|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rodini ugrizi
28.12.2008 16:59:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mišur

A što se zovu "rodini ugrizi"?


Rodin ugriz / Stork bite / Salmon patch / Nevus simplex

-Rodin ugriz je cest tip mladeza u novorodjnceta. Najcesce je privremen.
-Trecina novorodjene djece imaju ovaj mladez.
-Nastaje istezanjem odredjenih krvnih zila. Moze postati tamniji ako beba place ili pri promjeni temperature u sobi gdje beba boravi. Izblijedi ako ga pritisnete.
-Obicno je roze boje i ravan - u visini koze.
-Beba moze biti rodjena s njim ili se moze pojaviti u prvom mjesecu zivota.
-Moguce je da se pojavi na celu,ocnim kapcima, iznad usne ili na potiljku.
-Lijecnik moze postaviti dijagnozu jednostavno pogledavsi na mjesto gdje se nalazi rodin ugriz. Nikakvi testovi nisu potrebni.
-Takodjer nikakvi tretmani nisu potrebni. Ako rodin ugriz ne nestane nakon 3 godine, moguce ga je ukloniti laserski da bi uljepsali svoj izgled.
-Vecina rodinih ugriza na licu nestane potpuno do 18-og mjeseca zivota, dok mladezi koji se nalaze na potiljku mogu tu ostati zauvijek.
-Obicno nema nikakvih komplikacija vezanih za ovu pojavu.
-Sve mladezi bi trebali da budu ispitani od strane zdravstvenih radnika tokom rutinskog pregleda beba.

izvor: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/001388.htm


i kao sto Visnja rece: naziv Rodin ugriz je dobilo zato sto je roda "cuvala" bebu za ta mjesta dok vam je donosila kuci user posted image

jos nesto: Oni koji se nalaze sprijeda se zovu Angel''s kisses / Andjeoski poljupci user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 23.6.2010 17:00:04 >

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Rodini ugrizi
28.12.2008 22:42:16   
camm
i kod nas je bilo na lijevom kapku okauser posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Rodini ugrizi
29.12.2008 0:11:10   
batterfly
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Jao zene sto sam se ja ismijala sad.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Iskreno,prvi put cujem uopste za ovaj pojam ili bilo koji od navedenih...
Hvala puno onome koje pokrenuo temu,inace ne bih nikada saznala sta je Ammaru??user posted image user posted image
Naime,kod nas jedan prijatelj i njegov sin(6god) imaju te ugrize na potiljku,crvene su boje...I ja kad sam bila trudna sa Ammarom,tad sam primjetila i kod njegovog sina to isto,i prokomentarisala sam "pa vidi i on ima isto kao i ti"(jer su djete ljetos osisali na cent,pa je doslo do izrazaja)...I kad se moj Ammar rodio,imao je taj(sad znam da je to rodin ugriz) potpuno identican kao i oni..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..
A ja bila umislila da je to zato sto sam "se rugala" njima ...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Danas je to kod Ammara manje i postaje smedjkasto,malo tamnije u odnosu na boju koze.....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I dalje se smijem...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sama sebi....

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Rodini ugrizi
29.12.2008 21:26:39   
Crvena
Draga mishka, drago mi je da si nesto novo saznala. Nema na cemu za temu. Poljubi Ammara u "rodine ugrize" i nastavi se smijati ja ti se pridruzujemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Rodini ugrizi
30.12.2008 22:00:14   
Inayat
Nasmija mishka i mene user posted image user posted image
Moja Meryem ima na potiljku isto i pozadi glave. Imala je na oba ocna kapka i na obrvi i to je vec izblijedilo hvala Bogu. Ovo pozadi i ako ostane nece se vidjeti od kose user posted image
U prijateljice mala ima u nosnim supljinama i na kapku oka. I meni i njoj je pedijatrica rekla da ce izblijediti do godine dana.
Nisam samo znala da se zovu rodini ugrizi. Bas sladak naziv user posted image


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Rodini ugrizi
3.1.2009 12:52:31   
Skvo RR
I moja Uma ima na potiljku....ja sam prvo mislila da je osip,pa sam trackala bademovom, kasnije mi je patronazna rekla da  je to rodin ugriz.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Rodini ugrizi
7.1.2009 15:32:18   
Nini
Ja sam se prepala Lanu kad sam rodila izmedju ociju je imala rodin ugriz u obliku srca ili slova v, mada je vise licilo na srce...polahko nestaje ali se  jos uvijek nekad jasno vidi...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Rodini ugrizi
19.6.2009 10:54:13   
gvendolina
Evo da malo podignem ovu temuuser posted image
Prije 15 dana primjetila sam Ajdinu na potiljku crvenu flekicu,prvo sam mislila da se ogrebao.Samo mi nije bilo jasno kako je tu uspio da se ogrebe,dok se kasnije nisam sjetila da su nam na vjezbicama spominjali da se bebama mogu pojaviti te flekice tzv " rodini ugrizi"(bas simpaticno)

Ne znam da li se to pojavi kod sve djece ili samo kod nekih.Da li ste vi cule za to i imaju li ih vase bebice?



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Rodini ugrizi
19.6.2009 12:41:38   
tweety
Moja je stara skoro 7 ipol mjeseci i još uvijek ima poveću crvenu flekicu na potiljku i manju između očiju,ali se ta javlja obično kad plače ili kad joj je hladno/vruće.Imala je i na kapcima ali sad nema.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Rodini ugrizi
19.6.2009 18:07:49   
vodolija
i moja Hana ima na potiljku ali i ja isto,nikad se nije povuklo
što neko reće nekad je više izraženo nekad manje.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 16:07:57   
Chuchi
Heeeejjjj, a ja se satrala da nadjem kak ose to zove, i zasto to moj Leni imauser posted image user posted image user posted image
Ovim putem prozivam Breskvu, koja me neki dan pitala sta mu je to crveno iza uhauser posted image user posted image
da joj kazem da sada znam sta je...user posted image
Inace to je imao i moj stariji sin, ali njemu je to nekako s vremenom preslo u mladez. Sada malac ima iza uha i polako mjenja
boju iz jarko crvene u tamniju nijansu...

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu vodolija)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 16:23:06   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: gvendolina

Evo da malo podignem ovu temuuser posted image
Prije 15 dana primjetila sam Ajdinu na potiljku crvenu flekicu,prvo sam mislila da se ogrebao.Samo mi nije bilo jasno kako je tu uspio da se ogrebe,dok se kasnije nisam sjetila da su nam na vjezbicama spominjali da se bebama mogu pojaviti te flekice tzv " rodini ugrizi"(bas simpaticno)

Ne znam da li se to pojavi kod sve djece ili samo kod nekih.Da li ste vi cule za to i imaju li ih vase bebice?



Rodini ugrizi nastaju pri rodjenju bebe tj. beba se radja sa tim. Ne mogu poslije nastati. Moj Timur je imao veliko V na celu i malu flekicu ispod nosa. Sve je nestalo ali je potrajalo.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 19:47:43   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: *Dina*

i kao sto Visnja rece: naziv Rodin ugriz je dobilo zato sto je roda "cuvala" bebu za ta mjesta dok vam je donosila kuci user posted image

jos nesto: Oni koji se nalaze sprijeda se zovu Angel's kisses / Andjeoski poljupci user posted image


znači moju Akicu roda donijela držeći je za kapkeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 19:49:41   
tea lana
onda su moju Lanu andjeli ljubili jer ih je imala po kapcima,iznad usne izmedju obrva i na potiljku.Ali ja sam to zaljevala mlijekom svaki put kad sam je dojila i to je vrlo brzo i proslo.Jedino ova izmedju obrva se zna istaci kad se dama naljuti


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 19:53:35   
veeseelaa
e sad da se uozbiljim, mene ti rodini ugrizi iliti poljupci meleka/anjdjela baš nerviraju
mislim, može se desiti da to djetetu ostane
ja neznam kakvo je ovo vrijeme, prije ja za to ni čula nisam niti se sjećam da sam vidjela neku bebicu s tim a ovo sad svega imauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 19:58:11   
Visnja RR
veeseelaa toga je bilo uvjek i bice user posted image
nema potrebu za brigu...to nestane najdalje do 2 ili 3 godine ...mada moze i mnogo prije...
Asja ima na lijevom kapku i iza vrata ispod kosice... Na kapku oka je skroz izblijedilo, jedino kad se naljuti vidi se malo vise... a iza vrata se jos vidi...
Nista ne birni ...prolazi uvjek...
neki ljudi to objasnjavaju kao "posebnom djecom" ali ja to ne bih tako nazvala jer sva su djeca posebna... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 20:04:07   
Anushka
na potiljku imamo rodin ugriz moj otac, ja i sad moj sinuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 20:07:20   
Dinkica
I moja bebi ima tri rodina ugriza, jedan na kapku, drugi izmedju obrvica i treci na potiljku i on je najvecu i najcrveniji, ova dva na licu su skroz blijeda, prolaze hvala Bogu

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 20:31:32   
Anoniman
e svaka cast ko je ovo postavio, mislim ispeglase me ljudi pitajuci sta joj je to na okuuser posted image

Visnja, kao da si slikala moju curicu,user posted image user posted image user posted image user posted image , mislim na istom mjestu i ona ima, na lijevom kapku, i da reaguje na temperaturnu promjenu,nekad skroz nestane a nekad se bas zacrveni, ali eto proci ce aBd



(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 21:00:15   
veeseelaa
ma i moja Aki ima rodin ugriz na lijevom kapku, nekad se manje a nekad više primijeti.... uglavnom se pojavi kad se naljuti il zaplače

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 21:08:00   
Crvena
IZVORNA PORUKA: sahara

e svaka cast ko je ovo postavio, mislim ispeglase me ljudi pitajuci sta joj je to na okuuser posted image




Zato sam i postavila ovu temu da radoznaloj okolini objasnim user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Rodini ugrizi
22.6.2009 22:19:51   
dana3
IZVORNA PORUKA: dana3

moj sin imao na vratu na ledjima i malo na nosu izmedju rupica i vec se povlaci.tacno je da su to kapilari koji se vide i nestaju kako koza zadebljava i postaje jaca.na nosu se jos malo sasvim vidi a na vratu se isto povuklo,ne potpuno ali nestaje i ne vidi se toliko kao prije




evo izvjestaja-sad sa 8 mjeseci nema ni  jednog.sve se povuklo

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Rodini ugrizi
23.6.2010 17:18:53   
mube
moj bebac takodje ima ovaj ugriz na desnom kapku,na vratu iznad ledja i na jednom prsticu,odmah u porodilistu su mi rekli o cemu se radi pa se nisam nimalo brinula,kazu nestace do prve godine zivota

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Rodini ugrizi
23.6.2010 18:48:01   
acudesa
mom malcu je u korijenu nosića..i polako se povlači...a, ja ga uvijek tu cokim...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Rodini ugrizi
23.6.2010 18:56:40   
rose 87
i mi imamo na potiljku pa nas svi pitaju a gdje je se to udariouser posted image ,meni je bas simpaticno i ja njega stalno ljubim tuuser posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *