pita me jedna jel sve ok sa bebom, ja kažem jest, jel normalna, zdrav ima ruke noge, ja kažem ima...a ona meni fino šamar spuca...sram te bilo ja sam svoju djecu sa 4 mjeseca po najvećoj zimi sa ilidže u jaslice u centar nosila, ni mater ni auta nisma imala, a od 7 radila. pa eno ih dva konja nit me znaju nit poznaju...sad mi ti tu cmizdriš.


Nikada više plakla nisam...a to je bila kolegica pred penziju...sad me nećeona dočekat pa me mlađa neki dan zeza...ništa ti didi nebrini ja ću tebi šamar spucati ima ti da radiš ko švajcarski sat.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:18:39   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image hanady, e vala ta starija kolegica je u pravu!!!! Sve je to nama svima jasno ali....... Neka su nama naša dječica živa i zdrava a mi ni prve ni posljednje koje ih ostavljamo da bi sačuvale posao user posted image .

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:22:46   
Hanady RR
i još gore dođem ja mami i pričam kako je teta Stana grozna, kako me samo obruka...a mama me gleda i kaže...e moja dijana, pa i ja sma tebe sa 4 mjeseca u jaslice dala takav zakon bio, ni auta ni kog vraga ( bili neki par nepar), i sve sam tako plakala al da me niko nevidi jer sve mi žene istu muku mučimo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:23:47   
Ella_H
Poz drage mame...Citam vase price i place mi se...
I ja se evo 2 mjeseca razmisljam da li da pocnem raditi
kako cu sta cu vec toliko dugo nisam radila, iskusila sam svasta
s prvim sincicem krenula ponovo na fakultet, pa pocela kao radit
4 sata pa sve otkacim i okrenem se svom djetetu...Posto sam bila i sad
sam toliko dugo domacica a bila sam i mamica radnik mogu vam reci
da nijedno nije lako srce boli nema sta..Ja sam uspjela ostati domacica
jednostavno ekonomisala sam nisam si kupovala maice od 50-60$
najsladje i najljepse kao prije kao djevojka nego sam pocela
cekati rasprodaju pa kupit i onu od 5$ hehe, smanjivala sam prohtjeve
kuhala sam vise kuci nismo cesto isli van kao prije itd itd,
rijesila sam se jednog auta i sta ti ja znam..Nekako evo funkcionisalo je do sad
islo se i na odmore i sta ja znam...Medjutim kako je ova kriza velika
sad svugdje u svjetu mamicama savjetujem ako vec imaju posao da ga cuvaju
grozno je tesko je i srce boli ja sam vidjela sestru kako je beba napunila
2 mjeseca ona mora da radi niko te nepita mozes li ili hoces li,
ako ti neces hoce neko drugi...Priroda zene je da bude majka
i to je najnormalnija struka za nas, medjutim danas su vremena
kada je tesko rastaviti izmedju polozaja majke ili polozaja tamo neke
super zene koja nepostoji jer ti i kad dodjes s posla smorena,
moras oko djeteta, ciscenja kuce, kuhanja itd ako neces kuhati
pa morat ces barem sendvic napraviti umorna hehehe...
A zamislite kako je meni bilo kad sam pocela raditi kao vjernica
neki ti se cak i podsmjehuju kao wooow vidi ova je obrazovana
pa te jos pitaju pricas li engleski, i iza ledja cujes komentare
da se imigranti vrate u svoju zemlju..Lijepa nasa Bosna ponosna,
kakva je takva je nasa je...Gadi mi se nekad sva nepravda ali tudje
nije nikad ljepse nego tvoje...Eto to je bilo moje iskustvo, ali sad sam i ja
jaca, starija i pametnija i borim se za sebe nesutim vise nikome..
Jedino ja znam sta je OK za mene i moju porodicu, i uvijek cu voljeti
svoju djecu isto radila ja ili ne nekad jednostavno moras...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:31:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: enisa_sara


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ah cure moje neznam šta bih vam rekla i sama sam u istoj situaciji al ne gledam to tako sa dramatične strane
Sabur a raditi se mora, prelomiš to sama sa sobom
Radiš jer novci trebaju i njim ćeš poboljšati/uljepšati život svog djeteta, meni je gora varijanta biti domaćica i stalno u kući
Kuća uguši, stoga nadjite radosti i u povratku na posao, osobito majke koje su bile cijelu godinu na porodljskom



Samo da te podsjetim šta si pisala prije mjesec user posted image


naravno, dala sam podršku, sad daj ti meniuser posted image  
mada sam stav o poslu mijenjam iz dana u dan, kad je ostavim uplakanu budem jako tužna, kad ostane vesela sretna sam što radim i što privređujem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:38:04   
Ella_H
Veeseela proci cemo mi sve vazdan faza dok to sve uhaFizamo
jesam se dobro izrazila hehee

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:43:50   
veeseelaa
ma naravno, ako dijete ostaviš sretno i kad se vratiš s posla vidiš da je zadovoljno i ti si sretan jer radiš pa kad primiš platu kupiš bebici svašta a kad je bebi tužna nije ti do života, ni do posla ni parauser posted image user posted image user posted image
meni je prošla hefta bila tugaljiva, vidjećemo kakva će biti ova
Mada malena je s ocem koji je pazi i mazi i samo su 4 sata u pitanju al eto nekad se baš rastužim kao npr večeras al opet hvala Bogu pa se i radi, narod se ubi da nadje posao a mi ovdje kukumačemo što ga imamouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:46:38   
Ella_H
e veseeelice tu si u pravu, bit ce to sve ok zene
mi se previse brinemo a i to lose utice na nase zdravlje
djeca brzo odrastu mom vecem je 4 godine vec evo veliki momak
samostalan, cacka po laptopu sam sve nastima hehehe

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 1:48:02   
veeseelaa
srce moje pametno, djeca brzo rastu al fazon je što ja inšallah planiram troje djece pa sad kukam unaprijeduser posted image user posted image user posted image  
a ja nešto i nisam u fazonu domaćice i da npr napustim ovaj posao garant bi se bavila nekim privatnim biznisom pa bi sama sebi mogla korigirati radno vrijeme u skladu s potrebama oko dječice
Pred spavanje pametnije razmišljamuser posted image user posted image user posted image  znači ne idem u penzijuuser posted image user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.1.2010 1:51:31 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 15:16:42   
muby
IZVORNA PORUKA: škorpija

muby baš mi je žao što si ovog medića morala tako rano ostavitiuser posted image ,


škorpija hvala na podrsci, zao je i meni, ali sad moram izvuci najbolje iz postojece situacije.

veeseelaa po zakonu sam imala pravo na godinu dana porodiljskog ali mi nista dodatno ne bi bilo placeno. Direktor je ponudio opciju povratka na posao nakon 6 mj. i u tom slucaju su mi doplacivali razliku do moje pune plate.
Istina da sam ja ovu opciju prihvatila dok se beba jos nije rodila (jer se i trebalo izjasniti prilikom otvaranja bolovanja) jer kontala sam da imam te neke pogodnosti (mama ce mi cuvati bebu, zivim blizu posla). Da se sad pitam vjerovatno bih odlucila drugacije, ali opet ni taj finansijski aspekt nije zanemariv i nije lako izabrati da budem godinu dana bez plate, a samim rodjenjem bebe povecani su troskovi + jos otplacujem kredit.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Povratak na posao
11.1.2010 23:53:37   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *