|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 11:45:38   
vjestica
s obzirom da se mi ovdje ne znamo i da čitamo samo onako kako piše, i ne možemo pogađati šta je pisac htio reći, možda treba nekad malo i mozak uključiti prije nego što se nešto nepiše, ne samo prije nego što se pročita user posted image
dala sam ti odgovor na pitanje,a ti i dalje možeš bacati grah jesi li trudna ili ne ili uraditi test
i reagovala sam na rečenicu koju čujem od nekih žena i koju smatram jako uvredljivom, a to je prokleto žensko, jer ja sebe niti jednu ženu ne smatram prokletom
ali očito ima žena koje to smatraju
ili je to neka uzrečica, zaostala iz prethodnih vremena
i da, svi simptomi i ne simptomi koje si navela mogu biti simptomi trudnoće, ako i pms

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 11:50:43   
animagical

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Evo mene, opet mi kasni i to ovaj put ozbiljno. Zadnju user posted image dobila 20.10. a danas 30. 11. Prije trudnoće su mi ciklusi bili kraći, 25-26 dana otprilike, znači trebala dobiti nekad 15.11. Valjda nisam trudna opet, čuvamo se ali me neka šuha spopala user posted image jer imam dosta simptoma, vjerujte strah me test uraditi.
Piški mi se stalno, ali imala sam neku urinarnu infekciju nedavno pa je možda to...onda stalno sam umorna i spava mi se ko kad sam trudna bila na početku ono. Nervozna sam i razdražljiva već danima, valjda je PMS. Jadni mm, juče sam se izderala na njega, a on ni kriv ni dužan user posted image Grudi su mi iste kao i inače, ali dojim pa mi to nije pokazatelj...i ne boli me ništa.

Uhh žensko prokletouser posted image

meni su menstruacije iza poroda pocele kad je bebi bilo 11 mjeseci i sada mi ciklus zna varirati od nekih 0 dana pa do 32 dana...
a kako se to vi cuvate? ako mislis na rikverc metodu, odmah po testic... ako su u pitanju kondomi ili neka druga zastita, vjerovatno je sve ok i samo ti ciklus sara

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 11:54:22   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Evo mene, opet mi kasni i to ovaj put ozbiljno. Zadnju user posted image dobila 20.10. a danas 30. 11. Prije trudnoće su mi ciklusi bili kraći, 25-26 dana otprilike, znači trebala dobiti nekad 15.11. Valjda nisam trudna opet, čuvamo se ali me neka šuha spopala user posted image jer imam dosta simptoma, vjerujte strah me test uraditi.
Piški mi se stalno, ali imala sam neku urinarnu infekciju nedavno pa je možda to...onda stalno sam umorna i spava mi se ko kad sam trudna bila na početku ono. Nervozna sam i razdražljiva već danima, valjda je PMS. Jadni mm, juče sam se izderala na njega, a on ni kriv ni dužan user posted image Grudi su mi iste kao i inače, ali dojim pa mi to nije pokazatelj...i ne boli me ništa.

Uhh žensko prokletouser posted image


jel ti zadnja bila prva nakon poroda?

i meni su prije trudnoce bili ciklusi na 25dana a sad evo po 40, tako da ne brines, dobices ovih danauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 14:02:24   
adonermy
hvala na savjetu al ipak sam dopila jutros,srecom lazna je uzbuna bila,sve su to hormoni,al jake smo mi zene svasta mozemo :)) pozdrav za sve :))

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 15:27:39   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Evo mene, opet mi kasni i to ovaj put ozbiljno. Zadnju user posted image dobila 20.10. a danas 30. 11. Prije trudnoće su mi ciklusi bili kraći, 25-26 dana otprilike, znači trebala dobiti nekad 15.11. Valjda nisam trudna opet, čuvamo se ali me neka šuha spopala user posted image jer imam dosta simptoma, vjerujte strah me test uraditi.
Piški mi se stalno, ali imala sam neku urinarnu infekciju nedavno pa je možda to...onda stalno sam umorna i spava mi se ko kad sam trudna bila na početku ono. Nervozna sam i razdražljiva već danima, valjda je PMS. Jadni mm, juče sam se izderala na njega, a on ni kriv ni dužan user posted image Grudi su mi iste kao i inače, ali dojim pa mi to nije pokazatelj...i ne boli me ništa.

Uhh žensko prokletouser posted image

meni su menstruacije iza poroda pocele kad je bebi bilo 11 mjeseci i sada mi ciklus zna varirati od nekih 0 dana pa do 32 dana...
a kako se to vi cuvate? ako mislis na rikverc metodu, odmah po testic... ako su u pitanju kondomi ili neka druga zastita, vjerovatno je sve ok i samo ti ciklus sara


Ma stara "dobra" rikverc metoda, zato i strahujem toliko...sutra radim test ako danas ne dobijem fakat (osjećam ko neki pritisak dole ko kad treba da dobijem pa kontam da izdržim još malo neće li procuriti u što se iskreno nadam user posted image ) Ali rekla sam ako procuri, odmah poslije user posted image idem ginekologu da mi preporuči kontracepciju, ne mogu ja ove strahove više da preživljavam, stvarno ne vrijedi. Do sad sam na testove potrošila, mogla sam spiralu ugraditi npr.


IZVORNA PORUKA: Bebica11


jel ti zadnja bila prva nakon poroda?

i meni su prije trudnoce bili ciklusi na 25dana a sad evo po 40, tako da ne brines, dobices ovih danauser posted image


Eh ovo mi je trebalo user posted image i još da mi ciklusi budu po 40 dana, ma niko sretniji od mene user posted image

A za ovo što pitaš, dobro pitaš... 46. dan od poroda (prošle mi lohije uveliko) sam baš krvarila jedan dan i bila ubjeđena da sam dobila, ali nisam više tako sigurna šta je to bilo. To je bilo nekad početkom juna i nisam dobila do 20.10. a u međuvremenu odradila jedno 20 testova, ona teta u apoteci gdje ih kupujem Bog zna šta misli user posted image Eto i zato mi je zlo od testova...a valjda ćeš biti u pravu, vjerovatno mi se ništa još nije stabilizovalo.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 15:31:43   
Bebica11
ma nisi trudna a za testove haman sam ista, dok nisam prvu dobila 3-4testa sam uradila hahahha, a i kad mi je trebala druga doci isto 40dana proslo radila test negativan

moze cak PRESKOCITI dok dojis, tako mi je rekla dr

eh jedino to piskenje je malo sumljivo...al ako imas grceve dobicesuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Menstruacija i dojenje
30.11.2012 16:18:34   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: Bebica11

ma nisi trudna a za testove haman sam ista, dok nisam prvu dobila 3-4testa sam uradila hahahha, a i kad mi je trebala druga doci isto 40dana proslo radila test negativan

moze cak PRESKOCITI dok dojis, tako mi je rekla dr

eh jedino to piskenje je malo sumljivo...al ako imas grceve dobicesuser posted image


user posted image

To te ja pitam, iz tvojih usta u Božije uši user posted image Ma mene piškenje najmanje brine jer sam imala urinarnu infekciju nema ni 15 dana, mislim da sam pisala negdje o tome, možda mi se vratila upala kako to zna da se desi...mene brine ovaj konstantni umor jer mi se to dešavalo samo kad sam bila trudna, čak i kad sam se tek porodila normalno sam funkcionisala, za vrijeme ispita i nespavanja od po par dana isto. Možda sam ostarila user posted image user posted image

Ma hajde i da se zalomi trudnoća nije smak svijeta, djeca su dar od Boga...ali eto voljela bih u (finansijski) zgodniji momenat. Mada i ovo bi mi došlo skoro ko da imam blizance user posted image Imam jednu kolegicu koja je namjerno išla da dobije drugo dijete što prije, kaže da se riješi odmah.

Javim vam šta je bilo...user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Menstruacija i dojenje
2.12.2012 16:51:00   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Javim vam šta je bilo...user posted image

šta ima jesmo li riješile nedoumicu,kakvo je stanje?

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Menstruacija i dojenje
3.12.2012 12:22:43   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: dzejla2012


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Javim vam šta je bilo...user posted image

šta ima jesmo li riješile nedoumicu,kakvo je stanje?


Eee zaboravih javiti, test kaže nisam trudna i ja mu vjerujem user posted image Sad čekam user posted image rahat. user posted image

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Menstruacija i dojenje
3.12.2012 12:31:30   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Dz3ni


IZVORNA PORUKA: dzejla2012


IZVORNA PORUKA: Dz3ni

Javim vam šta je bilo...user posted image

šta ima jesmo li riješile nedoumicu,kakvo je stanje?


Eee zaboravih javiti, test kaže nisam trudna i ja mu vjerujem user posted image Sad čekam user posted image rahat. user posted image


rekla sam ti, evo i meni opet kasni 3dana, a nema naznaka da ce doci, al eto ocekujem je do 15dana(prosli put toliko kasnila) valjda ce sad kraceuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Menstruacija i dojenje
3.12.2012 12:37:20   
Dz3ni
Ma meni se prije trudnoće jednom desilo da mi kasni i nikad više (a tad sam bila bolesna). Zato me panika uhvatila, ali vjerovatno se to mora stabilizovati...možda mi se ciklus produžio, ko zna. Uglavnom neću više da razmišljam, kad dođe - dobrodošla user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Menstruacija i dojenje
3.12.2012 13:30:49   
Lejla Ka
Dz3ni, idi ljekaru i počni koristiti kontracepciju ako vam trudnoća nije u planu. U toku dojenja je najviše neplanskih trudnoća, pa ako bi vam bio problem da ostaneš trudna počnite koristiti zaštitu, to bar nije komplikovano, danas je milion dosta pouzdanih metoda, koje idu i uz dojenje.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Menstruacija i dojenje
3.12.2012 13:48:59   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Dz3ni, idi ljekaru i počni koristiti kontracepciju ako vam trudnoća nije u planu. U toku dojenja je najviše neplanskih trudnoća, pa ako bi vam bio problem da ostaneš trudna počnite koristiti zaštitu, to bar nije komplikovano, danas je milion dosta pouzdanih metoda, koje idu i uz dojenje.


Znam sve...već me dovoljno ruže oko toga user posted image Idem čim prije stvarno, dosta mi je više i razmišljanja i testova.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Menstruacija i dojenje
4.12.2012 12:25:09   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Dz3ni, idi ljekaru i počni koristiti kontracepciju ako vam trudnoća nije u planu. U toku dojenja je najviše neplanskih trudnoća, pa ako bi vam bio problem da ostaneš trudna počnite koristiti zaštitu, to bar nije komplikovano, danas je milion dosta pouzdanih metoda, koje idu i uz dojenje.


slazem se, ko zaista ne zeli da zatrudni ne treba se igrati

ja prolongiram samo radi dojenja a ako bi se desilo ne bi mi bilo krivo toliko, i bila bi manje-vise zeljena trudnocauser posted image al cuvamo se(bez kontracepcije) jos dok malena dojiuser posted image a planiram dojiti bar jos godinu aBduser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Menstruacija i dojenje
2.1.2013 18:26:39   
KupusLivada
Evo dobih i ja konacno prvu pravu user posted image , 10 mjeseci od poroda user posted image . Meni je dragu, osjecam se opet kao žena i konačno me popušta višemjesečni pms hehhe

Koje metode kontracepcije su kompatibilne sad dojenjem? (osim kondoma?) Voljela bih nešto više znati o tome prije naredne posjete ginekologu?

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Menstruacija i dojenje
25.2.2013 14:05:35   
Bebica11
Jedno pitanje ne znam jel na mjestu

al danas mi je dr "dijagnosticirala" PCO, sad citam da PCO ima veze s visim prolaktinom, a posto dojim, tek sam pocela dobivati redovne menstruacije dal je moguce da PCO imam zbog dojenja i da ce nakon dojenja nestati to??? user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Menstruacija i dojenje
25.2.2013 14:17:31   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Bebica11

Jedno pitanje ne znam jel na mjestu

al danas mi je dr "dijagnosticirala" PCO, sad citam da PCO ima veze s visim prolaktinom, a posto dojim, tek sam pocela dobivati redovne menstruacije dal je moguce da PCO imam zbog dojenja i da ce nakon dojenja nestati to??? user posted image

na posnovu čega ti je dala dg - na osnovu UZV ili nalaza hormona?
i jeli dg policistični jajnici ili sindorm policističnih jajnika?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Menstruacija i dojenje
25.2.2013 14:23:20   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Jedno pitanje ne znam jel na mjestu

al danas mi je dr "dijagnosticirala" PCO, sad citam da PCO ima veze s visim prolaktinom, a posto dojim, tek sam pocela dobivati redovne menstruacije dal je moguce da PCO imam zbog dojenja i da ce nakon dojenja nestati to??? user posted image

na posnovu čega ti je dala dg - na osnovu UZV ili nalaza hormona?
i jeli dg policistični jajnici ili sindorm policističnih jajnika?


na osnovu ulatrazvucnog pregledauser posted image

na nalazu pise "oba jajnika PCO gradje"

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Menstruacija i dojenje
25.2.2013 14:26:32   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Jedno pitanje ne znam jel na mjestu

al danas mi je dr "dijagnosticirala" PCO, sad citam da PCO ima veze s visim prolaktinom, a posto dojim, tek sam pocela dobivati redovne menstruacije dal je moguce da PCO imam zbog dojenja i da ce nakon dojenja nestati to??? user posted image

na posnovu čega ti je dala dg - na osnovu UZV ili nalaza hormona?
i jeli dg policistični jajnici ili sindorm policističnih jajnika?


na osnovu ulatrazvucnog pregledauser posted image

na nalazu pise "oba jajnika PCO gradje"

aha,ništa to, samo takva građa jajnika, koja to očito nije pravila probleme za začeće (inače bi to znala) i nema razloga da ti ubuduće smeta

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Menstruacija i dojenje
25.2.2013 14:43:12   
Bebica11
hvala ti na odgovoruuser posted image , pa dosad sam imala dosta problema dok sam dobila N, pa zato sam se i prepala a nisu mi govorili da imam pco



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Menstruacija i dojenje
9.4.2015 19:59:53   
mimi xy
Bebi je devet mjeseci doji ,menstruaciju sam imala u martu dosta obilnu i evo nema vise ..uradila tri testa na trudnocu iako nema sanse da sam mogla zatrudniti ...malo me brine jeli moze dojenje jos uvijek da remeti mens iako je bebi 9 mj.sad manje doji .par puta dnevno.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Menstruacija i dojenje
9.4.2015 20:16:38   
Isha

IZVORNA PORUKA: mimi xy

Bebi je devet mjeseci doji ,menstruaciju sam imala u martu dosta obilnu i evo nema vise ..uradila tri testa na trudnocu iako nema sanse da sam mogla zatrudniti ...malo me brine jeli moze dojenje jos uvijek da remeti mens iako je bebi 9 mj.sad manje doji .par puta dnevno.


I kod mene isti slucaj, prva mi je bila u martu sa njegovih devet i pi mjeseci, nisam jos dobila ponovo, a do dojenja je sigurno. Moj se budi nocu na sat i po, nekad na dva.

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Menstruacija i dojenje
9.4.2015 20:35:00   
Bubydina
Moguće da je do dojenja,ne bi toliko testova pokazalo istouser posted image
Ja sam dobila nakon 5,5 mjeseci,
a druga mi je kasnila 25 dana,
a svaki dan mi se činilo kao da ću dobiti,bolovi...nervoza...user posted image
mm me pitao imaju li kakve tablete da pokrenu menzes,jer sam bila nepodnošljivauser posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Menstruacija i dojenje
9.4.2015 21:32:42   
ananas_ze
S kad dobije zub meni M izostane,jer cesce doji,test ako je negativan,negativan je.

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Menstruacija i dojenje
10.4.2015 14:03:01   
mimi xy
hvala malo mi je lakse da se desava i kod vas.bas se zabrinuh a stomak me bas bolio kao menstr ja se odmah prepala evo ga trudna.a doji cijelu noc zna se desiti po tri cetiri puta.a ja napuhana glava me boli sve valjda zbog hormona. :)

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *