|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
2.10.2008 12:15:30   
Suzana
Evo da javim da je Mak postao njezniji, a bradavica vise ne boli. user posted image
Bila sam ukljucila i PureLan, mozda je i krema pomogla malo...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bolne bradavice i mastitis
3.10.2008 11:17:32   
bellma
Evo da se i ja javim, jos uvijek imam mastitis i bradavice me uzasno bole.
Taman me jedna malo prestane druga pocne i sve tako. Potrosila sa skoro cijelu Purelan kremu ali nije mi bas nesto pomigla..
Također i ja imam problem jer Eman kad doji nigdje nema živa mirauser posted image pa mi toliko vuče bradavice da poludim od bola... 

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bolne bradavice i mastitis
6.10.2008 10:24:42   
Amrino
Super Suzana- nadam se da je lakse. Smirila se znaci mala lopuzica...user posted image

bellma duso- probaj ga dojiti na tihom mjestu...nekako se izdvoji negdje gdje mu nista ne odvlaci paznju. Bebe se ponekad znaju trzati i skakati i na najmanji sum...providuri mali- da im nesto ne promakne.
Probaj jedno vrijeme dojiti na samo jednu siku (npr. par podoja) da ti se ova druga malo "odmori". Poslije ce se to uspostavljati...
Ako te prije podoja bas mnooogo boli- probaj tik pred podoj drzati kockicu leda na bradavici da malo utrne.
Koristis li silikonske bradavice? Mozda da pokusas s njima?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bolne bradavice i mastitis
7.10.2008 11:09:02   
bellma
Ma sve sam ovo isprobala sto kazes, jedino jos da pokusam sa tim silikonskim bradavicama. Malo su mi pomogli i oni šeširići mada me ono malo nervira svo se mlijeko prospe pa mi je uvijek mokra maica..user posted image user posted image


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bolne bradavice i mastitis
7.10.2008 11:46:19   
Amrino
znam zeno, znam....user posted image ja sam dva mjeseca mokra po kuci hodala...al najgore mi je bilo kada zaboravim na korpice pa se sagnem a mlijeko fljas po tepihu...user posted image .
Probaj fakat sa silikonskim bradavicama (obrati paznju na velicine- posto nisu sve iste! ) jer znam dosta zena kojima su pomogle. Koristis ih bar dok ti bradavice malo ne zarastu.
Kako je mali sisavac?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bolne bradavice i mastitis
7.10.2008 12:38:39   
bellma
Ma jos kad mi neko dode ja se malo sagnem i sve mokro...user posted image user posted image On je hvala Bogu dobro i fino napreduje samo da mene ovo prođe...Kupicu i te silikonske pa cu probati..
Hvala tebi na savjetima...user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bolne bradavice i mastitis
8.10.2008 10:21:55   
Suzana
Podsjetile ste me na kapanje mlijeka po cijelom stanu u pocetku. Samo su hodali za mnom i brisali.
Sada se naravno uspostavila ponuda i potraznja, ali zna prokapati! hB!
 
Jeste Amrino, Makic se smirio, ono je trajalo par dana pa je proslo! user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.10.2008 20:14:06   
bellma
Draga amrino da ti javim da sam uspjela savladati mastitis, hvala Bogu ne boli me vise nista...
Mislim da su mi najvise pomogle D3 kapi sa njima sam mazala bradavice...

Hvala ti na svim savjetima kao i svim ostalim..user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bolne bradavice i mastitis
13.10.2008 20:32:11   
Amrino
Super bellma- bas mi je drago! user posted image user posted image user posted image
Nadam se da ce vam od sada dojenje biti samo cista uzivancija. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bolne bradavice i mastitis
24.10.2008 14:53:54   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

znam zeno, znam....user posted image ja sam dva mjeseca mokra po kuci hodala...al najgore mi je bilo kada zaboravim na korpice pa se sagnem a mlijeko fljas po tepihu...user posted image .
Probaj fakat sa silikonskim bradavicama (obrati paznju na velicine- posto nisu sve iste! ) jer znam dosta zena kojima su pomogle. Koristis ih bar dok ti bradavice malo ne zarastu.
Kako je mali sisavac?



Što se tiče prsnih školjkica, super stvar, mada je malo nezgodno kad se slučajno sagneš. Iako su ti poklopci sa rupicama bolji zbog toga što cirkuliše zrak, ipak ja češće stavim one druge što su zatvoreni, čisto iz razloga da mi ne curi. To mlijeko koje se nakupi uglavnom bacam.

Što se tiče silikonskih bradavica, nemam dobro iskustvo s njima.  Silikonske bradavice su mi baš bile propala investicija. Doduše, nisam znala da postoje različite veličine, možda zato ove nisam mogla koristiti. Onaj vrh je prevelik, predugačak i tvrd, tako da mi nije jasno kako malo dijete uopšte može da izađe na kraj sa tim.

I na kraju, da vam se i ja požalim, umalo sam fasovala mastitis. Juče mi je lijeva dojka bila tako tvrda, puna kvržica i bolna na dodir, pa sam pomislila da je gotovo. Iris nije htjela da doji na toj strani, stalno je hvatala histerija na toj dojci, valjda zato što nije mogla da izvuče dovoljno mlijeka. Hvala Bogu pa sam čula da kupus pomaže pa prođoh bez povišene temperature. Od sinoć ga stavljam i evo opet je mekana. Redovno se izdajam, a i njoj sam je već dvaput nudila i dojila je nekih 20-ak minuta.
Eto, toliko od mene. Kupus je ZAKON!!!!!!!!!!!!!

< Poruku je uredio Okarica -- 24.10.2008 14:54:58 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bolne bradavice i mastitis
24.10.2008 20:08:35   
ziki
Eto i mene sa bolnim iskustvom. Prije 4-5 dana sam nažuljala desnu dojku, stvorila se ploča i boljelo je sve sviše i više. Pred veče nisam mogla da pomjerim ruku, maica me vrijeđala a Tarik nikako nije htjeo sa nje da jede. U toku dana sam 2-3 puta masirala grudi hladnim okruglim margarinom al ništa. Na kraju sam se tokom masaže i izdojila, ploča je i dalje bila tu. Onda je Tarik konačno počeo sa nje da jede i izdojio je i ploču. Još uvijek me boli desna bradavica, a ponekad mi se čini ko da grudvice izlaze i da se ponekad zadrže na vrhu.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bolne bradavice i mastitis
31.10.2008 11:34:55   
sanja.sa
moram se i ja ovdje javitiuser posted image
sinoc me pocela boliti desna dojka, kada sam dotakla osjetila sam krvzice oko bradavice, uh kako sam se prepala. stavila sam bebu na siku, ali vec je pajkio i nije htio puno da papa. poslije sam stavljala tople obloge, pa sam masirala i pumpicom izvlacila, al nije bilo bolje. u toku noci maleni je papao samo tu siku i sada vice nema kvrzicauser posted image , jos me malo boli na dodir, ali nadam se da ce i to brzo prociuser posted image

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bolne bradavice i mastitis
31.10.2008 11:38:10   
Romali
Buduća mama, mislim da to nije ništa strašno. I meni se desi da imam kvrge ujutro kada maleni prespava noć. Bude mi drago što sam se naspavala, a krivo što me bolucka. Najbolje je rješenje stavljati bebu da ciki.user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bolne bradavice i mastitis
31.10.2008 11:44:36   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Okarica

Hvala Bogu pa sam čula da kupus pomaže pa prođoh bez povišene temperature. Od sinoć ga stavljam i evo opet je mekana. Redovno se izdajam, a i njoj sam je već dvaput nudila i dojila je nekih 20-ak minuta.
Eto, toliko od mene. Kupus je ZAKON!!!!!!!!!!!!!


I ja se kunem u kupus!

Hej, pogledaj te ovo: http://www.mommynecklaces.com/
Evo cime mozete zabaviti bebca dok doji, pogotovu ove nestasneuser posted image
Mislim da cu kupiti one sa velikim bobama da ih nemoze progutati ndB ako mi strgne s vrata.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bolne bradavice i mastitis
31.10.2008 12:11:28   
Anoniman
draga boogy woogy, ja ti imam običaj stavljati ove raznorazne džiđe, pa kad dojim, a negdje se spremila, to je šou... Ja prebacujem na leđa, ona vuče, uglavnom ću se tako zadaviti jednog dana.user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bolne bradavice i mastitis
31.10.2008 12:36:31   
ziki
drage moje otkrila sam da me boli desna dojka od konstantnog šutanja u nju. Lijevu ne šuta al desnu.....uživa u tome, smije se i samo šuta.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bolne bradavice i mastitis
31.10.2008 20:57:40   
boogy woogy
Shee i Ziki, do suza ste me nasmijaleuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.11.2008 14:33:08   
MirelaK
Drage moje hanumice i ja sam vec u belajima kada je dojenje u pitanju. Imam jako puno mlijeka, jedna bradavica mi je uvucena dok je druga stradala, krvari i jakoooooooooo boli. Ja sam toliko nervozna i samo Boga molim da mi pomogne. Mazem ih mazom PureLan(mislim da se tako zove, mrsko mi ustati da procitam), a sad sam stavila i obloge kupusa. Vise puta sam rucno izmuzivala mlijeko. Moze li mi ko pomoci?

_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.11.2008 22:08:49   
mamin sin
Moja prijateljica je koristila vjestacke NUK-ove bradavice u pocetku dojenja, jer je isto imala uvucenu jednu bradavicu,a to joj je savjetovala patronazna kako bi je "izvukla" vani...
Za ostecenu bradavicu su ti super skoljke AVENT-ove (negdje malo ranije je neko cini mi se postavio i slikicu), kako bi je zracila da prije zaraste. Ja nisam koristila kreme vec sam od samog pocetka nakon svakog podoja mazala bradavicu svojim mlijeko i ostavljala da se susi na zraku (stvara se zastita), i pazi da pravilno beba hvata siku...

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.11.2008 22:20:59   
boogy woogy
MirelaK, nemoj niposto stavljati kupus NA BRADAVICU!!! To stvara ragade i pucanje bradavica. Kupus je dobar za "razbijanje grudvica" nastalih zacepljenjem mlijecnih kanala, ali kupus bradavice isusuje i pogorsava pucanje. Za bradavice ti je najbolje namazati svojim mlijekom nakon podoja (kao sto je neko vec rekao) i na zrak. Takodjer, nekim zenama je pomoglo mazanje puterom i/ili AD kapima. Sretno!

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bolne bradavice i mastitis
1.11.2008 22:55:55   
Amrino
Joj- znamo duso da boooliiii- vjeruj mi da smo sve kroz to prosle. Nadam se da ces naci u sebi snage da izdrzis- uz Boziju pomoc.user posted image
Samo kada se sjetim kako mi je bilo...potpuno te razumijem.
Moj savjet bi takodje bio da pod hitno kupis korpice za formiranje bradavica (odmah posalji muza- neka hoda po apotekama dok ne nadje!). Nosi ih stalno jer one pomazu bradavicama da se formiraju, zrace ih i pomocu njih ti curi visak mlijeka.
Probaj uzeti i vjestacke bradavice (silikonske) da ti bar malo olaksaju.
Trudi se da su ti bradavice sto vise na zraku. I ja sam koristila Purelan...probaj i ad kapi...puter.
Ta bol ce proci- ti prvi dani su najkriticniji...ali ubrzo ces zaboraviti na to.
Ne znam koliko si upoznata sa nekim pravilima dojenja- ovdje imas neke super teme pa kad budes imala vremena procitaj, a evo ti ukratko:
- bebu doji na zahtjev (kad god zatrazi tj. zaplace) pa znacilo to i da doji stalno
- bebu iskljucivo doji- znaci nemoj joj davati ni vodu ni caj (nije joj potrebno a ti zbog toga mozes dobiti mastitis- bebu voda zasiti i onda ti ne izvuce dovoljno mlijeka)
- nemoj bebi davati cucu (dudu) - bar dok se dojenje pravilno ne uspostavi

Mi smo uz tebe- a ti molim te javljaj nam sta se desava i pitaj sta god te zanima.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 13:42:04   
ziki
Eto mene opet sa bolnom desnom dojkom. Jutos se opet ploča pojavila sa unutrašnje strane. Tarik je prije 2 dana samoinicijativno prestao da me šuta. Danas sam ga stavljala češće da sa nje doji, probala malo pumpicom da izdojim, sad cu masirat margarinom. Na vrhu bradavice mi se pojavilo nešto bijelo. Otišla bih i do doktora ali nemam pojma kod kog, ko je zadužen za grudi?Bio je muž, sad je Tarik a ko interveniše u kriznim situacijama?
Da napomenem da Tarik doji na zahtjev i nista mu drugo ne dajem.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 14:33:13   
Amrino
ziki- a u kojem polozaju dojis? Mijenjas li poze ili je uvijek ista? Probaj skontati dali to mjesto na dojci pritisces necim dok dojis...Mozda je grudnjak u pitanju?
Znam da se to obicno desava zenama koje npr. doje lezeci pa je pritsak stalno na jednom mjestu i mlijecni kanalic se jednostavno zacepi.
Kako izgleda to bijelo? Da nije u pitanju zgrusano mlijeko?
Masiraj obavezno a prije podoja stavi jako toplu oblogu ili jednostavno stavi siku pod toplu vodu. Najbolje bi bilo kada bi mogla izvesti da Tarikova brada bude u pravcu tog bolnog mjesta dok doji.
De molim te razmisli o tome pritisce li ti nesto to mjesto pa javi...da vidimo sta dalje.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 14:46:21   
ziki
Dojim ga preko ruke, tj on mi je u krilu  leži, glavica preko ruke. Brada mu je uglavnom na tom bolnom mjestu. I ja sam pomislila na grudnjak i onaj od prošli put odložila ali evo opet. Spavam uglavnom na lijevoj strani jer je Tarikov krevetac uz krevet i mi se držimo za ruku. Nemam pojma šta je. malo me strah hvata onog najgoreg jer je tetka posle 9 god borbe umrla baš od tog, a već sam imala strašnu situaciju pa mi još takav strah i namišljanje ne trebaju.Zato bih kod dr al nemam ideju kod kog, nebih kod nekog ko će odmah tup antibiotike a ti se Tarik slikaj.
Ovo na vrhu bradavice mi liči na zgrušano mlijeko.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 15:12:26   
aazra
Ja imam pravog malog "sisavca" otkad se rodio ne skida mi se sgrudi, nekad me izludi ali pustim ga sta cu.
najgore je kad "gustira" malo potegne malo kunja i to traje sat - dva...

U pocetku sam imala problema ali mi je pomogla krema za bradavice "babylove" iz DM-a. Nije bitno moze i Purlean ali te kreme nisu stetne za bebu, a meni je pomoglo jer sam "brojala zvjezdice" svaki put kad potegne na pocetku sam bas imala ranice. Onda su mi od naglog nadolazenja mlijeka grudi postale tvrde, ali i to je proslo. Sad hvala bogu nemam problema, a takodjer mi je pomogla i aventova izdajalica, kad me je jedna strana uzasno boljela izmlazala sam mlijeko i davala mu iz aventove flasice i nije bilo problema, niti je uticalo na dojenje. Prvi i zadnji put je nadohranu dobio u porodilistu, tamo su mu dali, valjda zato sto moj kolostrum nije bio dovoljan, on je uvijek trazio da doji, a ja se tek porodila...




_____________________________








(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *