|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 15:24:03   
vingo
Prvo, pozdrav svima...

Ovo bijelo o cemu govoris bi mogao biti blister-zacepljeni izlaz mlijecnog kanalica. On ti moze uzrokovati ponavljajuce zastoje i mastitise,  zbog toga sto mlijeko na tom mjestu ne moze izaci. Ako ti tople obloge ne pomazu da beba sama otcepi taj zastoj i ako te nije strah, mozes to bijelo sama "iscackati" sterilnom iglom. Ako te strah, svaki doktor ti to moze napraviti.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 15:25:33   
vingo
IZVORNA PORUKA: ziki

Dojim ga preko ruke, tj on mi je u krilu  leži, glavica preko ruke. Brada mu je uglavnom na tom bolnom mjestu. I ja sam pomislila na grudnjak i onaj od prošli put odložila ali evo opet. Spavam uglavnom na lijevoj strani jer je Tarikov krevetac uz krevet i mi se držimo za ruku. Nemam pojma šta je. malo me strah hvata onog najgoreg jer je tetka posle 9 god borbe umrla baš od tog, a već sam imala strašnu situaciju pa mi još takav strah i namišljanje ne trebaju.Zato bih kod dr al nemam ideju kod kog, nebih kod nekog ko će odmah tup antibiotike a ti se Tarik slikaj.
Ovo na vrhu bradavice mi liči na zgrušano mlijeko.


Draga, dojenje te stiti od "toga" kao nista u zivotu. Opusti se i ne razmisljaj tako.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 15:47:17   
ziki
da se malo našalim na svoj račun, Amrino izvini nije tema,
Pričaju dva prijatelja o trećem:"Mnogo je bolestan, ono najgore." A drugi odgovara:" Znači ima hemoroide"

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu vingo)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 16:09:45   
Amrino
user posted image
Ziki oko hemoroida stvarno ne znam user posted image .
Ma bona, bona nemas ti sta brinuti bas kao sto ti vingo rece- dojenje te stiti od toga (hemoroida user posted image ) vise nego ista.
To je garant zacepio mlijecni kanalic. Probaj nekako masirati dojku od korjena pa prema bradavici, brobaj nekako to istinuti. Prije toga stavi one tople obloge (sto toplije mozes podnijeti). Mozes kupiti korjenj sljeza i skuhati u mlijeku i onda to istresti na krpu i staviti na dojku (sto toplije mozes izdrzati). Nakon toga Tarika na siku i da doji.
Ma mene samo kopka od cega ti se to stvorilo. Mozda od polozaja dok spavas...
Probaj onda slijedeci put dojiti lezeci ali legnes kao da ces mu dati drugu siku ali mu das ovu bolnu...Kontas o kojem polozaju govorim? Ako te boli lijeva neka je doji dok ti lezis na desnoj strani.
Uh valjda si me skontala koliko sam zakomplikovala...user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Bolne bradavice i mastitis
5.11.2008 16:36:10   
ziki
Hvala na odgovorima, sad je muž stigo kući pa ću se 100% posvjetit tome, ne moram ga više nosat...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Bolne bradavice i mastitis
6.11.2008 11:36:23   
ziki
Da se javim, sinoć sam uspjela da sairam dojku. Prvo sam stvljala tople obloge pa Tarika, kao što ste mi savjetovale. Onda sam pred spavanje hladnim okruglim margarinom izmasizala dojku i malo izmlazala mlijeko, pa onda još malo pumicom izvukla. Kad se Tarik oko 2 probudio da doji izdojio je sve, ja sam masažom bila razbila ploču. Čini mi se da sam sad bolje riješila problem jer me sad ne boli dojka uopšte a prošli put je i dalje boljelo, samo nije imalo ploče.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 18:03:57   
Romali
Mislila sam da mi se ovo ne može desiti nakon skoro 7 mjeseci dojenjauser posted image
Užasno me boli desna dojka s jedne stane, tvrdo je iako sam malenog stavljala da doji. Sad spava već 2 h ( a inače spava 45 min, zna kad trebauser posted image ), samo čekam da usatae pa da ga opet stavljam da doji istu. Ovaj put nije isto kao nakon dužeg noćnog spavanja.
Šta ću ako se situacija ne popravi? Šta da stavljam? Listove kupusa? Mame, dajte savjet, molim vas ( sutra još moram raditi 3,5 huser posted image )

< Poruku je uredio Romali -- 14.11.2008 18:04:15 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 21:40:51   
Romali
user posted image user posted image Nema odgovora, ali našla sam se u prethodnim postovima, samo prije nisam imala vremena da čitam.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 21:52:46   
mukica
Romali duso ili ugrij listove kupusa na plati ili ga onako malo rastucaj pa privij ali ne na bradavice bar je meni pomagalo. Cim vidis da se kupus ohladio ponovo ugrij i vrati

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 21:57:43   
Romali
Hvala, mukice, evo sam donijela čitavu baštu u kuhinjuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 21:58:53   
mukica
Neka,neka samo neka bude bolje

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 22:02:05   
boogy woogy
Ja nisam ni grijala niti tucala liske kupusa. Meni su i svjeze pomagale.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 22:20:35   
bebano
Ja ih nisam grijala ali jesam tucala, cisto da se lakse priviju uz dojku. I ni slucajno to na bradavicu stavljati, napravi rupice na kupusu user posted image .
I Romali mozes masirati dojku toplim peskirom. Meni je sve to radila patronazna kada sam dobila mastitis. Uh nadam se da ce ti proci bez velikih problema. Ja ne znam da me je nesto gore bolilo od toga. Sretno!!!

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 22:37:05   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

Mislila sam da mi se ovo ne može desiti nakon skoro 7 mjeseci dojenjauser posted image
Užasno me boli desna dojka s jedne stane, tvrdo je iako sam malenog stavljala da doji. Sad spava već 2 h ( a inače spava 45 min, zna kad trebauser posted image ), samo čekam da usatae pa da ga opet stavljam da doji istu. Ovaj put nije isto kao nakon dužeg noćnog spavanja.
Šta ću ako se situacija ne popravi? Šta da stavljam? Listove kupusa? Mame, dajte savjet, molim vas ( sutra još moram raditi 3,5 huser posted image )


Jeuser posted image  sta cu ja kad se vratim na posao  na 8 radnih sati... Neka mi je Bog na pomoci! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 22:38:50   
boogy woogy
Suzana, moj ti je savjet da nosis pumpicu sa sobom na posao "to relieve pressure" upravo da ne bi doslo do zacepljenja mlijecnih kanala.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 22:40:24   
boogy woogy
Posjeti ovu str.

http://www.breastfeeding.com

ukucaj na search: working mom

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 22:41:56   
Suzana
Mislis da cu morati da je nosim? Pored gomile posla koji me ceka jos cu morati u WC da se ispumpavam..user posted image
Sve racunam da cu moci na neki drugi nacin... Joj Boze, kako je pravilo i jedino ispavno da majka bude godinu dana na porodiljskom....

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Bolne bradavice i mastitis
14.11.2008 22:42:48   
Suzana
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

Posjeti ovu str.

http://www.breastfeeding.com

ukucaj na search: working mom



Hvala ti draga mnogo.


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.11.2008 0:18:25   
mummy
Drage moje, mene užasno boli lijeva bradavica. Moja 10-omjesečna beba ima jake zube i to mi je tako sredila. Mažem Aventovom kremom ali mi slabo pomaže kad ona često doji, pogotovo noću, zna se buditi svako sat. Prije mi se to dešavalo sa istom brad. ali mi je pomagalo dojenje u položaju nog. lopte. Sad mi ni to ne pomaže. Inače dobro podnosim bol, ali ovo je fakat neizdržljivo. Što je njagore mlijeko mi brzo nadođe pa ne mogu vječno da odgađam dojenje na toj strani. A ona kad krene ja stenjem od bola. Help!!! 

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Bolne bradavice i mastitis
15.11.2008 10:33:09   
boogy woogy
I mene moj bebac zna nekad ugrist do suza. Skontala sam da u toku dana stavim ogrlicu sa velikim sarenim bobama s kojom se on igra dok doji. Uglavnom, primjetila sam da ako ga milkim po kosici ili ga drzim za rukicu (ako mu preusmjerim paznju na nesto drugo) da me manje ili nikako ne grize. Probaj i ti, pa mi javiuser posted image

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Bolne bradavice i mastitis
9.12.2008 16:51:49   
amareto
draga triplemama pomagaj,vec par dana bradavice su mi osjetljive na dodir grudnjaka maice a danas mi se desila strasna bol samo u lijevoj bradavici i to samo kad doji a bol je od prilike kao da te neko probada iglama.sto e tice maleckog malo mu je jezik bijel isto kao da se mlijeko natalozilo ne znam sta da radim a vec se po malo plasim

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Bolne bradavice i mastitis
9.12.2008 19:16:51   
Amrino
IZVORNA PORUKA: amareto

draga triplemama pomagaj,vec par dana bradavice su mi osjetljive na dodir grudnjaka maice a danas mi se desila strasna bol samo u lijevoj bradavici i to samo kad doji a bol je od prilike kao da te neko probada iglama.sto e tice maleckog malo mu je jezik bijel isto kao da se mlijeko natalozilo ne znam sta da radim a vec se po malo plasim


amareto- i ti i beba imate tzv. soor. To su gljivice koje su kod dojenja vrlo cesta pojava. Beba moze imati i proljev i explozivne stolice. Najbolje ti je da trknes do apoteke i kupis Nistatin kapi. Prije podoja namazi na bradavicu i oko nje par kapi. Na taj nacin kapi ces nanjeti i sebi na dojku a i bebi ce doci na jezik dok doji. Olaksnje bi trebalo da se primjeti nakon 2- 3 dana. Samo pazi- MORAS da koristis Nistatin i nakon sto ti bude lakse- najmanje deset dana (procitaj u uputstvu) kako bi skroz unistila gljivice, jer ako prestanes a ne unistis ih kroz- slijedeci put ce ici mnogo teze.
Znam kako boli- jer sam i sama prosla kroz iste agonije. Nasi pedijatri pojma nemaju- tako da sam ja spas pronasla na roda. hr. One su savjetovale i neke druge kapi ali kod nas ima da se kupi samo Nistatin. Sreto i javi kako ide! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu amareto)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Bolne bradavice i mastitis
9.12.2008 19:47:48   
amareto
hvala amrino puno si mi pomogla jos mi samo reci jesu li te kapi stetne i jesu li i tebi bradavice bile otecene i crvene ovo zaista jako boli

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Bolne bradavice i mastitis
9.12.2008 20:04:10   
Visnja RR
naravno da nisu stetne...one su za to i namjenjene...
meni su rekli kad sam izlazila iz bolnice da lagano premazem unutrasnjost usta Asji kad sam izlazila iz bolnice ...al je moja patronazna rekla da nema potrebe za tim...
u pitanju je bila bas ta tekucina...
kako ti bas imas problem s tim slobodno to uradi... mozda bi bilo dobro da zovnes patronaznu da ti to objasni ili jednostavno nek ti apotekarka to objasni...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu amareto)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Bolne bradavice i mastitis
9.12.2008 20:27:14   
Romali
amareto, naravno da nisu štetne...
Koristila sam ih i ja i moj user posted image . Pomogle su nam jako brzo.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *