|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ženska imena
10.8.2010 14:55:51   
Nedi
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ajša na 27 mjestu, ljubi je majka, kad poraste biće sretna jer ima tako divno imeuser posted image

a Lana na 19. user posted image ni ja se nisam pokajala, to mi je najljepse ime i super joj pristaje, moje malo lane njezno user posted image

Da je N bio curica zvala bi se Lana...mm je izabrao to i ime i meni je prelijepo dok nas je okolina gledalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad smo im saopštili odluku


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Ženska imena
10.8.2010 14:58:57   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ajša na 27 mjestu, ljubi je majka, kad poraste biće sretna jer ima tako divno imeuser posted image

a Lana na 19. user posted image ni ja se nisam pokajala, to mi je najljepse ime i super joj pristaje, moje malo lane njezno user posted image

Da je N bio curica zvala bi se Lana...mm je izabrao to i ime i meni je prelijepo dok nas je okolina gledala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad smo im saopštili odluku



a zasto??? lana je multikulturalno ime, internacionalno. osim slavonske verzije Lana- od laneta, ima arapska- znaci "biti njezna" (vjerovatno izvedeno od Lina), zatim galska verzija- znaci "lijepa, atraktivna". meni je ime predivno, sva znacenja super, lijepo zvuci, svugdje prihvatljivo, ako odluci nekad da zivi vani niko je nece gledati ...

< Poruku je uredio teacher75 -- 10.8.2010 14:59:39 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:04:06   
teacher75
ja nisam primijetila da nas iko cudno gleda, bas suprotno, kome god kazemo da se zove Lana svi komentarisu da je predivno ime user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:04:36   
Nedi
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ajša na 27 mjestu, ljubi je majka, kad poraste biće sretna jer ima tako divno imeuser posted image

a Lana na 19. user posted image ni ja se nisam pokajala, to mi je najljepse ime i super joj pristaje, moje malo lane njezno user posted image

Da je N bio curica zvala bi se Lana...mm je izabrao to i ime i meni je prelijepo dok nas je okolina gledala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad smo im saopštili odluku



a zasto??? lana je multikulturalno ime, internacionalno. osim slavonske verzije Lana- od laneta, ima arapska- znaci "biti njezna" (vjerovatno izvedeno od Lina), zatim galska verzija- znaci "lijepa, atraktivna". meni je ime predivno, sva znacenja super, lijepo zvuci, svugdje prihvatljivo, ako odluci nekad da zivi vani niko je nece gledati ...


Tako smo i mi razmišljali dok smo birali imena - ja muško, mm žensko. Međutim osobe iz okoline su sebi dale za pravo da kupe knjižicu isključivo muslimanskih imena i zaokruže ona koja dolaze u obzir da MI damo NAŠEM djetetu. Hahahahaha mi saopštili odluku i stavili tačku. A onima što se ne sviđa nek sebi rode i izaberu ime koje im se dopada.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:06:56   
w.pooh
A gdje vi to provjerite na kojem je mjestuuser posted image Hoću i jaaa user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:08:08   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ajša na 27 mjestu, ljubi je majka, kad poraste biće sretna jer ima tako divno imeuser posted image

a Lana na 19. user posted image ni ja se nisam pokajala, to mi je najljepse ime i super joj pristaje, moje malo lane njezno user posted image

Da je N bio curica zvala bi se Lana...mm je izabrao to i ime i meni je prelijepo dok nas je okolina gledala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad smo im saopštili odluku



a zasto??? lana je multikulturalno ime, internacionalno. osim slavonske verzije Lana- od laneta, ima arapska- znaci "biti njezna" (vjerovatno izvedeno od Lina), zatim galska verzija- znaci "lijepa, atraktivna". meni je ime predivno, sva znacenja super, lijepo zvuci, svugdje prihvatljivo, ako odluci nekad da zivi vani niko je nece gledati ...


Tako smo i mi razmišljali dok smo birali imena - ja muško, mm žensko. Međutim osobe iz okoline su sebi dale za pravo da kupe knjižicu isključivo muslimanskih imena i zaokruže ona koja dolaze u obzir da MI damo NAŠEM djetetu. Hahahahaha mi saopštili odluku i stavili tačku. A onima što se ne sviđa nek sebi rode i izaberu ime koje im se dopada.


upravo tako, a te knjizice su smijesne, jer u njima nema pola imena...svako nek daje ime svom djetetu kakvo on hoce, nema niko drugi pravo da se petlja, niti bih to dozvolila ikome...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:08:48   
teacher75
IZVORNA PORUKA: w.pooh

A gdje vi to provjerite na kojem je mjestuuser posted image Hoću i jaaa user posted image

ima na internetu jako puno stranica... ukucaj meaning name origin na google i izbacice ti jako puno stranica gdje mozes pronaci imena


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:25:28   
w.pooh
Ma ok je to za značenje imena, to znam nego vidim spominjete ovo ime na 17. ovo na 71. mjestu..to me interesovalo user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:31:14   
teacher75
IZVORNA PORUKA: w.pooh

Ma ok je to za značenje imena, to znam nego vidim spominjete ovo ime na 17. ovo na 71. mjestu..to me interesovalo user posted image

spisak je sa stranice Federalnog zavoda za statistiku a tamo se može naći spisak sa 100 najčešćih žesnkih i muških imena koja su nadjevana djeci u 2009. gpodini . neko je stavljao i link al ga sad ne mogu naci...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:34:01   
mala86
evo ga na stranici-dvije prije,ja sad gledala link

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:36:45   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Deseo

evo linkovi: http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/top100_zenska.htm
http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/top100_muska.htm user posted image


evo ga


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Deseo)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:43:32   
w.pooh
Hvala vam..ovo je za 2010, pokušaću pronaći 2008.user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:44:21   
teacher75
IZVORNA PORUKA: w.pooh

Hvala vam..ovo je za 2010, pokušaću pronaći 2008.user posted image

ovo je za 2009, ne za 2010


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:47:50   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: w.pooh

Hvala vam..ovo je za 2010, pokušaću pronaći 2008.user posted image

ovo je za 2009, ne za 2010



greška..al mi opet ne odgovara user posted image user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Ženska imena
10.8.2010 15:49:16   
teacher75
IZVORNA PORUKA: w.pooh


IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: w.pooh

Hvala vam..ovo je za 2010, pokušaću pronaći 2008.user posted image

ovo je za 2009, ne za 2010



greška..al mi opet ne odgovara user posted image user posted image

haj ako nadjes objavi link, bas me zanima user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Ženska imena
3.9.2010 20:28:37   
Micc
Lejla(:

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Ženska imena
7.9.2010 17:18:20   
RICI
ruba arapsko ime neobično skroz

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Micc)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Ženska imena
28.9.2010 11:26:21   
veeseelaa
Mnogi od nas vjeruju u staru latinsku poslovicu Nomen est omen - ime je znak, prema kojoj naše ime određuje i kakvi smo. Trenutno Ajša slovi kao šaljiva
ovo nisam znala user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Ženska imena
16.10.2010 17:55:19   
aida1982
vec mi je 6 mjesec trudnoce neznamo jeli musko ili je zensko, imamo musko ime EDIS ali zensko nikako da se dogovorimo!!!user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Ženska imena
16.10.2010 18:06:55   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mnogi od nas vjeruju u staru latinsku poslovicu Nomen est omen - ime je znak, prema kojoj naše ime određuje i kakvi smo. Trenutno Ajša slovi kao šaljiva
ovo nisam znala user posted image



Ajsa je izvedenica od imena Aisa-ne Aiiisa(da se otegne iii kako otezu u nasem narodu,nego kratko i da zvuci bas kao Ajsa,sto je ustvari,pravilno izgovaranje tog imena.Dakle,bez dugog iii).Aisa znaci ziva,postojeca,ona koja udobno,dobro zivi.Bar se odlicno sjecam kako je prevedeno u imeniku.Mada,u svakom slucaju ima prekrasno znacenje i prekrasno je ime.:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Ženska imena
16.10.2010 18:09:39   
lirio
neki dan se moja prijateljica porodila i curici dala ime LEJJAN...u prijevodu NJEZNA... nikad cula... a vi?

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Ženska imena
5.11.2010 4:32:35   
adissa_
IZVORNA PORUKA: teacher75

uh, mi 19!user posted image ne mogu da vjerujem da nas ima vise nego Ajši! trebala sam joj dati ime Dalia, koje je bilo druga opcija ili Mona pa bi bila unikat!


5

uh, mi 19!user posted image ne mogu da vjerujem da nas ima vise nego Ajši! trebala sam joj dati ime Dalia, koje je bilo druga opcija ili Mona pa bi bila unikat!


Pa niste,jer kad se sastave Ajsa i Aisa(jer radi se o istim imenima) Ajsa se penje na 19 :p

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Ženska imena
5.11.2010 4:35:29   
adissa_
IZVORNA PORUKA: teacher75

malo mi je cudno da ima ovako malo katolickih imena a radi se o federaciji!



Pa koliko znam Bosnjaci-muslimani cine 80% stanovnistva u Federaciji,onda je normalno da su vecinom muslimanska imena na spisku

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Ženska imena
14.11.2010 13:57:00   
Zejnebb
super mi je sto naidjoh na ovu temu,bas smisljamo ime,mada sam odlucila i s prvim kad sam bila trudna da ce biti Zejneb..kad ono Amar :)
Nego znate li znacenje Zejneb,ja sam naisla na strasljivica,vrsta mirisnog drveta ,nisu mi neka znacenja,ali mi se svidja zbog onih koje su nosile te ime,a to su bas najbolje zene u Islamu user posted image

Ako znate jos neko znacenje,molim vas pisite,znaci Zejneb

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Ženska imena
14.11.2010 15:07:30   
balasgirl
lijepo je ime Zejneb, samo ima ona Zejneb u seriji o Šeherzadi, nije beš neki pozitivni lik user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *