|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ženska imena
19.2.2011 23:13:22   
taurus
i meni je mona super ime i bilo je u užem izboru dok ovdje ne pročitah da imaa neko pogrdno značenje ne znam sada tačno da li na slovenačkom ili na talijanskom jezikuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Ženska imena
19.2.2011 23:13:30   
RICI
Evoo RICE ima nas jos istog misljenjaaa stoo se NAIDE tice.... kada ti trebas ako bog da svoju princezu roditii??

MedinA meni je termin oko 12 aprila al vjerovatno ce to biti malo ranije al nikad se ne zna. I definitivno ime ostaje Naida ako bogda samo da je mama u ruke uzme


_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Ženska imena
19.2.2011 23:13:56   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dadada

skvo...je li to vec smisljas imenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pa znas da cemo svakako mi odlucitiuser posted image




evo, ja odmah glasam za monu, ne moram ni znati koja su druga imena u opticajuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Ženska imena
19.2.2011 23:14:55   
teacher75

IZVORNA PORUKA: taurus

i meni je mona super ime i bilo je u užem izboru dok ovdje ne pročitah da imaa neko pogrdno značenje ne znam sada tačno da li na slovenačkom ili na talijanskom jezikuuser posted image user posted image user posted image

na talijanskom znaci zenski spolni organ na slengu, a u splitu mona znaci luda, s tim da se o izgovara kratko a ne dugo, zato smo se i mi na kraju predomislili

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Ženska imena
19.2.2011 23:20:54   
teacher75
evo ovdje pise to i na talijanskom:
Mona- sinonimo volgare di vulva nel Triveneto, anche usato per indicare una persona sciocca, credulona o superficiale.
nasla na wikipediji.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Ženska imena
20.2.2011 0:30:44   
amila87
osim imena *Lejla* koje nosi nasa princeza, *Amna* i *Amina* se meni svidjaju

_____________________________

L e j l a --> Ti Si NaSa SreCa,, NaJveCa !!
» Ąℓwαys ๏η мy мιηd « » ιη мy нεαят « » ιη мy s๏uℓ «

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Ženska imena
20.2.2011 0:36:41   
Lulu_08
mona je meni prelijepo ime al to znanje na italijanskom hmm hehe...

Luna, Lana, Lena, Elena, Lorena, Nina, Sara, Zara, Iman ma ima toga jos...heheeheheh...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu amila87)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Ženska imena
20.2.2011 0:40:57   
Galicia
Glasam za Mona i moje ime naravno. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Ženska imena
20.2.2011 17:24:00   
leli§
IZVORNA PORUKA: amila87

osim imena *Lejla* koje nosi nasa princeza, *Amna* i *Amina* se meni svidjaju


ja i moja mala sekauser posted image


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu amila87)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Ženska imena
20.2.2011 17:26:53   
leli§
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: taurus

i meni je mona super ime i bilo je u užem izboru dok ovdje ne pročitah da imaa neko pogrdno značenje ne znam sada tačno da li na slovenačkom ili na talijanskom jezikuuser posted image user posted image user posted image

na talijanskom znaci zenski spolni organ na slengu, a u splitu mona znaci luda, s tim da se o izgovara kratko a ne dugo, zato smo se i mi na kraju predomislili


pretpostavljam da se radi o imenu Mona arapskog porijekla? ako jeste onda sve ovo O ne cita kao O nego nekako izmedju U i O...jako jako kratko U...

a ovo za talijanskiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nisam nikad cula, ali moja drugarica Mona ludi za talijanima i zeli nauciti talijanskiuser posted image user posted image user posted image joj kad joj kazemuser posted image user posted image user posted image sorry na OT


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Ženska imena
20.2.2011 17:40:42   
Galicia
Reci joj da kod mexicanaca Mona znaci majmun. user posted image  Cisto eto da zna.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Ženska imena
20.2.2011 19:14:35   
marny
muno jedna - ludo jedna, znači nije istina da se kod nas u Dalmaciji za ludu kaže mona nego muna, a isto tako za nekog tko je luckast kažemo da je munjen, a sve od muna , a ne mona, iako je došlo od talijnske riječi mona šta znači p*zda.
Ja običavam nekome reći muno jedna kada mi je ta osoba u tom momentu luckasta i draga istovremeno.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Ženska imena
20.2.2011 22:42:26   
teacher75

IZVORNA PORUKA: marny

muno jedna - ludo jedna, znači nije istina da se kod nas u Dalmaciji za ludu kaže mona nego muna, a isto tako za nekog tko je luckast kažemo da je munjen, a sve od muna , a ne mona, iako je došlo od talijnske riječi mona šta znači p*zda.
Ja običavam nekome reći muno jedna kada mi je ta osoba u tom momentu luckasta i draga istovremeno.


onda sam pogresno informisana jer mi je drugarica koja je rodjena splicanka rekla da je rijec mona, sa kratkim o

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Ženska imena
20.2.2011 23:58:27   
marny
moguće Tičerko da tako u Splitu kažu, neznam jer nisam iz Splita, ali kod nas se kaže muna.  mjesto do mjesta, grad do grada , a totalno različito govore, možda netko sa strane to ne bi odmah ubrao, al ja odmah dok netko zine znam odakle je, a velim sve u par kilometara, dakle mi u Dalmaciji ne pričamo svi isto, tako da je moguće to što je ona tebi rekla, stvarno ne znam.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Ženska imena
21.2.2011 0:22:35   
Galija
Joj bas mi se svidjaju imena Mona i Amani, za Amani sam prvi put ovdje cula.
Ipak mi je jos uvijek top ime moje princeze: Ajana user posted image

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Ženska imena
28.2.2011 10:25:10   
Lulu_08
Može jedno pitanje?

Šta vi mislite o davanju sličnih imena 2 djece?

Naime, ja imam dilemu, pored Luna najviše mi se sviđaju imena Lena&Lana. Ako bih drugi put opet dobila djevojčicu voljela bih joj dati jedno od ta 2 imena. Šta vi mislite o tome, da li zvuči ofirno, ili simpa?

Luna & Lena/Lana ?

Meni se sviđa, MM kaže da je previše slično...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Galija)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Ženska imena
28.2.2011 10:32:05   
leli§
meni zna biti simpaticno. ako ti se svidja samo naprijed. jedini problem moze nastati kada bi ih neko zovnuo da ne razaznaju koju zovu (moja drugarica Zejna ima sestru koja se zove Lejna...kad oslovis jednu obje se okrecu i to im oboma ide malo na zivce)

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Ženska imena
28.2.2011 10:37:00   
Lulu_08
Da, i ja sam razmišljala o tome. I još se bojim da li će im možda biti krivo danas/sutra... A ujedno sam svjesna da će svako dijete imati potrebu za svojim identitetom. A šta ću kad su meni pored Luna ta 2 imena najljepša... hahaha KRIZA!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Ženska imena
28.2.2011 11:42:12   
Galicia
Lijepa imena. Luna se isto izgovara kao i Lena, ali Lana je brzo izgovaranje. Bitno je da se tebi svidja, a ja bih prije izabrala opciju Lana zbog drugacijeg naglaska izmedju Lune i Lane.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Ženska imena
1.3.2011 20:29:58   
dyenita
Dajte mi prijedlog molim vas  zenskog imena sa Dz,sve troje u mojoj porodici imamo imena sa ovim pocetnim slovom pa ako bih se odlucili da ne prekidamo tradiciju voljela bih neko ime ali da nije previse starinsko,kao sto mogu naci u kjigama(muslimansko). moye i sa dj,hvala na prijedlozima unaprijed

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Ženska imena
1.3.2011 20:32:16   
Skvo RR
Evo dva moja prijedloga

Dzejla

i Dzena.

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dyenita)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Ženska imena
1.3.2011 20:33:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Djana

Može jedno pitanje?

Šta vi mislite o davanju sličnih imena 2 djece?

Naime, ja imam dilemu, pored Luna najviše mi se sviđaju imena Lena&Lana. Ako bih drugi put opet dobila djevojčicu voljela bih joj dati jedno od ta 2 imena. Šta vi mislite o tome, da li zvuči ofirno, ili simpa?

Luna & Lena/Lana ?

Meni se sviđa, MM kaže da je previše slično...

jesu slicna imena al su lijepa.user posted image
kod nas tri sestre nista ni scim s imenimauser posted image user posted image user posted image sve tri razlicito....
Moj mali mis se zove Anel a od jetrve mali Anes i kad god su skupa ja ko kakva senilna baba user posted image stalno im menjam imena Bogami ,....



< Poruku je uredio felix -- 1.3.2011 20:34:14 >

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Ženska imena
1.3.2011 20:35:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Evo dva moja prijedloga

Dzejla

i Dzena.

user posted image
dzenana,
dzana,..

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Ženska imena
1.3.2011 20:42:14   
Anoniman
Žensko ime Đula na perzijskom i turskom jeziku ima značenje: "ruža".

ja ga nikad nisam cula...interesantno zvuci...samo da ne bude djuuuuuuuuula po naskiuser posted image

(odgovor članu dyenita)
  Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Ženska imena
1.3.2011 21:02:43   
teacher75
i meni se Dzejla najvise dopada

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *